Hizmet için gelen teknik servise arıza tespit ücreti ödenir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
açtığım konuya cevap veriyosunuz ve konuyu direk cevaba kapatıp beni kötülüyorsunuz ,neymişim dijital hırsız, forumda 7/24 reklamı dönen uydu cihazı nedir , içinde neler var, iptv filan falan eeee ben bunu satın alıcam kullanacam ve dijital hırsız ben olucam, konuyu cevaba kapattınız, akabinde yeni konu açtım aynı konu ile alakalı saniyeler içinde silindi, neden ? eyer konuyu siz cevaba kapatmasaydınız ben cevap verirdim cevap hakkım gasp edilmiş olmuyormu veya sizin söyleminizle çalınmış olmuyormu? evet bana haksızlık yaptığınızı özel mesajdan yazdım ve konunun silinmesini istedin neden cevap hakkım gasp edildiği için pardon sizin tabirinizle çalındığı için, konuyu cevaba kaptıyorsunuz sonra ben bana burda haksızlık var konu silinsin istiyincemi neyse ,daha fazla yazarsam sonu iyi olmayacak galiba :sirit
Kardeşim akli melekelerin yerinde değil diye düşünüyorum.

Forumdaki mesajlarına dikkat et, Haksızsan haksızsın, İlla sen haklı çıkacaksın diye kimseye bok atamazsın.

Önce başka türlü suçlayıp, Gerçekleri yüzüne vurunca kıvırmak için yine mesnetsiz saldırıya geçemezsin.

YAPTIĞIN (SAVUNDUĞUN) ŞEY DİJİTAL HIRSIZLIK bunu aklayamazsın.

Bunlara dikkat edersen edersin, etmezsen keyfin bilir..

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Forumdaki genel tavrına bakınca ''Yapmışımdır'' diyorum.
herkez kendine yakışanı yapar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kardeşim akli melekelerin yerinde değil diye düşünüyorum.

Forumdaki mesajlarına dikkat et, Haksızsan haksızsın, İlla sen haklı çıkacaksın diye kimseye bok atamazsın.

Önce başka türlü suçlayıp, Gerçekleri yüzüne vurunca kıvırmak için yine mesnetsiz saldırıya geçemezsin.

YAPTIĞIN ŞEY DİJİTAL HIRSIZLIK bunu aklayamazsın

Bunlara dikkat edersen edersin, etmezsen keyfin bilir..
bok, nasıl bir konuşma yazık ,dijital hırsızlık ise bu cihazı satana söyleyeceksin, haksız olan hakaret eder " bok " nedir tövbe tövbe :dry

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
herkez kendine yakışanı yapar
Sen hasta mısın bilader? (Ki aklen öyle olduğunu düşünüyorum)

Yukarıda gerekçeleri açıklanmadan evvel atılmış mesajdan alıntı yapıp halen laf sokmaya mı uğraşıyorsun?

Senin bahsettiğin konuyu bile unutmuşum, sen yazınca YAPMIŞIMDIR dedim zira senin forumda abuk sabuk mesajlarından karakterini çözebildiğim ve kendimi de bildiğim için ''yapmışımdır'' dedim ama merak edip gidip konuyu araştırdım, gelip gerekçelerini ekran alıntıları ile sana anlattım.

Ne olacak şimdi forumda senin bu saçma sapan mesajların dolaşmasın diye bu konunu kapatınca aylar sonra yine gelip YALAN söyleyerek ağlamak için altyapı hazırlamaya mı uğraşıyorsun?

Sana buradan ekmek çıkmaz.

Çoluk çocuk avutmuyoruz bu forumda.

Şimdi istediğin mecrada git de ki ''Tavsiyeforumunda demokrasi yok, egoları tavan yapmış, başkalarını konuşturmuyorlar''

Konuşturmuyoruz kardeşim. Aklı başında cümle kuramayan, saçmalayan kimseyi bu forumda konuşturmuyoruz git istediğin yere ilan et.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bok, nasıl bir konuşma yazık ,dijital hırsızlık ise bu cihazı satana söyleyeceksin, haksız olan hakaret eder " bok " nedir tövbe tövbe :dry
Ben sana ne dedim?

''Çoluk Çocuk Avutmuyoruz Burada'' Dedim değil mi?

Her zaman yaptığın gibi İŞİNE GELEN kısmı ile hareket etmeyeceksin. orada BOK değil BOK ATMAK yazıyor. Bak bakayım neymiş bok atmak.

bok.jpg

Haydi bakalım sen birkaç gün kafanı dinle öyle gel. Uğraşamayız senin saçmalıklarınla.

İki gün tatil vermiştim ama bu mesajından sonra şunu bir hafta yapalım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
O noterler ne paralar kazanıyor gerçekten aklım almıyor benim de. Çok eskiden çalıştığım şirketin sahibinin bir sürü gayrimenkulü vardı. Bunlardan biri de bir yalı dairesi idi. Evin metrekaresi felan da gayet iyi bu arada. Bir noter talip oldu evi kiralamak için. Sözleşmeyi hazırladık. Kira bedeli oalrak yazdığımız bedel akıllara zarardı.
1 klasör dolusu tapusu olan noter biliyorum. :kas :dry

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
1 klasör dolusu tapusu olan noter biliyorum. :kas :dry
Yahu Umut'um açılan bu konu saçma öncelikle.
Belli ki dikkat çekmek için açılmış konu.
Açılan konu saçma olunca geldiği nokta da saçma oluyor.
Konu sahibi soru soruyor, sorusuna cevap verilince ''Ya şöyleyse, ya böyleyse'' diye karşılık geliyor
Örnek

o1c887084187c9160a.jpg

Yani bu konu başlığında amaç bilgi vermek veya bilgi almak değil goy goy o nedenle uzun süre yazmadım ama baktım kim ne yazsa kendisini haklı çıkartmaya çalışıyor muhterem, ''Eee yeter artık'' dedim yazdım

Sonuç ortada :)

Kardeşim Koro96 Koro96 yı çağırın buraya, düne kadar maaşlı eleman olarak çalışan bu adam şu an esnaf, vergi + kira + elektrik su internet stopaj tabela vergisi bla bla bla devenin pabucuna kadar bu adam önüne gelene sorma ver parası ödüyor.

Elini bir kere dahi taşın altına koymamış, Devlete vergi ödememiş, ''Bu ay kirayı nasıl yetiştireceğim'' diye düşünmekten gözüne uyku girmeme eziyetlerini çekmemiş kişilerin gelip de burada GERÇEK EMEKÇİLERİN emeğinin karşılığını sorgulaması abesle iştigaldir.

İster aynı binada ister aynı katta olsun SENİN BECEREMEDİĞİN bir işi yapmasının bedelini ödeyeceksin bu kadar basit.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Yahu Umut'um açılan bu konu saçma öncelikle.
Belli ki dikkat çekmek için açılmış konu.
Açılan konu saçma olunca geldiği nokta da saçma oluyor.
Konu sahibi soru soruyor, sorusuna cevap verilince ''Ya şöyleyse, ya böyleyse'' diye karşılık geliyor
Örnek

o1c887084187c9160a.jpg

Yani bu konu başlığında amaç bilgi vermek veya bilgi almak değil goy goy o nedenle uzun süre yazmadım ama baktım kim ne yazsa kendisini haklı çıkartmaya çalışıyor muhterem, ''Eee yeter artık'' dedim yazdım

Sonuç ortada :)

Kardeşim Koro96 Koro96 yı çağırın buraya, düne kadar maaşlı eleman olarak çalışan bu adam şu an esnaf, vergi + kira + elektrik su internet stopaj tabela vergisi bla bla bla devenin pabucuna kadar bu adam önüne gelene sorma ver parası ödüyor.

Elini bir kere dahi taşın altına koymamış, Devlete vergi ödememiş, ''Bu ay kirayı nasıl yetiştireceğim'' diye düşünmekten gözüne uyku girmeme eziyetlerini çekmemiş kişilerin gelip de burada GERÇEK EMEKÇİLERİN emeğinin karşılığını sorgulaması abesle iştigaldir.

İster aynı binada ister aynı katta olsun SENİN BECEREMEDİĞİN bir işi yapmasının bedelini ödeyeceksin bu kadar basit.
Koro gibi ben de dükkan açayım diyorum bazen ama sonra aklıma masraflar geliyor.
Diyorum ev geçindiremem diye. :kiskis

Olay basit zaten, ne olursa olsun yapılan hizmetin parası alınır.
Arıza tespit de olsa başka bir şey de olsa.

Vakit nakittir, bu kadar basit.
Ben de konuyu takip etmeyi bıraktıydım zaten, öne çıkınca ne olmuş diye bir bakayım dedim.

Noter de mesela para alıyor ama yetkisi var.
Resmi olarak tanınan bir yer yani mecbur. :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Usta, ben sana küstüm :ciks hatırlarsan bana haketmediğim birşey demiştin, ve konuyu kapatıp cevabımı dinlemeyi bile göze alamamıştın, gerçi geçmiş zaman ama neyse diyeyim geçeyim :kas seninle tartışmaya girmek istemem zira yöneticisin şutlarsın sonra forumdan beni :polis:sirit
Arkadaşım şutlanmak için elinden geleni yaptın forumun kuralları var uyacaksın.
Admin dijital hırsızlık olarak yorumlamış konu kilit konu orada bitti kapandı.
Üstüne alınacak uzatacak birşey yoktu ortada çok zorladın.
IPTV konusu açtım ücretli içerik var diye silindi R.ivedik 6 indirmeK için link verdim oda silindi
Kuralara uymak lazım. kural kuraldır.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Koro gibi ben de dükkan açayım diyorum bazen ama sonra aklıma masraflar geliyor.
Diyorum ev geçindiremem diye. :kiskis

Olay basit zaten, ne olursa olsun yapılan hizmetin parası alınır.
Arıza tespit de olsa başka bir şey de olsa.

Vakit nakittir, bu kadar basit.
Ben de konuyu takip etmeyi bıraktıydım zaten, öne çıkınca ne olmuş diye bir bakayım dedim.

Noter de mesela para alıyor ama yetkisi var.
Resmi olarak tanınan bir yer yani mecbur. :kiskis
Umut, Bir gün dernek kurduk biliyorsun.
Bi baktım İç İşleri Bakanlığından SMS geldi. Genel Kurul Bildirgeleri vs vs derken bir baktım Dernek yetkilisi sıfatı ile Tüketici temsilcisi olarak heyete atanmışım.
Üstümüze düşeni ve hatta biliyorum ki çok daha fazlasını yapıyorum ve o nedenle benim içim rahat fakat, sadece imza attığı için Devletimiz tarafından HUZUR HAKKI adı altında yapılan ödemeler var.

Yani içeriği ne olursa olsun bir iş yapıyorsan bunun bir karşılığı var yani bunu farklı yerlere çekmenin, hit almak için konuyu saptırmanın anlamı yok.

Biz ticari işlerle uğraşırken yaptığımız işin ücreti hep yüksekti, ama yalan yoktu.

Normalde ''Aaaabi malzemesi 500, 100 de bana ver 600 yeter'' der esnaf, ben tam tersini söylerdim. Malzemesi 100tl, 500 de benim işçiliğim var o benim hakkım.

Zaten esnafı bu hale getiren aslında vatandaşın kendisi, biz bunu sohbet videolarında da çok konuştuk biliyorsun, esnafı yalan söylemeye mecbur bırakan vatandaşın kendisidir.

Yahu bu gün tv başına 100tl ile bir dükkan nasıl döner?

Günde 3 tv yapsan 300, ayda 9000 eder ama pazarları çık, kaldı sana 7800tl.

Benim devrettiğim işyerinden örnek vereceksek eğer kirası 4000tl. Devletimize gerçek kira bedeli üzerinden stopaj ödediğimiz için takriben 1000tl stopaj çıkıyor oldu sana 5000, 250 elektrik, 250 de internet su vs desen oldu sana 5500. Ben eşimle çalışıyordum, eşimin sigorta 715 ve benim bağkur 1250tl primim ile aldığın paranın tamamını verdin mi?

Ok hani bunun KDV si gelir vergisi tabela vergisi araç yakıtı, araç bakım giderleri vs?

Ben şu an esnaf vs değilim ama esnafın derdinden iyi anlarım kardeşim boş beleş açılmış konulara esnafın hakkını yedirmem.

Günde 3 tv geleceğinin garantisi dahi yok yahu.

Yani sen daha işletme giderlerini çıkaracaksın da sonra ev kirasına evin ihtiyaçlarına vs geçeceksin.

Daha dükkanın parası çıkmadı abi?

Denetlensin elbette, kimse kimsenin hakkını gasp etmesin esnaf olarak ama vatandaş da esnafın ekmeğine göz koymasın lütfen.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Umut, Bir gün dernek kurduk biliyorsun.
Bi baktım İç İşleri Bakanlığından SMS geldi. Genel Kurul Bildirgeleri vs vs derken bir baktım Dernek yetkilisi sıfatı ile Tüketici temsilcisi olarak heyete atanmışım.
Üstümüze düşeni ve hatta biliyorum ki çok daha fazlasını yapıyorum ve o nedenle benim içim rahat fakat, sadece imza attığı için Devletimiz tarafından HUZUR HAKKI adı altında yapılan ödemeler var.

Yani içeriği ne olursa olsun bir iş yapıyorsan bunun bir karşılığı var yani bunu farklı yerlere çekmenin, hit almak için konuyu saptırmanın anlamı yok.

Biz ticari işlerle uğraşırken yaptığımız işin ücreti hep yüksekti, ama yalan yoktu.

Normalde ''Aaaabi malzemesi 500, 100 de bana ver 600 yeter'' der esnaf, ben tam tersini söylerdim. Malzemesi 100tl, 500 de benim işçiliğim var o benim hakkım.

Zaten esnafı bu hale getiren aslında vatandaşın kendisi, biz bunu sohbet videolarında da çok konuştuk biliyorsun, esnafı yalan söylemeye mecbur bırakan vatandaşın kendisidir.

Yahu bu gün tv başına 100tl ile bir dükkan nasıl döner?

Günde 3 tv yapsan 300, ayda 9000 eder ama pazarları çık, kaldı sana 7800tl.

Benim devrettiğim işyerinden örnek vereceksek eğer kirası 4000tl. Devletimize gerçek kira bedeli üzerinden stopaj ödediğimiz için takriben 1000tl stopaj çıkıyor oldu sana 5000, 250 elektrik, 250 de internet su vs desen oldu sana 5500. Ben eşimle çalışıyordum, eşimin sigorta 715 ve benim bağkur 1250tl primim ile aldığın paranın tamamını verdin mi?

Ok hani bunun KDV si gelir vergisi tabela vergisi araç yakıtı, araç bakım giderleri vs?

Ben şu an esnaf vs değilim ama esnafın derdinden iyi anlarım kardeşim boş beleş açılmış konulara esnafın hakkını yedirmem.

Günde 3 tv geleceğinin garantisi dahi yok yahu.

Yani sen daha işletme giderlerini çıkaracaksın da sonra ev kirasına evin ihtiyaçlarına vs geçeceksin.

Daha dükkanın parası çıkmadı abi?

Denetlensin elbette, kimse kimsenin hakkını gasp etmesin esnaf olarak ama vatandaş da esnafın ekmeğine göz koymasın lütfen.
O masraflar zaten yakıyor bitiriyor esnafı abi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşım şutlanmak için elinden geleni yaptın forumun kuralları var uyacaksın.
Admin dijital hırsızlık olarak yorumlamış konu kilit konu orada bitti kapandı.
Üstüne alınacak uzatacak birşey yoktu ortada çok zorladın.
IPTV konusu açtım ücretli içerik var diye silindi R.ivedik 6 indirmeK için link verdim oda silindi
Kuralara uymak lazım. kural kuraldır.
Yahu kardeşim vallahi unutmuşum. Kendisi hatırlatmasa ben ne o konuyu, ne o kişinin bu kişi olduğunu zaten bilmiyorum hatırlamıyorum yani bende yok öyle bir şey.

Yapmışımdır doğrudur tanıyorum kendimi çünkü tahammülüm yok böyle şeylere ama yine de ''Ne yapmışım acaba?'' diye gittim baktım durum ortada.

Halen vırt vırt vırt..

Konu uzamasın kimse gerilmesin diye konu kilitliyoruz bu sefer gördüğünüz gibi aylar sonra kusulan bir egolar, mevzuyu uzatmalar falan.

Konu gayet basit yahu, ben şifreli bir kanalı PARA ÖDEYEREK izliyorum, X kişisi ise bir şifre kırıcı aracılığı veya bu tarz hizmet sağlayan İLLEGAL bir yöntem ile izliyor.

Şimdi bu durum benim evimin balkonundaki mandalı gelip benden izinsiz almanın hırsızlık olduğu kadar BANA GÖRE hırsızlıktır zira para ödenerek izlenmesi gereken, FİKRİ MÜLKİYET HAKKI bulunan bir platformu para vermeden izliyorsun.

Fikri Mülkiyet Haklarının ne olduğunu bilmeyenler olabilir diye şuraya da linkini ekleyelim

Size göre normaldir, bana göre değildir. Forumda bu içerikleri istemiyorum.

Haa illegal olduğunu bildiğiniz ama forumumuzda şu an AKTİF olan bir konu mu var? Derhal rapor edin lütfen, hemen gereğini yapalım.

HAK mücadelesi veren bir forumda HAKSIZ yol ile şifrelenmiş yayın izlenmesinin nesini savunacağız?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yahu kardeşim vallahi unutmuşum. Kendisi hatırlatmasa ben ne o konuyu, ne o kişinin bu kişi olduğunu zaten bilmiyorum hatırlamıyorum yani bende yok öyle bir şey.

Yapmışımdır doğrudur tanıyorum kendimi çünkü tahammülüm yok böyle şeylere ama yine de ''Ne yapmışım acaba?'' diye gittim baktım durum ortada.

Halen vırt vırt vırt..

Konu uzamasın kimse gerilmesin diye konu kilitliyoruz bu sefer gördüğünüz gibi aylar sonra kusulan bir egolar, mevzuyu uzatmalar falan.

Konu gayet basit yahu, ben şifreli bir kanalı PARA ÖDEYEREK izliyorum, X kişisi ise bir şifre kırıcı aracılığı veya bu tarz hizmet sağlayan İLLEGAL bir yöntem ile izliyor.

Şimdi bu durum benim evimin balkonundaki mandalı gelip benden izinsiz almanın hırsızlık olduğu kadar BANA GÖRE hırsızlıktır zira para ödenerek izlenmesi gereken, FİKRİ MÜLKİYET HAKKI bulunan bir platformu para vermeden izliyorsun.

Fikri Mülkiyet Haklarının ne olduğunu bilmeyenler olabilir diye şuraya da linkini ekleyelim

Size göre normaldir, bana göre değildir. Forumda bu içerikleri istemiyorum.

Haa illegal olduğunu bildiğiniz ama forumumuzda şu an AKTİF olan bir konu mu var? Derhal rapor edin lütfen, hemen gereğini yapalım.

HAK mücadelesi veren bir forumda HAKSIZ yol ile şifrelenmiş yayın izlenmesinin nesini savunacağız?
Sen haklısın Adem abi şifreli yayın vs geçiyor konu içinde.
Şifre kırma vs program emu key vs paylaşımının serbest olduğu forumlar var gitsin o mecrada yazsın arkadaş.
Tavsiye forumunda bu tür içerik paylaşmak yasak konu kitlenebilir silinir dijital hırsızlık denir gayet normal
Bunda kızacak gücenecek üstüne alınacak birşey yokki konunun o gün kapanması lazımdı.
Elinden şekeri alınmış çocuk gibi ağlıyor arkadaş olmazki böyle hiç yakışmıyor.
Öküz altında buzağı arıyor yok öyle yok böyle o konu orda kaldı neyin kafası anlamadım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt