W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
H hknsngl44,
Ailen kullanacak. Gün boyu açık haber, şov vb. Oled uygun olmaz. Hep açık. Oled i kendinize alacağınız zaman bakarsınız.
İzleme açısı vb 55qned866 LG modeli daha iyi bir seçim olur. Buna bir fiyat alabilirseniz iyi olur. Baktığınız modeller iyi anladığım kadarıyla durumunuzda iyi. Modellerde sorun yaşamazsınız. Ama oled i eleyin bunlar anne babaya gitmez.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
Vatan'da tanıdık birisi var. Teşhir olma ihtimali zayıf.
Biraz önce Vatan Bilgisayar'dan döndük. Tekrar gidip baktım Philips'e. Evet, gerçekten çok kötü görünüyordu ekran. Tanıdık olan görevliye rica ettim. Ayarları kurcaladı. İşin içinden çıkamadı. Yazılımı yeniden yükledi. Çok fark etmedi parlaklık açısından. 22 bin gibi bir rakama alabilirdim ama içime sinmedi bir türlü.
Samsung 55QN85B modelini 26.700 gibi bir rakama bıraktılar. 1750 para kart veriyormuş Samsung. Lg 55QNED866QA modeline de yaklaşık aynı fiyatı verdiler.
Sonuçta, hediye verilecek kahve makinesini satma ihtimalini değerlendirerek, gündüz uzun soluklu tv izlenmemesi sebebiyle oled'in yanma riskinin az olacağını temenni ederek, +2 yıl da Vatan'ın garantisini (2900₺) ekleyerek Samsung Oled tv'yi 38.180₺'ye (ek garanti dahil değil bu rakama) almış olduk. En kötü ihtimalle kahve makinesini 10-12 bine satsam, tv uyguna gelecektir diye düşünüyorum.
Çünkü diğer tv'ler de 26 civarına satılıyordu. Philips'i 22'e alma fikri güzeldi. Ama içime sinmedi. 26-28'e mal edilecek Samsung Oled tv daha mantıklı geldi. Gönlüm Philips dedi, ama aklım Samsung kararını verdi.
İnşallah uzun yıllar sorunsuz kullanırız.
Yorumlarını paylaşan herkese teşekkür ederim.

Ek olarak, Samsung'u salona alma kararı aldık. Salonda 55 ekran Vestel vardı. Vakti zamanında üst seviye modellerinden biri idi. Onu oturma odasına alacağız. Dolayısıyla, oturma odasındaki tv'ye göre çok sık kullanılmayacak.
albanez albanez

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Vatan'da tanıdık birisi var. Teşhir olma ihtimali zayıf.
Biraz önce Vatan Bilgisayar'dan döndük. Tekrar gidip baktım Philips'e. Evet, gerçekten çok kötü görünüyordu ekran. Tanıdık olan görevliye rica ettim. Ayarları kurcaladı. İşin içinden çıkamadı. Yazılımı yeniden yükledi. Çok fark etmedi parlaklık açısından. 22 bin gibi bir rakama alabilirdim ama içime sinmedi bir türlü.
Samsung 55QN85B modelini 26.700 gibi bir rakama bıraktılar. 1750 para kart veriyormuş Samsung. Lg 55QNED866QA modeline de yaklaşık aynı fiyatı verdiler.
Sonuçta, hediye verilecek kahve makinesini satma ihtimalini değerlendirerek, gündüz uzun soluklu tv izlenmemesi sebebiyle oled'in yanma riskinin az olacağını temenni ederek, +2 yıl da Vatan'ın garantisini (2900₺) ekleyerek Samsung Oled tv'yi 38.180₺'ye (ek garanti dahil değil bu rakama) almış olduk. En kötü ihtimalle kahve makinesini 10-12 bine satsam, tv uyguna gelecektir diye düşünüyorum.
Çünkü diğer tv'ler de 26 civarına satılıyordu. Philips'i 22'e alma fikri güzeldi. Ama içime sinmedi. 26-28'e mal edilecek Samsung Oled tv daha mantıklı geldi. Gönlüm Philips dedi, ama aklım Samsung kararını verdi.
İnşallah uzun yıllar sorunsuz kullanırız.
Yorumlarını paylaşan herkese teşekkür ederim.
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
çok büyük ihtimalle o dediğin ucuz yollu panel de bir sorun var!
TPV de böyle cazip fiyatlar zaten hemen hiç olmaz,ancak serisi bitmiş,
teşhir veya bir şekilde sıkıntılı bazı panelleri de bu şekilde kakalıyorlar!

Sistem buna çok müsait!
Sistem zaten "Patron" dan yana THK işlerinde
TPV de az çakal değil hani! hiç güvenmiyorum TPV/TR yapılanmasına

kısaca iş şansa kalıyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
75u9520 almayi düşünüyorum paneli nedir yanlardan solma yaparmı
Panel bilgisi için ürünü almayı düşündüğünüz yerden etiket bilgisi paylaşabilirseniz daha sağlıklı olur;

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
75u9520 almayi düşünüyorum paneli nedir yanlardan solma yaparmı
Ben bilgilendireyim, yanlışım varsa By_Trol By_Trol doğrusunu aktarsın.

Bildiğim kadarıyla 3 farklı panel tipiyle geliyor. Bunlar şöyle;
- CSOT üretimi VA panel (Bu panel TCL'e ait, Samsung'dan satın almıştı)
- BOE üretimi ADS tabanlı IPS panel.
- HKC üretimi VA panel (HKC'ler genelde VA oluyor)

Anakart 17MB180 olması lazım, COF sayısı da 12.

Yani kağıt üzerinde güzel bir tv'ye benziyor. Tabi hangi panel denk geleceği de önemli.

Yanlardan solma diye tam olarak ne kast ettiniz bilmiyorum ama, bahsettiğiniz renk solması ise eğer, VA panelli cihazlarda yanlardan bir miktar renk solması yaşanacaktır. Geniş izleme açısı için IPS panel bir tv almanız gerekir. Yani bu modeli satın alırsanız VA panel de denk gelebilir.

Bir de ekran büyüdükçe cihazların falsoları daha çok ortaya çıkmaya başlar bilginiz olsun.

M Çevrimdışı

McManaman

Yeni Üye
15 Kas 2022
19
31
Arkadaslar 42-43-48 inch televizyon bakiniyorum annem icin.
Netflix, youtube tarzi uygulamalar sorunsuz olsun yeter.
Butcemiz max 8bin.
İsin icinden cikamadim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ben bilgilendireyim, yanlışım varsa By_Trol By_Trol doğrusunu aktarsın.

Bildiğim kadarıyla 3 farklı panel tipiyle geliyor. Bunlar şöyle;
- CSOT üretimi VA panel (Bu panel TCL'e ait, Samsung'dan satın almıştı)
- BOE üretimi ADS tabanlı IPS panel.
- HKC üretimi VA panel (HKC'ler genelde VA oluyor, IPS de olabilir)

Anakart 17MB180 olması lazım, COF sayısı da 12.

Yani kağıt üzerinde güzel bir tv'ye benziyor. Tabi hangi panel denk geleceği de önemli.

Yanlardan solma diye tam olarak ne kast ettiniz bilmiyorum ama, bahsettiğiniz renk solması ise eğer, VA panelli cihazlarda yanlardan bir miktar renk solması yaşanacaktır. Geniş izleme açısı için IPS panel bir tv almanız gerekir. Yani bu modeli satın alırsanız VA panel de denk gelebilir.

Bir de ekran büyüdükçe cihazların falsoları daha çok ortaya çıkmaya başlar bilginiz olsun.
Bir küçük bilgi de ben paylaşayım; CSOT VA panel olursa açılı izleme alanları bir nebze daha iyi olabilir. HVA dediğimiz teknolojiyi içerdiği için. Ancak etiket bilgisi burada devreyr giriyor. Hangi panel olacağı oradaki bilgi ile netleşiyor.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Bir küçük bilgi de ben paylaşayım; CSOT VA panel olursa açılı izleme alanları bir nebze daha iyi olabilir. HVA dediğimiz teknolojiyi içerdiği için. Ancak etiket bilgisi burada devreyr giriyor. Hangi panel olacağı oradaki bilgi ile netleşiyor.
Aynen, CSOT VA panel denk gelirse, aynı zamanda bu panelde %25 mat kaplama mevcut ve bu bence çok önemli bir özellik.

Geri
Üst Alt