A Çevrimdışı

ali06

Yeni Üye
26 Eyl 2024
3
43
Merhabalar, baya süredir bir tv arayışındayım. Forumlar vs'de epey araştırma da yaptım. Son olarak da sizlere danışmak istedim. Akşamları belki 3-4 saat film izlemek, içerik tüketmek ve maç izlemek bir tv arıyorum. Bütçem 30k civarı. 55 inc'te c745 ve c755 arasında kaldım. Konsol veya pc ile kullanmayacağım için 144hz pek bir işime de yaramayacak gibi. Daha iyi bir alteranatif olabilir mi? ya da bunlardan hangisini seçmeliyim? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler
Uydu yayını izlemiyorsunuz sanırım kullanım amacınıza oled tv daha uygun.Philips 55oled759 bu tv 37 bin liraya indirime girmiş daha önce tekrar indirime girerse bunu alın.

V Çevrimdışı

valarian

Yeni Üye
19 Eyl 2024
3
25
Uydu yayını izlemiyorsunuz sanırım kullanım amacınıza oled tv daha uygun.Philips 55oled759 bu tv 37 bin liraya indirime girmiş daha önce tekrar indirime girerse bunu alın.
Hocam dediğiniz gibi aslında OLED daha uygun ancak o fiyat skalasına çok çıkamıyorum açıkçası 32-33 ün üstü artık ayırdığım bütçeyi aşıyor. O yüzden qled veya c755 gibi mini led tarzı birşey daha uygun gibi geliyor.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,618
40
Hocam dediğiniz gibi aslında OLED daha uygun ancak o fiyat skalasına çok çıkamıyorum açıkçası 32-33 ün üstü artık ayırdığım bütçeyi aşıyor. O yüzden qled veya c755 gibi mini led tarzı birşey daha uygun gibi geliyor.
A ali06 üyemizin belirttiği gibi, kullanım senaryonuza OLED çok uygun. Ancak bütçenizi aşıyorsa, hedef bütçeniz dahilinde alabileceğiniz en iyi tv TCL C755 olur.

144 Hz meselesi çok önemli değil yani biri 120 diğeri 144 diye üst model alınmaz. Fakat yeni modelde Mini Led'e geçildi bu da bir miktar daha parlak görüntü ve bir miktar daha iyi kontrast demek. Eğer aralarında çok fark yoksa 755 almak daha mantıklı olur. Tabi gidip de yeni model diye 10K fazladan verilmez. Görüntü olarak aralarında çok az fark var diyebilirim.

Bir de düşünürseniz projeksiyon seçeneği var,

V Çevrimdışı

valarian

Yeni Üye
19 Eyl 2024
3
25
A ali06 üyemizin belirttiği gibi, kullanım senaryonuza OLED çok uygun. Ancak bütçenizi aşıyorsa, hedef bütçeniz dahilinde alabileceğiniz en iyi tv TCL C755 olur.

144 Hz meselesi çok önemli değil yani biri 120 diğeri 144 diye üst model alınmaz. Fakat yeni modelde Mini Led'e geçildi bu da bir miktar daha parlak görüntü ve bir miktar daha iyi kontrast demek. Eğer aralarında çok fark yoksa 755 almak daha mantıklı olur. Tabi gidip de yeni model diye 10K fazladan verilmez. Görüntü olarak aralarında çok az fark var diyebilirim.

Bir de düşünürseniz projeksiyon seçeneği var,
Aynen ben de sizin gibi düşünüyorum. Şuan o fiyatlarda en makul seçenek c755 gibi görünüyor. Hocam araştırma yaparken projeksiyon bir ara benim de kafamı karıştırdı ama en son TV de karar kıldım. İlginiz için ayrıca çok teşekkür ederim. C755de indirim kovalıycam artık

F Çevrimdışı

firtinakosar

Yeni Üye
5 Eki 2024
5
35
Merhabalar
4 sene önce yine tv bakarken bu foruma denk gelmistim. uyarilara rağmen samsung Tu 7000 modelini aldım 2 sene önce garantiden panel degisti. Simdi yine aynı sorun var garantisi bittigi icin ve kronik sorunlu oldugu icin yeni bir tv alacağım.

Tvyi daha çok youtube ve film dizi izlemede kullaniyorum.

Önceligim uzun omurlu olması ve goruntu kalitesi. Telefondan ekran yansıtma özelligide olursa süper olur.

Şu model çok iyi derseniz 2-3 bin daha esneyebilirim.
Şimdiden teşekkürler.
Tekrar merhabalar,
araştırmalarım ve gözlemlediğim kadarıyla günde maks 4-5 saat kukkanacağım cihaza çok fazla para vermek isemediğime karar verdim bunun sonucunda

LG 50UR 81006LJ -- 18000 TL (fiyatı iyi gibi)
50pus8808 -- 24000 Tl (özellikleri iyi fakat vatanda teşhir gibiydi)
grundig 50 GHU 9000 -- 20000 TL (fiyat iyi gözümle gördüğüm fiyat bandındaki en iyisi fakat sadece hdr 10 var düşündürdü)
Grundig 55 GHQ 9500 -- 30000 tl (özellikleri iyi gibi)

vestele de baktım fakat stokları problemli birde çalışanları çok tasvip etmedim.

grundigler 3 yıl garantili o yüzden önde biraz. fakat ghu 9000 de dolby vision yok çok fark eder mi görüntü kalitesinde emin değilim bu yüzden.

LG olanda kampanyada fiyatı iyi geldi tercih edilebilir mi?

bunlardan hangisini seçerdiniz? nedenleriyle paylaşırsanız sevinirim.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,849
Tekrar merhabalar,
araştırmalarım ve gözlemlediğim kadarıyla günde maks 4-5 saat kukkanacağım cihaza çok fazla para vermek isemediğime karar verdim bunun sonucunda

grundig 50 GHU 9000 -- 20000 TL (fiyat iyi gözümle gördüğüm fiyat bandındaki en iyisi fakat sadece hdr 10 var düşündürdü)

vestele de baktım fakat stokları problemli birde çalışanları çok tasvip etmedim.

grundigler 3 yıl garantili o yüzden önde biraz. fakat ghu 9000 de dolby vision yok çok fark eder mi görüntü kalitesinde emin değilim bu yüzden.

LG ye gidersiniz. Fiyattan dolayı.
50 inç LCD de Türkiye de 50C755 tcl miniled modelidir. O da 27,5 satılıyor

C Çevrimdışı

CanBatdal

Yeni Üye
21 Eyl 2024
4
30
Uygulama yuklersiniz. Android TV Google TV aynı olup isim değişikliği arayüz değişikliği ve kullanıcı profilini ekleyerek Google TV adını verdiler. Eski fire TV arayüzüne benzettiler arayüzünü.
Tcl 55C745 ile Samsung 75DU7100 arasında kaldım avantaj dezavantajları nedir acaba

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,849
Tcl 55C745 ile Samsung 75DU7100 arasında kaldım avantaj dezavantajları nedir acaba
Du7xxx serisi Samsung un giriş seviyesi modeli, 60 hz daha ucuz bir işlemci (daha yavaş), izleme açısı ve parlaklığı daha az.
C745 fald ve 120 hzlik panel
Samsung dan Q80D
Tcl den C755 modellerine tercih ederseniz. Daha bir işlemci daha iyi donanım ve daha iyi görüntü ve hdr izlemesi yaparsınız.

F Çevrimdışı

firtinakosar

Yeni Üye
5 Eki 2024
5
35
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,849
Dv yoksa TV hdr10 formatta geçer otomatik.
Burada kullanıcının hangi formatta izlediginden çok. TV nin hdr i düzgün gösterip göstermediği dir. Yani sonunda kullanıcının gördüğü izlediği görüntü. Bu da donanımdan geçer

F Çevrimdışı

firtinakosar

Yeni Üye
5 Eki 2024
5
35
Arada 9500₺ fark var. Bütçenizi bilmiyorum. Ama ben 50 inç te 120 Hz lik ve yerel karartma ve daha iyi soc lu 50 C755 seçerdim.
Çok teşekkürler c 755le lgyi gün gözüyle görüp karar verecegim. Herkes c755 diyor aslında gönlüm ondan yana güzel özellikleri var. Cep telefonu da alacağım için düşük maliyetli almam daha iyi diye düşünüyorum. Gözümle görünce kesin kararımı vereceğim . Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,618
40
Tekrar merhabalar,

Listedeki televizyonlardan hiçbiri ne HDR ne de Dolby Vision'u doğru düzgün veremez, sadece sinyalini alır. Gerçek HDR için yerel karartma gerekir, yüksek parlaklık ve yüksek kontrast gerekir. Yerel karartmadan kastım Micro Dimming vb. çakma yazılımlar değil, gerçek fiziksel sistem gerekir.

Yerel karartması olmayan bir televizyonda arkadaki ışık kaynağı bütün ekrana dağılarak kontrastı bozar. Yani ucuz tv alacaksanız HDR, Dolby Vision gibi ibarelere hiç takılmayın çünkü hiçbiri gerçek değil. Belli bir parayı gözden çıkarmadan o teknolojilere sahip olamazsınız.

Grundig çok fazla uçmuş, GHQ 9500 asla 30.000 etmez. O paraya TCL C745 yani gerçek yerel karartmalı tv alınır.

Geri
Üst Alt