D Çevrimdışı

DrSukru

Yeni Üye
13 Ağu 2022
13
50
Samsung'ta hangi panel olduğundan emin değilim, çünkü Türkiye'deki Samsung tv'lerin panelleri dışarıya göre farklı olabiliyor. Özellikle 4K film izlenecekse VA tavsiye ederim, IPS önermem. Normal uydu yayını izleyecekseniz zaten bu kadar pahalı tv almaya gerek yok.

Sony'de zaten VA panel var. Eğer Samsung'ta da VA panel varsa ikisi arasında çok fazla fark olmaz. Hangisinin görüntüsü hoşunuza gidiyorsa onu alabilirsiniz.
Televizyon şans işi, en üst modeli bile alsanız sorun çıkabilir. Ancak bundan bağımsız olarak bence Sony az farkla daha iyi.
çok teşekkür ediyorum cevabınız için

55q80b va panel direct led olarak üretiliyor. D DrSukru
Çok teşekkür ederim cevabınız için

K Çevrimdışı

klavs

Yeni Üye
30 Ağu 2022
1
31
Selamlar.
Hayatımda ilk defa bir tv alacağım araştırmaya girince sizin forumunuzu keşfettim. Televizyon ile alakalı çok fazla detay varmış o yüzden baya kararsız kaldım. Destek olup bir fikir verirseniz sevinirim.

Öncelikle kullanım amacım platformlar üzerinden veya pc ekranı paylaşarak yüksek kaliteli içerikler izlemek olacaktır. Tv ön tarafından izlenecek bir konumda yerleştirilecek ve en az ışık alan noktadır. Pc bağlayıp oyun oynamak veya playstation bağlamak şuanda önceliğim değil fakat ilerisi için düşünüyorum.

Uydu kanallarını açacağımı düşünmüyorum amacım platform uygulamalarından yüksek kalitede içerik izleyebilmek olduğu için l1 sertifikalı android tv leri düşünüyorum fakat farklı tavsiyelere de açığım.

Bütçe olarak 8 bini geçmek istemiyorum fakat daha düşük olursa elbette ki daha iyi olur :) Şuanda beğendiğim model TOSHIBA 58UA2063DT modeli. A101 de 7600 lük bir fiyat ile satılıyor. Bunun haricinden 55UA2063DT ve 50UA2063DT modellerini de tercih edebilirim. Tv'yi koyacağım oda 3x4 metre şeklinde boyut konusunda kararsızım 50 veya 55 de alınabilir diye düşünüyorum.

Teşekkürler şimdiden.

O Çevrimdışı

orakm 

Yeni Üye
23 Ara 2021
15
30
öncelikle cümleten iyi günler 30 ağustos zafer bayramını kutlarım, bi tv ihtiyacım oldu max 10 bin tl ve 50 inch olursa güzel olur, salonda kullanılacak, salon 6 metre dikine 4 metre enine, televizyonun olacağı duvar 6 metre dikine olacak şekilde, tv nin solunda 2 metre mesafede bi koltuk var, oradan en çok izlenecek, karşıdan bakanlar da görse yeter, paneller ve benzeri şeyler hakkında bilgim yok buna göre tavsiye verirseniz memnun olurum.

R Çevrimdışı

remziyldzz

Yeni Üye
28 Ağu 2022
11
31
Merhabalar. TV arayışına girmiş ve forumu yeni keşfetmiş bir kullanıcıyım bende. İncelemelerim sonucu servisi diğerlerine nazaran daha iyi olan Vestel'de karar kıldım. Evimde Mi Box olduğu için Android olması şart değil. Mi Box ile kullanabileceğim veya Android özelliği olan bir TV önerisi almak istemiştim sizlerden. Boyut olarak 50 veya 55 olabilir.

Vestel 55Q9900 olan QLED TV'nin iyi olduğu genel olarak beğenilmiş fakat fiyat olarak 11 bin bandında. Benim bütçemi aşıyor. Bende o yüzden tavsiye edilen diğer modellere bakmaktayım.

Diğer konuları incelediğimde;
Vestel 50U9700 / 55U9700 modelini F fikoloji hocam iyi demiş.
Vestel 55UA9900 modelini de Adem Helvacı Adem Helvacı hocam iyi demiş.
Toshiba 55UA2063DT
Toshiba 55QL5D63DT

Bu modeller arasında sizce hangisi daha iyidir? Hangisini tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mehmet Mandaş

Aktif Üye
4 Nis 2022
58
43
Merhabalar. TV arayışına girmiş ve forumu yeni keşfetmiş bir kullanıcıyım bende. İncelemelerim sonucu servisi diğerlerine nazaran daha iyi olan Vestel'de karar kıldım. Evimde Mi Box olduğu için Android olması şart değil. Mi Box ile kullanabileceğim veya Android özelliği olan bir TV önerisi almak istemiştim sizlerden. Boyut olarak 50 veya 55 olabilir.

Vestel 55Q9900 olan QLED TV'nin iyi olduğu genel olarak beğenilmiş fakat fiyat olarak 11 bin bandında. Benim bütçemi aşıyor. Bende o yüzden tavsiye edilen diğer modellere bakmaktayım.

Toshiba 55UA2063DT
Toshiba 55QL5D63DT

Toshiba 55UA2063DT
Toshiba 55QL5D63DT

Bence Toshiba 55QL5D63DT modeline yönelebilirsiniz.Ancak üstadların fikirlerini almakta yarar var yine de.

U Çevrimdışı

ulku0312

Yeni Üye
28 Haz 2020
29
43
Merhaba,
Daewoo 50DM54U ve Techwood 50U03 tv arasında kaldım panel ve anakart dışında (anakartları mb180, panellerde denk) aralarında herhangi önemli bir fark varmı, tercih olarak bir öneriniz bulunur mu, teşekkürler şimdiden.

S Çevrimdışı

secomnia

Yeni Üye
18 Eki 2018
4
35
Merhabalar,

Bu akşam emektar Nexon televizyonum ömrünü doldurdu. 50" boyutunda bir televizyon bakıyorum bütçem 5000 civarı.
Genelde uydu kanalları ve Mi box'ımdan iptv veya Netflix Disney plus vs. izlenek için kullanılacak bi tv istiyorum. Mi Box olduğu için android olmasına gerek yok.Marka takıntım yok.

O Çevrimdışı

Ogun333

Yeni Üye
5 Eyl 2022
2
29
Öncelikle herkese merhaba. Yeni evlendim ve TV alacağım. Sizlerin yorumlarina göre seçim yapıp bugün tv alacağım çünkü Amazon un indirimleri yarın sona eriyor. Eğer yönlendirirseniz cok sevinirim.

– Samsung 55Q70B edge led
– Sony 50X89J direct led
– LG QNED816QA edge led
LG, Sony, Samsung un bu TV si hakkinda bilgi bulamıyorum. Bugün Amazon üzerinden ikisi kampanyaya girmis LG mediamarktta indirimde.
Direct led olduğu için ve fiyati biraz daha uygun olduğu icin Sony e yakınım ama yorumlarınızı çok önemsiyorum. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
Öncelikle herkese merhaba. Yeni evlendim ve TV alacağım. Sizlerin yorumlarina göre seçim yapıp bugün tv alacağım çünkü Amazon un indirimleri yarın sona eriyor. Eğer yönlendirirseniz cok sevinirim.

– Samsung 55Q70B edge led
– Sony 50X89J direct led
– LG QNED816QA edge led
LG, Sony, Samsung un bu TV si hakkinda bilgi bulamıyorum. Bugün Amazon üzerinden ikisi kampanyaya girmis LG mediamarktta indirimde.
Direct led olduğu için ve fiyati biraz daha uygun olduğu icin Sony e yakınım ama yorumlarınızı çok önemsiyorum. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

ben samsung 65bu8500 aldım edge led bulutlanma vardı ama bunu sorun etmediler ekranda lekeler tozlar vardı değişim talep ettim onaylandı bugün cihazı aldılar.

ben edge led aldım ama bütçe varsa bence edge led alma direct led düşünebilirsin

q70b va panel lg qned ips panel sony x89j yi bilmiyorum.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
Adem Helvacı Adem Helvacı abicim müsait olduğunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim
o yoğun herhalde bu aralar :) onu beklersen tv alamazsın ama ortalama aşağıdaki gibi bir cevap verecektir.

"Herkese belirttiğim gibi kusursuz tv yok, kusursuz panel de yok. Mutlaka ki canınızı sıkacak bir ince detay her markada her modelde karşınıza çıkacak.
Günümüz ekonomik koşullarına göre quantum tv için normal bedel ama ben öder miyim bir tv için bu kadar parayı? Tartışılır :)"

B Çevrimdışı

blackrebel

Yeni Üye
15 May 2020
35
39
Philips 65PUS9206 modeli Vatan'da 18.699,15 TL. Bu fiyata alınır mı yoksa aynı fiyatlarda daha iyi bir alternatif var mıdır?

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Philips 65PUS9206 modeli Vatan'da 18.699,15 TL. Bu fiyata alınır mı yoksa aynı fiyatlarda daha iyi bir alternatif var mıdır?
Kolay kolay kimse direkt model tavsiyesi vermek istemez çünkü elektronik gerçekten şans işi. Philips Türkiye, satış sonrası servis hizmeti bakımından oldukça kötü. Lakin 65PUS9206 bence oldukça kaliteli bir tv. O fiyata daha iyisini bulmak zor.

theozan Çevrimdışı

theozan 

Aktif Üye
13 Ocak 2020
142
36
B blackrebel, 600 - 700 nit'e kadar hdr parlaklik var onda yetersiz bir değer. Gerçi ne kadar para o kadar köfte hesabı arkadaşında dediği gibi o paraya yine en iyisi bu model bence alınabilir.

Geri
Üst Alt