TCL TV'ler Türkiye'de

systemcar Çevrimdışı

systemcar

Aktif Üye
28 Ağu 2019
84
43
Demek ki sağdaki kabızın adı Ersin miş böylece bunu öğrenmiş oldum. :kiskis

Murat Şen gibi kaliteli adamlar hariç ben ülkemizden inceleme kanallarının hiç birisini izlemiyorum zira bana hitap etmiyorlar.

Ne kadar çok para, o kadar iyi yorum mantığı hayatım boyunca bana ters olmuştur o nedenle firmalar beni sevmez zaten :kiskis
Fakat kabız dediğiniz ersin bey hakkında sayısız daha açılmıştır markalar tarafından, zamanında tüm teknoloji kanalları LG cep telefonlarını yere göğe sığdıramazken ersin bey tüm kusurlarını açık açık yayınlardı, hemde bağıra bağıra. G2 ler, G3 ler, G4 ler ve bunların kronik sorunları.

Hee o zaman işine öyle gelmiştir, bilemem. Zamanında takip ederdim ve onun sayesinde insanlar servislerle boğuşurken ben LG yi hayatımdan çıkararak mutlu mesut yaşadım.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
LGE den TV alınır ama artık sadece OLED leri bir LCD olarak NAnoCell olanları gerisini sallayın gitsin
zaten adamlar da işi tamamen OLED den devam ediyorlar

TR ayağı ise sıkıntılı gibi ama hangisinin düzgün ki???
Yerli markalar bence en iyileri

YT den birsyel bazda inceleme bulmak zordur,ama fikir olması açısından bence izleyin
çoğu "marketing" türü işlerdir bunların,ancak lisanı olanlar özellikle EU TV leri için örneğin
AVF yi takip etsinler! oldukça güzel çalışanlar var orada "bireysel" bazda! ancak ciddi acemiler de
var!
Bazı paneller için güzel Settings lerde prof.calib. şeklinde veriliyor ki bu da çok iyi,bence
buradan takip edin ve okuduğunuz/izediğiniz her şeye de inanmayın yaw

adamın birisi prof.calib diye birşey vermişti Tosh için üstelik grafik değeriyle filan,yaw dedim
herif herhalde kafası yiydi bunu yaparken,bu ne ülen dedim,resmin içine etmiş!
"göz" sizin kardeşim,ona iyi gelen size berbat da gelebilir!

Ama Mr.Steve/Mr.Phil bir de adını unuttuğum birisi daha var orada,bunların verdikleri settings leri
ciddi takip edin veya uygulayın bu adamlar tam "FILM" ci dirler,verdikleri set değerleri tamamen doğrudur!

ama bu işlerden çakmayanlar veya bunları baz almak istemeyenler kendi göz zevkine göre yapsınlar artık!

bizde yapılan işler daha çok marketing ve smart cart curt işleri yaw bunun için bir kural da yoktur ki
adam NetFlix diyor 20 dak onu anlatıyor ülen NF daha dam gibi UHD yayın yapmasını bilmiyor!
çünkü verdiği bit-rate değeri acaip düşük! bunun nesi UHD??
birisi çıkıyor paneli "media player" cihazı gibi anlatıyor! abi bu "TV" ya,bırak hikayeyi
veya birisi SES kalitesine takıyor herif sankim "AVR" almış da onu eleştiriyor,30dak.inceleme diye
boş muhabbetler yapılıyor gibi...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Fakat kabız dediğiniz ersin bey hakkında sayısız daha açılmıştır markalar tarafından, zamanında tüm teknoloji kanalları LG cep telefonlarını yere göğe sığdıramazken ersin bey tüm kusurlarını açık açık yayınlardı, hemde bağıra bağıra. G2 ler, G3 ler, G4 ler ve bunların kronik sorunları.

Hee o zaman işine öyle gelmiştir, bilemem. Zamanında takip ederdim ve onun sayesinde insanlar servislerle boğuşurken ben LG yi hayatımdan çıkararak mutlu mesut yaşadım.
Tanımıyorum kendisini o nedenle ''haklısınız'' (Mutlaka haklısınızdır ancak bunu ben bilmiyorum şu an) diyemem veya size muhalif bir söz söyleyemem.

Kabız konusunda hakaret amaçlı söylemedim yanlış anlaşılmasın, hayatımda ilk defa izlediğim birisinin bende yarattığı intibanın halk odaklı olmak yerine rica ederek çekim yaptıklarından dolayı o tarafa yaranmak için kurulmuş cümlelerin yoğunluğunun beni rahatsız ettiğini dile getirmek istedim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bizde yapılan işler daha çok marketing ve smart cart curt işleri yaw bunun için bir kural da yoktur ki
adam NetFlix diyor 20 dak onu anlatıyor ülen NF daha dam gibi UHD yayın yapmasını bilmiyor!
çünkü verdiği bit-rate değeri acaip düşük! bunun nesi UHD??

birisi çıkıyor paneli "media player" cihazı gibi anlatıyor! abi bu "TV" ya,bırak hikayeyi
veya birisi SES kalitesine takıyor herif sankim "AVR" almış da onu eleştiriyor,30dak.inceleme diye
boş muhabbetler yapılıyor gibi...

Tespit gibi tespit. :ok

F Çevrimdışı

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
143
24
"65’’ ve 70’’ inc olarak ‘’TCL 65P615, TCL 75P615’’ modelleri Aralık 2020 içerisinde,

‘’TCL 55C715’’ modeli Ekim 2020 ‘de, Dijital marketlerde yer bulmaya başlayacak.. " ALINTI..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
daha önce de yazdım,bir kez daha yazıyorum,USA/Canada harici tüm TCL ler aynen "hikaye"!!!

daha da açıkçası şu anda TCL-USA olarak tek bir seri var ve bu gerçekten çok iyi veya bir diğer
ifadeyle yine tabi ik USA da bu seri F/P olarak neredeyse 1-numara:ok

bahsettiğim seri R635(QLED-2020 model)
fiyatları ciddi can yakıyor bunun 55/65/65 olarak:kas

örneğin 65liği $ 650 gibi yani almayan adamı döverler!
Rakipleri Sony/Samsung 1200 den başlıyor!
sanırım 55liği de $ 450 gibi yine bunu da almayanı artık kesin döverler!

Not;Doları TL ye çevirmeden düşüneceksiniz ama!

HiSense ise bence bir tık daha iyi bundan! zaten HS nin tek rakibi var o da Sony XH9x serisi!!
bazı konular da HS daha bile iyi!

HS ile Sony nin en baba diye gösterilen serisi arasında ise min.%40 fiyat vardır!

HS/Vizio/TCL orada işte bu vaziyette dir ama Avrupada ise "hikaye" bu mallarıyla

HS ise TCL den biraz daha pahalı o da sanırım 65lik olanı $ 950 gibi ama 65lik Sony H9x ise $ 1600

QLED de artık tabiri caizse ayağa düştü,Samsung kakalasın bakalım QLED diye AUO dan aldığı paneli:haha1

HS nin serisi ise H9G dir!
şimdi yarın HD de TR ye gelir,hikayeden bir seriyle!

Bakın bu meret yani H9G yi herifler Samsung Q9x ile veya Sony XH95 ile mukayese ediyorlar!
ve bazı noktalar da H9G Sony den biraz daha iyi! NIT/Contrast/Black olarak ki bunlar da bir panel de
artık çok ciddi kısımlar dır!

Ve Fiyat olarak %40-60 daha ucuz Viz/HS ve TCL

birisi toplamacı,hatta Samsung bile öyle artık diğeri ana üretisi özellikle TCL
ama Sony/Samy uydurk değil de daha üst segment elemanlarla bu işi kotarıyor!
bizimkiler daha alt segment,Hint liler en az segment gibi global pazarda herkesin
bir şekilde hitap ettiği kesimler vardır ama ÇİN li ana üreticiler de ise herşey var
yani parasına göre elemanlar var ve buyur seç diyorlar sadece

Herifler öyle iddialı hale geldiler ki artık işin tekniğini geçtim,bunu yediler,fasonculuğu
yıllar önce bıraktılar! yani bunu da yediler herifler artık işin "Teknolojisini" üretmeye başladılar yaw
öncelikle TCL:ok

TCL ye bir şekilde bazı bölümlerine Samsung u bile ortak almışlar;daha doğrusu Samsung bunlara
yanaşmış ve üretimide buraya yıkmış gibi yetmemiş bir de "para" vermiş epeyi bir miktar!

Tek eksik bana göre "marketing"! ayrıca TV lerin pazar yerlerine göre tam uygun serileri çıkarmıyorlar
yani neden şimdi R635 sadece Canada/US market için çıkıyor ???

öyle Vizio gibi "Exclusive" bir TV de değil bu seri! UK de neden yok,Avrupanın en baba pazarı burasıdır yaw
TR de öyle sayılır artık! zira buradan çevre ülkelere çok ciddi miktar da TV ihraç ediliyor!

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
daha önce de yazdım,bir kez daha yazıyorum,USA/Canada harici tüm TCL ler aynen "hikaye"!!!

daha da açıkçası şu anda TCL-USA olarak tek bir seri var ve bu gerçekten çok iyi veya bir diğer

HiSense ise bence bir tık daha iyi bundan! zaten HS nin tek rakibi var o da Sony XH9x serisi!!

HS ile Sony nin en baba diye gösterilen serisi arasında ise min.%40 fiyat vardır!

HS/Vizio/TCL orada işte bu vaziyette dir ama Avrupada ise "hikaye" bu mallarıyla

450 Dolar ve QLED çılgın bir fiyat açıkçası. :deli1

K Çevrimdışı

klcrsln 

Yeni Üye
15 Haz 2020
30

HS ise TCL den biraz daha pahalı o da sanırım 65lik olanı $ 950 gibi ama 65lik Sony H9x ise $ 1600

QLED de artık tabiri caizse ayağa düştü,Samsung kakalasın bakalım QLED diye AUO dan aldığı paneli:haha1

HS nin serisi ise H9G dir!
şimdi yarın HD de TR ye gelir,hikayeden bir seriyle!

Bakın bu meret yani H9G yi herifler Samsung Q9x ile veya Sony XH95 ile mukayese ediyorlar!
ve bazı noktalar da H9G Sony den biraz daha iyi! NIT/Contrast/Black olarak ki bunlar da bir panel de
artık çok ciddi kısımlar dır!

Ve Fiyat olarak %40-60 daha ucuz Viz/HS ve TCL

birisi toplamacı,hatta Samsung bile öyle artık diğeri ana üretisi özellikle TCL
ama Sony/Samy uydurk değil de daha üst segment elemanlarla bu işi kotarıyor!
bizimkiler daha alt segment,Hint liler en az segment gibi global pazarda herkesin
bir şekilde hitap ettiği kesimler vardır ama ÇİN li ana üreticiler de ise herşey var
yani parasına göre elemanlar var ve buyur seç diyorlar sadece

Herifler öyle iddialı hale geldiler ki artık işin tekniğini geçtim,bunu yediler,fasonculuğu
yıllar önce bıraktılar! yani bunu da yediler herifler artık işin "Teknolojisini" üretmeye başladılar yaw
öncelikle TCL:ok

TCL ye bir şekilde bazı bölümlerine Samsung u bile ortak almışlar;daha doğrusu Samsung bunlara
yanaşmış ve üretimide buraya yıkmış gibi yetmemiş bir de "para" vermiş epeyi bir miktar!

Tek eksik bana göre "marketing"! ayrıca TV lerin pazar yerlerine göre tam uygun serileri çıkarmıyorlar
yani neden şimdi R635 sadece Canada/US market için çıkıyor ???

öyle Vizio gibi "Exclusive" bir TV de değil bu seri! UK de neden yok,Avrupanın en baba pazarı burasıdır yaw
TR de öyle sayılır artık! zira buradan çevre ülkelere çok ciddi miktar da TV ihraç ediliyor!
Doları TL ye bile çeviririm ya 450 dolar ne ki :affet

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
TCL aynı zamanda QLED panel üreticisidir! tıpkı AUO gibi
Samsung da artık bunlardan alıp takıyor

TCL bu konuda biraz daha iyi+"Baclit" sistemini de çok ciddi ileri taşıdılar
şimdiler de miniLED ve kısa bir süre sonra da microLED ile TV ler de bunları
göreceğiz!

şimdi soru şudur,örneğin bu biz de şimdiler de satışa çıkan C715 kaç Hz dir??
100 ise OK ama 50 ise sallayın geçin bence(fiyatından dolayı!)çünkü hiç bir cazibesi
yoktur bu fiyatın!

Elimizde referance olarak bir tek USA market için olan TCL ler vardır ama onların
artık rakibi(R635 den bahsediyorum 2020 model;zaten 2020 model olarak tek bir modeli vardır)
Samsung dan QL9x ile Sony den ise XH95 lardır;dikkatinizi çekerim buna!

"C7x" serisi bana 2017/2018 gibi geliyor ve "kırpılmış" bir model olarak görüyorum:hmm

diğer yeni çıkan iki serisi de bana göre hikaye idi biraz

Çin liler gelsin diyorum ama bizim pazar onlar için bu fiyatlarla hiç iyi olmuyor!
kaldıki bu herifler ana üretici ve her tip TV bunlarda vardır,Avrupa pazarının
nesi eksik de kırpılmış TV çıkarıyorlar!

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Yenileme hızı 60 yazıyor.

Screenshot_2020-10-25-11-29-30-005_com.android.chrome68c678b0a4f151db.jpg

Fiyatı sanki QLed lere göre biraz daha uygun.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
örneğin Samsung QLED6 serisin de böyle 50hz lik vardır!
ancak fiyat pahalı!
QLED giriş seviye panelleri 50Hz dir,ancak 55 üstünde 100 de oluyor
bunlar 55 de yine 50hz kullanmışlar yani biraz kırpmışlar maliyet
meselesi yüzünden!

Görüntü yazılımı;yaw çok kötü sallamışlar 40kat diye,bari bunu da katlasalarmış ve 80Kat
yapsalardı:haha1
Gemi Projektörümü bu:kiskis

TCL ve gelirse HiSense ilk zamanlar ciddi şaşırırlar bizim market de!
sonra alışırlarmı yoksa Dükkanı kapatıp giderlermi orasını bilemem

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Ben şunu anlayamadım. Koskoca TCL sadece 4 ürünüyle mi Türkiye pazarına girdi? Kendi web sitesi dahil olmak üzere e-ticaret sitelerinde de 4 TV dışında başka ürün yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt