Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,352
39
Peki hocam spor izleme odaklı bir tv içeriği için hangi ürünü önerirsiniz? Teşekkür ederim
120 hz alabilirseniz daha iyi olur, 55PUS8807 modelini bir inceleyin isterseniz. Philips Müşteri Hizmetleri çok eleştiriliyor aklınızda bulunsun. Bir de bu televizyon IPS panel. İsterseniz IPS ve VA hakkında da biraz araştırma yapın. IPS cihazların renkleri canlı, izleme açısı geniş olur. Siyah renklerde pek başarılı değiller.

Alternatif olarak aklıma gelen TCL 55C735 var.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Sertan burayı da okuduğun için mail den yazdım ama sanırım henüz okumadın,55/G3 ile ilgili
bir dosya hazırlamıştım ama revize etmem gerekiyor yeniden!

>acele etme,servis kurulumu gerekmez,onu ben yapacağım
ancak siz kutudan çıkarıp stand ile koyun sehpaya ama çalıştırmayın kesinlikle!

duvara da asmayın sakın!

>geleceğim gün sana alo deyince,paneli açın 3 saat kadar açık kalıyor
onun demosu veya sana daha önce verdiğim USB stick den resimleri aç izleyin
Stick de ayrıca RGB-col.set vardır onu açın 1 saat kadar çalıştırın 15dk. da bir
başka kanala geçip yine RGB ye gelin

bende bu arada gelirim zaten

++

T Çevrimdışı

tonyalmeida

Yeni Üye
14 Kas 2020
30
39
120 hz alabilirseniz daha iyi olur, 55PUS8807 modelini bir inceleyin isterseniz. Philips Müşteri Hizmetleri çok eleştiriliyor aklınızda bulunsun. Bir de bu televizyon IPS panel. İsterseniz IPS ve VA hakkında da biraz araştırma yapın. IPS cihazların renkleri canlı, izleme açısı geniş olur. Siyah renklerde pek başarılı değiller.

Alternatif olarak aklıma gelen TCL 55C735 var
Bahsettiğiniz TCL ürün fiyatı da bugün 20.000 rakamına gelmiş. Hocam sizin deneyiminiz adına bu 3 üründen sıralama açısından hangisini alırdınız. (TV deneyimim Spor izlemek amaçlı)

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
1.000 TL fark için 120 hz almak daha mantıklı ama ben 55'lik ebadı IPS diye biliyorum.

8807_vs_8507.jpg
Ben de bu cihazlar arasında kaldım. İps mi iyidit va mı philps için?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,352
39
Ben de bu cihazlar arasında kaldım. İps mi iyidit va mı philps için?
Her iki panel tipinin de kendine göre artı ve eksileri var. IPS cihazda renkler daha canlı, izleme açısı daha geniş fakat siyah renkler zayıf olur. VA cihaz da tam tersi; siyah renkler daha başarılı, renkler biraz daha solgun, izleme açısı da daha dar olur.

G Çevrimdışı

gokselmi 

Yeni Üye
4 Haz 2023
8
21
Merhaba;

Yaklaşık olarak 4 gün önce televizyon panelimin yanması sonucu VESTEL teknik servis çağırdım. Servisten gelen arkadaşlar televizyonun pert olduğunu ve panel stoğunun bulunmadığını söylediler. televizyon 10 yaşından küçük olduğu için sizi vestelden ücretli değişim için arayacaklar yeni alacağınız televizyon çok daha uyguna geliyor prosedür gereği dediler. ( Vestel 10 yaşından küçük cihazlarına onarım imkanı sağlayamıyor ise yeni televizyonu aşırı uyguna satıyormuş.)

Teknik servisten gelen arkadaşlar bence smart değil android TV talebinde bulunun dediler.

Bugün de VESTEL'den aradılar. Vestelden arayan hanımefendi fabrikanın size uygun gördüğü ürün Vestel 50U9730 50'' 126 Ekran 4K Smart TV dediler. Ben de SMART tv istemediğimi, ANDROİD TV istediğimi beyan ettim. Tamamdır ben fabrikaya iletiyorum tarafınıza geri dönüş sağlayacağım dediler.

Muhtemelen bana Vestel 50UA9631 50'' 126 Ekran 4K Smart Android TV talebinde bulunacaklar.

Şimdi sizden rica ettiğim husus şu.

Bana önerdikleri televizyonun fiyatı ve modeli 12.999 TL Vestel 50U9730 50'' 126 Ekran 4K Smart TV
1b842b87313410d6b.png

Benim istediğim televizyonun fiyatı 10.499 TL Vestel 50UA9631 50'' 126 Ekran 4K Smart TV
2d63edd42c13fd854.png

Görsellere iki televizyonun da fotoğrafını ekliyorum.

Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Sizde bu iki seçenekten SMART TV mi yoksa ANDROİD TV yi mi talep etmeliyim. Bir de ilginç kısım smart tvnin androidden daha pahalı olması.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba;

Yaklaşık olarak 4 gün önce televizyon panelimin yanması sonucu VESTEL teknik servis çağırdım. Servisten gelen arkadaşlar televizyonun pert olduğunu ve panel stoğunun bulunmadığını söylediler. televizyon 10 yaşından küçük olduğu için sizi vestelden ücretli değişim için arayacaklar yeni alacağınız televizyon çok daha uyguna geliyor prosedür gereği dediler. ( Vestel 10 yaşından küçük cihazlarına onarım imkanı sağlayamıyor ise yeni televizyonu aşırı uyguna satıyormuş.)

Teknik servisten gelen arkadaşlar bence smart değil android TV talebinde bulunun dediler.

Bugün de VESTEL'den aradılar. Vestelden arayan hanımefendi fabrikanın size uygun gördüğü ürün Vestel 50U9730 50'' 126 Ekran 4K Smart TV dediler. Ben de SMART tv istemediğimi, ANDROİD TV istediğimi beyan ettim. Tamamdır ben fabrikaya iletiyorum tarafınıza geri dönüş sağlayacağım dediler.

Muhtemelen bana Vestel 50UA9631 50'' 126 Ekran 4K Smart Android TV talebinde bulunacaklar.

Bana önerdikleri televizyonun fiyatı ve modeli 12.999 TL Vestel 50U9730 50'' 126 Ekran 4K Smart TV
1b842b87313410d6b.png

Benim istediğim televizyonun fiyatı 10.499 TL Vestel 50U9730 50'' 126 Ekran 4K Smart TV
2d63edd42c13fd854.png

Sizde bu iki seçenekten SMART TV mi yoksa ANDROİD TV yi mi talep etmeliyim. Bir de ilginç kısım smart tvnin androidden daha pahalı olması.
Geçmiş olsun.

Mesajınız gerekli konuya taşınmıştır. Lütfen mesajlarınızda ve konu başlıklarınızda BÜYÜK HARF kullanmayınız.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
bilmiyordum kusura bakmayın.
Estağfurullah. Forum ve sosyal ortamlarda büyük harf bağırmak anlamına gelir. Bu yüzden bilgilendiriyoruz. Teşekkür ederiz. Mesajınızda modeller biraz birbirine karışmış. Bir inceleyip düzeltmeleri yapabilirseniz, bilgilerini paylaşıp tercihiniz konusunda teknik bilgi aktaracağım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,352
39
Merhaba;

1b842b87313410d6b.png

Benim istediğim televizyonun fiyatı 10.499 TL Vestel 50UA9631 50'' 126 Ekran 4K Smart TV
2d63edd42c13fd854.png

100% emin olmamakla birlikte şunu söyleyebilirim; Android olan modelde bir tık daha düşük özellikli ana kart modeli kullanılmış; ram daha düşük, yazılımsal ekran hızı daha düşük, MEMC özelliği yok. Yani aslında Android olmayan modeli almanız daha iyi olabilir. Yönlendirmiş olmak istemiyorum, karar size kalmış.

Verdiğim bilgiler yanlış ise lütfen By_Trol By_Trol ustam uyarsın.

- Android olan UA9631 modelinde 17MB185Y_G32 ana kart kullanılmış olmalı çünkü MEMC özelliği görünmüyor.
LED TİPİ; Direk LED
PIXELLENCE YOK
MEMC YOK
SMR (YAZILIMSAL) 1600

PANEL GERÇEK HIZI 60 HZ

ANA KART 17MB185Y_G32
RAM 1.5GB
DEPOLAMA 8GB
İşlemci; 4 çekirdek
İşletim Sistemi: Android 11

- Android olmayan, QUI yani linux tabanlı işletim sistemini kullanan U9730 modelinde ise bir tık daha iyi bir ana kart modeli kullanılmış olmalı yani 17MB185_G31

LED TİPİ; Direk LED
PIXELLENCE YOK
MEMC VAR
SMR (YAZILIMSAL) 2500

PANEL GERÇEK HIZI 60 HZ

ANA KART 17MB185_G31
RAM 2 GB
DEPOLAMA 8GB
İşlemci; 4 çekirdek
İşletim Sistemi: QUI

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkürler bekliyorum
100% emin olmamakla birlikte şunu söyleyebilirim; Android olan modelde bir tık daha düşük özellikli ana kart modeli kullanılmış; ram daha düşük, yazılımsal ekran hızı daha düşük, MEMC özelliği yok. Yani aslında Android olmayan modeli almanız daha iyi olabilir. Yönlendirmiş olmak istemiyorum, karar size kalmış.

- Android olan UA9631 modelinde 17MB185Y_G32 ana kart kullanılmış olmalı çünkü MEMC özelliği görünmüyor.
LED TİPİ; Direk LED
PIXELLENCE YOK
MEMC YOK
SMR (YAZILIMSAL) 1600

PANEL GERÇEK HIZI 60 HZ

ANA KART 17MB185Y_G32
RAM 1.5GB
DEPOLAMA 8GB
İşlemci; 4 çekirdek

- Android olmayan, QUI yani linux tabanlı işletim sistemini kullanan U9730 modelinde ise bir tık daha iyi bir ana kart modeli kullanılmış olmalı yani 17MB185_G31

LED TİPİ; Direk LED
PIXELLENCE YOK
MEMC VAR
SMR (YAZILIMSAL) 2500

PANEL GERÇEK HIZI 60 HZ

ANA KART 17MB185_G31
RAM 2 GB
DEPOLAMA 8GB
İşlemci; 4 çekirdek
Bazı teknik aksaklıklardan dolayı hemen cevap veremedim. Kusura bakmayın. Ama Samurai Unforgotten üstad gerekli tüm açıklamayı yapmış. Zaten bizlerin genel itibariyle tavsiyesi TV içerisindeki Android sisteme bel bağlamamak, uzun süreli kullanım için yanına bir box v.b. temin etmektir. O yüzden özellikle görüntüleme özellikleri daha iyi olan smart modelini tercih ederseniz bizce en doğru seçim olacaktır. Tekrar geçmiş olsun.

G Çevrimdışı

gokselmi 

Yeni Üye
4 Haz 2023
8
21

LED TİPİ; Direk LED
PIXELLENCE YOK
MEMC YOK
SMR (YAZILIMSAL) 1600

PANEL GERÇEK HIZI 60 HZ

ANA KART 17MB185Y_G32
RAM 1.5GB
DEPOLAMA 8GB
İşlemci; 4 çekirdek

LED TİPİ; Direk LED
PIXELLENCE YOK
MEMC VAR
SMR (YAZILIMSAL) 2500

PANEL GERÇEK HIZI 60 HZ

ANA KART 17MB185_G31
RAM 2 GB
DEPOLAMA 8GB
İşlemci; 4 çekirdek
Merhaba. Dünyaya bir kez geliyoruz dedim ve hazır almışken iyisini indirimli alayım dedim VESTEL 55 UA 9090 modelini sipariş ettim 10.000 TL’ye düştü. görüşünüz nedir ?

IMG_8525.png

Geri
Üst Alt