slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Hocam ben bu ikisini de mağazada bulabiliyorum. Vestel olanları yani. Ua olanın paneli ile ul olanın paneli aynı değil mi? Ua olan ayrıca Android li değil mi?

bu ikisi arasında tam olarak fark nedir?
Aynen söylediğiniz gibi. UA Android, UL Linux tabanlı smarttır. Mesajımı dikkatle incelerseniz bu tür cihazların smart sistemlerinin (Android olsa dahi) 1.5 GB- 2 GB ramle çalışmaya çalıştığını! ve yeterli gelmeyeceğini forumdaki neredeyse tüm konularımızda açıkladık. O yüzden Android almanızla smart almanız arasında bir fark olmayacağını anlatmaya çalışıyorum. İki modelde de paneller karma olarak geliyor. Boşverin aynı olmasını, aynı modelin bile farklı panelle gelmesi olası. O yüzden satın alırken ürünün barkodunu aşağıdaki konuda paylaşın, panel bilgisini sizlerle paylaşalım;

W Çevrimdışı

Windows 11

Yeni Üye
16 Kas 2019
18
38
Hocam ben bu ikisini de mağazada bulabiliyorum. Vestel olanları yani. Ya olanın paneli ile ul olanın paneli aynı değil mi? Ya olan ayrıca Android li değil mi?

bu
Aynen söylediğiniz gibi. UA Android, UL Linux tabanlı smarttır. Mesajımı dikkatle incelerseniz bu tür cihazların smart sistemlerinin (Android olsa dahi) 1.5 GB- 2 GB ramle çalışmaya çalıştığını! ve yeterli gelmeyeceğini forumdaki neredeyse tüm konularımızda açıkladık. O yüzden Android almanızla smart almanız arasında bir fark olmayacağını anlatmaya çalışıyorum. İki modelde de paneller karma olarak geliyor. Boşverin aynı olmasını, aynı modelin bile farklı panelle gelmesi olası. O yüzden satın alırken ürünün barkodunu aşağıdaki konuda paylaşın, panel bilgisini sizlerle paylaşalım;

hocam benim androidde ısrar etmemin sebebi uygulama yükleyebilmemiz. play store ile birlikte gelmesi .
fiyat olarak aynı fiyat bu iki model aralarında 100 tl fark var sadece.

demeye çalıştığınız şey, android ileride kasar mı, onun için mi smart almalıyız? bi de netflix lisanlı mı bu modellerde? full hd izleyebilir miyiz mesela?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
bu

hocam benim androidde ısrar etmemin sebebi uygulama yükleyebilmemiz. play store ile birlikte gelmesi .

demeye çalıştığınız şey, android ileride kasar mı, onun için mi smart almalıyız? bi de netflix lisanlı mı bu modellerde? full hd izleyebilir miyiz mesela?
Tabii ki. İlk zamanlarda kullanabilirsiniz. Vestelin cihazlarındaki Android Saf Androiddir. Dolayısıyla lisans konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ama donanım yeterliliği konusunda bir garanti vermem mümkün değil. Alt cümleniz tamamen doğru. Ancak Netflix lisansıyla ilgili şimdiye kadar kullanıcılardan tarafımıza olumsuz bir yorum gelmedi.

Bir de LÜTFEN mesajlara tepkinizi gösteriniz. Beğenmek zorunda değilsiniz ama en azından tepki gösteriniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
bu

Ne amaçla kullanacaksınız android tv yi ,çabuk bellek doldurur ,yani bir android box gibi asla olmaz ki onlar da dolmaktadır.Ben android tv konusunda çokça yazdım düşüncelerimi tekrara düşmek istemiyorum artık :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
bu

Ne amaçla kullanacaksınız android tv yi ,çabuk bellek doldurur ,yani bir android box gibi asla olmaz ki onlar da dolmaktadır.Ben android tv konusunda çokça yazdım düşüncelerimi tekrara düşmek istemiyorum artık :)
Hemen ekliyorum Sayın Emmi;

:ok

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,354
39
bu

Merhaba.

3,5 metre için 65'' bile yetersiz kalabilir, bilginiz olsun.

Q9900 ve QA9700 Vestel için güzel modeller. 65Q9900 alırsanız kesin IPS gelir, QA9700 alırsanız VA da gelebilme durumu var.

Vestel televizyonlarda L1 lisans var diye biliyorum, yani Netflix' 4K olarak izleyebilirsiniz.

Android, IOS kadar stabil çalışabilen bir işletim sistemi değil ve zamanla yavaşlıyor. Bu nedenle güçlü konfigürasyona ihtiyaç duyar. Bu televizyonlarda ise genellikle 1,5 GB Ram, 8 GB da depolama bulunur. Çoğu zaman işinizi görmeye yetebilir belki fakat bu kadar kısıtlı bir Ram ile çok fazla şey yapamazsınız. Depolama kapasitesi çok az olduğu için çok fazla uygulama da yükleyemezsiniz. Sistem zamanla şişecek ve performans konusunda problemler çıkaracaktır. Bu nedenle, uzun vadede harici bir medya oynatıcı kullanmak (Konsol, harici Android medya oynatıcı, Apple TV gibi) daha sağlıklı sonuç verebilir.

Z Çevrimdışı

zaroc

Yeni Üye
6 Şub 2020
3
43
8-10 TL bandında özellikle karanlık sahnelerde sorun yaşatmayacak 42-50 inç TV tavsiyesi verebilir misiniz? Philips harici evde bir tane var her sene anakart tamiri ile uğraştırıyor. Teşekkürler

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,354
39
8-10 TL bandında özellikle karanlık sahnelerde sorun yaşatmayacak 42-50 inç TV tavsiyesi verebilir misiniz? Philips harici evde bir tane var her sene anakart tamiri ile uğraştırıyor. Teşekkürler
Merhaba.

55'' altındaki ebatlarda çok fazla model seçeneği yok, dolayısıyla size model önerisi yapabilmek de çok mümkün değil. Alacağınız tv büyük ihtimalle VA panel olarak gelir, bu nedenle siyah yönünden başarılı bırakma şansı IPS panele göre daha yüksek.

TCL 50P615 modelini bir inceleyin.

R Çevrimdışı

redible

Yeni Üye
29 May 2023
2
24
Merhaba dostlar,
Kendime yeni playstation 5 aldım. Normal şartlarda televizyon izlemeyen birisiyim ve evimde televizyon yok. 1080p bir projeksiyon var sadece haftada 2-3 film izleyen bir insanım.

Ps5 almamla beraber projeksiyon görüntü konusunda çok yetersiz kaldı. Detaylar hiç seçilmiyor. Bu sebepten odama bir 40-50inç arası 4K TV almayı düşünüyorum. Smart özellikleri ile ilgilenmiyorum mi box kullanıcısıyım. Uydu alıcısı kısmı da ilgi alanım değil iptv kullanıyorum.

Bu seçenekleri göz önüne alarak Next’in belirttiğim modelini almayı düşündüm. Sizce ps5 ile kullanım için uygun mu? Online fps oyun çok fazla oynamadığım için gecikme süresini önemsemedim açıkçası. Bana sinematik güzel bir görüntü hdr ve 4k desteği lazımdı.

Bu fiyata başka alınacak öneriniz varsa değerlendiririm. Bütçe olarak en fazla 6-6500 ayırabilirim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba dostlar,
Kendime yeni playstation 5 aldım. Normal şartlarda televizyon izlemeyen birisiyim ve evimde televizyon yok. 1080p bir projeksiyon var sadece haftada 2-3 film izleyen bir insanım.

Ps5 almamla beraber projeksiyon görüntü konusunda çok yetersiz kaldı. Detaylar hiç seçilmiyor. Bu sebepten odama bir 40-50inç arası 4K TV almayı düşünüyorum. Smart özellikleri ile ilgilenmiyorum mi box kullanıcısıyım. Uydu alıcısı kısmı da ilgi alanım değil iptv kullanıyorum.

Bu seçenekleri göz önüne alarak Next’in belirttiğim modelini almayı düşündüm. Sizce ps5 ile kullanım için uygun mu? Online fps oyun çok fazla oynamadığım için gecikme süresini önemsemedim açıkçası. Bana sinematik güzel bir görüntü hdr ve 4k desteği lazımdı.

Bu fiyata başka alınacak öneriniz varsa değerlendiririm. Bütçe olarak en fazla 6-6500 ayırabilirim.
Mesajınızı doğru konu altına taşıdım. Yakın zamanda benzer istekler ve benzer bütçe sınırları ile ilgili mesajlar olduğu için konuyu sondan başa detaylı okumanızı tavsiye ederim. Hem biz tekrara düşmemiş oluruz, hem de siz bizim gözden kaçırabileceğimiz detaylarla ilgili daha fazla bilgiye sahip olmuş olursunuz. Aklınıza takılan birşey olursa yine buradayız. :ok

R Çevrimdışı

redible

Yeni Üye
29 May 2023
2
24
Mesajınızı doğru konu altına taşıdım. Yakın zamanda benzer istekler ve benzer bütçe sınırları ile ilgili mesajlar olduğu için konuyu sondan başa detaylı okumanızı tavsiye ederim. Hem biz tekrara düşmemiş oluruz, hem de siz bizim gözden kaçırabileceğimiz detaylarla ilgili daha fazla bilgiye sahip olmuş olursunuz. Aklınıza takılan birşey olursa yine buradayız. :ok

Teşekkür ederim sayın moderatörüm. Aslında söylediğim fiyat aralığında tv tavsiyesinden çok next in yazdığım modeli hakkında kullanıcı deneyimi veya teknik özelliklerine göre ihtiyacımı karşılayıp karşılamayacağına cevap aramaktayım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkür ederim sayın moderatörüm. Aslında söylediğim fiyat aralığında tv tavsiyesinden çok next in yazdığım modeli hakkında kullanıcı deneyimi veya teknik özelliklerine göre ihtiyacımı karşılayıp karşılamayacağına cevap aramaktayım.
Ben teşekkür ederim. Sadece mümkün olursa mesajlara tepki vermenizi rica ederim.

Model hakkında genel bilgi sahibi olabilmeniz de mesajları incelemenizden geçecektir. Çünkü bizler özellikle belirli marka yönlendirmelerinden kaçınsakta mesajlardan sizin de görebileceğiniz gibi söz konusu marka çok aktif seçime ve değerlendirmeye sahip değildir. Ayrıca ithalat mantığı ile temin edilip markalandırılan ürünler kategorisinde olduğu için ve bizlerle çok fazla bilgi paylaşılmadığı için çok net bilgi sahibi değiliz. O yüzden şöyledir dememiz tamamen havada kalacaktır.

Bahsettiğiniz HDR ve 4K teknolojileri ile ilgili de Sayın Samurai Unforgotten ve W Winston üstadların çok değerli ve doyurucu bilgi paylaşımları olduğu için davetimi tekrarlıyorum. :ok

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,354
39
Merhaba dostlar,

Merhabalar, hoş geldiniz.

PS5 ile kullanamamanız için bir sebep yok, kullanımı uygun elbette. Alacağınız görüntünün kalitesini değerlendirmek biraz sübjektif olur. Size göre güzel olan bana göre olmayabilir.

TV'nin teknik özelliklerine bakacak olursak, fiyatına göre bir tv olduğunu söyleyebiliriz. HDR'ın sadece sinyalini alır, vereceği HDR görüntünün kalitesi düşük olacaktır. Zaten bu fiyat bandında güçlü bir HDR deneyimi yaşatacak cihaz bulamayız.

Direct Led, LG üretimi IPS panel kullanılıyor diye biliyorum, maalesef üretici detaylı teknik bilgi paylaşmıyor. IPS olduğu için renk doygunluğu güzel olur, izleme açısı da geniş olur. Fakat düşük kontrast, 180 nit gibi rezalet bir parlaklık seviyesi ve 8 bit renk desteği televizyonun eksi tarafları diyebilirim.

Aşağıdaki ürünün 4K versiyonu olması gerek.

Açıkçası YE-50020GFSG5-4K modeli çok daha iyi teknik özelliklere sahip fakat arada fiyat farkı var.

Geri
Üst Alt