M Çevrimdışı

Miy33

Aktif Üye
26 Nis 2018
66
32
İsmail, 2 tv modelini kıyaslarken sadece ekran büyüklüğüne takılmışsın. Fakat çok önemli bir kriter var ki; panel tipleri. 7020u İPS, mu7000 de bildiğim kadarıyla VA panel. Paylaştığın fotoğrafta, karşıda; TV'ye yakın olan koltukta açılı izleme oluşacaktır ki bunu dikkate al derim.Mesela ben İPS'ci olduğum için birçok tv modeli va kullandığından dolayı eleniyor benim için.
Oda ölçülerine göre tv boyutuna gelirsek; tam arada kararsız kalmışsın haklı olarak. Eğer futbol maçları izlemeyeceksen 43 seni üzmez. İşin içinde maç varsa; bir beden büyüğü 48-50'ler daha iyi olur düşüncesindeyim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sen o mesafeden bırak 65'i, projeksiyon koysan; kimse sana NİYE demez :)
Bu arada; duvardaki 32 mi?
Evet hocam şimdilik idare ediyorum 7020 karar kıldım bakalım cuma indirimini bekliyoruz umarım uygun bir tv alabilirim:)

axXxo Çevrimdışı

axXxo 

Yeni Üye
3 Kas 2018
32
36
ben 3,5 metre mesefa için 49 7020 aldım ama büyük geldi gözlerimiz çok yoruluyor. keşke 43 te kalmaya devam etseydim dedim. uzun süre tv izleyince gözler gidiyor.
Ben 3 metre mesafeden 55" tv izliyorum eşim, aile üyeleri de herhangi bir rahatsızlık vermiyor hocam sizin gözlerde bir rahatsızlık olabilir mi? yanlış anlamayın dediğimi gerçekten 3.5 metre mesafeden gözlerinizin ağrıması bana normal gelmedi

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
ben 55sj800v aldım.1 aydır kullanıyorum.sanırım ışık sızması var.kanal geçişlerınde siyah ekranda tvnın kumandasını sağa sola oynatınca belli oluyor.normal yayında anlaşılmıyor.yalnız renk ayarlamasını bir türlü yapamadım.ne yapsam hoşuma gitmiyor.kanallarda değışıklık oluyor.net canlılık yok.yandan bakınca samsung tvler gibi beyazlama olmasa da renkler matlaşıyor.bellek okuma hatasına şimdilık rastlamadım.ses de pek hoşuma gitmedi.sanırım bas seçtiğimden olabilir.bazen konuşmaları anlayamadığımdan sesi yükseltiyorum.16 metre kare ve 3.5 metre mesafeden 55 inc büyük gelmedi, hatta 65 inch almadım dıye pişman oldum.harici bir uydu alıcısı alsam reklerde değişim olurmu diye düşünüyorum.birde maç izlerken yeşil sahanın üzerinde sanki bulutlanma gibi birşey oluyor.ama dikkatli bakınca sonra bu kayboluyor.ne olduğunu anlayamadım.en çok sihirli kumandası hoşuma gitti.mu 6000 modelide denemek isterdım .lakin tv büyük olduğundan duvardan indirip paketleyip göndermek istemedım.belki ilerde ikinci bır tv olarak oled tv alırım yada bununla değiştırırım

Merhaba,

Yaşadığınız sorun ışık sızması değil , E-LED panel olması nedeniyle meydana gelen dikey aydınlanma , cihaz IPS panelli olması nedeniyle düşük kontrasta sahip olduğu için bu sorun daha çok belli oluyor. Özellikle alt yazılarda katlanılmaz bir hal alır. Bu parlamayı en aza indirmek için ise yerel karartma ayarını kapatmanız gerekecek , ancak önceden uyarmalıyım bu sefer de ekranınız daha fazla aydınlık olacaktır. Gerçek siyah renge ulaşmanız zorlaşacaktır.

Renklerdeki sorunun nedeni açıdan ziyade , cihazda RGBW diziliminin kullanılması, harici uydu alıcıda bir değişiklik olmaz. Cihazda gerçek renklerin hepsini aynı anda yakalamak gerçekten çok zordur.

Maçlardaki sorun ise true motion ayarlarıyla ilgili , true motion ayarını kapatırsanız ya da en düşük seviyeye getirirseniz bulutlanmalar olmayacaktır.

Ses konusunda biraz kalibrasyonla tatmin edici bir sonuç alırsınız. İşletim sistemi oldukça iyidir. Özellikle MKVOD programını yüklemenizi öneririm. Üyeliği ve ayarlaması biraz karmaşıktır ama sitesinde gayet açıklayıcı bilgiler bulunuyor.

Eğer MU9000 ile değişim imkanınız varsa bence kesinlikle değerlendirin , bence iki cihaz görüntü açısından mukayese bile kabul etmez.

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
ben 3,5 metre mesefa için 49 7020 aldım ama büyük geldi gözlerimiz çok yoruluyor. keşke 43 te kalmaya devam etseydim dedim. uzun süre tv izleyince gözler gidiyor.
Merhaba,

IPS paneller özellikle beyazları daha parlak yansıtır. Bu durum her insanda rahatsızlık yaratmasa da bazı kişilerde göz ağrısina sebep olur. Bu nedenledir ki LG TV menülerinde göz rahatlatma modu vardır, bu mod açılınca beyazları tabiri caizse epey sarartir.

3.5 metre için 49 inch panel bence büyük değildir. Gözlerinizi korumak için cihazınızda parlaklığın yüksek olmasını sağlayan ayarları azaltmanizi tavsiye ederim. Dinamik kontrastı kesinlikle devre dışı bırakın, ekran parlaklığını azaltın tv nin kontrast ayarını biraz yükseltmeyi deneyin.

M Çevrimdışı

Miy33

Aktif Üye
26 Nis 2018
66
32
Merhaba,

IPS paneller özellikle beyazları daha parlak yansıtır. Bu durum her insanda rahatsızlık yaratmasa da bazı kişilerde göz ağrısina sebep olur. Bu nedenledir ki LG TV menülerinde göz rahatlatma modu vardır, bu mod açılınca beyazları tabiri caizse epey sarartir.

3.5 metre için 49 inch panel bence büyük değildir. Gözlerinizi korumak için cihazınızda parlaklığın yüksek olmasını sağlayan ayarları azaltmanizi tavsiye ederim. Dinamik kontrastı kesinlikle devre dışı bırakın, ekran parlaklığını azaltın tv nin kontrast ayarını biraz yükseltmeyi deneyin.
Hocam regal 7020 için ne düşünüyorsunuz ?

F Çevrimdışı

Frh91

Yeni Üye
12 Eki 2018
7
31
Adem Helvacı Ado Adem hocam 50uk6950 aldım sizce nasıl 3700 lira Va panel ama iyimi sizce yoksa iptal Edip nu7000 serisimi almalıyım hiç inceleme şansınız oldumu bu tvyi

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
Sevgili arkadaşlar ve Ado hocam uzun zaman sonra tekrar merhaba vestel 48FD7300 televizyonumda yeni sorunlar ortaya çıktı sizlerden yardım istiyorum. Televizyonun özellikle insan yüzlerinde dalgalanma sorununu burada bir arkadaşımızın önerisiyle gürültü azaltma seçeneğini kapatarak çözdüm fakat anlayamadığım olay görüntü ile bu menünün alakasını kuramadım biri ses biri görüntüyle ilgili farklı menüler
Ikınci sıkıntım televizyonda netlikte sorun yok fakat bakınca bulanık gibi yada buğulu gibi mat bir görüntü var çok memnun kalmadım teyzemin kullandığı 32fb5000 ve 39pf5025 belki ikinci model numarası yanlış olabilir ama 39 inç benim TV den daha düşük çözünürlükte olmasına rağmen görüntü daha canlı daha net ve gürültü azaltma menüsü açık yada kapalı dalgalanma olmuyor

Son olarak da iki gündür canımı sıkan iki sorun var TV yi açtıktan iki üç saat sonra kendiliğinden kapanıyor menüden otomatik kapanmaya baktım kapalı neden olmuş olabilir nasıl düzeltebilirim diğer sorun ise TV kanalda donma yaptı ve matkap delme sesi gibi TV den taktaktak diye sürekli bir yüksek ses geldi bende kanalda sıkıntı olabilir diye üst kanala geçme tuşuna basınca TV kendiliğinden kapanıp yeniden açıldı

TV de yazılım kendi üstünde gelen 43.0 son yazılımı yüklersem düzelir mi yoksa donanımsal bir sorun mu yaşıyorum

VPAZ : 20273409
SN : 9946534 800001 TV seri numarası budur çekirdek yazılımı yükleyince full yazılım özellikleri silinmiyor değil mi şimdiki gibi kullanabiliyor muyum servislik bir durum olursa yazılımı kendiniz yüklemişsiniz garanti dışı kaldı derler mi. Hem teyzemin iki Vestel tv si hem benim tv fabrikadan çıkan yazılım mevcut 5-6 yıllık tv de bile yazılım güncelleme menüsüne girince ne internetten ne uydudan güncelleme yapmıyor bu kadar yıl kullanılan tv de bile olmuyorsa bu yazılım güncelleme menüsünü neden koyuyorlar anlamış değilim sadece Ado hocamın söylediği şekilde yükleyebiliyorum

Ayrı bir mesaj yazmayım konu dağılmasın kanal taramasını tkgs üzerinden mi yapıyorsunuz yoksa otomatik kanal aramadan mı hangisi sizce daha mantıklı

Son düzenleme:
mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Hayırlı geceler sizlerinde başını ağrıtan ben sonunda araştırma sonrası 4k düşünmeyen ben regal 55r6520f yi 2537 tlye sipariş verdim lg ıps panel olduğunu bildiğim için sormama gerek diye biliyorum yanlış isem düzeltirmisiniz memnun olurum deneyimlerimi zaman içinde yazarım inşaALLAH ayarlar ile ilgili bir şeyler bilmem gerekiyorsa uyarırsanız memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

K Çevrimdışı

k4pt4n

Yeni Üye
24 Kas 2018
5
36
Grundig 32VLE6730
Grundig 32VLE6830
SAMSUNG UE 32N5000

sizce hangisini almalıyım. yada başka önerisi olan var mı?

aradığım özellikler FHD olması, 32-43 inch arası bir tv. dahili wifi olursa iyi olur. en azından youtube vs düzgün oynatacak seviyede smart olması tercihim.

bütçe 1800

S Çevrimdışı

stepherd42

Yeni Üye
24 Kas 2018
1
48
sevgili adem hocam, 43mu7000 aldım ama araştırmalarımdan yan açıdan görüntü bozulması ve vertical banding probleminden dolayı iptal ettim ve lg43uk6470 düşünmeye başladım özellikle ıps panelinden dolayı, en düşük profil olarak yanlış anlamadı isem 43uj701 tavsiye ediyordunuz, 43uk6470 de 43uj701 ile aynı özelliklere sahip gibi, sadece sihirli kumanda çıkmıyor içinden zannedersem. İsabetli mi verdiğim karar sayın hocam, tşk ederim..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

profil klasik türk ailesi; yani bazen dizi, bazen sinema, bazen maç, belgesel, youtube izleriz..acil cvp verebilirseniz sevinirim adem hocam..

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt