G3BEN Çevrimdışı

G3BEN 

Yeni Üye
11 Ara 2023
30
34
İşimi görür sorunsuzdur inşallah da almışken en iyisini alma iç güdüsü yok mu:) 5500 evet şükür benim için de çok değil. Aşırı oyun oynamıyorum ama iki oğlum var ilerde oynar mı bilmiyorum ama sanmıyorum da o kafada değiller. Vatan siparişi onaylamış:) birazdan mağazaya gidiyorum. Aradaki görsel farkına bakayım
Hayırlı olsun hocam. Allah bağışlasın çocuklar kesin oynar size bize bakmaz. 5500 zorlamazsa sizi 745 iyi TV'dir. Yan yana içerik tüketirken görürsünüz zaten. Şu durumda yerinizde olsam 745 alırdım.

İkisi de F/P olarak vaat ettiğini veriyor. Tamamen bütçe işi. 27-28'den 1 lira oynamasa aklınız kalmasın 645 alın derim ama imkan varsa zorlanmadan 745 almak iyi olur.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
A Akadian G3BEN G3BEN
5.500 TL farkla 745 varken 645'e geri dönmek çok mantıklı olmaz. Ekran tazeleme dışında arada ciddi farklar var, film izlerken dahi fark eder. Şimdi Cuma'ya gidiyorum, dönüşte daha ayrıntılı yazacağım.

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Hayırlı olsun hocam. Allah bağışlasın çocuklar kesin oynar size bize bakmaz. 5500 zorlamazsa sizi 745 iyi TV'dir. Yan yana içerik tüketirken görürsünüz zaten. Şu durumda yerinizde olsam 745 alırdım.

İkisi de F/P olarak vaat ettiğini veriyor. Tamamen bütçe işi. 27-28'den 1 lira oynamasa aklınız kalmasın 645 alın derim ama imkan varsa zorlanmadan 745 almak iyi olur.
Teşekkür ediyorum. Allah isteyene bakabilene versin sağlıklı:) Valla limit 15 ti. 21 e 55 c645 aldım, iade ettim. 26500 a kapalı kutu bekliyor iadesi 21 aralık son gün olan hepsiburada satıcılı 65c645 duruyor. Dün de 32 bine 65c745 aldım vatandan. O da lojistik firmasına verilmiş. 5500 napayım derim çok büyük para değil ama vatam bilgisayar kafamı kurcalayan. Amazon olsa çat diye c745 derim de işte.. muhtemelen c745te karar kılarım
Çocuklar etken olur:)

A Akadian G3BEN G3BEN
5.500 TL farkla 745 varken 645'e geri dönmek çok mantıklı olmaz. Ekran tazeleme dışında arada ciddi farklar var, film izlerken dahi fark eder. Şimdi Cuma'ya gidiyorum, dönüşte daha ayrıntılı yazacağım.
Allah kabul etsin ben de yoldayım:) artık dönünce okurum detaylı yazdığınızı. Olayım belli günlük yaşamda kullanacağım. Ancak oyun ileride çocuklar oynayabilir. 5500 çok büyük rakam değil ama vatan bilgisayar olmasaydı ah amazon ah tükenmiş:) neyse okurum dönüşte yazınızı hocam

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Allah kabul etsin ben de yoldayım:) artık dönünce okurum detaylı yazdığınızı. Olayım belli günlük yaşamda kullanacağım. Ancak oyun ileride çocuklar oynayabilir. 5500 çok büyük rakam değil ama vatan bilgisayar olmasaydı ah amazon ah tükenmiş:) neyse okurum dönüşte yazınızı hocam
Amin inşallah 🙂

Hocam, olay sadece 60HZ-120HZ farkı değil aynı zamanda Full Array cihaza geçiş yapıyorsunuz. Bu şu anlama geliyor, siyahlar daha derin, Highlight yani ışıklı bölümler ise çok daha parlak olacak.

Normalde siyah rengin de Pantone numarası vardır yani her siyahın tonu aynı değildir. Pantone 419, Pantone 426, Pantone 19-0303 TCX Jet Black arasında ton farkı vardır. FALD yani Full Array Local Dimming olmayan standart televizyonlardaki siyahlar FALD cihazlar kadar derin olmaz. Çünkü arkadaki ışık kaynağı ya bütün ekranı karartır ya da bütün ekranı aydınlatır, bölgesel hareket edemez. Bu da ışığın ekran yüzeyinde dağılmasına yol açar.

Tamamen kusursuz bir C645 denk geldi diyelim, cihazın hiçbir yerinden ışık sızmıyor, bulutlanma sıfır, karanlık sahnelerde simsiyah. Yine de vereceği siyah tonu 745'teki kadar koyu olmayacaktır. Çünkü arkadaki ışık kaynağı bütün ekrana yansıyor. Ay sahnesinde sadece ayın olduğu kısmı aydınlatayım, diğer yerleri karartayım dediğinde bölgesel hareket edemiyor.

745'te ise 160 adet karartma bölgesi var, ekranı 160'a bölüp karanlık olması gereken kısımları daha büyük hassasiyetle karartırken parlaması gereken kısımların da parlaklığını ve vurgusunu yükseltiyor. Bu da kontrastın artması demek. Filmci adamlar için en önemli şeylerden biri de kontrasttır. OLED'lerin olayı bu zaten, her piksel bağımsız olarak, ayrı ayrı kapanıp açılabildiği için neredeyse mikron düzeyinde karanlık/aydınlık hassasiyeti sağlıyor.

Diğer yandan mum, meşale, ay, yıldız, şehir ışıkları, araba farları, oda aydınlatmaları gibi parlak objelerin vurgusunu da arttırmış oluyor. 645'in maksimum parlaklığı 450 nit, 745 ise bu bahsettiğim bölgesel ışıklı alanlarda yaklaşık 1.000 nit parlaklığa çıkıyor.

Şurada bir kaç güzel, kısa video var;

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Amin inşallah 🙂

Hocam, olay sadece 60HZ-120HZ farkı değil aynı zamanda Full Array cihaza geçiş yapıyorsunuz. Bu şu anlama geliyor, siyahlar daha derin, Highlight yani ışıklı bölümler ise çok daha parlak olacak.

Normalde siyah rengin de Pantone numarası vardır yani her siyahın tonu aynı değildir. Pantone 419, Pantone 426, Pantone 19-0303 TCX Jet Black arasında ton farkı vardır. FALD yani Full Array Local Dimming olmayan standart televizyonlardaki siyahlar FALD cihazlar kadar derin olmaz. Çünkü arkadaki ışık kaynağı ya bütün ekranı karartır ya da bütün ekranı aydınlatır, bölgesel hareket edemez. Bu da ışığın ekran yüzeyinde dağılmasına yol açar.

Tamamen kusursuz bir C645 denk geldi diyelim, cihazın hiçbir yerinden ışık sızmıyor, bulutlanma sıfır, karanlık sahnelerde simsiyah. Yine de vereceği siyah tonu 745'teki kadar koyu olmayacaktır. Çünkü arkadaki ışık kaynağı bütün ekrana yansıyor. Ay sahnesinde sadece ayın olduğu kısmı aydınlatayım, diğer yerleri karartayım dediğinde bölgesel hareket edemiyor.

745'te ise 160 adet karartma bölgesi var, ekranı 160'a bölüp karanlık olması gereken kısımları daha büyük hassasiyetle karartırken parlaması gereken kısımların da parlaklığını ve vurgusunu yükseltiyor. Bu da kontrastın artması demek. Filmci adamlar için en önemli şeylerden biri de kontrasttır. OLED'lerin olayı bu zaten, her piksel bağımsız olarak, ayrı ayrı kapanıp açılabildiği için neredeyse mikron düzeyinde karanlık/aydınlık hassasiyeti sağlıyor.

Diğer yandan mum, meşale, ay, yıldız, şehir ışıkları, araba farları, oda aydınlatmaları gibi parlak objelerin vurgusunu da arttırmış oluyor. 645'in maksimum parlaklığı 450 nit, 745 ise bu bahsettiğim bölgesel ışıklı alanlarda yaklaşık 1.000 nit parlaklığa çıkıyor.

Şurada bir kaç güzel, kısa video var;

Teşekkür ediyorum. Çocuğa açıklar gibi olması güzel oldu çünkü tv ler özelinde o seviyedeyim.
Biraz önce mediamarkt tan geldim onların aynı oynattıklatı videolara baktım c645 ve c745 teşhirdeydi. Bir ona bir ona baktım abi fark ne ya dedim. Ha bazı siyahlar daha belirgin tamam ama yüzde 90 ınını farkedemedim ki? Acaba gözün farketmesi zor teknolojiler mi dedim bir an. Burada çok net anladım anlattığını hocam ama ben neden farkı net göremedim? Onların ara bağlantılarından falan mı ikisine de baktım aydınlatma 100deydi. Hatta bana c645 daha berrak geldi bazen şaşırdım doğrusu.

Anlatmana ve bir çok kişinin yorumuna istinaden vatandan gelen c745 i kabul edeceğim inşallah sorunsuzdur uzun yıllar öyle kalır. Ben offf ya bu diyemedim ona yanıyorum:)

Ek olarak tcl aradım ilk 6 ay panel sorununda direkt değişim iade yapıyoruz vatanla işiniz yok zaten dedi. Bizimle irtibata geçiyorsunuz dedi. Raporu verirseniz onlara değişim iade sağlanır sorun olmaz dediler.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Teşekkür ediyorum. Çocuğa açıklar gibi olması güzel oldu çünkü tv ler özelinde o seviyedeyim.
Biraz önce mediamarkt tan geldim onların aynı oynattıklatı videolara baktım c645 ve c745 teşhirdeydi. Bir ona bir ona baktım abi fark ne ya dedim. Ha bazı siyahlar daha belirgin tamam ama yüzde 90 ınını farkedemedim ki? Acaba gözün farketmesi zor teknolojiler mi dedim bir an. Burada çok net anladım anlattığını hocam ama ben neden farkı net göremedim? Onların ara bağlantılarından falan mı ikisine de baktım aydınlatma 100deydi. Hatta bana c645 daha berrak geldi bazen şaşırdım doğrusu.

Anlatmana ve bir çok kişinin yorumuna istinaden vatandan gelen c745 i kabul edeceğim inşallah sorunsuzdur uzun yıllar öyle kalır. Ben offf ya bu diyemedim ona yanıyorum:)

Ek olarak tcl aradım ilk 6 ay panel sorununda direkt değişim iade yapıyoruz vatanla işiniz yok zaten dedi. Bizimle irtibata geçiyorsunuz dedi. Raporu verirseniz onlara değişim iade sağlanır sorun olmaz dediler.
Mağazada çok fark hissetmeyebilirsiniz, karanlık odada film izlerken daha çok belli olur.

Vatan'daki Müşteri Hizmetleri galiba bölgesel olarak fark ediyor. Mesela Denizli'deki bir arkadaş çok problem yaşamıştı, ben Bursa'da nerdeyse hiç sorun yaşamadım. Biz sadece bilgi veriyoruz, tercih size kalmış 🙂

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Hocalarım bir şey danışmak istiyorum. Bölgemdeki Teknosa da pahalı da olsa elden almak için TCL 43P735 model TV buldum. İnternette Displayspecifications sitesinden baktığımda panel CSOT gözüküyor ancak forumda CHOT olduğu söyleniyordu. Bu nedenle P635'e yönelmiştim. 43" için panel üreticisi için net bir şey tekrar etmeniz mümkün mü acaba? Bu gün iş çıkışı Teknosa'ya gittim, giderken telefondan özelliklerine bakayım temsilci beni yanıltmasın diye. Gerçi adam bana 55C645 (teşhir) daha alt segment sizin sorduğunuz P735 daha yeni daha üst segment diye lafa girince anladım ki manavdan farkı olmayan adamı Teknosa da satış görevlisi yapmışlar. Benim kafama takılan nokta 43" ten yukarı çıkamam bütçem el verse Samsung 43CU8000/8500 ya da LG 43UR81006 alacaktım ama bütçe için TLC'ye yöneldim. 43P735 ile 43P635 arasında kaldım. Konsolum yok. PC'im masa üstü yani bağlamam imkansız. Yan açı izlem olası, 50CU8500 (teşhir) ürününü gördüğümde yan açı performansı düşüktü. yanında TCL 50C645 de vardı ama TCL yan açıdan daha iyiydi. Neredeyse kayıp yok gibi diyebilirim (kendi izleme konumuma göre) ama karşıdan Samsung çok daha iyiydi. Bunlar alamayacağım fiyatta olduğu için ve P735 ve P635 kapalı kutu depoda olduğu için bakma şansım olmadı. Evkur hariç başka teknoloji dükkanı yok memlekette. Orada da ya market TV'si ya da en pahalı TVler var ve fiyatlar taksitle uçuk.
Aşağıya Bağlantı ve resim bırakıyorum. Acaba siteye mi yanlış girildi yoksa 43" için farklı panel mi kullanılıyor aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Aynı olan yerleri almamaya çalıştım. Ürün depoda ve başka yerde olduğu için seri no vs. alma şansım olmadı. Zaten Oldum olası Teknosa çalışanına ya da ekibine güvenim 0. Sırf başka yer yok diye elden almak için gittiğim yer. Adama (Mağaza sorumlusu) satış sorumlusu arkadaşa 43" Samsung CU8500 modeli için stok sordum dedim; adam o yok ama CU7000 var dedi; Hocam o model eski en olmadı CU8000 varsa onun fiyatını öğreneyim dedim; Mağaza sorumlusu satış görevlisine " Zaten arada ingilizce dil farkı haricinde bir şey yok" diyerek adamı da etkilemeye çalışıyor. Adam (Satış görevlisi) ben TV leri incelerken aktardığım, araştırdığım bilgileri dinlerken sorumlu gelip sürekli araya giriyor. Lanet olsun böyle işçi çalıştıran tüm firmalara.
....
Aslında kafamda Vestel 43Q9700TT almak vardı ancak arıza yaşayan (panel arızası değil) bir arkadaşın yüklediği fotoğraflara baktığımda panelin yan açı performansının vasatın altında olduğunu gördükten sonra direkt sildim kafamdan.

Bunların dışında bir öneri yapacak biri varsa dinlemeye razıyım. IPS panel işimi kökten çözecek ancak HLG, MEMC, D.Vision, HDR10/+ vs. özellikli en kötü 60 derece yan açı verecek TCL 735 varken bu panelden kötü IPS almak da boşa para vermek olacak. Herkese iyi forumlar dilerim.

Hocam; FALD var, Dolby Vision IQ yazılımı var, 144 Hz var (Günlük kullanımda bile farkı ben görüyorum/ FPS, RTS oyun oynarım), işlemci daha etkin gözüküyor, yapay zeka algoritma işleyebiliyor, 7x Ekolayzır/ Dolby TrueHD, 4K 120Hz upscale yapabiliyor vs. kağıt üstünde farkı çok 745'in. Gündelik kullanımda çok fark etmese de şöyle düşünün 6 ay 645 6 ay 745 kullansanız farkı anca o zaman görürsünüz ve iyi ki 745 almışım diyebilirsiniz. Çünkü artık alınmış bir kere :) Zaten Bu fiyat seviyesinde maalesef 5500 TL az bir fark olarak kalıyor. Vaat edilen özelliklere bu fark değer mi? O da sizin kullanım alışkanlığınıza bağlı. Siz Fifa'da çok anlamazsınız belki ancak Gamepass ya da Geforce Now üyeliğiniz varsa arada bir Doom gireyim ya da başka hızlı bir oyun girdiğinizde (yarış oyunu özellikle) farkı o zaman anlayabilirsiniz. Ben her koşulda size hayırlı olsun diyorum, güle güle kullanmak nasip olsun. Kesinlikle pişman olmayacaksınız. :)

Hocam ayrıca Vatan Bilgisayar'dan alacağım TV'nin belki 2 katı fiyata bilgisayar donanımları aldım ve deneyip iade ettim. Koşulsuz aldılar. Bence ürünü iade ederkenki yaklaşımınız da önemli. Sonuçta buraya sadece kusurlu ürün iade edilmiyor ve kusurlu iade eden müşterilerin hepsi mağdur olmuyor. Bu bir risk evet ama fiziksel mağazada da aynı durum oluyor. Karar sizin tabii ben olsam siparişi iptal etmezdim.
Displayspecifications'taki televizyonlar genellikle ABD bölgesine ait bilgiler içeriyor. Yanılmıyorsam biz etiket bilgisini TCL Türkiye'nin kendi sitesinden almıştık.
55_P735c04c30f1e35790a2.jpg

Bir de P serisindeki bir televizyon için bu kadar araştırma yapmanıza gerek yok hocam, QN90B almıyorsunuz, CSOT olsa ne olur CHOT olsa ne olur 🙂 Hani pahalı bir model alacaksanız buyurun kasın diyeceğim ama, P serisi için bu kadar strese girmeye gerek yok. Değil CSOT, AUO olsa da çok bir şey değişmeyecek.

G3BEN Çevrimdışı

G3BEN 

Yeni Üye
11 Ara 2023
30
34
Displayspecifications'taki televizyonlar genellikle ABD bölgesine ait bilgiler içeriyor. Yanılmıyorsam biz etiket bilgisini TCL Türkiye'nin kendi sitesinden almıştık.
55_P735c04c30f1e35790a2.jpg

Bir de P serisindeki bir televizyon için bu kadar araştırma yapmanıza gerek yok hocam, QN90B almıyorsunuz, CSOT olsa ne olur CHOT olsa ne olur 🙂 Hani pahalı bir model alacaksanız buyurun kasın diyeceğim ama, P serisi için bu kadar strese girmeye gerek yok. Değil CSOT, AUO olsa da çok bir şey değişmeyecek.
Hocam ben araştırmayı inciğine kadar bakmayı hem seviyorum hem de aldığım seyin net olarak ne olduğunu bilmek istiyorum :) Bugün Samsung C8000 13500'e düştü, TCL P735'i 12500'e almaktansa onu mu alsam hala kararsızım. Sipraişleri sürekli iptal ettiğim için tekrar sipariş vermeye de çekiniyorum. Teşhir olarak 43CU8500'e baktım ama yan açı performansı kötüydü. TCL C645'e baktığımda ise yan açı performansı beklediğimden iyiydi. P735'in de farkı olacağını sanmıyorum. Samsung daha parlak ekran olduğu için gündüz kullanımı daha iyi olur gibi biraz daha kararsız kaldım.

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
Mağazada çok fark hissetmeyebilirsiniz, karanlık odada film izlerken daha çok belli olur.

Vatan'daki Müşteri Hizmetleri galiba bölgesel olarak fark ediyor. Mesela Denizli'deki bir arkadaş çok problem yaşamıştı, ben Bursa'da nerdeyse hiç sorun yaşamadım. Biz sadece bilgi veriyoruz, tercih size kalmış 🙂
Anladım. Artık aldık inşallah pişman olmayız. 17 bin sınırdan gel sen 32 binlik tv al:))
Hocam bir de bu grundig 65ghu8500a nasıl her girdiğim mediamarkt onu tavsiye etti zorladı hatta? Bir de toshiba 65uat2263dt ve 58ua3d63dt gibi bir modeli vardı. O da fiyatı iyi geldi. Ne düşünüyorsun ikisi için?

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Anladım. Artık aldık inşallah pişman olmayız. 17 bin sınırdan gel sen 32 binlik tv al:))
2015 yılında 12.000 TL bütçe ile Palio almak için araba aramaya başladım, 33.500 TL'ye 207 aldım 😃 Bu işler böyledir işte.

Hocam bir de bu grundig 65ghu8500a nasıl her girdiğim mediamarkt onu tavsiye etti zorladı hatta? Bir de toshiba 65uat2263dt ve 58ua3d63dt gibi bir modeli vardı. O da fiyatı iyi geldi. Ne düşünüyorsun ikisi için?
Grundig Arçelik grubu tarafından üretiliyor. Firma bilgi paylaşmadığı için içinde nasıl bir panel olduğunu bilemiyoruz. Genelde LG marka IPS panel kullanıyorlar. Toshiba da Vestel tarafından üretiliyor. Bütçe ve beklentiye göre Toshiba ve Vestel önerdiğimiz oluyor. Fakat bu televizyonlar 745'in seviyesinde değil, bahsettiğim FALD panel farkı yüzünden. 645 kıyaslanabilir ama bence yine 645 daha iyidir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Hocam ben araştırmayı inciğine kadar bakmayı hem seviyorum hem de aldığım seyin net olarak ne olduğunu bilmek istiyorum :) Bugün Samsung C8000 13500'e düştü, TCL P735'i 12500'e almaktansa onu mu alsam hala kararsızım. Sipraişleri sürekli iptal ettiğim için tekrar sipariş vermeye de çekiniyorum. Teşhir olarak 43CU8500'e baktım ama yan açı performansı kötüydü. TCL C645'e baktığımda ise yan açı performansı beklediğimden iyiydi. P735'in de farkı olacağını sanmıyorum. Samsung daha parlak ekran olduğu için gündüz kullanımı daha iyi olur gibi biraz daha kararsız kaldım.
Samsung pek parlak sayılmaz hocam, 300 nit'e falan çıkar o da zorla. TCL de 250-300 arası parlaklık verir. Fakat P735 mi CU8500 mü dersen bu sefer CU8500 derim.

G3BEN Çevrimdışı

G3BEN 

Yeni Üye
11 Ara 2023
30
34
Samsung pek parlak sayılmaz hocam, 300 nit'e falan çıkar o da zorla. TCL de 250-300 arası parlaklık verir. Fakat P735 mi CU8500 mü dersen bu sefer CU8500 derim.
Bir yere malzeme bırakmaya giderken telefona gelmişti indirim bildirimi, akşam geldiğimde tekrar eski fiyata 16Bin seviyesine yükselmiş. Benim bu git gellerim yılan hikayesine çevirdi forumu da kirlettim kusura bakmayın. 43P635 - 43P735 ikisi arasına geri döndüm. Vestel 43Q9700TT için seri numarası isteğim boş kaldığı için süpriz olmasın diye onu da eledim maalesef.

A Çevrimdışı

Akadian

Yeni Üye
25 Kas 2023
36
39
2015 yılında 12.000 TL bütçe ile Palio almak için araba aramaya başladım, 33.500 TL'ye 207 aldım 😃 Bu işler böyledir işte.

Grundig Arçelik grubu tarafından üretiliyor. Firma bilgi paylaşmadığı için içinde nasıl bir panel olduğunu bilemiyoruz. Genelde LG marka IPS panel kullanıyorlar. Toshiba da Vestel tarafından üretiliyor. Bütçe ve beklentiye göre Toshiba ve Vestel önerdiğimiz oluyor. Fakat bu televizyonlar 745'in seviyesinde değil, bahsettiğim FALD panel farkı yüzünden. 645 kıyaslanabilir ama bence yine 645 daha iyidir.

Ben tv aramaya başlamadan önce tcl markasını hiç duymamıştım. Nasıl bir şeyse herkesin ağzında artık:) demek ki panel üreten dünyaca ünlü firma olması mantıklı bir durum.
C745 kötü yorum yapanı hiç duymadım. Bu kadar kişinin bir bildiği var demektir. Bu arada vatandan sipariş kargoya verilmiş ptesi gelir herhalde inşallah. Sizin konuşmanızdan sonra da rahatladım epeyce. Vereceğim ekstra 5500 e değer diyorsun da zaten. Benim için de çok önemli bir rakam değil şükür. Vatan olması da şöyle aştım: tcl ile muhatap olacağım. 6 ay içinde de paneldeki problemler direkt iade diyorlar. Neyse iyi olur inşallah. Bendeki c645'i de iade edeyim o zaman:) onu da uyguna almıştım valla iade etmek zor olacak.

M Çevrimdışı

minikcivciv

Yeni Üye
16 Ara 2023
1
23
Çok araştırdım birazda tv yayınından daha çok film oyun için kullanacağım ötürü çeyizlik olarak TLC tv tercih ettim. Şuanda baya popüler TLC C745 serisi taksit imkanı açısından çoğu yer max 4 taksit yaparken jebinde.comda 3+4 ek taksitli vade farksız yakaladım dün gece bugünde kargoya verildi. Horoz lojistikle geliyor. Güven için araştırdığımda bir sorun olmadığı gördüm Beko bayisi olduğundan. Dün gece çok fazla forum ve yazı okuduktan sonra benim gibi olup kararsız kalan arkadaşlar için kaçırmamasını şiddetle tavsiye ediyorum. Geçen pazar 26.300 e vatandan almadığıma pişman olmuştum. Allahtan ek taksitli yaparak enflasyona kıyasla parayı pul etmiş gibi olduk.

Alacak arkadaşlar için link bırakıyorum ek olarak C645 seriside diğer emsal sitelere baz alarak 850 - 1k arası daha yüksek fiyatlı fakat onda da hava temizleyici hediyeli. Benim gibi ne alacağını bilmeyip en sonda TLC ye yönelip taksitler konusundan yüksek olduğunu düşünen varsa tercih edebilir.

Garanti içinde durum şöyle çeyizlik almayı düşünen varsa TLC 6 ay TV yi bekletebilirsiniz diyor. 6.aydan sonra yapılan kurulum ücretli olur. 5.ayın sonunda doğru cihazı kurdurursanız 2 sene garantiniz kurulumdan sonra başla aksi takdirde 6.aydan sonra otomatik olarak garanti süresi cihazın alım tarihten başlamış olur diye bilgilendirdi.

İyi forumlar arkadaşlar.

Geri
Üst Alt