D Çevrimdışı

DrSukru

Yeni Üye
13 Ağu 2022
13
50
Biraz şans işi, ışık sızması veya bulutlanma olma ihtimali yüksek. Bir de bu televizyonun parlaklık seviyesi oldukça düşük.
Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için🙏🙏🙏 Acaba Samsung 55 Q80B' nin paneli hakkında ne düşünüyorsunuz? İps mi VA mı hangisidir? Almayı düşünüyorum da

Çoğunlukla. Sanirim 55au9000 serisi için soruyorsunuz evet Va panel

MutluTEKİR MutluTEKİR, katılıyorum.
120 hz lik panel büyük inç ler için daha mantıklı olur. Bunun için fiyat takibi yapın. Acele etmeden.

U utkuylmz,
Çok teşekkür ederim cevabınız için🙏🙏🙏 Uzun bir süredir forumu okuyup sizlerden bişey ler öğrenmeye çalışıyorum. Ben 55 inch bir Tv almayı düşünüyorum, Salon U şeklinde Hafif açılı bir kenardan izlemek için. Dsmart ulusal kanallar, ve Bein Connect gibi platformlardan film izlemek amacıyla kullanılacak. Dsmart kanallarında bulanık göstermeyecek, mümkün olduğunca net görüntü ve renk kalitesi verebilecek bir tv önerirseniz çok sevinirim. 15-17 bin fiyat bandında; Samsung Q80, Sony nin 55X89J, 55X85J, 55X81J gibi modellerini düşündüm ama siz ne dersiniz? Veya başka bir marka model önerir misiniz?

Son düzenleme:
MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
q80b lerde ips e geçildi diye okudum. displayspecifications.com sitesinden de teyit edebilirsiniz.
Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için🙏🙏🙏 Acaba Samsung 55 Q80B' nin paneli hakkında ne düşünüyorsunuz? İps mi VA mı hangisidir? Almayı düşünüyorum da

Çok teşekkür ederim cevabınız için🙏🙏🙏 Uzun bir süredir forumu okuyup sizlerden bişey ler öğrenmeye çalışıyorum. Ben 55 inch bir Tv almayı düşünüyorum, Salon U şeklinde Hafif açılı bir kenardan izlemek için. Dsmart ulusal kanallar, ve Bein Connect gibi platformlardan film izlemek amacıyla kullanılacak. Dsmart kanallarında bulanık göstermeyecek, mümkün olduğunca net görüntü ve renk kalitesi verebilecek bir tv önerirseniz çok sevinirim. 15-17 bin fiyat bandında; Samsung Q80, Sony nin 55X89J, 55X85J, 55X81J gibi modellerini düşündüm ama siz ne dersiniz? Veya başka bir marka model önerir misiniz?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40

Q80B, 50 ve 85 inç haricinde ADS IPS panel diye biliyorum. IPS paneli film için önermem, kontrast ve siyah kalitesi düşük oluyor. VA panel ise alabilirsiniz.
Sony tarafında X90J tavsiye ederim.

@MutluTEKİR displayspecifications.com'taki panel bilgisi doğru değil, Samsung Avrupa bölgesine orada yazan panelleri göndermiyor diye düşünüyorum.

D Çevrimdışı

DrSukru

Yeni Üye
13 Ağu 2022
13
50
D DrSukru, geçen gün inceledim bu modeli va paneldi lakin kontrast ve parlaklık olarak pek tatmin etmedi beni şahsen.
Teşekkür ederim..

Q80B, 50 ve 85 inç haricinde ADS IPS panel diye biliyorum. IPS paneli film için önermem, kontrast ve siyah kalitesi düşük oluyor. VA panel ise alabilirsiniz.
Sony tarafında X90J tavsiye ederim.

@MutluTEKİR displayspecifications.com'taki panel bilgisi doğru değil, Samsung Avrupa bölgesine orada yazan panelleri göndermiyor diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim. Az önce Samsung Mağazasında ve başka bir Teknoloji mağazasına sordum, ikisi de VA olduğunu söyledi. Benim izleme açısı biraz yandan olacağı için tereddüt ediyorum. J90 bütçemi biraz aşıyor. X89J ile çok fark olur mu acaba? Birde bana LG 55 Qned modeli önerdiler

G Çevrimdışı

gokmensam

Yeni Üye
24 Ağu 2022
1
28
Merhaba herkese hayırlı günler öncelikle,
Aklımda 8.000 TL maksimum fiyat düşüncesiyle bir televizyon almak istiyordum, ancak bütçeyi biraz daha artırıp

Vestel 55Q9900​

modelini 11 bin küsür fiyatlarla internetten almayı düşünüyorum şimdi de. Kullanacağım odada 2 pencere var, gün içinde de kullanılacak güneş ışığından dolayı çok sorun yaşar mıyım? bu fiyata bu tv alınır mı?
ya da sen zaten o odada çok keyifli bi tv deneyimi zaten yaşayamazsın a101 den toshiba al geç mi dersiniz?
ürünü ve markayı bilen arkadaşlardan yorum bekliyorum :)

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Merhaba herkese hayırlı günler öncelikle,
Aklımda 8.000 TL maksimum fiyat düşüncesiyle bir televizyon almak istiyordum, ancak bütçeyi biraz daha artırıp

Vestel 55Q9900​

modelini 11 bin küsür fiyatlarla internetten almayı düşünüyorum şimdi de. Kullanacağım odada 2 pencere var, gün içinde de kullanılacak güneş ışığından dolayı çok sorun yaşar mıyım? bu fiyata bu tv alınır mı?
ya da sen zaten o odada çok keyifli bi tv deneyimi zaten yaşayamazsın a101 den toshiba al geç mi dersiniz?
ürünü ve markayı bilen arkadaşlardan yorum bekliyorum :)
65q9900 var bende ve güneş almayan balkon kapısı var. Güneş olmamasına rağmen rahatsız ediyor dikkatli bakıldığında. Güneş olursa daha sıkıntı. Stor perde alıp ışığı azaltarak daha iyi olabilir. Qled'in renk canlılığı bir başka, o paraya değer. Toshiba'nın qledleri de çıktı, belki onlarda antiglare oranı fazla olabilir. Araştırabilirsiniz.

M Çevrimdışı

mstfkzltn

Yeni Üye
20 Ocak 2021
7
32
Ambilight olarak 3 taraflı ve 4 taraflı olarak seçenekler var. Arada ki fiyat farkı iki katı. 3 taraflı alıp altlara ben hue ekleme yapmak istiyorum. Mantıklı mı acaba?

A Çevrimdışı

Alikaya

Yeni Üye
24 Ağu 2022
9
38
arkadaşlar bu liste 9 700 - 11 500 arası bir liste benim bütçeye uygun siz olsanız hangisini tercih edersiniz ( kullanım şekli uydu ve hdd film izleme)

aşağıdaki tv ler bana daha uygun çünkü tv sehpasına bunlar sığar yoksa birde ünite almam gerek + masraf

@Winston, Adem Helvacı Adem Helvacı,

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
arkadaşlar bu liste 9 700 - 11 500 arası bir liste benim bütçeye uygun siz olsanız hangisini tercih edersiniz ( kullanım şekli uydu ve hdd film izleme)

aşağıdaki tv ler bana daha uygun çünkü tv sehpasına bunlar sığar yoksa birde ünite almam gerek + masraf

@Winston, Adem Helvacı Adem Helvacı,
Hiç fark etmez. Benzer olur görüntüleri.

Geri
Üst Alt