albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,277
Halil kardeş

-9008 için stock rom haricinde bildiğim kadarıyla 5 tane update çıktı! son 6/7 ay içinde

-panel de yazılım hataları illa ki çıkar ama 5 defa çıkmasını bizim gibiler hiç istemez yaw
bu "sorunlar var" demek dir!

örneğin bende ki 8808 de 1 sene içinde 4 tane update çıkmıştır ama ilk çıkan 6 ay sonra
çıkmıştı! zaten tamamen sorunsuz bir yazılım vardı sadece bir kaç oynama yaptılar örneğin
video-drive dan "black" dengesini çok doğru hale getirdiler ama Android olduğu oradaki
bazı apk.ler v.s yani onları hiç kullanmadığım için bakmıyorum bile

-9008 de tahminim yazılımlar devam edecektir çünkü hala bazı sıkıntıları vardır!

-9308 de yaklaşık öyle
bunların TPN238xxx f/w leri aynıdır ama etkisi farklıdır
9308/VA lar daha düzgün+Baclit çalışması çok daha düzgün
9008/IPS ler ise panel den kaynaklı sıkıntısı vardır+Baclit 9308 gibi çalışamıyor

bir adam gibi karar veremediler VA mı olsun IPS mi olsun
eskinden her ikisi de iyiydi hatta Toshiba dan sonra en iyi IPS ler Philips idiler paneli üreten
LGD ise LGE Tv ler de en kötü performansı verirdi hem panel hem de yazılımları olarak
Tosh hiç update bile çıkarmazdı sıfır sorun
Philips de bir kaç tane ancak çıkarırdı

Philips şimdilerde yine yazılımlarının stabilitesi daha iyi olduğu için biraz kurtarıyor

++

65"/G4 OLED LGE için o arkadaş bugün bana ulaştı hocam ama kurulum için C.tesine gün vermişler
kurulumdan sonra,beni arayacak sonra da sana dönerim buradan msg atarım ya da tlf aç gece bana+

S Çevrimdışı

serkanadp

Yeni Üye
19 Tem 2021
29
44
evet bunlar "The One" dan bazıları ancak bu fiyatlar çok saçma yahu🤬
neden 2024 model?

git 2023 model al şayet bir de çok tatlı rakama bulursan!
veya 50" olmazmı örneğin 8808,benim gibi adam bunu kullanıyorsa,herkes de alabilir

TPV nin fiyat politikası her sene aynı terane yaw,aynı paneli bile ciddi fiyat farkıyla satıyor
sonra mallar elinde kalınca da ciddi indirime gidip bitirmek istiyor:hayir

ama bu benim işime geliyor açıkçası! hepsini böyle aldım ben 40/50/60 kağıt filan
bana çok uçuk kaçık rakamlar geliyor hem hiç değmez hem de OLED mi alıyoruz yaw
alt tarafı LCD be 50 kağıt nerden çıktı şimdi

fark dediğiniz ayak şekli,bezel veya kasa tipi v.s dir
LG 55QNED86T6A Ultra HD (4K) TV bu nasıl hocam..Bunun led aydınlatması nedir bilmiyorum..

A Çevrimdışı

anemonx

Yeni Üye
23 May 2024
16
47
LG 55QNED86T6A Ultra HD (4K) TV bu nasıl hocam..Bunun led aydınlatması nedir bilmiyorum..
Bence c745 i magazada tekrar incele youtube filan açıp, yan acilardan aşırı renk solmasi oluyormu vs bak.. indirim kovala.. 27 ve altına bulursan yapıştır.. teknosadan almaya çalış begenmezsen 1 defalik ayni fiyat yada daha üst tv ile değişme imkanı taniyolar.. vatan cayma hakkı tanimiyor kurulumdan sonra.. sadece aşırı indirim yaparsa düşün vatanı..

H Çevrimdışı

Heraklites

Yeni Üye
30 May 2024
2
37
herkese selamlar ,,,Yeni bir tv alıcam . 75 inch . 45 bin 50 bin tl aralığında. TCL C745 İ KAÇIRDIM FİYAT ARTTIRDI. 10 GÜN ÖNCE. BU FİYAT ARALIĞINDA ÖNERİLERİNİZ VARSA LÜTFEN YAZIN ARKADAŞLAR. SİNEMA DİZİ VE MAÇ SEYREDİYORUM. IP TV YE UYUMLU OLACAK SORUN ÇIKARMAYACAK BİR TV OLURSA SEVİNİRİM. ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ÖNERİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN. İYİ AKŞAMLAR...
hocam acil önerilerinizi rica ediyorum. bugün yarın tv alıcam ve hiç fikrim yok...

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
albanez albanez W Winston Samurai Samurai
Değerli hocalarım sizin önerileriniz sayesinde bundan yaklaşık 5 ay önce 65qn85c model televizyon almıştım ancak uğursuz mu geldi noldu anlamadım ilk kurmaya geldiklerinde panel arızalı çıktı. 2 hafta süre içinde değiştiler yeni ürün gönderdiler ancak dün televizyon yine bozuldu bu seferde ses kartında sorun oluştu çünkü ses gelmiyor. Bugün servis geldi görüntülerini çekti gitti. Ama şu konuda kararsız kaldım. Tekrar değişim mi istemeliyim yoksa para iadesi isteyip başka bir televizyon mu anlamıyım. Yani açıkçası çokta izlerken vaov demedim evet siyahlar gerçekten mükemmel ama onun dışında görüntüsü güzel olabilir ama bir vaov dedirtmiyor. Ürünü 53.000 TL almıştım samsung üzerinden eğer iade istersem o fiyattı iade edecekler ama gel gelelim ki şimdi D serisi yani yeni serisi çıktı acaba değişim istesem yeni seri mi gönderirler yoksa bendeki C serisini mi gönderirler. Onu da düşünüyorum yeni seri olması daha iyi olmaz mı. Veya para iadesi ile başka markaya mı bakmalıyım

IPS panel miniled mevcut mu

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,407
40
Değerli hocalarım sizin önerileriniz sayesinde bundan yaklaşık 5 ay önce 65qn85c model televizyon almıştım ancak uğursuz mu geldi noldu anlamadım ilk kurmaya geldiklerinde panel arızalı çıktı. 2 hafta süre içinde değiştiler yeni ürün gönderdiler ancak dün televizyon yine bozuldu bu seferde ses kartında sorun oluştu çünkü ses gelmiyor. Bugün servis geldi görüntülerini çekti gitti. Ama şu konuda kararsız kaldım. Tekrar değişim mi istemeliyim yoksa para iadesi isteyip başka bir televizyon mu anlamıyım. Yani açıkçası çokta izlerken vaov demedim evet siyahlar gerçekten mükemmel ama onun dışında görüntüsü güzel olabilir ama bir vaov dedirtmiyor. Ürünü 53.000 TL almıştım samsung üzerinden eğer iade istersem o fiyattı iade edecekler ama gel gelelim ki şimdi D serisi yani yeni serisi çıktı acaba değişim istesem yeni seri mi gönderirler yoksa bendeki C serisini mi gönderirler. Onu da düşünüyorum yeni seri olması daha iyi olmaz mı. Veya para iadesi ile başka markaya mı bakmalıyım

Yeni serisinde daha az karartma bölgesi var; 720 vs 160.

Görüntüsü çok tatmin etmedi dediğiniz için değişim veya iade konusunda bir şey söyleyemeyeceğim. Alternatif IPS Mini Led olarak LG QNED 86 veya 91 serisi olabilir. Bir de Philips PML9308.

TCL grubunun hepsi VA.

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
Yeni serisinde daha az karartma bölgesi var; 720 vs 160.

Görüntüsü çok tatmin etmedi dediğiniz için değişim veya iade konusunda bir şey söyleyemeyeceğim. Alternatif IPS Mini Led olarak LG QNED 86 veya 91 serisi olabilir. Bir de Philips PML9308.

TCL grubunun hepsi VA.
Peki oled olarak

A Çevrimdışı

anemonx

Yeni Üye
23 May 2024
16
47

Ben anlayamıyorum bu durumlari.. piyasaya sürerken her türlü testten gecmiyomu her ürün.. yok ışık sızması yok panelde başka sorunlar.. insan bi ton para veriyor ama genede arza çıkıyor.. sinir stres oluyoruz ürün alırken.. hatasız çıkınca da sukrediyoruz.. böle iş mi olur..

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
LG C2, C3, CS bakabilirsiniz. Sanıyorum 70.000'den aşağı bulmanız zor. 55 yeterli olur derseniz C3 47'e düşmüş,
Duruma göre bakıcam artık

Ben anlayamıyorum bu durumlari.. piyasaya sürerken her türlü testten gecmiyomu her ürün.. yok ışık sızması yok panelde başka sorunlar.. insan bi ton para veriyor ama genede arza çıkıyor.. sinir stres oluyoruz ürün alırken.. hatasız çıkınca da sukrediyoruz.. böle iş mi olur..
Ya o kadar saçma bir durum ki. Oh be üründe sorun çıkmadı desen bile belli bir süre sonra yine sorun çıkabiliyor. Yani etrafımdaki insanların televizyonlarında bakıyorum normal led tv ve cayır cayır senelerdir kullanıyor. Benim bu q85c serisinde ikinci televizyon oldu valla. Bir yandan diyorum ki para iadesi al sonra git 20.000 TL bir televizyon al yeter

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,407
40
Duruma göre bakıcam artık

Ya o kadar saçma bir durum ki. Oh be üründe sorun çıkmadı desen bile belli bir süre sonra yine sorun çıkabiliyor. Yani etrafımdaki insanların televizyonlarında bakıyorum normal led tv ve cayır cayır senelerdir kullanıyor. Benim bu q85c serisinde ikinci televizyon oldu valla. Bir yandan diyorum ki para iadesi al sonra git 20.000 TL bir televizyon al yeter
Bu arada, görüntü çok heyecanlandırmadı dediniz ya hani, hangi kaynaktan içerik tüketiyorsunuz ? Yeterli internet hızı ve orijinal 4K yayından bahsediyoruz değil mi ? İnternet tarayıcısından film izlemekten bahsetmiyorsunuzdur umarım.

E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
Bu arada, görüntü çok heyecanlandırmadı dediniz ya hani, hangi kaynaktan içerik tüketiyorsunuz ? Yeterli internet hızı ve orijinal 4K yayından bahsediyoruz değil mi ? İnternet tarayıcısından film izlemekten bahsetmiyorsunuzdur umarım.
Netflix 4K paketi aldım Dizi Film izledim. Disney de aynı şekilde. Apple tv de 4k içerikli filmler diziler aldım. Yani tabi ki kötü değil mesela salondaki odam da q70b var şimdi onunla kıyaslandığında evet qn85c de film dizi izlemek daha güzel kötü değil. Ama şunu anladım ki o kadar çok büyük bir esprisi yok. Ama şunu belirtmek isterim eğer kişi bu televizyona 4K kaldırabilecek bir Masaüstü Sistemi varsa o zaman daha güzel görüntüler alıyorsun. Cyberpunk gibi veya Alanwake gibi oyunlar da. Ama Oled olmasını tercih ederdim. Şimdi servise onu teklif edeceğim ürün 2 sefer bozuldu ya bu sefer bana oled serisi gönderin mağduriyettim doğrultusunda ya da para iadesi diyeceğim.

Geri
Üst Alt