Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,849
Genel olarak tarayıcı, film, YouTube, normal canlı yayın ve PS4 için alacağız.
Sizce küçük ekran Samsung mu büyük ekran Toshiba mı tercih etmeliyim sizce? Ürünleri aşağı bıraktım ayrıca Toshiba Android destekli.
Toshiba konsol için iyi değil dediler ama fazla bir şey beklemiyorum normal oyunu mu oynayıp çıkacağım.

www.a101.com.tr

Sizce hangisi doğru karar? Önerilere de açığım.
Samsung AU serisinden bir şey beklemeyin derim.
Asıl Samsunglar QLED serilerinde.
Vestel üretimi Toshiba'yı bilmem.
Yan açılardan izlemeyiz derseniz VA panel bir televizyon bakın.
Yan açılardan da izlenecekse IPS panel bakın.
Bence size VA gider çünkü hareketli sahne konusunda bir beklentiniz var.

L Çevrimdışı

lastlook

Yeni Üye
16 Ağu 2022
3
28
Merhabalar... Oturma odasında kullanmak üzere, gündüz ışık alan bir ortamda, ağırlıklı olarak TV yayınları izlenecek ve yandan izleme açılarına uygun IPS panel bir TV arayışı içerisindeyiz. Tercihen 40-43 inç bir TV yeterli olacak. 50 inç de olabilir ancak 50 inçler hep VA panel olduğundan (forumdan öğrendiğim bilgi 🙂 ) 50 inçlere yönelemiyorum. 7000-7500 TL bandında LG 43UP7700 modelini bulabildim ancak Sn. Adem Helvacı Adem Helvacı nın bilgilendirme videolarından sonra (SSH☹️) marka konusunda kararsızım. Yerli markalar (Toshiba,Regal,Vestel) karma panel kullandıkları için (yine forumdan öğrendiğim bilgi 🙂 ) aldığım zaman IPS panel geleceği garanti olan model bulamadım. Değerli forum üyelerinden tecrübe eden varsa LG 43UP7700 deneyimlerini paylaşırsa ya da yukarıda belirttiğim kriterlerde TV önerileri verirseniz memnun olurum. Forumun tecrübeli üstatlarından Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji W Winston Barış Bayraktar Barış Bayraktar yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim...
Merhabalar, yukarıdaki öneri mesajına benzer bir durumum mevcut. Ağırlıklı olarak TV yayınları izleyebileceğim, zaman zaman netflix gibi dijital platformları kullanabileceğim bütçe olarak 8bin TL’yi aşmadan bir tv almak istiyorum. Bütçe kısıtlı olduğu için 43inç tvlere odaklandım ama belki bu ayarda 50inç bir tv için biraz zorlayabilirim.

Ambilightı deneyimlemek istediğim için 43PUS7906yı aklımdan geçiriyorum ancak android için hızın yavaş olduğu konusunda yorumlar okudum. ( Tarayıcıdan film izlerken donma,kapanma vs. gibi)
Bir de Samsung’un AU serisi modeller bu fiyat bandında karşıma çıkıyor.
L koltuk kullanacağımız için yan açı önemli bir konu, bunların ışığında tavsiye edebileceğiniz tvler var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

metingenc

Yeni Üye
19 Ağu 2022
3
28
Öncelikle herkese merhabalar ,
evleneceğim için yeni bir tv bakmaktayım. ancak araştırmalarım sonucunda tam olarak kesin bir modelde karar veremedim. ve siz değerli üyelere danışmak istedi. görüntü kalitesinin güzel olduğu ve stabil çalışan bir tv beklentim var. Genel olarak beklentilerim şu yöndedir.
* boyut olarak 50-55 inch boyutlarında
* bütçe olarak maksimum çıkabileceğim fiyat 9000 tl seviyesindedir.
* dizi, film , futbol vs içerikleri izlerken görüntü kalitesinin güzel olduğu
* mümkünse android tabanlı (kesin olsun diye diretmiyorum , ancak apk yükleme oradan farklı içerikleri izleme , olabilme ihtimaline istinaden iptv kullanma)
* netflix , youtube, tarayıcı vb. kullanma ve bu içerik platformlarında görüntü kalitesinin iyi olduğu ve bu içerik platformlarında stabil çalışabilecek (4k yayın takıntım yok)
* karasal yayınları izlemek (yayınların izin verdiği kadar iyi görüntü kalitesiyle.)
* parlaklık olarak yeterli seviyede
* telefondan ekrana yansıtma yapabileceğim.

* ses konusunda çok yüksek beklentim olmamakla birlikte yeterli seviyede sesinin olan
* açı olarak %80 karşıdan izleneceğinden. genellikle va panellere baktım. ancak illa va panel olsun diye bir takıntım yok sadece film , futbol vs izleyeceğimden araştırmalarım sonucunda va panelin bana daha uygun olacağını farkettim.
* stabil çalışabilen.
* oyun oynama gibi bir beklentim yok
ben TCL 50C725 ve modellerine baktım. ancak TCL 50C725 modeli için birçok olumsuz geri döün yapan kullanıcı olmuş (ışık sızması , bulutlanma , donma vs anlamında) modeli için ise karma panel kullandığından ne geleceği belirsiz. modeli aslında fiyat perdormans olarak kafama yatmıştı. daha sonrasında panel olayı kafamı karıştırdı. illa ki bu modeller veya bu markalar olsun diye bir takıntım yok tabiki bütçem ve gereksinimlerim dahilinde en iyi olarak bunları bulabildiğim için bunları yazdım. tüm markalara açığım.
tabiki mesleğimden de kaynaklı tecrübelerimden bildiğim kadarı ile teknoloji işi şans işi. ancak araştırmadan da almak istemiyorum .
sizler de eğer vaktiniz olursa bana öneride bulunabilirseniz ve dönüş sağlayabilirseniz çok sevinirim. daha önce sayın Adem Helvacı Adem Helvacı 'dan da youtube videosu üzerinden görüşmüştük. kendisinden tavsiye almıştım. yine oda kafasında bir model oluştuysa yazarsa çok sevinirim. ek olarak W Winston F fikoloji BlackSea BlackSea
şimdiden çok teşekkürler. kolay gelsin herkese.

Son düzenleme:
MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Ambilight güzel olsa da philipsin yetkili servisi nedeniyle uzak durmanızı tavsiye ederim. Daha 6 ay olmadı, arkadaşım 7 senelik philips 55" tv sine anakart bulamadı, yetkili servis 2. el anakartları tamir edip sıfır diye satıyor ve elektronikçiler 6 ay garanti veriyor. Hal böyle olunca da mecbur yeni tv almak zorunda kaldı. Sırf karşımda böyle bir örnek olduğu için philipse hiç bakmadım bile. O bütçeyle de 43" yerine 55" Toshiba bulabilirsiniz. ips panel almalısınız. Belki bütçeyi zorlayıp vestel qled 55Q9900 de seçebilirsiniz, ya da regalin qledi.
Merhabalar, yukarıdaki öneri mesajına benzer bir durumum mevcut. Ağırlıklı olarak TV yayınları izleyebileceğim, zaman zaman netflix gibi dijital platformları kullanabileceğim bütçe olarak 8bin TL’yi aşmadan bir tv almak istiyorum. Bütçe kısıtlı olduğu için 43inç tvlere odaklandım ama belki bu ayarda 50inç bir tv için biraz zorlayabilirim.

Ambilightı deneyimlemek istediğim için 43PUS7906yı aklımdan geçiriyorum ancak android için hızın yavaş olduğu konusunda yorumlar okudum. ( Tarayıcıdan film izlerken donma,kapanma vs. gibi)
Bir de Samsung’un AU serisi modeller bu fiyat bandında karşıma çıkıyor.
L koltuk kullanacağımız için yan açı önemli bir konu, bunların ışığında tavsiye edebileceğiniz tvler var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Aynı şekilde Metin bey o bütçeyle yerli qledlere çıkabiliyorsanız öneririm. Eğer yan açılar sorun olmayacaksa va nın da ips in de avantaj dezavantajları var.
Öncelikle herkese merhabalar ,
evleneceğim için yeni bir tv bakmaktayım. ancak araştırmalarım sonucunda tam olarak kesin bir modelde karar veremedim. ve siz değerli üyelere danışmak istedi. görüntü kalitesinin güzel olduğu ve stabil çalışan bir tv beklentim var. Genel olarak beklentilerim şu yöndedir.
* boyut olarak 50-55 inch boyutlarında
* bütçe olarak maksimum çıkabileceğim fiyat 9000 tl seviyesindedir.
* dizi, film , futbol vs içerikleri izlerken görüntü kalitesinin güzel olduğu
* mümkünse android tabanlı (kesin olsun diye diretmiyorum , ancak apk yükleme oradan farklı içerikleri izleme , olabilme ihtimaline istinaden iptv kullanma)
* netflix , youtube, tarayıcı vb. kullanma ve bu içerik platformlarında görüntü kalitesinin iyi olduğu ve bu içerik platformlarında stabil çalışabilecek (4k yayın takıntım yok)
* karasal yayınları izlemek (yayınların izin verdiği kadar iyi görüntü kalitesiyle.)
* parlaklık olarak yeterli seviyede
* telefondan ekrana yansıtma yapabileceğim.

* ses konusunda çok yüksek beklentim olmamakla birlikte yeterli seviyede sesinin olan
* açı olarak %80 karşıdan izleneceğinden. genellikle va panellere baktım. ancak illa va panel olsun diye bir takıntım yok sadece film , futbol vs izleyeceğimden araştırmalarım sonucunda va panelin bana daha uygun olacağını farkettim.
* stabil çalışabilen.
* oyun oynama gibi bir beklentim yok
ben TCL 50C725 ve modellerine baktım. ancak TCL 50C725 modeli için birçok olumsuz geri döün yapan kullanıcı olmuş (ışık sızması , bulutlanma , donma vs anlamında) modeli için ise karma panel kullandığından ne geleceği belirsiz. modeli aslında fiyat perdormans olarak kafama yatmıştı. daha sonrasında panel olayı kafamı karıştırdı. illa ki bu modeller veya bu markalar olsun diye bir takıntım yok tabiki bütçem ve gereksinimlerim dahilinde en iyi olarak bunları bulabildiğim için bunları yazdım. tüm markalara açığım.
tabiki mesleğimden de kaynaklı tecrübelerimden bildiğim kadarı ile teknoloji işi şans işi. ancak araştırmadan da almak istemiyorum .
sizler de eğer vaktiniz olursa bana öneride bulunabilirseniz ve dönüş sağlayabilirseniz çok sevinirim. daha önce sayın Adem Helvacı Adem Helvacı 'dan da youtube videosu üzerinden görüşmüştük. kendisinden tavsiye almıştım. yine oda kafasında bir model oluştuysa yazarsa çok sevinirim.
şimdiden çok teşekkürler. kolay gelsin herkese.

M Çevrimdışı

metingenc

Yeni Üye
19 Ağu 2022
3
28
Ambilight güzel olsa da philipsin yetkili servisi nedeniyle uzak durmanızı tavsiye ederim. Daha 6 ay olmadı, arkadaşım 7 senelik philips 55" tv sine anakart bulamadı, yetkili servis 2. el anakartları tamir edip sıfır diye satıyor ve elektronikçiler 6 ay garanti veriyor. Hal böyle olunca da mecbur yeni tv almak zorunda kaldı. Sırf karşımda böyle bir örnek olduğu için philipse hiç bakmadım bile. O bütçeyle de 43" yerine 55" Toshiba bulabilirsiniz. ips panel almalısınız. Belki bütçeyi zorlayıp vestel qled 55Q9900 de seçebilirsiniz, ya da regalin qledi.

Aynı şekilde Metin bey o bütçeyle yerli qledlere çıkabiliyorsanız öneririm. Eğer yan açılar sorun olmayacaksa va nın da ips in de avantaj dezavantajları var.
tekrar merhabalar önerebileceğiniz modeller nelerdir ?

Vitreus Çevrimdışı

Vitreus

Yeni Üye
19 Ağu 2022
11
26
Selamlar. 5000-7000 TL arasına 50-55 inç nasıl bir televizyon önerebilirsiniz acaba? VA panel olmaması daha iyi olur ya da görüş açıları yüksek bir VA panel de olabilir.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
tekrar merhabalar önerebileceğiniz modeller nelerdir ?
Lastlook beye yazdığım önerilerle aynı. Toshiba bakıyorsanız belki Vestel grubunun qledlerine de bakabilirsiniz.
65q9900 var bende ve kablosuz ekran özelliği çok kullanışlı, Vestel Qui yazılımı da kullanışlı, android box a gerek kalmadı. Youtube, Netflix ve diğer yerli platformlar var, ek olarak iptv de var. Tarayıcıyı kablosuz mousepadli klavye ile de kullanırken sıkıntı yaratmıyor. 65" de maç izlerken aşırı rahatsız edici bir takılma, titreme de olmuyor. MEMC ve upscaling benim gibi bir son kullanıcıyı mutlu etti. Siz de bence teknoloji mağazasına ya da vestel yetkili bayisine gidip görüntüyü deneyimleyebilirsiniz belki kafanızda daha net bir izlenim oluşur.

Arkadaşımda 55ua3a63dt var va panel gayet memnun. 45derece gibi bir açıdan solma çok belirgin görülüyor. Ama onun tv sonrası 65q9900 vestel qled in renkleri daha canlı geldi.

serhanemre Çevrimdışı

serhanemre

Yeni Üye
20 Ağu 2022
5
23
Merhabalar;
Ofiste toplantılarda kullanmak üzere 58 - 65 inç arası (58,60,65 hepsi olabilir) ekran ihtiyacımız var. Uydu alıcısı özelliğini kullanmayacağız. PDf, excel vb. gibi büyük yoğunlukla beyaz arkaplanlı evrak yansıtmak için kullanacağız. Sunum ve proje tanıtımları için görselliği de önemli tabi ki. Yan açılardan da bakılacak ekrana, sadece karşıdan değil. Bilgisayardan yansıtma yapacağımız için HDMI olmadan da pratik bir şekilde kablosuz Ekran Yansıtmayı kullanmak istiyoruz. Uzun süreli kullanımda ekran yansıtmada donma kasma vs. yapmayacak bir model tavsiyesi istiyoruz. Bütçemiz max 12-13 bin.

M Çevrimdışı

metingenc

Yeni Üye
19 Ağu 2022
3
28
Lastlook beye yazdığım önerilerle aynı. Toshiba bakıyorsanız belki Vestel grubunun qledlerine de bakabilirsiniz.
65q9900 var bende ve kablosuz ekran özelliği çok kullanışlı, Vestel Qui yazılımı da kullanışlı, android box a gerek kalmadı. Youtube, Netflix ve diğer yerli platformlar var, ek olarak iptv de var. Tarayıcıyı kablosuz mousepadli klavye ile de kullanırken sıkıntı yaratmıyor. 65" de maç izlerken aşırı rahatsız edici bir takılma, titreme de olmuyor. MEMC ve upscaling benim gibi bir son kullanıcıyı mutlu etti. Siz de bence teknoloji mağazasına ya da vestel yetkili bayisine gidip görüntüyü deneyimleyebilirsiniz belki kafanızda daha net bir izlenim oluşur.

Arkadaşımda 55ua3a63dt var va panel gayet memnun. 45derece gibi bir açıdan solma çok belirgin görülüyor. Ama onun tv sonrası 65q9900 vestel qled in renkleri daha canlı geldi.
düşündüm ve fiyat sklasını değiştirdim. 11000 tl ye kadar çıkacağım. bu skalada benim gözüme çarpan 50AU9000 ve ürünlerini buldum. bunları ve bu seviyedeki bir tv varsa kafanızda değerlendirebilir misiniz ?

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
düşündüm ve fiyat sklasını değiştirdim. 11000 tl ye kadar çıkacağım. bu skalada benim gözüme çarpan 50AU9000 ve ürünlerini buldum. bunları ve bu seviyedeki bir tv varsa kafanızda değerlendirebilir misiniz ?
Vitreus bey yazmış zaten. Vestel hem daha büyük ekran hem de qled olması sebebiyle bence önde. Ama beklenti nedir en iyi siz karar verebilirsiniz bu noktada. AU9000 serisi üst seri paneli, hareketli sahneleri daha iyi olabilir. Regal ve Toshiba'nın da qledleri var. Aynı fabrikadan çıkıyor sonuçta üzeceklerini zannetmem. Vestel'in qledinin artısı jbl ses sistemi var.

50 inçte en iyisi Samsung 50QN90 mıdır?
Neo Qled, miniled qledlerden. QN90 serisi de en üst seviyesi zaten. Oled ile neo qled karşılaştırılabilir ama oled istemiyorsanız neo qled tercihiniz olmalı.

L Çevrimdışı

lastlook

Yeni Üye
16 Ağu 2022
3
28
Hocam öncelikle yanıtınız için teşekkürler. Servis sorunları ve yedek parçalardaki bu yorumlar sebebiyle philips konusunda ben de tedirginim.
Ben de IPS ekran tercih etmek istiyorum. İzleme mesafem ortalama 2.30m gibi olacağı için 55’ olan bir modelin fazla büyük olacağını düşünüyorum. Vestel Q serisi burdaki yorumlar sonucu mantıklı gelmişti ama onun da 50’ olan versiyonunda panda va panel kullanılıyormuş ve olumlu yorumlar görmedim açıkçası.

Bu etkenleri de düşünürsek fiyatı 8.500-9000 bandında 43 veya 50inç stabil, görüntüsü kaliteli ve servisi güvenilir bir marka-model ihtiyacım var. Bu konuda görüşünüzü bilmek isterim, sevgiler.

ismail33 Çevrimdışı

ismail33

Yeni Üye
11 Kas 2021
13
34
Bir android TV kullanıcısı olarak yeni televizyon almak isteyen arkadaşlara tavsiyem kesinlikle android TV'lere baksınlar. Android TV'yi kullanmayı bilenler için mükemmel bir şey. Android TV ler için çok iyi apklar var :)

Geri
Üst Alt