I Çevrimdışı

ikuru

Yeni Üye
26 Eyl 2018
14
32
Merhabalar,

Ev değişikliği nedeniyle eski televizyonum biraz küçük (43") gelmeye başladığı için yeni bir televizyon arayışına girdim. 15 bin civarında bir bütçe düşünüyorum. Bir çok model var ve çok da bu işlerden anlamadığım için 55-65 inç aralığında fp olarak en makul televizyonu bulabilmek için sizlerin de görüşlerini almak istiyorum.

Buradaki tavsiyeleri de görünce Vestel 55/65Q9900 serisi radarıma girdi özellikle JBL desteği nedeniyle.

Bunun dışında biraz gezinirken A101 internet sitesinde aşağıdaki modeller de gözüme çarptı.

LG 65UQ75006LF

LG UP75 55UP75006LF

- Tv yaklaşık 3.5-4 metre mesafeden izlenecek
- Daha çok tv nin karşısından izlenecek ama koltuk L tarzında olduğu için çok hafif bi izleme açısı olan kısım da olacak haliyle.
- Oyun oynama alışkanlığım pek yok
- Standard tv kanal izleme durumları için zaten hangi televizyonu alsam çok farketmeyecek muhtemelen fakat arada film izlediğimde keyif almak istiyorum. Ama tabi bu konuda pro bi izleyici değilim, ortanın üstü yeterli olur :)
- Maç izleme durumu çok önemli değil. Çoğunlukla kaçak yayın 😀
- Marka takıntım yok, fiyat/performans oranı yüksek her markaya açığım

Bu modeller veya bunların dışındakiler için de tavsiyeler açığım.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Merhabalar,

Ev değişikliği nedeniyle eski televizyonum biraz küçük (43") gelmeye başladığı için yeni bir televizyon arayışına girdim. 15 bin civarında bir bütçe düşünüyorum. Bir çok model var ve çok da bu işlerden anlamadığım için 55-65 inç aralığında fp olarak en makul televizyonu bulabilmek için sizlerin de görüşlerini almak istiyorum.

Buradaki tavsiyeleri de görünce Vestel 55/65Q9900 serisi radarıma girdi özellikle JBL desteği nedeniyle.

Bunun dışında biraz gezinirken A101 internet sitesinde aşağıdaki modeller de gözüme çarptı.

LG 65UQ75006LF

LG UP75 55UP75006LF

- Tv yaklaşık 3.5-4 metre mesafeden izlenecek
- Daha çok tv nin karşısından izlenecek ama koltuk L tarzında olduğu için çok hafif bi izleme açısı olan kısım da olacak haliyle.
- Oyun oynama alışkanlığım pek yok
- Standard tv kanal izleme durumları için zaten hangi televizyonu alsam çok farketmeyecek muhtemelen fakat arada film izlediğimde keyif almak istiyorum. Ama tabi bu konuda pro bi izleyici değilim, ortanın üstü yeterli olur :)
- Maç izleme durumu çok önemli değil. Çoğunlukla kaçak yayın 😀
- Marka takıntım yok, fiyat/performans oranı yüksek her markaya açığım

Bu modeller veya bunların dışındakiler için de tavsiyeler açığım.
öncelikle 3m den izliyorum 65Q9900 kullanıyorum ve ilk gözüme çok büyük geliyordu ama alıştıkça normal gelmeye başladı hatta 75 bile alabilirmişim dedirtiyor. Dizi, sinema, maç keyfi büyük ekranda gerçekten farklı oluyor. Bunu düşünmenizi tavsiye ederim.
Öte yandan 2 lg de düz led serisi. qled in avantajı en azından hem daha yeni teknoloji hem de daha canlı renkler. Maç konusunda da memnun kalırsınız. 65q9900 ile 75 düz led arasında seçim yapmanızı tavsiye ederim. Eğer imkan varsa lg qned ve samsung neo qled serisi tabiki.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
öncelikle 3m den izliyorum 65Q9900 kullanıyorum ve ilk gözüme çok büyük geliyordu ama alıştıkça normal gelmeye başladı hatta 75 bile alabilirmişim dedirtiyor. Dizi, sinema, maç keyfi büyük ekranda gerçekten farklı oluyor. Bunu düşünmenizi tavsiye ederim.
Öte yandan 2 lg de düz led serisi. qled in avantajı en azından hem daha yeni teknoloji hem de daha canlı renkler. Maç konusunda da memnun kalırsınız. 65q9900 ile 75 düz led arasında seçim yapmanızı tavsiye ederim. Eğer imkan varsa lg qned ve samsung neo qled serisi tabiki.

Eğer imkan varsa lg qned ve samsung neo qled serisi tabiki.

bunların hepsi led teknolojisi isimleri farklı sadece farklı olan tek oled. benim tv samsung içindeki panel lg ips :) led tvlerde oluşan bulutlanmaya girmiyorum bile.

sony bile bunu normal sayıyor garanti dışına bırakıyor en sonda yazıyor.

buyrun:

Not: Yalnızca koyu renkli görüntülerde ve karanlık veya çok loş odalarda görülen arka ışık sızıntısının, teknik şartname kapsamında olduğu kabul edilmelidir. Maalesef servis veya değişim talepleri kabul edilemez

İ Çevrimdışı

İsmakl8953

Yeni Üye
31 May 2020
15
24
Merhabalar yeni evlenecek bir arkadaşım için televizyon bakıyorum. 50 inç olmasını istiyor ve android olmasını istiyor 10 12 bin bandında en iyi seçenek nedir ?

I Çevrimdışı

ikuru

Yeni Üye
26 Eyl 2018
14
32
Lg ve samsungların fiyatı malum, bütçeyi epey geçecek :)

Görünüşe göre en mantıklı tercih 65q9900 olacak gibi duruyor

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,579
40
Lg ve samsungların fiyatı malum, bütçeyi epey geçecek :)

Görünüşe göre en mantıklı tercih 65q9900 olacak gibi duruyor
Sizin çok fazla beklentiniz yok çünkü ağırlıklı olarak uydu yayını izleyeceksiniz. O nedenle çok üst düzey bir tv almanıza gerek yok. A101'den paylaşmış olduğunuz televizyonlar direkt led ancak ikisi de 8 bit panel. 2022 yılında tv alacaksanız en azından 10 bit olsun.

K Çevrimdışı

keremm

Yeni Üye
19 Eyl 2022
5
44
Özenerek aldığım Sony TV 5 yıl içinde ikinci kez anakart arızası verip çöp olunca yeni tv almam gerekti. Yerli tv'nin yanına yaklaşmayan ben, Son 1 ay içinde, zamanında kamyonla para verilmiş Samsung gardırop tipi buzdolabının bozulup çöp olması ve Grundig gardırop ile yola devam etmemden sonra, ucuz ve yerli tv arayaşına girdim.

Çok fazla arıza ile karşılaştığım için açıkcası para vermek istemiyorum arkadaşlar özet budur :)

Kullanım amacı; Netflix, Amazon, Tv Plus vs. Disney+ için Mi Box almak gerekecek o da ekstra 1250 tl getiriyor :(

Grundig 65 GEU 7830 B - 9349 TL

Vestek 65U9600 - 9879 TL

10 bin üzerine çıkmak istemiyorum ancak, 13 bin TL'ye 65Q9900'de mevcut. Gerçi tek tük kalmış ve insan bir miktar işkilleniyor stok olmaması sebebi ile.

Fikirler için teşekkür ederim.

H Çevrimdışı

hamzararsiz

Yeni Üye
1 Tem 2022
12
herkese merhaba. biliyorum tv tavsiyesi verilmiyor ancak düşüncelerinize ihtiyacım var.
55 inç ve 50 inç olmak üzere iki adet tv ye ihtiyacım var.
her biri için ayrı ayrı 15 bin tl bütçe ayırılabilir. Panel,sağlamlık, görüntü kalitesi olarak güncel modellerden ne önerirsiniz? şimdiden teşekkürler_ Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji

Butateknoloji Çevrimdışı

Butateknoloji 

Aktif Üye
23 Mar 2020
91
36
Merhabalar bu iki model arasında hangisini almalıyım tavsiyede bulunurmusunuz.Çoğunlukla netflix vs izleyeceğiz.

Vestel 50U9700
Regal 50R857UQ

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Merhabalar bu iki model arasında hangisini almalıyım tavsiyede bulunurmusunuz.Çoğunlukla netflix vs izleyeceğiz.

Vestel 50U9700
Regal 50R857UQ
Regal qled vestel normal led. panel tipi ve led aydınlatma tipi konusunda Fikoloji yardımcı olabilir. Qled normal lede göre çok daha canlı renkler sunmakta.

Özenerek aldığım Sony TV 5 yıl içinde ikinci kez anakart arızası verip çöp olunca yeni tv almam gerekti. Yerli tv'nin yanına yaklaşmayan ben, Son 1 ay içinde, zamanında kamyonla para verilmiş Samsung gardırop tipi buzdolabının bozulup çöp olması ve Grundig gardırop ile yola devam etmemden sonra, ucuz ve yerli tv arayaşına girdim.

Çok fazla arıza ile karşılaştığım için açıkcası para vermek istemiyorum arkadaşlar özet budur :)

Kullanım amacı; Netflix, Amazon, Tv Plus vs. Disney+ için Mi Box almak gerekecek o da ekstra 1250 tl getiriyor :(

Grundig 65 GEU 7830 B - 9349 TL

Vestek 65U9600 - 9879 TL

10 bin üzerine çıkmak istemiyorum ancak, 13 bin TL'ye 65Q9900'de mevcut. Gerçi tek tük kalmış ve insan bir miktar işkilleniyor stok olmaması sebebi ile.

Fikirler için teşekkür ederim.
Adem Helvacı üstadın 65u9600 ve 65q9900 için (ya da daha küçük boyutluları için) incelemeleri youtube kanalında mevcut. düz lede göre daha canlı renkler için qledi tercih edip 65q9900 aldım ve izlenimlerimi de 43-50-55-65q9900 kullanıcıları isimli başlık altında paylaşmıştım. Şahsen tavsiye ederim maç konusunda da üzmedi beni. Ben de tamamen sizin yaşayacaklarınızı yaşama ihtimalinden korktuğum için yerlide karar kıldım.
Durağan resim kalitesinde vestel, hareketli sahnelerin başarısında arçelik grundig grubu daha iyi diyorlar bu forumda. Eğer vestelde karar kılarsanız internette 4 taksit, bayide 10 taksit yapabiliyorlar bilginize.

O Çevrimdışı

ozaniskender

Aktif Üye
20 Eki 2020
62
30
Selamlar,

55QN90B veya 55QN85B almayı düşünüyorum. Netflix, IPTV, PS5 ile kullanacağım. Her iki cihazda VA panel diye sanıyorum ama bir tık bilgi kirliliği olduğundan dolayı emin de değilim.

85B modeli yaklaşık 19K iken 90B modeli 28K arada 9K fark var. İncelediğim kadarıyla ben bulamadım ama bu farka değecek bir fark var mıdır cihazlar arasında?

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
Selamlar,

55QN90B veya 55QN85B almayı düşünüyorum. Netflix, IPTV, PS5 ile kullanacağım. Her iki cihazda VA panel diye sanıyorum ama bir tık bilgi kirliliği olduğundan dolayı emin de değilim.

85B modeli yaklaşık 19K iken 90B modeli 28K arada 9K fark var. İncelediğim kadarıyla ben bulamadım ama bu farka değecek bir fark var mıdır cihazlar arasında?

55QN90B VA panel miniled / Hoparlör Sistemi 4.2.2
55QN85B IPS panel miniled / Hoparlör Sistemi 2.2.2

QN90B Anti-Glare özelliği varmış yansıma önleyici yani onun dışında ufak tefek bir şeyler daha en önemlilerini yazdım.

benim için bütçe sorun değilse 55QN90B va panel tercih ederdim.

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,579
40
Selamlar,

R ridw0n 'ın dediği gibi; arada sadece panel farkı var gibi görünüyor. Zaten IPS ve VA panel farkını biliyorsunuzdur.

Geri
Üst Alt