Hizmet için gelen teknik servise arıza tespit ücreti ödenir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
arkadaşa yorumları gösterdim, bak herkes beni hakklı bulmuş dedi ,evet yorumlara bakınca servis gelme ücreti standart diyebilirim
tabi bu yorumların çoğunu teknik servis işi yapan arkadaşlar olması ayrı bir soru işareti :haha1
Bu işi yapanlar çoğunluk böyle diyorsa doğrudur anket ekle almalı mı? almamalı mı? bakalım % kaç çıkacak :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
arkadaşa yorumları gösterdim, bak herkes beni hakklı bulmuş dedi ,evet yorumlara bakınca servis gelme ücreti standart diyebilirim
tabi bu yorumların çoğunu teknik servis işi yapan arkadaşlar olması ayrı bir soru işareti :haha1
Arıza tespiti de bir hizmettir. Hizmet bedeli her türlü alınmalı.
Dükkandan eve gelince, dükkana bakacak kimse de yoksa bunun bahanesi yok yani. :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Ben son 15 yıldır hep sevabına yaptım,halen de yapıyorum ama beni karıştırmayın gençler :)
Bu arada ben takviyeyi ısmarlanan kahvelerle alıyorum ,bir de bazı ucuz malzemenin ücretini de almam gider alırım Çankaya'dan.Sadece artık yüksek çatılara tırmanmıyorum eskisi gibi o kadar(çanak antenden bahsediyorum,uydu yazılımlarını saymıyorum) :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Notere KAŞE BASTI PARASI sorgulayamayanlar, ustanın ayak bastı parasını sorgulamış :)

Noterin ayağına kadar gidiyorsun, leş gibi ortamda sıra bekliyorsun, evrakları bile kendin hazırlıyorsun, adam zahmet edip kolunu kaldırıp kaşe alıp kağıda bastı diye 375tl para alıyor sesini çıkartmıyorsun ama 10m2 tükkanda ekmek parası için günlerce müşteri bekleyen ailesi için mücadele veren servisin/ustanın istediği parayı sorguluyorsun.

Bana göre HAKKI İLE iş yapan her usta çatır çatır parasını almalı. Çakalları ile zaten mücadele ediyoruz o ayrı konu.

Zaten biz forumlarda çakallara para kaptırmayın diye yıllardır mücadele veriyor muyuz? Evet.
Bizim alanımız dışında da sosyal mecralarda neredeyse her meslek branşı için bilgi paylaşılıyor mu? Evet
Tüm bunlara rağmen sorunu kendin çözebilmiş misin? Hayır
Yaptırmasan dahi adamı evine çağırmış mısın? Evet

Tamam abi neyi tartışıyorsunuz ki :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
dükkana bakacak kimse de yoksa bunun bahanesi yok yani.
Umut'um kimsenin bahane üretmeye mecburiyeti yok ki. Ticari işletme ise parasını isteyecek bu kadar basit.

O adama para vermek istemeyen, işini kendisi yapacak.

Yüce Devletimiz sağ olsun darphane gibi bu tükkanlar yani küçük esnaf üzerinden çatır çatır para basıyor mu?

Vallahi öyle bir basıyor ki, hatta bazı vergi kalemlerini dahi PEŞİN alıyor ve diyor ki 'Sonra mahsuplaşırız''

Yahu çıkmamış, taahhuk etmemiş vergiyi dahi tahsil ediyor Devlet, o tükkan nasıl dönecek zannediyorsunuz?

Alavere dalavereciler başka onlarla zaten ayrı kulvarda mücadele veriyoruz ancak esnaf adamın hakkına da göz dikilmemeli, laf edilmemeli bence.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Notere KAŞE BASTI PARASI sorgulayamayanlar, ustanın ayak bastı parasını sorgulamış :)

Noterin ayağına kadar gidiyorsun, leş gibi ortamda sıra bekliyorsun, evrakları bile kendin hazırlıyorsun, adam zahmet edip kolunu kaldırıp kaşe alıp kağıda bastı diye 375tl para alıyor sesini çıkartmıyorsun ama 10m2 tükkanda ekmek parası için günlerce müşteri bekleyen ailesi için mücadele veren servisin/ustanın istediği parayı sorguluyorsun.

Bana göre HAKKI İLE iş yapan her usta çatır çatır parasını almalı. Çakalları ile zaten mücadele ediyoruz o ayrı konu.

Zaten biz forumlarda çakallara para kaptırmayın diye yıllardır mücadele veriyor muyuz? Evet.
Bizim alanımız dışında da sosyal mecralarda neredeyse her meslek branşı için bilgi paylaşılıyor mu? Evet

Dün verdim notere "KAŞE BASTI PARASI" nı ,ama sorguladım inan ,hatta sordum "hazır şablona tc ekleyerek,pc'den çıktıyı yazdırıp ,kişi başı valla iyi para doğrusu" dedim iyi mi ,genç çocuk yüzüme baktı ,baktı :)
Çünkü arkadaşım bana "alocum 110 TL gibi" demişti ,iyi ki yanıma para almıştım,yoksa rezil olacaktım orada millete (millet ,bizim bildiğimiz millettir :ok )

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
590
45

O noterler ne paralar kazanıyor gerçekten aklım almıyor benim de. Çok eskiden çalıştığım şirketin sahibinin bir sürü gayrimenkulü vardı. Bunlardan biri de bir yalı dairesi idi. Evin metrekaresi felan da gayet iyi bu arada. Bir noter talip oldu evi kiralamak için. Sözleşmeyi hazırladık. Kira bedeli oalrak yazdığımız bedel akıllara zarardı.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dün verdim notere "KAŞE BASTI PARASI" nı ,ama sorguladım inan ,hatta sordum "hazır şablona tc ekleyerek,pc'den çıktıyı yazdırıp ,kişi başı valla iyi para doğrusu" dedim iyi mi ,genç çocuk yüzüme baktı ,baktı :)
Çünkü arkadaşım bana "alocum 110 TL gibi" demişti ,iyi ki yanıma para almıştım,yoksa rezil olacaktım orada millete (millet ,bizim bildiğimiz millettir :ok )
hımmm, işlem neydi usta :alala tabi işlem yapmadan parada almaz, teknik servis yapmasada para alır :haha alsın tabi sonuçta eve kadar yürüdü :clap2:hihi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hımmm, işlem neydi usta :alala tabi işlem yapmadan parada almaz, teknik servis yapmasada para alır :haha alsın tabi sonuçta eve kadar yürüdü :clap2:hihi
Denemesi bedava haydi hodri meydan. İşlem yapmasın ama noteri evine çağır.

Notere de ki ''evime gel şuna bak'', eve gelince de de ki ''Haaa tamam o zaman''

Bak bakalım bedava ayrılıyor mu evden, hatta bak bakayım parasını peşin almadan senin evine geliyor mu.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Denemesi bedava haydi hodri meydan. İşlem yapmasın ama noteri evine çağır.

Notere de ki ''evime gel şuna bak'', eve gelince de de ki ''Haaa tamam o zaman''

Bak bakalım bedava ayrılıyor mu evden, hatta bak bakayım parasını peşin almadan senin evine geliyor mu.
Usta, ben sana küstüm :ciks hatırlarsan bana haketmediğim birşey demiştin, ve konuyu kapatıp cevabımı dinlemeyi bile göze alamamıştın, gerçi geçmiş zaman ama neyse diyeyim geçeyim :kas seninle tartışmaya girmek istemem zira yöneticisin şutlarsın sonra forumdan beni :polis:sirit

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Usta, ben sana küstüm :ciks hatırlarsan bana haketmediğim birşey demiştin, ve konuyu kapatıp cevabımı dinlemeyi bile göze alamamıştın, gerçi geçmiş zaman ama neyse diyeyim geçeyim :kas seninle tartışmaya girmek istemem zira yöneticisin şutlarsın sonra forumdan beni :polis:sirit
Forumdaki genel tavrına bakınca ''Yapmışımdır'' diyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
E tabi o mesajın üstüne benim kafa durmaz, ''Ne olmuş ki?'' diye merak ettim, geçmiş 630 mesajının içerisinde baktım konuyu buldum.

Konu dijital hırsızlık olarak nitelendirdiğim lisans bedeli ödemeden şifre kırıcı ile şifreli yayınların izlenmesi konusuymuş, ben sana cevap vermişim, sonra Sota Sota konuyu silmiş, ben unutmuşum bile konuyu, bana kalsa halen cevap bekliyor olurmuşum.

Seninle belki bu nedenle anlaşamıyoruz zira genel tavrın ya anlamsız muhalefet ya da az önce yaptığın gibi mesnetsiz suçlama.

Mesajında ne yazmışsın? Bana haketmediğim bir şey söyledin.

Ne söylemişim?
j1.jpg

Mesajında ne yazmışsın? ve konuyu kapatıp cevabımı dinlemeyi bile göze alamamıştın

Konuyu kim kapatmış?
j2.jpg

Kapanmasını kim istemiş?
j3.jpg

Ben seninle herhangi neyi göze alamayayım ki sen böyle bir cümle kurmakta kendinde hak buluyorsun?

Şimdi ben bunları irdelemesem senin beyanlarına göre konuyu değerlendirenler ne der? ''Adem Helvacı haksızlık yapmış, adamın cevabını beklemeyi göze alamamış konuyu da kapatmış''

Gerçekler neymiş peki?

Ben şurada kalkıp herhangi bir insana ''Şu şu şekildedir'' desem sanmıyorum ki beni tanıyanlar tereddüt etsin.

Ancak senin yazdığın cümlede sana ''Yapmışımdır'' dememe rağmen yazan sen olduğun için konuyu irdelediğimde ortaya ne çıktı?

Güven bir insan için en önemli unsurdur güzel kardeşim. Forumun konularındaki genel tavrında olduğu gibi illa sen haklı çıkacaksın diye mesnetsiz muhalefete veya iftiraya başvuracaksan benim seni forumdan engellememe gerek yok sen zaten kendi forum ömrünü kısaltıyorsun demektir.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
E tabi o mesajın üstüne benim kafa durmaz, ''Ne olmuş ki?'' diye merak ettim, geçmiş 630 mesajının içerisinde baktım konuyu buldum.

Konu dijital hırsızlık olarak nitelendirdiğim lisans bedeli ödemeden şifre kırıcı ile şifreli yayınların izlenmesi konusuymuş, ben sana cevap vermişim, sonra Sota Sota konuyu silmiş, ben unutmuşum bile konuyu, bana kalsa halen cevap bekliyor olurmuşum.

Seninle belki bu nedenle anlaşamıyoruz zira genel tavrın ya anlamsız muhalefet ya da az önce yaptığın gibi mesnetsiz suçlama.

Mesajında ne yazmışsın? Bana haketmediğim bir şey söyledin.

Ne söylemişim?
j1.jpg

Mesajında ne yazmışsın? ve konuyu kapatıp cevabımı dinlemeyi bile göze alamamıştın

Konuyu kim kapatmış?
j2.jpg

Kapanmasını kim istemiş?
j3.jpg

Ben seninle herhangi neyi göze alamayayım ki sen böyle bir cümle kurmakta kendinde hak buluyorsun?

Şimdi ben bunları irdelemesem senin beyanlarına göre konuyu değerlendirenler ne der? ''Adem Helvacı haksızlık yapmış, adamın cevabını beklemeyi göze alamamış konuyu da kapatmış''

Gerçekler neymiş peki?

Ben şurada kalkıp herhangi bir insana ''Şu şu şekildedir'' desem sanmıyorum ki beni tanıyanlar tereddüt etsin.

Ancak senin yazdığın cümlede sana ''Yapmışımdır'' dememe rağmen yazan sen olduğun için konuyu irdelediğimde ortaya ne çıktı?

Güven bir insan için en önemli unsurdur güzel kardeşim. Forumun konularındaki genel tavrında olduğu gibi illa sen haklı çıkacaksın diye mesnetsiz muhalefete veya iftiraya başvuracaksan benim seni forumdan engellememe gerek yok sen zaten kendi forum ömrünü kısaltıyorsun demektir.
açtığım konuya cevap veriyosunuz ve konuyu direk cevaba kapatıp beni kötülüyorsunuz ,neymişim dijital hırsız, forumda 7/24 reklamı dönen uydu cihazı nedir , içinde neler var, iptv filan falan eeee ben bunu satın alıcam kullanacam ve dijital hırsız ben olucam, konuyu cevaba kapattınız, akabinde yeni konu açtım aynı konu ile alakalı saniyeler içinde silindi, neden ? eyer konuyu siz cevaba kapatmasaydınız ben cevap verirdim cevap hakkım gasp edilmiş olmuyormu veya sizin söyleminizle çalınmış olmuyormu? evet bana haksızlık yaptığınızı özel mesajdan yazdım ve konunun silinmesini istedin neden cevap hakkım gasp edildiği için pardon sizin tabirinizle çalındığı için, konuyu cevaba kaptıyorsunuz sonra ben bana burda haksızlık var konu silinsin istiyincemi neyse ,daha fazla yazarsam sonu iyi olmayacak galiba :sirit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt