Hizmet için gelen teknik servise arıza tespit ücreti ödenir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,020
60
Ben teknik servis olsaydım almazdım ancak parça değişiminde bir uğraş gerektiriyor yani işçilik bunada zaten aldıkları ücreti yansıtıyorlar bu teknik serviler ne için varlar zaten firmanın yetişmiş kalifiye elamanı olarak hizmet vermiyorlarmı ayrıca firmadan bu parçaları hem çok daha ucuza temin edip hemde özel servislerden daha pahalıya iş yapıyorlar evet teknik servis işi yapmadım ancak ferdi olarak uydu,çanak,iptv ve Cccam işleri yapıyorum öyle zaman geliyor,ki müşteri kullandığı cihazı tanımıyor defalarca yanlış hareketler yapıyor ve hatta bu yüklenmiş kodları sildiği oluyor tekrar eklemeyi bilemiyor tekrar,tekrar gittiğim oluyor bir çoğundan ücret talep etmiyorum sabırla öğretmeye çalışıyorum bakın bir digitürk servis ücretleri ne kadar insanlar bu paraları vermemek için bizim gibi teknik konulardan anlayan kişileri çağırıyorlar tabii tanıdık bildik vasıtasıyla biz 50,60 tl alırken onlar bir çanak kurulumuna 93tl alıyor insanlar zaten bir çoğu zor durumda bir uydu cihazını getirip 2,3 hareketle kurulum yapıp merkeze bildiriyorlar ve bunun için ücret istiyor yazık değilmi bu insanlara birde aylık paketine göre ayrıca ücret alacaksın resmen soygungunda son nokta. saygı selamlarımla.
ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
Digiturk Onaylı MalzemelerAdet / Mt.Üye Satış Fiyatı (Kdv Dahil)
Teknik Servis Hizmet Bedeli (Eve servis hizmeti)1 Ad.73,00 TL
Nakil Hizmeti (İç Kurulum) İşçilik1 Ad.93,00 TL
Nakil Hizmeti (Dış Kurulum) İşçilik1 Ad.93,00 TL
Yan Oda Nakil her outlet için (Nakil ek olarak)1 Ad.40,00 TL
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

4 ağustos,dan itibaren yeni ücretlendirme fiatları bilginize
Digiturk Teknik Servis Ücretleri

04 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla Digiturk Eve Servis ve Nakil Ücretleri Digiturk üye faturalarına yansıtılacaktır.

Aşağıda yer alan hizmetler kapsamında abonelerden itibariyle nakit ücret alınmayacaktır.

1. Eve Servis Hizmet Bedeli İşçiliği - 55TL
2. Nakil İç Kurulum İşçiliği - 70TL
3. Nakil Dış Kurulum İşçiliği - 70TL
4. Çanak Anten Montaj İşçiliği - 70TL olarak ücretlendirilmiştir.

Detaylar:

• Hizmet haricinde kullanılan ek bir malzeme olduğunda; Elektronik sarf malzeme fiyat listesindeki tutarlar üzerinden Digiturk abonesinden nakit olarak tahsil edilmeye devam edecektir.

• Yapılacak işlemlerin sonucunda Digiturk aboneleri konu ile ilgili bilgilendirme SMS’i aboneye aktarılacaktır.

• Digiturk Eve Servis Hizmetleri (Kutu-Sinyal) sonrasında 30 gün içerisinde tekrar bir arıza oluşması halinde faturaya bir işçilik bedeli yansıtılmayacaktır.

• Yapılan nakil işlemi sonrasında üye 90 gün ücretsiz servis hakkına sahip olup, 90 gün içerisinde tekrar arıza oluşması halinde ücretsiz başvuruda bulunabilir.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Ben teknik servis olsaydım almazdım ancak parça değişiminde bir uğraş gerektiriyor yani işçilik bunada zaten aldıkları ücreti yansıtıyorlar bu teknik serviler ne için varlar zaten firmanın yetişmiş kalifiye elamanı olarak hizmet vermiyorlarmı ayrıca firmadan bu parçaları hem çok daha ucuza temin edip hemde özel servislerden daha pahalıya iş yapıyorlar evet teknik servis işi yapmadım ancak ferdi olarak uydu,çanak,iptv ve Cccam işleri yapıyorum öyle zaman geliyor,ki müşteri kullandığı cihazı tanımıyor defalarca yanlış hareketler yapıyor ve hatta bu yüklenmiş kodları sildiği oluyor tekrar eklemeyi bilemiyor tekrar,tekrar gittiğim oluyor bir çoğundan ücret talep etmiyorum sabırla öğretmeye çalışıyorum bakın bir digitürk servis ücretleri ne kadar insanlar bu paraları vermemek için bizim gibi teknik konulardan anlayan kişileri çağırıyorlar tabii tanıdık bildik vasıtasıyla biz 50,60 tl alırken onlar bir çanak kurulumuna 93tl alıyor insanlar zaten bir çoğu zor durumda bir uydu cihazını getirip 2,3 hareketle kurulum yapıp merkeze bildiriyorlar ve bunun için ücret istiyor yazık değilmi bu insanlara birde aylık paketine göre ayrıca ücret alacaksın resmen soygungunda son nokta. saygı selamlarımla.
ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
Digiturk Onaylı MalzemelerAdet / Mt.Üye Satış Fiyatı (Kdv Dahil)
Teknik Servis Hizmet Bedeli (Eve servis hizmeti)1 Ad.73,00 TL
Nakil Hizmeti (İç Kurulum) İşçilik1 Ad.93,00 TL
Nakil Hizmeti (Dış Kurulum) İşçilik1 Ad.93,00 TL
Yan Oda Nakil her outlet için (Nakil ek olarak)1 Ad.40,00 TL

4 ağustos,dan itibaren yeni ücretlendirme fiatları bilginize
Digiturk Teknik Servis Ücretleri

04 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla Digiturk Eve Servis ve Nakil Ücretleri Digiturk üye faturalarına yansıtılacaktır.

Aşağıda yer alan hizmetler kapsamında abonelerden itibariyle nakit ücret alınmayacaktır.

1. Eve Servis Hizmet Bedeli İşçiliği - 55TL
2. Nakil İç Kurulum İşçiliği - 70TL
3. Nakil Dış Kurulum İşçiliği - 70TL
4. Çanak Anten Montaj İşçiliği - 70TL olarak ücretlendirilmiştir.

Detaylar:

• Hizmet haricinde kullanılan ek bir malzeme olduğunda; Elektronik sarf malzeme fiyat listesindeki tutarlar üzerinden Digiturk abonesinden nakit olarak tahsil edilmeye devam edecektir.

• Yapılacak işlemlerin sonucunda Digiturk aboneleri konu ile ilgili bilgilendirme SMS’i aboneye aktarılacaktır.

• Digiturk Eve Servis Hizmetleri (Kutu-Sinyal) sonrasında 30 gün içerisinde tekrar bir arıza oluşması halinde faturaya bir işçilik bedeli yansıtılmayacaktır.

• Yapılan nakil işlemi sonrasında üye 90 gün ücretsiz servis hakkına sahip olup, 90 gün içerisinde tekrar arıza oluşması halinde ücretsiz başvuruda bulunabilir.
Ben belki 15 yıldır ücret almıyorum,bir de işkolik'imdir,Menemen'de bir tavuk çiftliğine gittik,kişi panel ile elektrik üretiyormuş,aynı kanalları izlemekten sıkıldım dedi,ben hemen" gelip yapayım,çoklu lnb takayım sana,belgesel izle " dedim durup dururken :)
Gaziemir-Menemen en az 70 km(çiftliğe kadar) ,inan Çankaya'ya gittim lnb çoklayıcı aldım geldim,çünkü sabri arıyor "alattin abi,geleceksin değil mi" diye ,bir de araba ile değil,İzban ile gideceğim(tren) ,nerden baksan 1.5 saat sadece gidiş,ee,söz verdim "ben yaparım" diye :)
Hadi onu bırak,Menemen 70 km,taaa Çine'ye gittim çanak takmaya(Aydın-Çine),ama dediğim gibi amatörce bakıyorum olaya, hem gezmek hem eğlence :)

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,020
60
Ben belki 15 yıldır ücret almıyorum,bir de işkolik'imdir,Menemen'de bir tavuk çiftliğine gittik,kişi panel ile elektrik üretiyormuş,aynı kanalları izlemekten sıkıldım dedi,ben hemen" gelip yapayım,çoklu lnb takayım sana,belgesel izle " dedim durup dururken :)
Gaziemir-Menemen en az 70 km(çiftliğe kadar) ,inan Çankaya'ya gittim lnb çoklayıcı aldım geldim,çünkü sabri arıyor "alattin abi,geleceksin değil mi" diye ,bir de araba ile değil,İzban ile gideceğim(tren) ,nerden baksan 1.5 saat sadece gidiş,ee,söz verdim "ben yaparım" diye :)
Hadi onu bırak,Menemen 70 km,taaa Çine'ye gittim çanak takmaya(Aydın-Çine),ama dediğim gibi amatörce bakıyorum olaya, hem gezmek hem eğlence :)
dostum sende işi abartmıssın tabii amatörce olduğu için merak yinede emeğine sağlık dünya zaten bu iyi insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor.

Tüm dostlara hayırlı geceler hayırlı cumalar yarın cuma malum cuma namazına gidecem sabah namazına kalkacam 2 saat sonra cumanız mübarek olsun.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
dostum sende işi abartmıssın tabii amatörce olduğu için merak yinede emeğine sağlık dünya zaten bu iyi insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor.
Sevgili osmanke,15 yıl öncesine kadar para kazandım ,hem de çok, Allah bereket versin,ev sahibi olduk ailecek ,gerçi sadece elektronikten değil ,ayrıca 17 yıl düğün çalgıcılığı yaptım,hem çaldım hem söyledim :)
Abartmadım yani,severek yapıyorum ,sadece kendime "dur" diyemiyorum ,onu becerebilsem ,bu foruma telefon için üye olmuştum ,neyse işte :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,454
Yetkili servis ,özel servis ,normal tamirci esnaf olupta para almıyorum diyenler yalan söyler yerine göre istisna durumlarda para alınmadığı olur tamam da her defasında alınmıyorsa dükkanını kapat daha iyi neden dükkan açtın nasıl işçi parası ,elektrik ,kira ,vergi ödeyeceksin nasıl evini geçindireceksin nasıl çocuk okutacaksın yetiştireceksin iki gün eve ekmek ,yemek götürme üçüncü gün yenge ile aranızda tartışma çıkar evlilik hayatınız sarsıntıya uğrar sonu boşanmaya kadar gider lütfen kendinizi kandırmayın bakkaldan içmek için su bile alsan para umumi wc ye gitsen para nasıl bunları ödeyeceksiniz iş yeriniz hayır kurumu mu? Haa bu arada para almadan karşılık beklemeden nasıl iş yaptırılır nasıl yardımcı olunur biliyor musunuz. Forum sitelerinde yani burası gibi bizler gibi onun için boş yazmaya gerek yok kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Valla beyler ben oturduğum yerden başkasının bilgisayarına bağlanmaya 50₺ ücret alıyorum. Bu bağlantı bazen Fransa’daki müşteriye oluyor, şirket 35€ veriyor. Müşteriden de 40€ alıyor. (Genelde oradaki çalışanlara veriliyor, yetişmediğinde benim gibi ülke dışı çalışanlara yönlendiriliyor. OVH France)

Vakit nakittir. Emeğinizin karşılığını almazsanız yerinizde sayarsınız. Bereket; hakkınızı tam almazsanız da, fazlasını alırsanız da kaçar.

Dolayısıyla ben dükkanından çıkıp gelmiş birinin ne olursa olsun ya şirketten ya müşteriden ücret almasından yanayım.

Hep alalım hiç vermeyelim olmaz ?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
internet hizmeti için dsmart ücretli servis geldi hiç bir şey yapmadı sorun bizden değil türk telekomun altyapısından kaynaklanıyor dedi 50 tl ücret aldı.

not:sorunu çözmedikleri için bu bardağı taşıran son damla oldu ve bu 50 tl benden aldıkları son para oldu fişlerini çektim iptal etttim.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
590
45
internet hizmeti için dsmart ücretli servis geldi hiç bir şey yapmadı sorun bizden değil türk telekomun altyapısından kaynaklanıyor dedi 50 tl ücret aldı.

not:sorunu çözmedikleri için bu bardağı taşıran son damla oldu ve bu 50 tl benden aldıkları son para oldu fişlerini çektim iptal etttim.
Türk Telekom sizin muhattabınız değil. Siz hizmeti Dsmart'tan alıyorsanız gerisi sizi bağlamaz. DSmart ister Türk Telekomdan alır hizmeti ister köşedeki bakkaldan.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Türk Telekom sizin muhattabınız değil. Siz hizmeti Dsmart'tan alıyorsanız gerisi sizi bağlamaz. DSmart ister Türk Telekomdan alır hizmeti ister köşedeki bakkaldan.
zaten sorunu kimse çözemedi boşuna 50 tl vermiş olduk.dsmart interneti kapattım şimdi ise 13 ağustosta tv yayınıda bitiyor onuda kapatacağım .

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Fizik kanunlarına inanıyorum. Detaya gerek yok ama bir yerde bir iş yapılıyorsa enerji gerekir. O da yoktan var olmaz, illaki bir şey, bir yer, bir kişi vs. enerjiyi karşılar.

Eve bir servis geliyorsa onun da masrafını ve zamanını illa ki biri öder. Sen ödemedim sanırsın ama illa birinden çıkar. Ya da hemen olmasa da bir zaman sonra ödersin. Ya da birininki senden çıkar. Neyse. Sonuçta o esnaf emeğinin karşılığını, karşılığı değilse bile hak ettiğini düşündüğünü bir şekilde alır. Tarife belirlenirken hepsi hesaba girer.

Birileri de ücretsiz kurulumlu cihazların kendi cebinden para çıkmadan kurulduğunu zannetsin bu arada :)

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
arkadaşa yorumları gösterdim, bak herkes beni hakklı bulmuş dedi ,evet yorumlara bakınca servis gelme ücreti standart diyebilirim
tabi bu yorumların çoğunu teknik servis işi yapan arkadaşlar olması ayrı bir soru işareti :haha1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt