M Çevrimdışı

mehmet1907

Yeni Üye
7 Şub 2019
45
Yüksek ile de zor merak etme.

Burada bir kardeşimiz için 17000TL bütçe ile tv aradık, göbeğimiz çatladı doğruyu bulana kadar :)))
tv işine girince çıkmak zor oluyor :)
evdeki tv paneli ıps, ben regal tv 2750 tl alsam ve panel va olsa çok sıkıntı yaşar mıyım.
bu arada samsung 50NU7400 modeli var, fiyatı 4 bin tl, fiyat pahalı gibi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
tv işine girince çıkmak zor oluyor :sirit
evdeki tv paneli ıps, ben regal tv 2750 tl alsam ve panel va olsa çok sıkıntı yaşar mıyım.
bu arada samsung 50NU7400 modeli var, fiyatı 4 bin tl, fiyat pahalı gibi.
Hep pahalı maalesef, SONY SAMSUNG PHILIPS LG dedin mi mutlaka marka bedeli farkı ödüyorsunuz yapacak bir şey yok. Bu gün ARÇELİK ve VESTEl dahi ana markalarına daha yüksek para istiyorlar :)

Regali almadan evvel seri numarasını isteyin, seriden kontrol sağlayalım IPS ise yollasınlar, değil ise kalır ;)

B Çevrimdışı

Beckman

Yeni Üye
10 Mar 2019
5
B Beckman galiba incehesap'ta satılanı diyorsunuz. Şirketle görüştünüz mü iki yıl garanti mi cidden? Ben de gördüm onu ama yanlış yazılmıştır diye tahmin ettim çünkü vestel'in cihazları genelde 3 yıl garantili oluyor
Evet incehesap'ta satılan hocam. Gittigidiyor üzerinden sordum, Vestel'in bayilik anlaşması yapmadığı e-ticaret sitelerinde 2 yıl garanti ve ücretli kurulum oluyor şeklinde cevap geldi. Bana göre çok saçma bir durum ama bu şekildeymiş.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
LG den VESTEL e geçip karışık demeniz şaşırtıcı zira ben de şu LG ve PHILIPS menülerine bir türlü adapte olamıyorum nedense? :alala

Demek ki alışılagelmiş kullanım stili sonrası bu adaptasyon sorunu sadece VESTEL den üst markalara geçişte değil, Onlardan VESTEL e geçişte de olabiliyormuş.

Tam olarak nedir mesela sizi en çok rahatsız eden? Bana göre üretim dünyasında en kullanıcı dostu arayüze sahip üretimler VESTEL markasında aslında. Çok önerdiğim SAMSUNG dahi bana bazen karışık gelebiliyor :alala
lg den vestele geçmedim :) sadece arkadaşın aldığı vestel tv ye bakmak istedim.mesela arayüzden internet tarayıcısını bulamadım.arayüzde bir tane ınternete girmek için bölüm vardı oraya tıklıyordum ama hızlı erişim falan gibi sekmeler çıkıyordu.ekrandaki fare imlecini aşağı yukarı oynatmakta zordu.belki ilk kullandığım için zorlanmışda olabilirim.ama arkadaşın kendiside alalı 2 ay olduğu halde oda pek kullanmasını pek beceremıyor.yalnız bende kendi televızyonumda kanalları hla favorıye eklemeyı öğrenmedım :)

O Çevrimdışı

o6465725

Yeni Üye
2 Ocak 2019
17
32
Evet incehesap'ta satılan hocam. Gittigidiyor üzerinden sordum, Vestel'in bayilik anlaşması yapmadığı e-ticaret sitelerinde 2 yıl garanti ve ücretli kurulum oluyor şeklinde cevap geldi. Bana göre çok saçma bir durum ama bu şekildeymiş.

ya hocam ben de sipariş vermiştim iptal mi etsem ki bilemedim şimdi:hmm ben hepsinde 3 yıl garanti var diye biliyordum gerçekten çok saçma bir durum

B Çevrimdışı

babavura

Yeni Üye
27 Ocak 2019
12
33
Iyigunler arkadaslar yeni bi tv alacam ama 2 ay arastirip bi tv alamadim bu sure zarfinda fiyatlar cikiyorda cikiyor. Samsung 55nu7300 modeli a101de uygun satiliyor nettede pek kullanan goremedim siZce nasildir ? Tizen degil de smart hub diyor. Bilgilerinizi alabilir miyim 7300 ile 7500 arasinda 500 tl var ama bi fark goremedim yazilimsam yenileme hizi harici beni aydinlata bilir misiniz ? Tesekkurler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Iyigunler arkadaslar yeni bi tv alacam ama 2 ay arastirip bi tv alamadim bu sure zarfinda fiyatlar cikiyorda cikiyor. Samsung 55nu7300 modeli a101de uygun satiliyor nettede pek kullanan goremedim siZce nasildir ? Tizen degil de smart hub diyor. Bilgilerinizi alabilir miyim 7300 ile 7500 arasinda 500 tl var ama bi fark goremedim yazilimsam yenileme hizi harici beni aydinlata bilir misiniz ? Tesekkurler
İkisi arasında tüketiciyi etkileyecek bir fark yoktur. Bunu hemen her marka yapıyor. Fazla model, fazla seçme şansı, fazla kafa karışıklığı ve aslında çok bilgi veriyormuş gibi görünseler de amaç tüketicinin hiç bir şey anlamaması.

FRR değeri dışında fark göremezsiniz. Ayrıca yanlış görmediysem 7300 de tizen olmalıydı :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
lg den vestele geçmedim :sirit sadece arkadaşın aldığı vestel tv ye bakmak istedim.mesela arayüzden internet tarayıcısını bulamadım.arayüzde bir tane ınternete girmek için bölüm vardı oraya tıklıyordum ama hızlı erişim falan gibi sekmeler çıkıyordu.ekrandaki fare imlecini aşağı yukarı oynatmakta zordu.belki ilk kullandığım için zorlanmışda olabilirim.ama arkadaşın kendiside alalı 2 ay olduğu halde oda pek kullanmasını pek beceremıyor.yalnız bende kendi televızyonumda kanalları hla favorıye eklemeyı öğrenmedım :sirit

Ben cümleyi yanlış kurdum kusura bakmayınız. Sahip olarak değil de, kullanım olarak önce LG kullanıp sonra VESTEL kullanan birisine VESTEL arayüzünün basit gelmesi gerekir diye düşünmüştüm o bakımdan :)

Onu öğrendiğinizde bana da öğretin lütfen :kiskis

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Arkadaşlar şu tvlerden hangisini almalı?

Vestel 49ud9200
Vestel 49ud9300 veya 9360
Vestel 49ud9400

Aralarında tercih sebebi olabilecek bir fark var mı? Yoksa hangisi ucuzsa onu mu alayım?

B Çevrimdışı

BMN_Z

Yeni Üye
25 Şub 2019
5
42
Adem Helvacı Ado
Hocam söylediğiniz tv lerin netten özelliklerine baktım sonra bir de mağazada gidip göreyim dedim fakat 65” olanı hiç bir yerde göremedim. 55” olanınsa görüntüsü biraz karanlık geldi. Yani ben kararımı veremedim☹

Hocam cvp yazdım ama arada kaynadı sanırım. Hem 2 vestel bayisine hem de birkaç vatan ve teknosa mağazasına gittim fakat teşhirde 65UD9800 yok dolayısıyla tv yi inceleme fırsatı bulamadım. Kağıt üzerinde özelliklere bakınca da birşey anlamıyorum çünkü bu konularda pek bilgi sahibi değilim. 55UD9360’ı bir mağazada gördüm görüntü pek hoşuma gitmedi ben mağaza çalışanından ayarlarla ilgili yardım isterken o ısrarla 65UD8900’ı satmak istediği için de tv yi inceleyemeden çıktım. Daha önce grundig 55vlx9750 yi incelemiş görüntüsünü beğenmiştim. Şimdi buradan yola çıkarak hd yayın+maç+dvd ve netten film izlemek için tv önerilerinizi bekliyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

B Çevrimdışı

babavura

Yeni Üye
27 Ocak 2019
12
33
İkisi arasında tüketiciyi etkileyecek bir fark yoktur. Bunu hemen her marka yapıyor. Fazla model, fazla seçme şansı, fazla kafa karışıklığı ve aslında çok bilgi veriyormuş gibi görünseler de amaç tüketicinin hiç bir şey anlamaması.

FRR değeri dışında fark göremezsiniz. Ayrıca yanlış görmediysem 7300 de tizen olmalıydı :ok
Ustad tavsiye eder misin ? Almalimiyiz ? Bu fiyat bandinda daha farkli tercihlerimiz olmali mi ? Dusun dusun fikir degistir aylardir tv ariyorum tvsiz kaldim. Ek olarak android boxlarimda mevcut ama olmuskende iyisi olsun istiyorum

E Çevrimdışı

Eng_kaşif mbö

Yeni Üye
27 Eyl 2018
9
33
Aynen çok iyi fiyat verdi şuan en az 2850 TL internet fiyatı. Kararsız kaldım Vestel mi Samsung mu diye yerli olunca Vestel mi dedim bir an ama
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam sorayım kendilerine varsa ellerinde göndeririz derlerse neden olmasii

Sorabildiniz mi? M mylove33
Ankara'ya gönderebilirler mi?
Bu sürede bazı listelediklerimin fiyatı arttı maalesef.
Bakalım ya nasip diyoruz hocam.

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Abi 55 MU7000 IPS panel mi acaba ? yine arttı fiyatlar ben alamadım hala

bi lg yada samsung 55" almak istiyorum. NU7100 NU7400 va ise almayım

MU7400 almış başını gitmiş fiyatı 55mu7400 mü tavsiyeniz yada nu8000 alsam ?

55MU7000 iyi dersen onu alayım
IPS ise

teşekkürler

Geri
Üst Alt