TCL 55C728G Kullanıcı Deneyimleri

F Çevrimdışı

faktör

Yeni Üye
23 Kas 2022
4
36
bununla ilgili çözüm bulabildiniz mi?
yok hocam cevap bulamadım,
bir cok ayarı kısıp azalttıktan sonra bellı bır derece azalıyor ama kaybolmuyor ,özellikle aksiyon sahnelerinde artık bu durumu bildiğınız içın bir hevesle geçtiğim tv artık hevesimi kaçırır oldu regülatör de aldık temizleme köpüğüde aldık ancak hevesim kaçtı yani,
örümcek adam filmini netflixden açıp imax yada hdr veya dinamik yapın zaten bir çok aksiyonda ya da kollarında bu durumu görürsünüz
he sinema moduna alıp bir çok ayarı kısınca bunlar sıfıra kadar iniyor ama görüntüde çok affedersin 720 p ye kadar düşürmüş gibi kalitesizleşiyor ve detaylar görünmez hale geliyor ,
detayları azaltıp bu şekilde izleyeceksek şayet 4k tv almanında bi mantığı yok 1080 tv ler gayette iş görür durumda
zaten birçok kişide eski tvmde görüntü daha iyiydi demesindende bi nebze aynı duruma geliyoruz sanırım.

messi videosu için videoda sorun olsa bile bu kadar kullanıcı aynı şeyi dile getiriyorsa demekki videodan ziyade tv de bir sorun var keza tek sorun messi videosu da değil yani
işin ilginç yanı yurt dışı forumlarında redditte bu tarz sorunların hiçbiri yokken bizde yaşanıyor olması farklı panel olabilir mi sorunusunu getirmiyor değil

youtubede hiçbir testte 4k uhd Dolby'de bu tarz sorunlar olmuyor
amazon netflıx ve konsolda bu sorun görüntüleniyor

T Çevrimdışı

terminator28

Yeni Üye
23 Eki 2019
24
51
yok hocam cevap bulamadım,
bir cok ayarı kısıp azalttıktan sonra bellı bır derece azalıyor ama kaybolmuyor ,özellikle aksiyon sahnelerinde artık bu durumu bildiğınız içın bir hevesle geçtiğim tv artık hevesimi kaçırır oldu regülatör de aldık temizleme köpüğüde aldık ancak hevesim kaçtı yani,
örümcek adam filmini netflixden açıp imax yada hdr veya dinamik yapın zaten bir çok aksiyonda ya da kollarında bu durumu görürsünüz
he sinema moduna alıp bir çok ayarı kısınca bunlar sıfıra kadar iniyor ama görüntüde çok affedersin 720 p ye kadar düşürmüş gibi kalitesizleşiyor ve detaylar görünmez hale geliyor ,
detayları azaltıp bu şekilde izleyeceksek şayet 4k tv almanında bi mantığı yok 1080 tv ler gayette iş görür durumda
zaten birçok kişide eski tvmde görüntü daha iyiydi demesindende bi nebze aynı duruma geliyoruz sanırım.

messi videosu için videoda sorun olsa bile bu kadar kullanıcı aynı şeyi dile getiriyorsa demekki videodan ziyade tv de bir sorun var keza tek sorun messi videosu da değil yani
işin ilginç yanı yurt dışı forumlarında redditte bu tarz sorunların hiçbiri yokken bizde yaşanıyor olması farklı panel olabilir mi sorunusunu getirmiyor değil

youtubede hiçbir testte 4k uhd Dolby'de bu tarz sorunlar olmuyor
amazon netflıx ve konsolda bu sorun görüntüleniyor
dostum dün bilkom ve tcl e bu konuda görüş bildirdim. forum adına...55c728g lerde bu sorunun kronik olduğunun altını çizdim. çözüm üretmelerini rica ettim. görüp bekleyeceğiz. yeni bir güncelleme ile bunu düzeltmelerini beklemekten başka çare yok gibi gözüküyor son tahlilde...

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
ne zaman açmak lazım? sizin ayarlarınız nasıl?
Bu ayardan memnunsanız, maç gibi spor içerikler izlerken bu şekilde kullanın. Film izlerken düşürmeniz gerekebilir. Televizyon görüntüyü yumuşatmak için araya sahte kareler ekliyor. 24 kare çekilmiş içeriklerde bu ayarı yüksek şekilde kullanmak bazılarına garip bir hissiyat verebilir.

Ben, ''Hangi Televizyonu alalım?'' sorusunu 1980 lerde duydum ilk olarak ama bana değil babama sorarlardı. O yıllardan beri şu tv dünyasında bu AYAR konusu hep hayatımızın içerisinde olmuştur. Hakikaten Cem Yılmaz'ın dediği gibi DAHA İYİ mantığı ile tv nin rengini sonuna kadar açanlar da vardı, RENKLERİ BİTER diye siyah beyaza yakın izleyenler de vardı :)

TV Sektör yönlendiricileri bugünleri o günlerden görmüş olacak ki aslında işe yaramayacak birçok ayar menülerimizde halen yerini alır. Fakat bu tv leri de bize bu ayarların reklamını yaparak satarlar işin ilginç yanı. Bu ayarlar aslında lazım ancak her zaman değil, sorun burada zaten.

Yine 80 lerin sonu, 90 ların başını hatırlayanlar 9 SİSTEM diye satılan televizyonları da hatırlar mutlaka. Türkiyedeki renk sistemi PAL malumunuz. 9 SİSTEM diye satılan bu televizyonda PAL SECAM NTSC 4.43 NTSC 3.58 vs vs vs vardı ama bu televizyonu 9 SİSTEM diye satın alanların 9 u bile bu sistemi bir kere dahi kullanmamıştır çünkü kullanabilecekleri bir yer yoktu. Ancak ve ancak olur ya Amarigada yaşayan bir akrabası NTSC ile kayıt yapılmış bir video kaset getirirdi belki o zaman, eee zaten o işi de VHS Player çözüyordu çünkü encoder vardı içerisinde, eee yine tv ye iş düşmedi ama millet 9 SİSTEM diye parayı bayılıp o tv yi aldı.

Evet ayarları kapatıp kullanmak can sıkıcı ben de kabul ediyorum ancak bu durum ne şimdiye, ne de belli bir üreticiye özel durum değil. Öte yandan bazı ayarlar tv yayınlarındayken mevcuttan daha beter sonuçlar çıkarırken konsol bağlandığında bu ayarları açınca tv nin roketlendiğini görmek de bu tezimizi doğruluyor.

İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz gel de şu oyunda kaldığımız yerden devam edelim, bu sefer alırım ama anahtarını :kiskis
Adem Helvacı Adem Helvacı Bize 3 sistemi kaktırmışlar, çok mağduruz :hihi
Toshiba1b67825bda1c3b79.jpg

F Çevrimdışı

faktör

Yeni Üye
23 Kas 2022
4
36
dostum dün bilkom ve tcl e bu konuda görüş bildirdim. forum adına...55c728g lerde bu sorunun kronik olduğunun altını çizdim. çözüm üretmelerini rica ettim. görüp bekleyeceğiz. yeni bir güncelleme ile bunu düzeltmelerini beklemekten başka çare yok gibi gözüküyor son tahlilde...
teşekkür ederim hocam umarım yazılımla çözülebilen bir durumdur ama benim anlamlandıramadığım şurda bu sorundan gerçekten rahatsızlık duyan bir kaç kişiyiz farklı forumlarda da yine bu sorunları yaşayanlar var , hareket nedliğini kapatıp bu sorun çözüldüğünü idda edenlerde bu sorun tamamen kalktı mı ortadan yoksa fark etmiyorlar mu yada olduğu gibi uydu yayını izledikleri için bu sorunu gözlemleyemiyorlar mı bilemedim
özellikle konsolda oyun moduna geçip contrastı düşürdüğüm zaman bu sorun kalmıyor dercesine azalıyor ama ne güzel bir görüntü kalıyor ortada nede derinlik yeşil sahayı sarartırsan sorun yok:)

Bu ayardan memnunsanız, maç gibi spor içerikler izlerken bu şekilde kullanın. Film izlerken düşürmeniz gerekebilir. Televizyon görüntüyü yumuşatmak için araya sahte kareler ekliyor. 24 kare çekilmiş içeriklerde bu ayarı yüksek şekilde kullanmak bazılarına garip bir hissiyat verebilir.

Adem Helvacı Adem Helvacı Bize 3 sistemi kaktırmışlar, çok mağduruz :hihi
Toshiba1b67825bda1c3b79.jpg

hocam siz film izlerken bu ayarları düşürüyormusunuz ve düşmüş halinden izlerken haz alabiliyor musunuz
yoksa bizim beklentilerimiz mi çok yüksek sizin ayarlarınız nasıl

T Çevrimdışı

terminator28

Yeni Üye
23 Eki 2019
24
51
teşekkür ederim hocam umarım yazılımla çözülebilen bir durumdur ama benim anlamlandıramadığım şurda bu sorundan gerçekten rahatsızlık duyan bir kaç kişiyiz farklı forumlarda da yine bu sorunları yaşayanlar var , hareket nedliğini kapatıp bu sorun çözüldüğünü idda edenlerde bu sorun tamamen kalktı mı ortadan yoksa fark etmiyorlar mu yada olduğu gibi uydu yayını izledikleri için bu sorunu gözlemleyemiyorlar mı bilemedim
özellikle konsolda oyun moduna geçip contrastı düşürdüğüm zaman bu sorun kalmıyor dercesine azalıyor ama ne güzel bir görüntü kalıyor ortada nede derinlik yeşil sahayı sarartırsan sorun yok:)

hocam siz film izlerken bu ayarları düşürüyormusunuz ve düşmüş halinden izlerken haz alabiliyor musunuz
yoksa bizim beklentilerimiz mi çok yüksek sizin ayarlarınız nasıl
hareket netliğini kapatsanızda ortadan bu sorun kalkmıyor....

N Çevrimdışı

night

Yeni Üye
20 Kas 2022
12
37
TCL TV’lerle Birlikte 12 aylık Turkcell TV+ Üyelik Hediye Kampanya Koşulları

• Bilkom Bilişim Hizmetleri A.Ş. tarafından düzenlenen “TCL TV’lerle birlikte 12 aylık Turkcell TV+ üyelik hediye” kampanyası (“Kampanya”), Türkiye genelindeki TCL TV yetkili satış noktalarından alınan “Bilkom Güvencesi” etiketli TCL Televizyonlar için geçerlidir.
• Kampanyadan 23 Kasım 2022-31 Aralık 2022 tarihi mesai bitimi arasında, Bilkom yetkili servisleri tarafından kurulumu tamamlanmış TV sahipleri faydalanabilir.

Z Çevrimdışı

Zaichi

Yeni Üye
20 Mar 2019
49
39
Hangi kombinasyon ile girdiniz servis menüsüne?
YouTube bir video vardı ordakini uyguladım resim ayarları üzerindeki 1950 yazarak açılan ayarlar

Bu tv ile ilgili olarak
En iyi tv izleme ayarları
En iyi sinema izleme ayarları
En iyi film izleme uygulaması
YouTube veya netflix benzeri izlemelerde yaşanan sıkıntılar
Özellikle 4k video ile ilgili herşeyin olduğu bir video gerekli galiba konular çok güncelleme şart

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
YouTube bir video vardı ordakini uyguladım resim ayarları üzerindeki 1950 yazarak açılan ayarlar

Bu tv ile ilgili olarak
Özellikle 4k video ile ilgili herşeyin olduğu bir video gerekli galiba konular çok güncelleme şart
O nedenle çok aboneli kanallara 3 günlük tv gönderip güzelletip geri almaktan ziyade uzun soluklu gerçek kullanıcı incelemeleri önemli.

T Çevrimdışı

terminator28

Yeni Üye
23 Eki 2019
24
51
O nedenle çok aboneli kanallara 3 günlük tv gönderip güzelletip geri almaktan ziyade uzun soluklu gerçek kullanıcı incelemeleri önemli.
hocam zahmet olmazsa vidonun linkini yazabilirmisiniz buraya....

CANLI 4K maçlarda sorun yok....bu arada aynı görüntüyü lg fhd led tv de seyrettim sıkıntı yok...

sorunu çözdüğüne sevindim. ben de akşam bir deneyeyim...
hocam akşam denedim. titrşim seviyesini 2 ye getirdim. sorun %80 gibi çözüldü. şuan tek çözüm bu gibi....teşekkürler.....

Bu tv ile ilgili olarak
hangi tv modeli, youtube videosunun linkini yazabilirseniz bizi aydınlatmış olursunuz....

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kral81

Yeni Üye
22 Eyl 2022
20
36
Dün televizyonum geldi ve bugün 55c728 tv m kurulumu yapıldı.23 gün gecikmeli de olsa (deprem den dolayı) . Tv nin ses kalitesi 20W gibi değil cok daha fazla si. Onkyo gayet başarılı. Kanal geçişleri 2 Saniye civarı ve benim için cok hızlı. Ne bir ölü pixel ne bir bulutlanma hiçbir şey çıkmadı cok şükür nazar değmesin. Ekran parlaklığı hdr larda bir tık sönük kalıyor ama yinede muazzam kaliteli ne kadar para o kadar köfte. Adem Helvacı Adem Helvacı abiye bir zamanlar sormuştum servis rezaletine rağmen yine de tlc728 mi diye. Gerçekten cok doğru bir tercih yapmışım kendisine teşekkür ediyorum. kuruluma gelen kişi hiçbir problem çıkmayacak rahat ol dedi. 100 taneden 1 tanesinde ya çıkar ya çıkmaz dedi ölü pixel. Bulutlanma ışık sızması hiç olmaz dedi. Yayınlar da çamur gibi görüntü ben karşılaşma dim, hızlı sahnelerde fluu izler kesinlikle yok. elektronik gerçekten şans işi sanırım. sadece Kanal siralama problem gibi duruyor onu da halledecez zamanla. Kısacası ben memnun kaldım herkese de tavsiye ederim. 13 bin tl ye bu kalite diğer markalara göre kaçırılmaZ fırsatmış gerçekten. Ayrica tv+ üyeliği hediye edildi 1 yıl boyunca. Servis formu açtırırken müşteri hizmetlerine depremden once 13 gun gecikme yaşandı sizden tv plus talep ediyorum demiştim. Sağolsun lar kırmadılar. Hem müşteri hizmetleri hem servis kurulumu çok memnun kaldım.

Geri
Üst Alt