TCL 55C728G Kullanıcı Deneyimleri

N Çevrimdışı

night

Yeni Üye
20 Kas 2022
12
37
hdr ve uhd dolby vision ve atmoslu filmlerde, amazon ve netflixte hatta konsolda hareketli sahnelerde örnek alkışlama , ani kafa çevirme, yumruk sallama ve futbol maçlarında ani hareketli eylemlerde eylemin gerçekleştiği nesnede o an çamurlanma ya benzer bir görüntü ortaya çıkıyor. Sanki odaklanan kişinin üzerinde saydam koruyucu bir kalkan oluyormuş gibi bi pixellesme blurlanma gibi bir durum soz konusu ,bunu kameraya alsamda çektiğim videoda görünmüyor ama çıplak gözle cok rahat görülmekte test etmeniz için söyleyim amazonda jack ryan dizisinde ilk bölümünde bisikletli sahneyi izlerseniz sanırım tam olarak bu sorun genel mi değil mi anlamış oluruz. Bu sorunu farklı platformlarda yasayanda olmuş ancak ariza midir yoksa hz olarak yetişemiyor mu anlamış değiliz ,bu arada hareket netligini sifirlama karanlkta pixelleri kapatma gibi ayarlar sonuc vermemiştir
bununla ilgili çözüm bulabildiniz mi?

T Çevrimdışı

terminator28

Yeni Üye
23 Eki 2019
24
51
teşekkür ederim. deneyeceğim bu akşam....
denedim hocam hiçbir şey değişmedi. pixsellenme çamurlanma devam ediyor....gözünü seveyim true motion un. lg tvde bu özellik vardı. çamur gibi görüntü bile hd kalitesine yakın bir netlikte oluyordu.

Test için yollanmış emanet ürün olduğu için firma onayı olmayan bir yazılımı yüklemem ben abi, ayıp olur adamlara.
Tamam söküp parçalıyoruz, dilediğimiz gibi de kullanıyoruz ama, bu kısımda durmak lazım. Kendi televizyonum olsa yüklerim hiç sorun değil. :ok
adem hocam..
merhabalar! sizi yine rahatsız edeceğim. bilcom'a hareketli nesnelerdeki pixellenme çamurlanma olayını çözümlemelerini iletebilir misiniz...tüm ayarları denedim. forumda da aynı sıkıntıyı çekenler var. galiba tcl 55c728 g nin kronik sorunu diye düşünmeden edemiyorum. bu sorunu yetkililere iletirseniz. tcl 55c728 g sahiplerini sevindirirsiniz....iyi çalışmalar dilerim. esen kalın...

adem hocam..
merhabalar! sizi yine rahatsız edeceğim. bilcom'a hareketli nesnelerdeki pixellenme çamurlanma olayını çözümlemelerini iletebilir misiniz...tüm ayarları denedim. forumda da aynı sıkıntıyı çekenler var. galiba tcl 55c728 g nin kronik sorunu diye düşünmeden edemiyorum. bu sorunu yetkililere iletirseniz. tcl 55c728 g sahiplerini sevindirirsiniz....iyi çalışmalar dilerim. esen kalın...

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mkaradag42

Aktif Üye
23 Nis 2022
53
47
denedim hocam hiçbir şey değişmedi. pixsellenme çamurlanma devam ediyor....gözünü seveyim true motion un. lg tvde bu özellik vardı. çamur gibi görüntü bile hd kalitesine yakın bir netlikte oluyordu.

adem hocam..

adem hocam..
Hangi kanallarda yapıyor ben hiç denk gelmedim google tv olan mı android tv olan mı bende ki google tv şuana kadar bir sorun göremedim tek sorun gördüğüm panelin alt kısmında 1cm yüksekliğinde enine komple uzanan ışık sızması mavi alanda daha çok belli oluyor

Hangi kanallarda yapıyor ben hiç denk gelmedim google tv olan mı android tv olan mı bende ki google tv şuana kadar bir sorun göremedim tek sorun gördüğüm panelin alt kısmında 1cm yüksekliğinde enine komple uzanan ışık sızması mavi alanda daha fazla ha birde kanal değiştirirken kendiliğinden kapanıp açıldı bi daha olmadı

T Çevrimdışı

terminator28

Yeni Üye
23 Eki 2019
24
51
Hangi kanallarda yapıyor ben hiç denk gelmedim google tv olan mı android tv olan mı bende ki google tv şuana kadar bir sorun göremedim tek sorun gördüğüm panelin alt kısmında 1cm yüksekliğinde enine komple uzanan ışık sızması mavi alanda daha çok belli oluyor

merhabalar...
netflix, youtube, disney plus platformlarında hareketli sahnelerde yapıyor. hatta youtube de 4k futbol arattır. orada messinin 4k bir videosu var onu seyret ne dediğimi daha iyi anlayacaksın. bu linkten videoyu izle. videonun ismi

Lionel Messi - Sublime Dribbling Skills & Goals 16/17 4k sonra bana yazarsın görüşlerini.​

bahsettiğin enine ışık sızması bendede var aynı ölçüde. ama rahatsız etmiyor...sadece aydınlık sahne ve tam ekran görüntülerde belli oluyor. o da dikkat edersen...eğer sende görüntüde pixselleşme çamurlanma olmazsa bana görüntü ayarlarını nasıl yaptığını yazarsın çok memnun olurum. gerçi denemediğim görüntü ayarı kalmadı. özellikle messinin üzerine odaklan sanki görünmez bir zırh varmış gibi oluyor ani koşmalarında çalım yaparken....hoşçakal....

merhabalar...
netflix, youtube, disney plus platformlarında hareketli sahnelerde yapıyor. hatta youtube de 4k futbol arattır. orada messinin 4k bir videosu var onu seyret ne dediğimi daha iyi anlayacaksın. bu linkten videoyu izle. videonun ismi

Lionel Messi - Sublime Dribbling Skills & Goals 16/17 4k sonra bana yazarsın görüşlerini.​

bahsettiğin enine ışık sızması bendede var aynı ölçüde. ama rahatsız etmiyor...sadece aydınlık sahne ve tam ekran görüntülerde belli oluyor. o da dikkat edersen...eğer sende görüntüde pixselleşme çamurlanma olmazsa bana görüntü ayarlarını nasıl yaptığını yazarsın çok memnun olurum. gerçi denemediğim görüntü ayarı kalmadı. özellikle messinin üzerine odaklan sanki görünmez bir zırh varmış gibi oluyor ani koşmalarında çalım yaparken....hoşçakal....

bu arada 55c728 g kullanıyorum.....

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mkaradag42

Aktif Üye
23 Nis 2022
53
47
merhabalar...

Evet dediğin videoyu izledim bende de var ama o video sorunlu gibi geldi bana sen aynı videoyu başka tv izledin mi onlarla kıyasladın mı ben telefondan karşılaşma yaptım onda da çok net bir görüntü alamadım

Evet dediğin videoyu izledim bende de var ama o video sorunlu gibi geldi bana sen aynı videoyu başka tv izledin mi onlarla kıyasladın mı ben telefondan karşılaşma yaptım onda da çok net bir görüntü alamadım
Canlı 4k maç izledim haftasonu sorun olmadı

N Çevrimdışı

night

Yeni Üye
20 Kas 2022
12
37
merhabalar...

başka bir forumda gördüğüm ayarlarla messi videosunu izlerken yapmadı dener misin bi ;

167658EA-0E37-4258-8F27-59955FA5EAA7.jpg

sanırım olayı çözdüm ya. hareket ayarlarindan titreme azaltmayı 3 veya 4 yapınca düzeliyor

T terminator28 F faktör

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ahmedo38

Yeni Üye
9 Kas 2022
26
34
Benim iki adet sorum olacak sizlere;

1- Netflix de videoyu tam ekran nasıl yapabiliriz? Sanki Google tvlerde bu özellik vardı diye biliyorum.

2- 5ghz de internette kopma problemi yaşayanınız oldu mu? Netflix de film izlerken donuyor bağlantı kesildi deyip birkaç dakika sonrasında geri bağlandı uyarısı veriyor. Video devam ediyor. Yoksa benim nette mi sorun var?

Screenshot_20221129-234356_Gallery.jpg

N Çevrimdışı

night

Yeni Üye
20 Kas 2022
12
37
Benim iki adet sorum olacak sizlere;

1- Netflix de videoyu tam ekran nasıl yapabiliriz? Sanki Google tvlerde bu özellik vardı diye biliyorum.

2- 5ghz de internette kopma problemi yaşayanınız oldu mu? Netflix de film izlerken donuyor bağlantı kesildi deyip birkaç dakika sonrasında geri bağlandı uyarısı veriyor. Video devam ediyor. Yoksa benim nette mi sorun var?

Screenshot_20221129-234356_Gallery.jpg
bende böyle bir şey olmuyor dostum 5gz net bağlı

Film izlerken titreşim azaltmayı minimuma indirmenizi öneririm aksi halde ''Soap Opera Effect'' yaşayabilirsiniz.
ne zaman açmak lazım? sizin ayarlarınız nasıl?

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mkaradag42

Aktif Üye
23 Nis 2022
53
47
başka bir forumda gördüğüm ayarlarla messi videosunu izlerken yapmadı dener misin bi ;

sanırım olayı çözdüm ya. hareket ayarlarindan titreme azaltmayı 3 veya

Film izlerken titreşim azaltmayı minimuma indirmenizi öneririm aksi halde ''Soap Opera Effect'' yaşayabilirsiniz.
Titreşim azaltma minimuma indirince düzelmesi max da daha çok iyi olması beklenirken daha kötü olması felan tuhaf diğer ayarların çoğunu da kapattık özellik felan kalmadı 😅

sanırım olayı çözdüm ya. hareket ayarlarindan titreme azaltmayı 3 veya 4 yapınca düzeliyor

T terminator28 F faktör
Sorunu çözdügüne sevindim bende deyim

T Çevrimdışı

terminator28

Yeni Üye
23 Eki 2019
24
51

CANLI 4K maçlarda sorun yok....bu arada aynı görüntüyü lg fhd led tv de seyrettim sıkıntı yok...

Titreşim azaltma minimuma indirince düzelmesi max da daha çok iyi olması beklenirken daha kötü olması felan tuhaf diğer ayarların çoğunu da kapattık özellik felan kalmadı 😅

Sorunu çözdügüne sevindim bende deyim
sorunu çözdüğüne sevindim. ben de akşam bir deneyeyim...

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Nova player ile sıkıntısız çalıştı şükür
Adem Helvacı Adem Helvacı televizyon servis menüsüne girdik ama geri dönüş yapamadık sonrasında mecburi tv kapatıp açtım bu seferde P-MODE diye açıldı tekrar servis menüye girdik reset all yaptık ama çıkamadım mecburi tv komple sıfırladım acaba servis menü ayarlarıyla oynamadık ama orasıda sıfırlandımı Tv şu an sıkıntısız çalışıyor şimdiden teşekkür ederim
Hangi kombinasyon ile girdiniz servis menüsüne?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaslar Yerel Kontrast ayari hakkinda ne dusunuyorsunuz ? Yuksekde kullaniyormusum, nasil boyle kullanmisim anlayamadim. Kapttim, gercek renklerle karsilastim
Ben, ''Hangi Televizyonu alalım?'' sorusunu 1980 lerde duydum ilk olarak ama bana değil babama sorarlardı. O yıllardan beri şu tv dünyasında bu AYAR konusu hep hayatımızın içerisinde olmuştur. Hakikaten Cem Yılmaz'ın dediği gibi DAHA İYİ mantığı ile tv nin rengini sonuna kadar açanlar da vardı, RENKLERİ BİTER diye siyah beyaza yakın izleyenler de vardı :)

TV Sektör yönlendiricileri bugünleri o günlerden görmüş olacak ki aslında işe yaramayacak birçok ayar menülerimizde halen yerini alır. Fakat bu tv leri de bize bu ayarların reklamını yaparak satarlar işin ilginç yanı. Bu ayarlar aslında lazım ancak her zaman değil, sorun burada zaten.

Yine 80 lerin sonu, 90 ların başını hatırlayanlar 9 SİSTEM diye satılan televizyonları da hatırlar mutlaka. Türkiyedeki renk sistemi PAL malumunuz. 9 SİSTEM diye satılan bu televizyonda PAL SECAM NTSC 4.43 NTSC 3.58 vs vs vs vardı ama bu televizyonu 9 SİSTEM diye satın alanların 9 u bile bu sistemi bir kere dahi kullanmamıştır çünkü kullanabilecekleri bir yer yoktu. Ancak ve ancak olur ya Amarigada yaşayan bir akrabası NTSC ile kayıt yapılmış bir video kaset getirirdi belki o zaman, eee zaten o işi de VHS Player çözüyordu çünkü encoder vardı içerisinde, eee yine tv ye iş düşmedi ama millet 9 SİSTEM diye parayı bayılıp o tv yi aldı.

Evet ayarları kapatıp kullanmak can sıkıcı ben de kabul ediyorum ancak bu durum ne şimdiye, ne de belli bir üreticiye özel durum değil. Öte yandan bazı ayarlar tv yayınlarındayken mevcuttan daha beter sonuçlar çıkarırken konsol bağlandığında bu ayarları açınca tv nin roketlendiğini görmek de bu tezimizi doğruluyor.

İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz gel de şu oyunda kaldığımız yerden devam edelim, bu sefer alırım ama anahtarını :kiskis

Geri
Üst Alt