Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba herkese selamlar
Foruma bu gün katıldım saygılar sevgiler
Uzun zamandır uhd TV araştırmasındayım ve inanın tercih konusunda kafam allak bullak. Öncelikli tercihim netflix-film-dizi ve futbol izlemek 50 veya 55 inch görüntü akıcılığı konusunda beni üzmeye ek 4000-5000 TL arası (şuanki kur ile). Tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
Hoşgeldiniz, Nokta atışı olarak 49NU8000 diyorum.

İnceleyin lütfen, beğenmezseniz alternatif marka model bakarız :ok

fatihtk Çevrimdışı

fatihtk

Yeni Üye
11 Haz 2019
30
34
Kullanım amacınız ne olacak bu tv ile değerli kardeşim?
hocam bu modelden vazgeçtim PUS6503 e karar verdim fiyat performans olarak aradığım ürün bu sanki babalar gününe özel belki farklı modellerde indirim olmazsa kararım bu olacak hocam günlük rutin tv izleme amaçlı arada bir youtube belki netflix ps3 konsol bağlayacağım açıkcası çalışan olduğumuz için akşamdan akşama tv keyfi şöyle ayağımı uzatıp keyiflice film izlemek çokda beklentiye girmemek gerekir sonuçta bir kaç kez kullanacağım uygulama için 700 tl 1000 tl ödemek mantıksız hocam.

E Çevrimdışı

Emre0989

Yeni Üye
14 Haz 2019
5
35
Adem Helvacı Ado iyi günler hocam. Sitenizi Google amca sayesinde keşfettim. Bugünlerde odam için tv bakıyorum. Üründe aradığım başlıca özellikler 4k olsun hdr olsun. Ürünü bilgisayara bağlayıp oyun oynayacağım, netflix içeriklerini izleyeceğim ve Digiturk aboneliğimden lig maçlarını seyredeceğim. Tvboxım var fakat netflix 4k desteği yok alacağım üründe en azından netflix 4k desteği olsun diğer smart özellikleri olmasada olur. Şuan almayı düşündüğüm ve ikisi arasında kararsız kaldığım modeller vestel 49ud8200 ile vestel 49ud9200. Bu iki modelden hangisini tercih etmeliyim yada sizin önerdiğiniz farklı marka model varmı?
Vestel 49ud8200 smr 1000 hz fiyat 2499tl
Vestel 49ud9200 smr 1800 hz fiyat 2899tl
Smr nin görüntüye çok büyük etkisi varmı 400 lira fark vermeye değermi?
Bütçem 3100 TL bu arada. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim ?

A Çevrimdışı

Ati A

Yeni Üye
9 Ağu 2018
27
34
Çok net olmamakla birlikte (Söylentidir, kesin bilgi değildir) Bu 62 ve 12 nin üretim yerleri olduğuna dair bilgi içerdiği dolanıyor ortalıkta.

EN güzeli yarın ben PHILIPS ci arkadaşımı arayıp bu konuyu netleştireyim :ok

Teşekkür ederim, haber bekliyorum

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Şu televizyonu almaya karar verdim fakat iki modeli var

55PUS7503/62
55PUS7503/12

62 olan model 550 tl yaklaşık daha ucuz ve tek farkı ekstadan
  • Dolby Atmos uyumlu
diye bulabildim karşılaştırmadan

Ne dersiniz siz fark bulabildin mi

62 ile ile biten modeller Türkiye montajı. 12 ile bitenler yurtdışından montajlanip geliyor. ( Slovakya olması lazım)

Üründe bir sıkıntı yok ise , her ikisi de tercih edilebilir. aynı TV dir.
Birinde Dolby atmos olup diğerinde olmaması gibi bir durumun söz konusu olmaması lazım

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
62 ile ile biten modeller Türkiye montajı. 12 ile bitenler yurtdışından montajlanip geliyor. ( Slovakya olması lazım)

Birinde Dolby atmos olup diğerinde olmaması gibi bir durumun söz konusu olmaması lazım
Türkiyede montajlanıyorsa muhtemelen sunny tesislerinde montajlanıyordur. Ben almazdım.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Türkiyede montajlanıyorsa muhtemelen sunny tesislerinde montajlanıyordur. Ben almazdım.
Evet geçen günkü konularda da bahsedildi.

Samsung ve Philips in Türkiye montajını Sunny yapıyor.

Tercih meselesi,, yurtdışından da garantisi yok. Şansına kalmış.
Ben panel sorunsuz ise Uganda dan bile alırım açıkçası :hihi

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Evet geçen günkü konularda da bahsedildi.

Samsung ve Philips in Türkiye montajını Sunny yapıyor.

Tercih meselesi,, yurtdışından da garantisi yok. Şansına kalmış.
Ben panel sorunsuz ise Uganda dan bile alırım açıkçası :hihi
Keşke öyle olsa ama samsung bandından inen ürünle sunny bandından inen ürün kalitesi aynı olmuyor maalesef. Parçalar aynı olmasına rağmen. Panelle kasa arasında açıklık oluyor. Kasa çatırdama yapıyor genleşme olunca falan filan. Elden geldikçe samsung tesis üretimli ürün almak en iyisi

fatihtk Çevrimdışı

fatihtk

Yeni Üye
11 Haz 2019
30
34
Keşke öyle olsa ama samsung bandından inen ürünle sunny bandından inen ürün kalitesi aynı olmuyor maalesef. Parçalar aynı olmasına rağmen. Panelle kasa arasında açıklık oluyor. Kasa çatırdama yapıyor genleşme olunca falan filan. Elden geldikçe samsung tesis üretimli ürün almak en iyisi
kesinlikle hocam bütün parçaların birleştirilmesi de büyük ustalık isteyen işler bunlar sunny atmaca elektroniğin 40 yıldır yaptığı işler ortada bende 43PUS6503 almayı düşünüyordum bu yazıyı okuyunca kafamda soru işaretleri çoğaldı galiba sonunda 5000 tl lik birşey alıp kurtulacağım heralde :))

M Çevrimdışı

mieszkan

Yeni Üye
11 Haz 2019
25
32
Bilinçli bir tüketici modeli olup, satın almak istediğiniz ürünü doğru mecralarda araştırdığınız için ben teşekkür ederim.

Siparişiniz sonrası süreç ile ilgili de bizleri bilgilendirmeyi unutmayın lütfen :ok
Hocam ben nişanlıyı ikna edemedim. Hem çok ucuz ve büyük diye (kalitesiz olduğunu düşünüyor) hem mağazalarda yok bakamayacağız diye hem de zaten her şeyi grundig arçelik aldık bunu da oradan alalım diye.. Bu şartlar altında yine aynı kıstaslar geçerli olacak şekilde arçelik beko grundig grubundan bir öneriniz var mıdır ?

Bütçe 3.000
Yanlardan pek izleme olmayacak
Smart netflix 4k youtube film dizi belgesel
Oyun oynama maç izleme derdimiz yok
2 metre falan mesafe olacak

Tavsiyenizi bekliyorum hocam, iyi çalışmalar.

S Çevrimdışı

sfrmei

Yeni Üye
14 Haz 2019
5
36
mrb ağustosta düğünüm var. şuan kafam çok karışık. ne almalıyım.

lg sk7900 ve 8100
samsung 7400 diebilirim sizin öneriniz nedir
phlips 7503 veya amblihgt olan 49 inç modellerdn tavsiyeniz...

ben tvden internete girmek olsun..tlfnu tvye bağlamak olsun. teknoloji olsun ilgim var. bu yazdığım modellerden bana tavsiyeniz ve eğer bu olsa daha iyi olur dediğiniz var mı?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Hocam ben nişanlıyı ikna edemedim. Hem çok ucuz ve büyük diye (kalitesiz olduğunu düşünüyor) hem mağazalarda yok bakamayacağız diye hem de zaten her şeyi grundig arçelik aldık bunu da oradan alalım diye.. Bu şartlar altında yine aynı kıstaslar geçerli olacak şekilde arçelik beko grundig grubundan bir öneriniz var mıdır ?

Bütçe 3.000
Yanlardan pek izleme olmayacak
Smart netflix 4k youtube film dizi belgesel
Oyun oynama maç izleme derdimiz yok
2 metre falan mesafe olacak

Tavsiyenizi bekliyorum hocam, iyi çalışmalar.
Madem koç grubundan alacaksınız arçelik yada beko alın grundig almayın gereksiz pahalı. Netflix istemiyorsanız youtube webbrowser yeter diyorsanız 8840 serisi. Netflix şart webbrowser a ihtiyaç yok diyorsanız 8860 serisi. Bizde a43l 8840 5b var memnunuz şahsen ama o paralara nu7100 alınabilir.

A Çevrimdışı

Ati A

Yeni Üye
9 Ağu 2018
27
34

Merak edip aradık çağrı merkezini, ucuz olan İngiltere yapımımış, pahalı olan Hollanda yapımı

Çok ilginç gerçekten

Geri
Üst Alt