O Çevrimdışı

ozguradam

Yeni Üye
10 May 2018
11
43
dhden tv tavsiye bölümünden geldim bu siteye.35 sayfanın hepsini okudum.yine de kendi beklentilerime göre hangi tv yi almam gerektiğini inanın belirleyemedim.şunu anladım ki 4000 tl altı için hemfikir olunacak bir ya da birkaç model yok.
ben oturma odamda 2015 yılında almış olduğum 55ju7500 kullanıyorum.televizyonumdan genel anlamda memnunum.beni rahatsız eden şeyler smart kullanımında bazen inanılmaz yavaşlama oluyor,bazen de maç izlerken top arkasında iz bırakıyor.(bu arada kullandığım tv nin paneli va mı?,nasıl bir tv?)
salona ikinci bir televizyon almayı düşünüyorum.bu televizyonda;
smarttan sadece youtube izlenecek(en önemli alma amacım bu.kızım çizgi film izleyecek)
film izlenecek(ikinci en önemli alma amacım bu)

steamlink ile pcye bağlanıp oyun oynanacak
normal tv yayını izlenmeyecek
digitürkte sadece maçlar izlenecek
yazın trt 4k dünya kupası izlenecek
49 inch olabilir
fiyat olarak 3200 tl(2500 ile 3200 arası diyeyim)

aslında bütçe uygun olursa en iyisi 49mu8000 almak ama o fiyatlara çıkmak istemiyorum.ilk defa sizin sayenizde vestelin de alınabilecek tvlerinin olduğunu gördüm.acaba 49ud9400,50ud8800 mı alsam.lg 49sj800v düşündüm ama buradakiler lg önermiyor görebildiğim kadarıyla

velhasıl okudukça daha çok kafam karıştı

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,377
Bugün yeniden Beko/Arçelik için malum "9785" macerasına çıktım!

Not;MARKA sizi yanıltmasın,herifler de 15 tane çakma marka vay yaw ama kod numarası bir tane olunca MARKA diye
bakmıyorum ve de takılmıyorum!

Bayiler hikaye,ne biliyorlar paneli ne de görmüşlükleri var,gerçi yeni model ama gördüğüm kadarıyla Mart/Nisan gibi de çıkmış
piyasaya ama henüz hiç bir yer de açmamışlar bunu,zaten elleri 2016/2017 model paneller ile dolu

Bir de bozuk atıp çıktım mağazadan,bu nedir kardeşim 2 senelik ürün satıyorsunuz üstelik pahalı ve elinizde de bir sürü mal kalmış
zararına verin gerekirse temizleyin bunları dedim.... öyle bakıyolar herifler

++

9875 gördüğüm ama tam emin henüz olamadığım 9775 in devamı hatta bir tık daha iyisi gibi geliyor bana,umarım öyledir!
Panel bilgisi doğruysa VA/100Hz Samsung olabilir(AUO/CMO da olsa farketmez!!)

Fiyat bana biraz uygun geldi! en azından Sony/Samy alternatifi olarak düşünürsem ucuz geldi!
49/55/65 ebatları var;her üç ebatı da görmem gerekiyor canlı olarak(zor iş bu yaw) 55/65 de istediğim resim yoksa
üstelik daha da ucuz olan 49 alabilirim! 49" olanı 50Hz olursa almak için hiç acele etmem o zaman

Şimdilik izlemeye-beklemeye devam

++

Arçelik kataloğunda yeni bir model daha gördüm,ama adamların haberi yok tabi ki!

O Çevrimdışı

Omerteam

Yeni Üye
9 May 2018
39
42
Kullanım amacınız ne olacak?
Futbol merakı var mı?
PS4 kullanırmısınız
TV nin takılacağı duvara göre oda diktörtgenmi kare mi kalır?

vs vs

:ok
Hocam,
dikdörtgen şeklinde oda ama yemek masası olunca oturum düzeni kare gibi
Kullanım amacı dsmart TV ve usb den bluray film ve arada futbol maçı

S Çevrimdışı

shekero

Yeni Üye
8 May 2018
12
44
55ud9650 ile 55vlx8650 arasında kararsız kaldım..
55ud9650 fiyatı 3037 TL, Grundig 3600 civarı..
Grundig görüntü olarak daha iyi gibi göründü bana

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
dhden tv tavsiye bölümünden geldim bu siteye.35 sayfanın hepsini okudum.yine de kendi beklentilerime göre hangi tv yi almam gerektiğini inanın belirleyemedim.şunu anladım ki 4000 tl altı için hemfikir olunacak bir ya da birkaç model yok.
ben oturma odamda 2015 yılında almış olduğum 55ju7500 kullanıyorum.televizyonumdan genel anlamda memnunum.beni rahatsız eden şeyler smart kullanımında bazen inanılmaz yavaşlama oluyor,bazen de maç izlerken top arkasında iz bırakıyor.(bu arada kullandığım tv nin paneli va mı?,nasıl bir tv?)
salona ikinci bir televizyon almayı düşünüyorum.bu televizyonda;
smarttan sadece youtube izlenecek(en önemli alma amacım bu.kızım çizgi film izleyecek)
film izlenecek(ikinci en önemli alma amacım bu)

steamlink ile pcye bağlanıp oyun oynanacak
normal tv yayını izlenmeyecek
digitürkte sadece maçlar izlenecek
yazın trt 4k dünya kupası izlenecek
49 inch olabilir
fiyat olarak 3200 tl(2500 ile 3200 arası diyeyim)

aslında bütçe uygun olursa en iyisi 49mu8000 almak ama o fiyatlara çıkmak istemiyorum.ilk defa sizin sayenizde vestelin de alınabilecek tvlerinin olduğunu gördüm.acaba 49ud9400,50ud8800 mı alsam.lg 49sj800v düşündüm ama buradakiler lg önermiyor görebildiğim kadarıyla

velhasıl okudukça daha çok kafam karıştı

Değerli Kardeşim Hoşgeldiniz;

Bizim ticari bir amacımız ve kurumlardan, markalardan bir beklentimiz olmadığı için kimseye gebeliğimiz de yok o nedenle Hangi marka yere çakılacaksa çakıp, hangi marka göklere yükseltilecekse yükseltebiliyoruz gönül rahatlığı ile :ok

Bu doğrultuda bizim için öncelik, tüketicinin genel kullanım amacı ve ihtiyacı ne ise ona uygun ürün bulmak. Yine bu doğrultuda o kullanım amacına göre bazı markaları veya o markaların bazı modellerini direkt olarak eleyebiliyoruz.

Sizin gibi ve/veya forumumuzdaki arkadaşlarımız gibi bilinçli tüketiciler kullanım amaçları doğrultusunda alım yapmaya çalışınca (ki zaten olması gereken bu) haklı olarak kafalar da karışabiliyor.

Sizin konuya gelirsek, forumdaki arkadaşlarım bilir ki ben IPS panelleri severim zira ben biraz renk ve canlılık delisiyim, hatta albanez albanez Can abinin tabiri ile DİNAMİKÇİ yim, abimiz benim bu sevgime şaşkın bakar biraz :kiskis

Sorun şu ki teknolojik altyapıları gereği IPS paneller bana göre futbol ve konsol dünyasına uygun değiller.

Gönül ister ki TN panel olsun ama yok, bu nedenle VA panellere yönelmek zorunda kalıyoruz. @albanez Can abi aklıma gelmişken TN üretimi konusunda yok mu bir gelişme? Halen üretim maliyeti konusu nedeniyle inat ediyor mu üreticiler?

VA panel dünyasında AUO ve sonrasında CMO benim öncelikli sıralamamdadır, Yanlış hatırlamıyorsam Can abi CMO ve AUO şeklinde tercih ediyordu. Yine yanlış hatırlamıyorsam her ikimizin de tercih listesinde SAMSUNG bu listede en sonda oluyor. :))

Tüm bu bilgiler doğrultusunda size uygun olan Markalar PHILIPS SAMSUNG VESTEL markalarının VA panelli üretimleri olacaktır. Smart İnternet vs gibi bekentileriniz olmasa, İnanmazsınız ama size AWOX bile önerirdim zira AWOX tv ler sadece CMO panel kullanırlar. Açı duyarlıdırlar ama tepkime ve kontrast anlamında bu panellerin üstüne yoktur.

Şahsi düşünceme göre MU serisinde 8000 oldukça pahalı, evet panel tipi nedeniyle fark koyuyorlar ancak teknolojisi gereği bence 7000 e nazaran fiyat farkı yüksek. Yine Şahsi olarak kullanmış incelemiş birisi olarak MU7000 in dahi sizin işinizi göreceği düşüncesindeyim zira inkar edilmez bir smart stabilitesi vardır MU7000 de.

PHILIPS de inanın ben çok vakıf değilim üretimlere, Can abi daha iyi bilir onları.

VESTEL de ise ben bizzat incelemedim ama Can abinin canlı canlı incelediği ve benim de speclerine ulaştığım UD8800 serisi gerek panel gerekse kullanılan anakart işlemci mühendislik kalitesi ile ciddi dikkat çekiyor. Yine de bir MU8000 olamaz onu belirteyim. 7000 le ise kafa kafaya gider. :ok

Bu bilgiler dışında merak ettiğiniz bir şey varsa soru cevap şeklinde ilerleriz zira boş yazılarla kafanızı şişirmek istemem :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
55ud9650 ile 55vlx8650 arasında kararsız kaldım..
55ud9650 fiyatı 3037 TL, Grundig 3600 civarı..
Grundig görüntü olarak daha iyi gibi göründü bana
GRUNDİG TV lerin sahaya farklı girdiği inkar edilmez bir gerçek ancak, ARÇELİK teknolojisini GRUNDİG olarak daha yüksek fiyata satmalarına çok anlam veremiyorum açıkçası.

Bana deseniz ki 9650 3000TL - 8650 3000TL, o zaman ''GRUNDİG alınız'' derdim, ancak şu koşullarda arada 600TL fark ödemenizi gerektirecek bir kalite farkı ben göremiyorum. 8650 alacağınıza aynı fiyata 55MU7000 almayı düşünebilirsiniz :ok

S Çevrimdışı

Seyyah

Yeni Üye
12 May 2018
1
31
Merhaba abi. Vestel 50UD6300 modelini almayı düşünüyorum. 2000₺ diyorlar. Benim için SmartTV önemli değil, ekstra külfet olduğunu düşünüyorum. Bu cihaz için bi tavsiyeniz var mı? Piyasada özellik, fiyat, teknik içerik o kadar geniş ki; yetemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim...

K Çevrimdışı

kenanbarak

Yeni Üye
1 May 2018
30
56
Adem kardeşim;
Kayınpeder A101'den 55'' Hı-Level Full Hd bir televizyon almış. Valla ben görüntüyü sevdim. Işık sızması yok. Bir de 4-5 bin lira verip, ışık sızması, banding problemleriyle uğraşıp, verdiği paraya yananları forumlarda takip ediyoruz. Ben de hem sizin hem de Can üstadın tavsiyelerine uyarak, fiyat performans olarak 50mu7000 ile ilgileniyorum. Tek sorun, benim samy plazmadan sonra biraz görüntü, daha çok açı duyarlılığı. Mu8-9 serisi tam benlik fakat o kadar para edeceğine inanmıyorum. Canlı görüntü sevdiğim için, tek seçenek kalıyor. 50mu7000. Bilmem katılır mısınız?

O Çevrimdışı

ozguradam

Yeni Üye
10 May 2018
11
43
bilgi için teşekkürler.bulunduğum bölgedeki vestel bayisine gidip ellerindeki 55ud8800 ve 49ud9400 lerin versiyonlarına bakacağım
Değerli Kardeşim Hoşgeldiniz;

Bizim ticari bir amacımız ve kurumlardan, markalardan bir beklentimiz olmadığı için kimseye gebeliğimiz de yok o nedenle Hangi marka yere çakılacaksa çakıp, hangi marka göklere yükseltilecekse yükseltebiliyoruz gönül rahatlığı ile :ok

Bu doğrultuda bizim için öncelik, tüketicinin genel kullanım amacı ve ihtiyacı ne ise ona uygun ürün bulmak. Yine bu doğrultuda o kullanım amacına göre bazı markaları veya o markaların bazı modellerini direkt olarak eleyebiliyoruz.

Sizin gibi ve/veya forumumuzdaki arkadaşlarımız gibi bilinçli tüketiciler kullanım amaçları doğrultusunda alım yapmaya çalışınca (ki zaten olması gereken bu) haklı olarak kafalar da karışabiliyor.

Sizin konuya gelirsek, forumdaki arkadaşlarım bilir ki ben IPS panelleri severim zira ben biraz renk ve canlılık delisiyim, hatta albanez albanez Can abinin tabiri ile DİNAMİKÇİ yim, abimiz benim bu sevgime şaşkın bakar biraz :kiskis

Sorun şu ki teknolojik altyapıları gereği IPS paneller bana göre futbol ve konsol dünyasına uygun değiller.

Gönül ister ki TN panel olsun ama yok, bu nedenle VA panellere yönelmek zorunda kalıyoruz. @albanez Can abi aklıma gelmişken TN üretimi konusunda yok mu bir gelişme? Halen üretim maliyeti konusu nedeniyle inat ediyor mu üreticiler?

VA panel dünyasında AUO ve sonrasında CMO benim öncelikli sıralamamdadır, Yanlış hatırlamıyorsam Can abi CMO ve AUO şeklinde tercih ediyordu. Yine yanlış hatırlamıyorsam her ikimizin de tercih listesinde SAMSUNG bu listede en sonda oluyor. :))

Tüm bu bilgiler doğrultusunda size uygun olan Markalar PHILIPS SAMSUNG VESTEL markalarının VA panelli üretimleri olacaktır. Smart İnternet vs gibi bekentileriniz olmasa, İnanmazsınız ama size AWOX bile önerirdim zira AWOX tv ler sadece CMO panel kullanırlar. Açı duyarlıdırlar ama tepkime ve kontrast anlamında bu panellerin üstüne yoktur.

Şahsi düşünceme göre MU serisinde 8000 oldukça pahalı, evet panel tipi nedeniyle fark koyuyorlar ancak teknolojisi gereği bence 7000 e nazaran fiyat farkı yüksek. Yine Şahsi olarak kullanmış incelemiş birisi olarak MU7000 in dahi sizin işinizi göreceği düşüncesindeyim zira inkar edilmez bir smart stabilitesi vardır MU7000 de.

PHILIPS de inanın ben çok vakıf değilim üretimlere, Can abi daha iyi bilir onları.

VESTEL de ise ben bizzat incelemedim ama Can abinin canlı canlı incelediği ve benim de speclerine ulaştığım UD8800 serisi gerek panel gerekse kullanılan anakart işlemci mühendislik kalitesi ile ciddi dikkat çekiyor. Yine de bir MU8000 olamaz onu belirteyim. 7000 le ise kafa kafaya gider. :ok

Bu bilgiler dışında merak ettiğiniz bir şey varsa soru cevap şeklinde ilerleriz zira boş yazılarla kafanızı şişirmek istemem :ok

A Çevrimdışı

akbulut

Yeni Üye
16 Nis 2018
22
41
Bugün teknosa da incelediğim tvler. Seg 43SC7600 hakkında yorum alabilir miyim.@Ado,

img_20180512_190358-jpg.jpg

img_20180512_190436-jpg.jpg

img_20180512_190531-jpg.jpg

img_20180512_190835-jpg.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba abi. Vestel 50UD6300 modelini almayı düşünüyorum. 2000₺ diyorlar. Benim için SmartTV önemli değil, ekstra külfet olduğunu düşünüyorum. Bu cihaz için bi tavsiyeniz var mı? Piyasada özellik, fiyat, teknik içerik o kadar geniş ki; yetemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim...
Panel kalitesi ve stabil çalışma anlamında oldukça doğru tercih. 3yıl garantili olan yetkili satıcı ürünlerini tercih ediniz.:ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem kardeşim;
Kayınpeder A101'den 55'' Hı-Level Full Hd bir televizyon almış. Valla ben görüntüyü sevdim. Işık sızması yok. Bir de 4-5 bin lira verip, ışık sızması, banding problemleriyle uğraşıp, verdiği paraya yananları forumlarda takip ediyoruz. Ben de hem sizin hem de Can üstadın tavsiyelerine uyarak, fiyat performans olarak 50mu7000 ile ilgileniyorum. Tek sorun, benim samy plazmadan sonra biraz görüntü, daha çok açı duyarlılığı. Mu8-9 serisi tam benlik fakat o kadar para edeceğine inanmıyorum. Canlı görüntü sevdiğim için, tek seçenek kalıyor. 50mu7000. Bilmem katılır mısınız?
Siz de benim gibi dinamikçisiniz demek ki :ok
Plazmanın üstüne sizi tatmin edecek bir model olduğu düşüncesindeyim,ayrıca koşullara gör bence ekonomik :ok

Not: fakat plazma kalitesini bulamayacaınızı unutmamanız gerektiğini hatırlatmama gerek yok sanırım :))

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Maxim

Yeni Üye
8 May 2018
38
33
Ürünlerin modelleri aynı olsa da üretim kodları değişebiliyor, bu nedenle biz burada hangi kodlu üretimi alması gerektiği konusunda bilgilendiriyoruz arkadaşlarımızı. Satıcıdan kodu teyit etmeniz yeterli. Size kod vermek istemeyen satıcılar ellerindeki ürünün eski üretim veya eksik özellikli ürün olduğunu biliyor bu nedenle kod vermiyordur bunu binlerce kere yaşadık :ok

Bu kod kutuların dışında VESTEL barkotun üzerinde yazar, bazıları size ''Kapalı kutu o yüzden kod vereiyoruz,'' bazıları ise ''böyle bir prensibimiz yok'' der, aldanmayın lütfen zira bu kod gizli saklı bir kod değildir, verilmesinde de hiç bir sakınca yoktur.

Hocam simdi magazalar da tv lere bakiyoruz da 43 inc biraz kucuk gibi kaldi.Televizyonu kuzene alacagiz o begeniyor
43 olaninda numarasi sizin dediginiz gibi yok.
49UD9400 modeli var 2899 lira o model nasildir.
Samsung 50mu7000 de hosuna gitti valla iyice kararsiz kaldik,Ama 49 dusunuyor 43 kucuk kalir diyor.

3Ergar.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam simdi magazalar da tv lere bakiyoruz da 43 inc biraz kucuk gibi kaldi.Televizyonu kuzene alacagiz o begeniyor
43 olaninda numarasi sizin dediginiz gibi yok.
49UD9400 modeli var 2899 lira o model nasildir.
Samsung 50mu7000 de hosuna gitti valla iyice kararsiz kaldik,Ama 49 dusunuyor 43 kucuk kalir diyor.

3Ergar.jpg

Mağaza ortamında gördüğünüz boyutlar her ürün için mutlaka yanıltıcı olur bunu hatırlatmak isterim. :ok

Bir çok tüketici tepkisi gördüm ''Bu büyükmüş'' diyen :kiskis

50MU yerine 49UD Daha ekonomik bir tercih olur ve bana göre aynı sonucu alırsınız :ok

Geri
Üst Alt