C Çevrimdışı

CudiTheKid

Yeni Üye
8 Ağu 2022
11
30
Merhaba,iyi forumlar herkese.

55' Tv bakiyorum.Butce 8.000 TL,dolayisiyla Vestel,Toshiba,Regal vb.markalara bakmaktayim.

Hepsinin ayni fabrikada uretildiginin ve ayni seyin lacivertleri oldugunun farkindayim ama panel konusunda olsun,baska donanimsal konularda olsun spesifik olarak birbirlerinden ayrilmiyorlar mi hic ? Yani U9510 alabilirsin ama bence U9600 almamalisin şu şu sebeplerden oturu gibi goruslerini paylasabilecek birileri olursa cok memnun olurum.

İyi gunler.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Merhaba Arkadaşlar bütçem 20-23 bin arası en fazla 65" tv almak istiyorum çok araştırdım bütçeme uygun bir tv bulamadım
Sony X90J ve Samsung QN90A modelleri iyi ama o kadar fiyatlara çıkamıyorum oled düşünmüyorum.

Samsung 65Q80B modelde karar kıldım ama tabi araştırdıkca ondanda soğudum.

önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
TV de piyasa ülkemizin koşullarından dolayı çok dengesiz.
90j 2021 model çok yüksek değmez Samsung 80b modeli yeni o da yukarı fiyattandan girdi. Geçen senenin 80a modeli bu seninkinden daha doğru tercih olur buna bir bak.
Tcl c835 hala girmedi. Bu da iyi geçen senin 825 fiyatı yüksek. 19 bin bantinda olsa diğer markalarda ki karsilikligi olan modellerden daha iyi olur. Ama fiyat 26 bin olmaz. Sony hepten uçmuş 80a modelini takibe al. Fiyattan yakalarsam. Bu olur

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
TV de piyasa ülkemizin koşullarından dolayı çok dengesiz.
90j 2021 model çok yüksek değmez Samsung 80b modeli yeni o da yukarı fiyattandan girdi. Geçen senenin 80a modeli bu seninkinden daha doğru tercih olur buna bir bak.
Tcl c835 hala girmedi. Bu da iyi geçen senin 825 fiyatı yüksek. 19 bin bantinda olsa diğer markalarda ki karsilikligi olan modellerden daha iyi olur. Ama fiyat 26 bin olmaz. Sony hepten uçmuş 80a modelini takibe al. Fiyattan yakalarsam. Bu olur
Teşekkür ederim 80a ile 80b arasında benzer fiyatlar mevcut 80a çok bulunmuyor 80b bulunabiliyor tcl c835 gelince nasıl bir fiyatdan girer belli olmaz ağustos bitmeden almış olmam lazım sizin başka bir öneriniz var mı 65" olarak.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Merhaba,iyi forumlar herkese.

55' Tv bakiyorum.Butce 8.000 TL,dolayisiyla Vestel,Toshiba,Regal vb.markalara bakmaktayim.

Hepsinin ayni fabrikada uretildiginin ve ayni seyin lacivertleri oldugunun farkindayim ama panel konusunda olsun,baska donanimsal konularda olsun spesifik olarak birbirlerinden ayrilmiyorlar mi hic ? Yani U9510 alabilirsin ama bence U9600 almamalisin şu şu sebeplerden oturu gibi goruslerini paylasabilecek birileri olursa cok memnun olurum.

İyi gunler.
Merhaba. Aynen doğru yazmışsınız.
Bu doğruldu da seçersiniz .
Ek olarak uygunu nu seçin fiyat olarak. Donanım aynı kasa hdr10 Dolby vision vb. Önemi yok zaten . süslüyor firmalar. Bir fark olur panel tipi Va mi IPS mi karışık çıkarıyorlar her ikiside şans. Zaten ışıklı bir ortamda bir fark olmaz izlerken . Karanlık ortamda Va panelin avantajı olur. Karşıdan izleme şartıyla

Teşekkür ederim 80a ile 80b arasında benzer fiyatlar mevcut 80a çok bulunmuyor 80b bulunabiliyor tcl c835 gelince nasıl bir fiyatdan girer belli olmaz ağustos bitmeden almış olmam lazım sizin başka bir öneriniz var mı 65" olarak.
Fiyatlar yüksek beğendiğiniz markaların modellerini çıkarın fiyatlarıyla bütçenize uygun olanları.
65 Sony ler
65 Samsung lar
65 LG ler vb

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Yeterli bence. Tcl bir alternatif olabilir c8xx baktığınız modeller arasında. O da yok Philips LCD değilde oledleri daha iyi. Genel olarak. Doğru yolda LCD de gidiyorsunuz. Uygun fiyatlı bulursanız sevinirim

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
Yeterli bence. Tcl bir alternatif olabilir c8xx baktığınız modeller arasında. O da yok Philips LCD değilde oledleri daha iyi. Genel olarak. Doğru yolda LCD de gidiyorsunuz. Uygun fiyatlı bulursanız sevinirim

araştırmalarım hala devam ediyor 20 bin civarı resmen iyi tv yok gibi gidip 10 bin tl ye vestel alıcam en sonunda :)

şimdi Samsung Crystal AU serilerine bakıyorum bu sene çıkan BU serileride 17 bin civarında sence Samsung Crystal mi yoksa Samsung Qled mi

Samsung 65BU8000 65" 17k
Samsung 65Q80B 65" 23-24k

W Winston

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

boeasy

Yeni Üye
16 Tem 2021
18
27
LG 50NANO796 model televizyonu alalı 10 ay oluyor. LG servis rezalet televizyonun tam ortasında bir adet ölü piksel var ve vertical banding mevcut televizyon dalgalı dalgalı. Televizyonun doğası bu ledlerden dolayı öyle diyor ölü piksel olayına 3 tane olmadığı için birsey yapamayız diyor. Normalde thh basvuracaktım. Ticaret bakanlığı aradım aldığın yeri ara dilekçeyle değişim talep et olmazsa başvuru yap dedi. 10 ay sonra tv için amazona yazdım dilekçeye vs gerek yok değişim ve iade yaparız dediler. İyi ki amazondan almışım televizyonu. Artık bu saatten sonra lg önermiyorum. 10 ayda televizyon perte çıktı resmen sorun üzerine sorun. 50 inc 10-11 bine kadar tv önerisi bekliyorum mümkünse amazondan bakıp önerin bu saatten sonra başka bir siteden ürün almam. Adamlar 10 ay önce sattıkları ürüne bile sahip çıkıyorlar. Turkiye'de hangi firma bunu yapar kimsenin yapacağını sanmıyorum. Philips amblight olan modeller alınır mı? Göze çok hoş geliyor zaten lg samsung hangi firma alırsak alalım sorunlu çıkıyor. Çok büyük bir kusuru yoksa Philips 50PUS8506/62 alınır mı? Amazonda mevcut oradan almayı düşünüyorum.

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
175
50
al phılıps 9000 serilerine andoreid yerine smart al birtane andoreidbox uydu al derim andoreid tvler de rem ler düşük hangi markayı alırsan al ben öyle seyrediyorum tasviye ederim

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
araştırmalarım hala devam ediyor 20 bin civarı resmen iyi tv yok gibi gidip 10 bin tl ye vestel alıcam en sonunda :)

şimdi Samsung Crystal AU serilerine bakıyorum bu sene çıkan BU serileride 17 bin civarında sence Samsung Crystal mi yoksa Samsung Qled mi

Samsung 65BU8000 65" 17k
Samsung 65Q80B 65" 23-24k

W Winston
Crystal Samsung can canlı terimler inden biri giriş seviyesi 60 hz lik edge LED aydınlatmalı bu modelin bir espri si yok. Crystal yazması bir anlam ifade etmez. Samsung kendi kendine mastürbasyon yapıyor. Diğer model yeni 120 hz yerel karartmali bu yılın modeli 80b IPS panelle girdi geçen yıl tutan 80a modeli gibi değil. Samsung Q70 seri ve üstü modellerinde daha iyi görüntü işlemci vardır .100 hz panellerindeki gpu daha iyi sonuç verir. Daha tutarlı. 80a fiyatlarına bak Google dan bak.
Olmazsa 65x89j Sony modeline gidersin.120 hz panel yerel karartma yok. Kontrast ve siyahlari iyi hareketi de güzel işliyor.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
Crystal Samsung can canlı terimler inden biri giriş seviyesi 60 hz lik edge LED aydınlatmalı bu modelin bir espri si yok. Crystal yazması bir anlam ifade etmez. Samsung kendi kendine mastürbasyon yapıyor. Diğer model yeni 120 hz yerel karartmali bu yılın modeli 80b IPS panelle girdi geçen yıl tutan 80a modeli gibi değil. Samsung Q70 seri ve üstü modellerinde daha iyi görüntü işlemci vardır .100 hz panellerindeki gpu daha iyi sonuç verir. Daha tutarlı. 80a fiyatlarına bak Google dan bak.
Olmazsa 65x89j Sony modeline gidersin.120 hz panel yerel karartma yok. Kontrast ve siyahlari iyi hareketi de güzel işliyor.

65Q80A n11 de tam 23k olarak satılıyor Q70b edge led diye okumuştum

20-23 bin bütçe ile resmen bir cihaz yok

benim önerilerimi unut fiyatıda max 23k olarak belirlersen senin tercihin ne olurdu. marka model önemli değil.

W Winston bulunduğum oda 2 pencereli aydınlık bir oda 20 bin verip giriş orta almakda mantıklı gelmiyor 10k civarı vestelin bir serisine mi baksam paneli iyi olması yeterli android box alırım üstüne senin düşüncen nedir merak ediyorum bu arada cevapların için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804

benim önerilerimi unut fiyatıda max 23k olarak belirlersen senin tercihin ne olurdu. marka model önemli değil.
Ben 23 bin odeyeceksen. 80a Samsung un 2021 modelini alırdım.

W Winston bulunduğum oda 2 pencereli aydınlık bir oda 20 bin verip giriş orta almakda mantıklı gelmiyor 10k civarı vestelin bir serisine mi baksam paneli iyi olması yeterli android box alırım üstüne senin düşüncen nedir merak ediyorum bu arada cevapların için teşekkür ederim.
Ben 23 bin bir LCD alacaksan. Geçen sene yada bu senenin a Sina b sine bakmam. Bu miktari bir 65 inç e veriyorsan. Paneli 120 hz ve yerel karartmali kontrastı ve siyahı film izlediğim için Va panel alırdım. 80a modelini alırdım. Gün ışığıyla da parlakliğı daha iyi mücadele eder. Rakibi Sony nin x90j den bile bir tık daha iyi gün isiginda

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
431
Ben 23 bin odeyeceksen. 80a Samsung un 2021 modelini alırdım.

Ben 23 bin bir LCD alacaksan. Geçen sene yada bu senenin a Sina b sine bakmam. Bu miktari bir 65 inç e veriyorsan. Paneli 120 hz ve yerel karartmali kontrastı ve siyahı film izlediğim için Va panel alırdım. 80a modelini alırdım. Gün ışığıyla da parlakliğı daha iyi mücadele eder. Rakibi Sony nin x90j den bile bir tık daha iyi gün isiginda

65Q80A ile 65Q80B arasında nasıl bir fark acaba tam anlamadım fiyatlarıda yakınken

dediğin özelliklerde düşük bütçeli bir tv önerin var mı vestel veya regal grundig tcl bütçeyi 15 bin yapsak

Geri
Üst Alt