TCL TV'ler Türkiye'de

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Vestel şu Linux yerine Android ile bol keseden donanım verseydi bu firmaya kalmazdık.
3 kuruşun hesabını yapmaya devam etsinler bakalım.

TCL'den de fazla ümitli değilim, tüm modeller gelsin bakalım o zaman konuşuruz.
Fiyatta rekabetçi olmalarını pek beklemiyorum ama panelde rekabetçi olurlarsa tutar.

Onda da rekabetçi olamazlarsa, sırf Android var diye alınmaz bence.:kiskis

İşin ilginç tarafı Koç grubu bu firmanın servisliğini Arçelik servislerine vermek yerine neden başka bir yola girdi ki?
Kendi markasını gölgelemek mi istemiyor yoksa servis yükünü almak mı istemiyor? :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İki yorumum var bu video üzerine.

1- Sağdaki arkadaş neden kabız gibi konuşuyor? :alala
2- Bizdeki bu inceleme yapan kanalların en büyük sorunu, kimin atına binseler onun kılıcını çekiyor olmalarıdır.

Bu incelemelerde sürekli olarak satışı gaza getirici cümleler kurulup kıytırık 1 2 eleştiri dile getiriyorlar.

Neden?

Sebebi belli, ürün eleştirecek adamları oralara çağırmayacaklarını biliyorlar da ondan.

Bize, danışıklı dövüşen bu tipler değil, halktan yana tavır alıp halk gözü ile ürünü değerlendirecek adam lazım.

Ürünler kaç yıl garantili?
Satış sonrası hizmet kimin tarafından sağlanıyor?
Yazılım desteği hangi alandan sağlanacak?
Arızada servis desteğini kim verecek?
Yetkili servis altyapısı gerçekten tamamlandı mı?
Yedek parça tedarik sorunu yaşanacak mı?

Bir defa sahaya ilk defa girmiş bir markanın ürününü söküp parçalamadan yapılan inceleme bizim gözümüzde inceleme midir dostlar?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

2- Bizdeki bu inceleme yapan kanalların en büyük sorunu, kimin atına binseler onun kılıcını çekiyor olmalarıdır.

Bu incelemelerde sürekli olarak satışı gaza getirici cümleler kurulup kıytırık 1 2 eleştiri dile getiriyorlar.

Neden?

Sebebi belli, ürün eleştirecek adamları oralara çağırmayacaklarını biliyorlar da ondan.

Bize, danışıklı dövüşen bu tipler değil, halktan yana tavır alıp halk gözü ile ürünü değerlendirecek adam lazım.

Bir defa sahaya ilk defa girmiş bir markanın ürününü söküp parçalamadan yapılan inceleme bizim gözümüzde inceleme midir dostlar?

Türkiye'de influencer'lık almış başını gidiyor maalesef abi.
Yurt dışında da aynı durum söz konusu ama bizde daha bir mevcut gibi geliyor bana.
Dünya çapında ciddi popülaritesi olan siteler var biliyorsun, inceleme konusunda ciddi anlamda güveniyor insanlar.
Bizde ise maalesef sitelerin gelir kaynağı bu olmuş gibi. :bilmiyom

İmkanım olsa sırf meraktan ve milletin işi görülsün diye bir tane sipariş ederim ama o imkan yok maalesef.:kiskis

Yerel Basın Çevrimdışı

Yerel Basın

Yeni Üye
11 Eyl 2020
39
60
Yerel Basın Yerel Basın,

Neden?

Adem bey seni şu güzel yazını okudum dedimki kendi kendime türkiyemizdeki bilinçli tüketiciye ışık olan bir Ege efesi Muğla efendisi Adem Kahveci ve bunu gibilerin ellerini öpmek lazım helal sana şu 1 ve 2 olarak yazmama teşekkürler:

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Türkiye'de influencer'lık almış başını gidiyor maalesef abi.
Yurt dışında da aynı durum söz konusu ama bizde daha bir mevcut gibi geliyor bana.
Dünya çapında ciddi popülaritesi olan siteler var biliyorsun, inceleme konusunda ciddi anlamda güveniyor insanlar.
Bizde ise maalesef sitelerin gelir kaynağı bu olmuş gibi. :bilmiyom

İmkanım olsa sırf meraktan ve milletin işi görülsün diye bir tane sipariş ederim ama o imkan yok maalesef.:kiskis
Yurt dışında en azından insanlar daha bilinçli inceleme yapan yerler direkt tanıtım olan videoların başında belirtiyorlar eğer para aldılarsa, sponsor oldu mu da sponsorlu video olarak işaretleyip video girişinde yazıyorlar ama bizim sözde incelemeciler hem açık açık reklam formatında içerik çıkarıp hemde tarafsız inceleme süsü vermeye çalışıyorlar. Bu tip incelme sitelerinin veya kanallarının sponsor almasında veya tanıtım videosu çekmesine sıkıntı yok aslında adamlar bundan ekmeğini kazanıyor önemli olan dürüst şekilde incelemenin arkasında biri olduğunu söylemesi ve kişisel görüşünü açıkça belirtmesi eğer tanıtımsa sadece ürün hakkında konuşup kendi düşümcesiy miş gibi söylemesin. Bunu yapan birçok kanal örneği var böyle hile hurda yapacak kadar karakteri olmayan adamı da izlememek, izletmemek lazım Türkiye de açık açık reklam korkup yinede çok büyük kitlelere ulaşan kanallar maalesef var.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada sözlerim bu inceleme piyasasının geneline yukarıdaki kanalı tanımam bilmem kimseyi de suçlamıyorum. Böyle bir problem var sadece bunu dile getirmek istedim.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yurt dışında en azından insanlar daha bilinçli inceleme yapan yerler direkt tanıtım olan videoların başında belirtiyorlar eğer para aldılarsa, sponsor oldu mu da sponsorlu video olarak işaretleyip video girişinde yazıyorlar ama bizim sözde incelemeciler hem açık açık reklam formatında içerik çıkarıp hemde tarafsız inceleme süsü vermeye çalışıyorlar. Bu tip incelme sitelerinin veya kanallarının sponsor almasında veya tanıtım videosu çekmesine sıkıntı yok aslında adamlar bundan ekmeğini kazanıyor önemli olan dürüst şekilde incelemenin arkasında biri olduğunu söylemesi ve kişisel görüşünü açıkça belirtmesi eğer tanıtımsa sadece ürün hakkında konuşup kendi düşümcesiy miş gibi söylemesin. Bunu yapan birçok kanal örneği var böyle hile hurda yapacak kadar karakteri olmayan adamı da izlememek, izletmemek lazım Türkiye de açık açık reklam korkup yinede çok büyük kitlelere ulaşan kanallar maalesef var.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada sözlerim bu inceleme piyasasının geneline yukarıdaki kanalı tanımam bilmem kimseyi de suçlamıyorum. Böyle bir problem var sadece bunu dile getirmek istedim.

Türkiye'de de sponsorluk veya reklam olduğunu belirten siteler olduğu gibi, bunu hiç belirtmeyenler de mevcut ne yazık ki.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dediğim gibi belirtse sıkıntı yok zaten sonuçta bir medya kuruluşu reklam alabilir tanıtım için para alabilir ancak bunu dürüstçe ve etik bir şekilde yapmalı.
İşin içinde olan, tv sektörünü bilen, konuya hakim bilinçli son kullanıcılar mesela bir Aragorn Aragorn profesyonel olarak bu işin içinde değildir ancak tv incelemesinde neleri merak etmesi gerektiğini gayet iyi bilir. Bir meebbe meebbe yi ikna edemezsiniz bu video ile mesela.

Bu derece bilinç sahibi son kullanıcılar için yukarıdaki video hiç bir şekilde inceleme özelliği taşımaz.

O video olsa olsa parayı kap ve reklamı yap videosu olur.

"Bizim ofise gönderirler, şöyle 10 15 gün bir bakarız, övmeye devam edermiyiz.." cümlesinin ardından ben "Yoksa gömermiyiz" demelerini beklerken profesyonel bir kıvırma ile kitlelerini kanalize etmeyi hedefledikleri gayet açık.

Kanalı önceden duymuşluğum var, videoyu konu sahibi sayesinde gördüm.

Bu üreticiler eğer birisine ürün gönderecekler ise incelenmesi için, cesaretleri var ise bize bir tane göndersinler de delikanlı gibi eğrisi doğrusu ne ise vatandaşa nasıl tek tek tüm detaylar aktarılıyor görsünler.

Yeter ki ürünlerine güvensinler, dürüstlüğümüz konusunda hem biz kendimize güveniyoruz, hem de insanlar bizlere güveniyorlar sağ olsunlar.

albanez albanez Can abiye yollasınlar bir tv bakalım panel neymiş şeceresini döksün

TCL ye hodri meydan

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
İşin içinde olan, tv sektörünü bilen, konuya hakim bilinçli son kullanıcılar mesela bir Aragorn Aragorn profesyonel olarak bu işin içinde değildir ancak tv incelemesinde neleri merak etmesi gerektiğini gayet iyi bilir. Bir meebbe meebbe yi ikna edemezsiniz bu video ile mesela.

Bu derece bilinç sahibi son kullanıcılar için yukarıdaki video hiç bir şekilde inceleme özelliği taşımaz.

"Bizim ofise gönderirler, şöyle 10 15 gün bir bakarız, övmeye devam edermiyiz.." cümlesinin ardından ben "Yoksa gömermiyiz" demelerini beklerken profesyonel bir kıvırma ile kitlelerini kanalize etmeyi hedefledikleri gayet açık.

Bu üreticiler eğer birisine ürün gönderecekler ise incelenmesi için, cesaretleri var ise bize bir tane göndersinler de delikanlı gibi eğrisi doğrusu ne ise vatandaşa nasıl tek tek tüm detaylar aktarılıyor görsünler.

Yeter ki ürünlerine güvensinler, dürüstlüğümüz konusunda hem biz kendimize güveniyoruz, hem de insanlar bizlere güveniyorlar sağ olsunlar.

albanez albanez Can abiye yollasınlar bir tv bakalım panel neymiş şeceresini döksün

TCL ye hodri meydan
Hatta albanez albanez Can abiye direkt büyük mağazalardan biri sponsor olsun ayda bir loaner TV göndersinler bazı modellerinin satışları patlar bazılarının ki çakılır, tüketiciler doğru yönlendirilmiş olur ama mağazaların bu işten pek memnun kalacaklarını sanmıyorum :hihi malum iyiye iyi kötüye kötü demek değil amaç olabildiğince kar etmek malın kalitesi değil tüketicinin gözünün boyanması önemli.
Bilinçli tüketici kitlesi oluşturmak önemli A Adem Helvacı sizde bu işe çok büyük emek veriyorsunuz umarım daha da ileri noktalara ulaşıp ürün inceleme örneği alacak günleri de görürsünüz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hatta albanez albanez Can abiye direkt büyük mağazalardan biri sponsor olsun ayda bir loaner TV göndersinler bazı modellerinin satışları patlar bazılarının ki çakılır, tüketiciler doğru yönlendirilmiş olur ama mağazaların bu işten pek memnun kalacaklarını sanmıyorum :hihi malum iyiye iyi kötüye kötü demek değil amaç olabildiğince kar etmek malın kalitesi değil tüketicinin gözünün boyanması önemli.
Bilinçli tüketici kitlesi oluşturmak önemli A Adem Helvacı sizde bu işe çok büyük emek veriyorsunuz umarım daha da ileri noktalara ulaşıp ürün inceleme örneği alacak günleri de görürsünüz.

Sonra mağaza neden battı.
Piyasada alınabilecek model sayısı atıyorum 5 ise, mağazadaki model sayısı 40. :kiskis

35 taneyi kim alacak? :kas:sirit

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

TCL ye hodri meydan
Öncelikle bu güveni sağlamış olduğum için teşekkür ederim Adem abi, evet ben amatör bir kullanıcıyım ama en sevdiğim şey inceleme izlemek, şuradan başlayayım sağdaki adam neden kabız gibi konuşuyor dediğinde hangi kanaldan ve kimden bahsettiğini anlayacak kadar uzun zamandır bu tip videoları izliyorum. Reklam için çekilen videolardan nefret ettiğim için hwp ve shifdelete.net kanallarını takip etmeyi bıraktım. Bir inceleme videosu için para alınabilir evet ama bu başta kocaman belirtilmelidir. Söz konusu kanalın daha önce çektiği Philips için, Samsung ya da Sony için de çektiği böyle yüzeysel videoları mevcuttur.

Bu konuda en güvendiğim site Teknoseyir, reklam olduğunu açıkça söyler bu tip videolarda ve dürüstlükten taviz vermeden ufak ama kaliteli bir kanal olarak devam ediyorlar, ikinci olarak Techopat kanalını da özellikle bilgisayar donanım inceleme konusunda beğeniyorum. Chip olarak bildiğimiz bizim zamanların en çok okunan bilgisayar dergisinin kanalı da fena değil. Netice olarak siz siz olun adam gibi yabancı kanallar ya da dürüst yerli kanallardan şaşmayın. O videoyu izlemeyeceğim çünkü sadece parası olan, çevresine ağzı laf yapan genç çocukları toplayan Ersin arkadaşımızın samimiyetine inanmıyorum, size de inanmamanızı öneriyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt