O Çevrimdışı

outlander

Yeni Üye
15 Ara 2018
12
57
Selamlar. Ben foruma yeni üye oldum. Hatta bugün keşfettim. Yaklaşık 1 yıldır :) Tv arayışı içerisindeyim. Efendime söyleyeyim 49 inch mi 55 inch mi,va nı ips mi,mutlaka direct led mi olmalı,50 hz futbol maçı izlerken ve ya ps4 oynarken çok rahatsız eder mi gibi kafamda soruların içerisinde boğulup gidiyorum. Daha önce çeşitli forumlarda tv tavsiye bölümünü çok okudum. Şu özellikler mutlaka olmalı diye sayılanların hepsinin bir arada olduğu 49" tv yok. Va Dricekt led ve 100Hz. 55" büyük gelecek gibi.Çıkamadım işin içinden. İlgilendiğim tvler 55nu8000, 55xf9005, 49nu8000, 49xf8577 ya da 96 . Şimdi ben ne yapmalıyım :)

selam 55xf9005 n11de fiyatları oldukça ucuzlamış bir bak. tabi bütçe ile direkt orantılı

N Çevrimdışı

Njord372

Yeni Üye
13 Ara 2018
16
Selamlar. Ben foruma yeni üye oldum. Hatta bugün keşfettim. Yaklaşık 1 yıldır :) Tv arayışı içerisindeyim. Efendime söyleyeyim 49 inch mi 55 inch mi,va nı ips mi,mutlaka direct led mi olmalı,50 hz futbol maçı izlerken ve ya ps4 oynarken çok rahatsız eder mi gibi kafamda soruların içerisinde boğulup gidiyorum. Daha önce çeşitli forumlarda tv tavsiye bölümünü çok okudum. Şu özellikler mutlaka olmalı diye sayılanların hepsinin bir arada olduğu 49" tv yok. Va Dricekt led ve 100Hz. 55" büyük gelecek gibi.Çıkamadım işin içinden. İlgilendiğim tvler 55nu8000, 55xf9005, 49nu8000, 49xf8577 ya da 96 . Şimdi ben ne yapmalıyım :)
Hocam bende benzer şekilde televizyon arıyorum. Fakat benim bütçe o kadar yok. Teknosa sitesinde philips 55PUS8602 var. 49 olarak da sony haricinde grundig vlx 9750 buldum. Nasıldır bilemiyecgim, araştırın isterseniz

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam sizce sizin düşüncenize göre bu tv yi almamda bir sakınca var mıdır ? mb130 anakart vardır diye üzerine yoğunlaşmıştım sizce bu düşüncemin bir önemi var mıdır ?

Eski yorumlarımda mutlaka denk gelmişsinizdir, MB120 donanımsal olarak oldukça üst düzey bir anakartdır lakin nasıl ki bu gün MB130 revaçta bir kart ve 1 yıl sonra çaptan düşmeye başlayacaksa, MB120 de HİT olma anlamında çaptan düşmeye başlamış bir anakart dır. Ancak hiç bir şey onun donanım kalitesinin yüksekliği gerçeğini değiştirmeyecektir.

Burada devreye girecek en nemli faktör sizin kullanımamacınız olacaktır yine.

Şöyle ki;

Sizin bu tvile yamayı planladığınız ve MB120 anakartın bu planı desteklemeyecek durumda olma durumu var mı yok mu? Önemli olan bu sorunun cevabıdır :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Olaya hem fiyat hem de performans olarak bakarsanız 55NU8000 hissedilir şekilde önde gelir.
XF9005 in bazı özellikleri ve SONY mühendisliği baskın gelecek gibi olsa da, Koreli abilerimizin mühendisliğini de gözardı edemeyiz. Ayrıca NU serisinde SAMSUNG markası kendisini bir kere daha aştı diye düşünüyorum.

SAMSUNG dan bazı yetkililer ile görüşme halindeyim. Bu ürünler ile ilgili daha derin bilgileri de VESTEL de olduğu gibi elde edebilecekmiyiz bakalım göreceğiz :ok

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Eski yorumlarımda mutlaka denk gelmişsinizdir, MB120 donanımsal olarak oldukça üst düzey bir anakartdır lakin nasıl ki bu gün MB130 revaçta bir kart ve 1 yıl sonra çaptan düşmeye başlayacaksa, MB120 de HİT olma anlamında çaptan düşmeye başlamış bir anakart dır. Ancak hiç bir şey onun donanım kalitesinin yüksekliği gerçeğini değiştirmeyecektir.

Burada devreye girecek en nemli faktör sizin kullanımamacınız olacaktır yine.

Şöyle ki;

Sizin bu tvile yamayı planladığınız ve MB120 anakartın bu planı desteklemeyecek durumda olma durumu var mı yok mu? Önemli olan bu sorunun cevabıdır :ok

çok fazla tv izleyen bir insan değilim film ve oyun ağırlıklı olarak kullanmak istiyorum kişisel bir takıntı olarak da Vestel ve alt üretimlerinin yazılımları hiç hoşuma gitmiyor 4k teknoloji var tv tamamen 4k ama gerek yazılım gerek arka planla kullanılan resimler hoş değil smart arayüzü tamamen sd mb130 olmasını isteme sebebim yeni gelen qui yazılım böyle bir adım attıysa Vestel devamının geleceği şüphesiz. Hocam ps4 ve pc de oyun oynuyorum odanın büyüklüğünden dolayı ihtiyacım olan aslında 50 inç ama ben 65 inç istiyorum zahmet olmazsa bana mb130 kartlı bir tv önerir misiniz ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
çok fazla tv izleyen bir insan değilim film ve oyun ağırlıklı olarak kullanmak istiyorum kişisel bir takıntı olarak da Vestel ve alt üretimlerinin yazılımları hiç hoşuma gitmiyor 4k teknoloji var tv tamamen 4k ama gerek yazılım gerek arka planla kullanılan resimler hoş değil smart arayüzü tamamen sd mb130 olmasını isteme sebebim yeni gelen qui yazılım böyle bir adım attıysa Vestel devamının geleceği şüphesiz. Hocam ps4 ve pc de oyun oynuyorum odanın büyüklüğünden dolayı ihtiyacım olan aslında 50 inç ama ben 65 inç istiyorum zahmet olmazsa bana mb130 kartlı bir tv önerir misiniz ?

49UD9400 İnceleyin lütfen

Va tipinde panele sahiptir. MB130 anakartın sağladığı avantakj ile HDR ve WCG desteği vardır. 10 bitlik panele sahiptir ve smr değeri 1800hz dir :ok

Ürün kodu V10117192 :ok

Aynı seride 50'' alsanız bu özellikleri bulamazsınız ;)

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
49UD9400 İnceleyin lütfen

Va tipinde panele sahiptir. MB130 anakartın sağladığı avantakj ile HDR ve WCG desteği vardır. 10 bitlik panele sahiptir ve smr değeri 1800hz dir :ok

Ürün kodu V10117192 :ok

Aynı seride 50'' alsanız bu özellikleri bulamazsınız ;)
Çok sağolsun hocam

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Arkadaşlar merhabalar oturma odama 43 inc televizyon bakıyorum indirimde gördüğünüz veya önereceğiniz markalar var mıdır ? Fiyat aralığı 3000-3500

Forumda baktığınızda fulhd özelliğinde Toshiba 43L2863 dat ve regal 43r6520f modellerin işaretlerini görebilersiniz ancak bunlarda 4k yok 4k ile işiniz yoksa ıps panelli Bu tvleri 6520 yi 1800-1900 tl veya altı 2863 ü 2000 tl ve üstüne bulabilersiniz a101 de 2 gün önce kampanya vardı online satışa 200tl hediye çeki dahil 2200 tl idi şimdi baktım kampanya bitmiş aklınıza yatmışsa sizde kampanyayı kontrol ediniz

ha bütçeniz 3000 3500 bu duruma göre bir tv varmı ona bakmak lazım

her 2 tv yide forumda araştırın edindiğim bilgi 2863 6520 ye göre biraz daha öndedir 2863 aklınıza yatarsa a101 marketine gidiniz pazarlık ediniz mağaza müdürü ile kim bilir belki 2000 tl alırsınız böyle durumlarda yaşanıyormuş ürün ellerinde kaldıgında yapabiliyorlarmış ama mış kolay gelsin

P Çevrimdışı

petrikan

Yeni Üye
20 Ara 2018
7
37
telefunken 55tu7020 yi sipariş gectim bakalım. ins yılbasına yetişir. amazondan aldım bu arada. servis işi nasıl acaba bunu merak ediyorum yıl basına yetişir mi. bi de 2 yıl mı 3 yıl mı garantılı acaba?

S Çevrimdışı

Sir.Eko

Yeni Üye
23 Ara 2018
9
38
Olaya hem fiyat hem de performans olarak bakarsanız 55NU8000 hissedilir şekilde önde gelir.
XF9005 in bazı özellikleri ve SONY mühendisliği baskın gelecek gibi olsa da, Koreli abilerimizin mühendisliğini de gözardı edemeyiz. Ayrıca NU serisinde SAMSUNG markası kendisini bir kere daha aştı diye düşünüyorum.

SAMSUNG dan bazı yetkililer ile görüşme halindeyim. Bu ürünler ile ilgili daha derin bilgileri de VESTEL de olduğu gibi elde edebilecekmiyiz bakalım göreceğiz :ok
Fiyat olarak 55 nu8000 ile 55xf9005 neredeyse aynı seviyelere geldi. Arada 200 lira falan oynuyor. Yinede 55nu8000 mi dersiniz acaba?birde 55” tv için optimum mesafe nedir? 49” daha mı kullanışlı olur acaba 24 m2 salonum var. Mesafe 1.5 ile 4 metre arasında.

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
telefunken 55tu7020 yi sipariş gectim bakalım. ins yılbasına yetişir. amazondan aldım bu arada. servis işi nasıl acaba bunu merak ediyorum yıl basına yetişir mi. bi de 2 yıl mı 3 yıl mı garantılı acaba?

Bende amazondan regal 55r6520f 2537 tlye sipariş etmiştim ürün yaklaşık 5günde mi ne gelmişti mng kargo ile çalışıyorlardı 36 m2 lik salona büyük olacağına ailecek karar verdiğimizden iade etmiştim iyiki etmişim hatta 49 değil 43 inç bile alınabilirmiş dedim benim maçla 4k ilede işim yoktu neyse bu süreçte ürün amazonun sayfasında 127 ekran 2 yıl garanti yazdığından regal ile görüştüğümde 3 yıl vestel garantili ücretsiz montajlı olduğu söylendi bir ara bu forumda sokaktan geçen seyrar satıcıdan dahi yanlışsam düzeltiniz alsanız regal vestel telefunken toshibanın 3 yıl garantili olduğunu okumuştum vestelin seğ gibi 2 yıl garantili ücretli montaj olan ürünleride var neyse sonra sizin aldığınızın bir altı 49tu7020 nu aldım memnunum ıps panel mb130 anakartlı olması tercihimi etkiledi bu üründen önce 49r6520f ve 49r7020u önceliğimdi ancak 6520 nin ıps panellisini bulamadığımdan ve 7020u nun fiyatının bir anda artmasından dolayı ucuz yollu bunu bulduğumdan aldım tek açığa çıkmayan konusu kardeşi regal 49r7020u da HDR olduğu halde bunda olup olmadığı bu konuda teraspy teraspy abimizden yardım bekliyoruz siz 3 yıl vestel garantili ürün aldınız ancak garanti konusunda tereddüdünüz varsa telefunken müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz hayırlı olsun

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt