W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
65Q80A ile 65Q80B arasında nasıl bir fark acaba tam anlamadım fiyatlarıda yakınken

dediğin özelliklerde düşük bütçeli bir tv önerin var mı vestel veya regal grundig tcl bütçeyi 15 bin yapsak
80b modellerinde panel kullanımı karışık.
80a modellerinde Va panel kullanıldı. Hep.
Panel kontrolü yapılmadan b serisi iyi fikir olduğunu düşünmüyorum. Karışık üretim hep bir piyango.
Hani diyim hdr10 vardır hdr10+ yoktur. Şu vardır bu yoktur. Bunlar önemli değil. Dolby vision yoksa TV otomatik hdr10 gösterir mutlaka bir yolu olur yazilimsallarda bunlar zaten çok önemli değil TV de kontrast siyah homojenligi arka aydınlatma panel kalitesi bunları duzeltemesin. Bu karışık kullanım direk bunları etkiler

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
80b modellerinde panel kullanımı karışık.
80a modellerinde Va panel kullanıldı. Hep.
Panel kontrolü yapılmadan b serisi iyi fikir olduğunu düşünmüyorum. Karışık üretim hep bir piyango.
Hani diyim hdr10 vardır hdr10+ yoktur. Şu vardır bu yoktur. Bunlar önemli değil. Dolby vision yoksa TV otomatik hdr10 gösterir mutlaka bir yolu olur yazilimsallarda bunlar zaten çok önemli değil TV de kontrast siyah homojenligi arka aydınlatma panel kalitesi bunları duzeltemesin. Bu karışık kullanım direk bunları etkiler
Anladım peki bütçeyi düşürürsek bir önerin var mı 10-15 bin arası 65"

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Anladım peki bütçeyi düşürürsek bir önerin var mı 10-15 bin arası 65"
Yerel markaların üretim tesisleri olanları (Vestel Arçelik) bunların belirli kalitede olur. TV parçaları üreten firmalardan parça alırlar. Ürettikleri kasalara yerlestirirler. Çalışma şekilleri bu şekilde. Piyasada böyle ucuz işçilikle ucuz malzemeyle TV piyasasında fiyat ile var olurlar. Çoğu Dünya markaların bölgelere göre giriş seviyelerini bunlar çıkarır. bu şekilde üretim yapan TV markaları çıkaran Vestel Arçelik gibi TV ler ne çok büyütülür ne de kötü alınmaz demek yanlış olur. Ucuzsa alınır.modelleri hemen hemen aynı kalitede olur.
Sunny ve onvo gibi markalarda genel modelleri çin TV üreticilerden alır modellerini burada üretiyoruz diye türk malı derler. Bu gibi markalar dolaylı yoldan TV üretirler. Aslında .
Yazılım konusunda Çinli üreticilere göbekten bağlı olurlar.vestel Arçelik gibi değillerdir.bunlarda alanlar için tavsiyem Android modellerinde değilde LG webos işlemci takılı modelleri diğerlerinden daha stabil çalışır. Android olan modellerinden.cunku webos u LG paket halinde işlemcisiyle veriyor. Bu iyi manada değil kullandiklarin biraz daha iyi diyebiliriz.
Vestel ve Arçelik fiyatı uygun olduğu sürece herzaman alınır. Sorunlar olur mu olur LCD ler herzaman sorunlu bir teknolojidir.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
Yerel markaların üretim tesisleri olanları (Vestel Arçelik) bunların belirli kalitede olur. TV parçaları üreten firmalardan parça alırlar. Ürettikleri kasalara yerlestirirler. Çalışma şekilleri bu şekilde. Piyasada böyle ucuz işçilikle ucuz malzemeyle TV piyasasında fiyat ile var olurlar. Çoğu Dünya markaların bölgelere göre giriş seviyelerini bunlar çıkarır. bu şekilde üretim yapan TV markaları çıkaran Vestel Arçelik gibi TV ler ne çok büyütülür ne de kötü alınmaz demek yanlış olur. Ucuzsa alınır.modelleri hemen hemen aynı kalitede olur.
Sunny ve onvo gibi markalarda genel modelleri çin TV üreticilerden alır modellerini burada üretiyoruz diye türk malı derler. Bu gibi markalar dolaylı yoldan TV üretirler. Aslında .
Yazılım konusunda Çinli üreticilere göbekten bağlı olurlar.vestel Arçelik gibi değillerdir.bunlarda alanlar için tavsiyem Android modellerinde değilde LG webos işlemci takılı modelleri diğerlerinden daha stabil çalışır. Android olan modellerinden.cunku webos u LG paket halinde işlemcisiyle veriyor. Bu iyi manada değil kullandiklarin biraz daha iyi diyebiliriz.
Vestel ve Arçelik fiyatı uygun olduğu sürece herzaman alınır. Sorunlar olur mu olur LCD ler herzaman sorunlu bir teknolojidir.

ee üstadım ne yapıcaz iyicene çıkmaza girdim bilinçli tüketici olalım diye tv araştırıyorum bu sefer hiç alamıyorum sizin bilgilerinize güveniyorum sizin bildiğiniz önerdiğiniz bir model kategorisi mutlaka vardır 65" bir kaç model verirseniz çok memnun olurum

sizden not aldığım modeller:
Samsung 65Q80A
Tcl 65C728
Sony 65X89J

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
ee üstadım ne yapıcaz iyicene çıkmaza girdim bilinçli tüketici olalım diye tv araştırıyorum bu sefer hiç alamıyorum sizin bilgilerinize güveniyorum sizin bildiğiniz önerdiğiniz bir model kategorisi mutlaka vardır 65" bir kaç model verirseniz çok memnun olurum

sizden not aldığım modeller:
Samsung 65Q80A
Tcl 65C728
Sony 65X89J
Beğendim. Araya c728 sıkıştırmışsin. C825 di o.
Neyse karar sende. Tavsiyem 65 inç ucuz model görüntü de sana bir üstünlük sağlamaz. Ucuz 60 hz lik markada 65 altına inmen daha iyi olur 65 inç olacak dersen 120 hz bir panel al. Harekete duyarlı isen bu büyük ekranda kendini çok belli eder. Sony hareketi diğerlerine göre az da olsa daha az sorunla işler.
Kim olursa olsun unutma ne olursa olsun.en son kararı kendin ver. Çünkü sen kullanacaksın.artilari eksileri bil. Seçimi sen yap

Oled istemiyorum demiştin. Bu konuda sana bişey diyecem herkesin görüşü vardır bişey diyemem yok parlaklık az yok yanma vb.
Oled ayrı LCD lerden çok kaliteli görüntü verir. Mükemmel kontrast iyi ekran homojenligi hareketli sahnelerde netliği satır işlemesi mükemmel tepki suresi Parlaklık ise herşey değildir ama bu yazdıklarım üste görüntüde herşeydir.bunlara bir LCD ulaşamazsınız idare eder mi eder.
Ama sonra oledlere git. Bir sonraki TV de.

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
Beğendim. Araya c728 sıkıştırmışsin. C825 di o.
Neyse karar sende. Tavsiyem 65 inç ucuz model görüntü de sana bir üstünlük sağlamaz. Ucuz 60 hz lik markada 65 altına inmen daha iyi olur 65 inç olacak dersen 120 hz bir panel al. Harekete duyarlı isen bu büyük ekranda kendini çok belli eder. Sony hareketi diğerlerine göre az da olsa daha az sorunla işler.
Kim olursa olsun unutma ne olursa olsun.en son kararı kendin ver. Çünkü sen kullanacaksın.artilari eksileri bil. Seçimi sen yap

Oled istemiyorum demiştin. Bu konuda sana bişey diyecem herkesin görüşü vardır bişey diyemem yok parlaklık az yok yanma vb.
Oled ayrı LCD lerden çok kaliteli görüntü verir. Mükemmel kontrast iyi ekran homojenligi hareketli sahnelerde netliği satır işlemesi mükemmel tepki suresi Parlaklık ise herşey değildir ama bu yazdıklarım üste görüntüde herşeydir.bunlara bir LCD ulaşamazsınız idare eder mi eder.
Ama sonra oledlere git. Bir sonraki TV de.

Tcl ye bulaşmam büyük ihtimalle :) 120 hz modellere baktım en düşük fiyatı Sony de - Samsung da bunların fiyatı 20-24k arası üst modeller 28-30k arasında

Q80A ya baktım rtings de bazı modelleri ips olarakda çıkmış riske giremeyeceğim galiba ilk başladığım yere Q80B de indirim kovalamam lazım

S Çevrimdışı

Spartacuss

Yeni Üye
12 Haz 2020
30
34
Herkese kolay gelsin üstadlar. 70 inc 15/20 bin arası beni pişman etmeyecek görüntü kalitesi güzel bir tv önerir misiniz. Teşekkürler

M Çevrimdışı

Mkaradag42

Aktif Üye
23 Nis 2022
53
47
Uzun arayışlar neticesinde arçelik a55 c 985 b modelini online müşteri temsilcisi ile görüşmemde 9800 tl indirimde almış bulunmaktayım daha teslim almadım mağazada incelememde lg ıps panel olduğunu öğrendim ve hoşuma gitti günlük kullanıma uygun olacağını düşünerek aldım bu fiyata ünlü markalarda bir televizyon bulmak mümkün değil umarım memnun kalırım

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
Tekrardan merhaba henüz tv arayışım devam ediyor o yüzden son fikirlerimi tekrar sizinle paylaşmak istedim değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Vestel 65Q9900 14.500
Samsung 65BU8500 18.000

Sizce hangisi daha iyi olur.

Adem Helvacı Adem Helvacı W Winston F fikoloji

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
Mediamarkta Şu an İndirim var

Samsung 65BU8500 sipariş verdim 15.139 Hayırlısı olsun.

Düşünen olursa baksın güzel fiyatlar var.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Herkese kolay gelsin üstadlar. 70 inc 15/20 bin arası beni pişman etmeyecek görüntü kalitesi güzel bir tv önerir misiniz. Teşekkürler
70 inç lerde bazı markalar girmez görenlerde fazla serisi olmaz bu boylarda hepsinde 60 hz Va panel kullanırlar.
Giriş seviyelerinde kullanırlar. Hangi markaya yakın iseniz ona gidersiniz. Aralarında fark görüntüde olmaz

Uzun arayışlar neticesinde arçelik a55 c 985 b modelini online müşteri temsilcisi ile görüşmemde 9800 tl indirimde almış bulunmaktayım daha teslim almadım mağazada incelememde lg ıps panel olduğunu öğrendim ve hoşuma gitti günlük kullanıma uygun olacağını düşünerek aldım bu fiyata ünlü markalarda bir televizyon bulmak mümkün değil umarım memnun kalırım
Ünlü markalarla bir fark olacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:
MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Tekrardan merhaba henüz tv arayışım devam ediyor o yüzden son fikirlerimi tekrar sizinle paylaşmak istedim değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Vestel 65Q9900 14.500
Samsung 65BU8500 18.000

Sizce hangisi daha iyi olur.

Adem Helvacı Adem Helvacı W Winston F fikoloji

65Q9900 ve Samsung'un diğer modelleri arasında kalmış biri olarak Vestel'i önerebilirim.
Vestel direct led, IPS. displayspecifications websitesinden bakınca Samsung'un bu modeli de karma panel sanırım, 50 hz ve Edge Led.
Parlaklık anlamında Vestel'i önde görüyorum. Samsung'un Qled serisine almadıkça aradaki farka değeceğini düşünmüyorum. Eğer imkanınız varsa 2-3 bin daha ekleyerek Q70B belki Q80A, Q80B denk getirebilirseniz en azından 100hz paneli mevcut. 70 serisi edge led va, 80 serisi direct led ips.

Son kullanıcı olarak Vestel'in Qled'i beni mutlu etti görüntüde renklerin canlılığı, parlaklığı, fiyatının Samsung'a göre daha uygun olması artı yönleri. Ekranın antiglare oranının biraz daha yüksek olmasını beklerdim sadece. Ses kalitesi ise JBL ve Dolby Atmos ile normal tvlere göre farkettiriyor. Samsung'u alırsanız ses sistemi almanız da gerekir, Vestel de bu dahil. Ayrıca Vestel seçmemde daha uzun garanti süresi olması cezbetti.

Ek: Yazmıştım ki siz zaten almışsınız. :) Hayırlı olsun, güzel fiyata almışsınız.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
65Q9900 ve Samsung'un diğer modelleri arasında kalmış biri olarak Vestel'i önerebilirim.
Vestel direct led, IPS. displayspecifications websitesinden bakınca Samsung'un bu modeli de karma panel sanırım, 50 hz ve Edge Led.
Parlaklık anlamında Vestel'i önde görüyorum. Samsung'un Qled serisine almadıkça aradaki farka değeceğini düşünmüyorum. Eğer imkanınız varsa 2-3 bin daha ekleyerek Q70B belki Q80A, Q80B denk getirebilirseniz en azından 100hz paneli mevcut. 70 serisi edge led va, 80 serisi direct led ips.

Son kullanıcı olarak Vestel'in Qled'i beni mutlu etti görüntüde renklerin canlılığı, parlaklığı, fiyatının Samsung'a göre daha uygun olması artı yönleri. Ekranın antiglare oranının biraz daha yüksek olmasını beklerdim sadece. Ses kalitesi ise JBL ve Dolby Atmos ile normal tvlere göre farkettiriyor. Samsung'u alırsanız ses sistemi almanız da gerekir, Vestel de bu dahil. Ayrıca Vestel seçmemde daha uzun garanti süresi olması cezbetti.

Ek: Yazmıştım ki siz zaten almışsınız. :) Hayırlı olsun, güzel fiyata almışsınız.
yorumunuz için çok teşekkür ederim evet aynı düşüncedeyiz aslında bu cihazlar giriş seviyesi cihazlar ve yüksek fiyatlar QN90 veya oled olmadıkca diğerleri hep aynı yola çıkıyor Q80b modelini çok araştırdım hatta 21.000 civarındaydı dün mediamarkta bir televizyona bu kadar verilir mi bilemedim rtings incelemelerine baktım Q80B ninde eksik yanları çok Adem Helvacı Adem Helvacı nın dediği gibi "Mükemmel panel yoktur ihtiyaca uygun panel vardır." sözünden yola çıkarak Vestel Q9900 14,500 fiyatındayı bu8500 indirimde görünce edge panel ama en azından 15 bine 65Bu8500 aldım ama hiç bir yerde türkçe inceleme ve yorum bulamadım cihazı henüz almadım elime ulaşırsa yorumumuda eklerim buraya.

ses olarakda giriş seviyesi cihazlardan çok ses beklemiyorum 15-20 bin arası bütün cihazlarda ortalama 20 wat var Q80b de 60 wat görmüştüm tatmin etmezse belki soundbar alabilirim

65Bu8500
Panel: VA, IPS-ADS (şansıma hangisini alırsam artık)
Panel Bit: (8 bit+ (Frc)
Backlight: Edge Led
Hertz: 50/60 Hz
Audio: 2x10 w

tamamen bütçe meselesi Q60 Q70 son serileri edge led olarak geçiyor Q80 direct led bu tvlerde 20-25 bin arasında.

M Çevrimdışı

merveyilmaz2022

Yeni Üye
12 Ağu 2022
5
Merhabalar... Oturma odasında kullanmak üzere, gündüz ışık alan bir ortamda, ağırlıklı olarak TV yayınları izlenecek ve yandan izleme açılarına uygun IPS panel bir TV arayışı içerisindeyiz. Tercihen 40-43 inç bir TV yeterli olacak. 50 inç de olabilir ancak 50 inçler hep VA panel olduğundan (forumdan öğrendiğim bilgi 🙂 ) 50 inçlere yönelemiyorum. 7000-7500 TL bandında LG 43UP7700 modelini bulabildim ancak Sn. Adem Helvacının bilgilendirme videolarından sonra (SSH☹️) marka konusunda kararsızım. Yerli markalar (Vestel) karma panel kullandıkları için (yine forumdan öğrendiğim bilgi 🙂 ) aldığım zaman IPS panel geleceği garanti olan model bulamadım. Değerli forum üyelerinden tecrübe eden varsa LG 43UP7700 deneyimlerini paylaşırsa ya da yukarıda belirttiğim kriterlerde TV önerileri verirseniz memnun olurum. Teşekkürler...

Geri
Üst Alt