TCL 55C728G Kullanıcı Deneyimleri

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
takipteyiz Adem abi inşallah mantıklı bir açıklaması vardır. benim şuana kadar tek sıkıntım normal karasal yayınlarda yeni kanal eklemek için TKGS yi esnek yap diyor yapınca liste değişiyor ve birkaç kerede kendi kendine kanal listesini sıfırladı
Ya şu TKGS işine gıcık oluyorum. liste düzenliyorum sabah geliyorum güncelleme yapılmış haydi buyur yeniden düzenle. 3 üncü gün kapattım ya kim uğraşacak bununla.

T Çevrimdışı

terminator28

Yeni Üye
23 Eki 2019
24
51
Açıkçası ben de çalıştıramadığım için bu başlıkta birkaç kere sordum ''çalıştırabilen var mı?'' diye.
TV nin önündeki ışık sensörüne kadar her şeyi denedim ama bu eller serbest modundaki sesli komutu bir türlü çalıştıramadım.
Anahtarı açınca mikrofon etkin diyor ama bi cacık yok. OK google, Hey Google hatta .... google bile denedim :kop
Firmaya yazdım, üstün mühendisler ne cevap verecek bakalım (Mühendisleri varsa tabi)

Dedim ki kendi kendime ''Acaba ek bir uygulamaya mı ihtiyaç duyuyor?'' sonra yine kendi kendime cevapladım, ''Yahu mikrofonu koyan adam uygulamayı neden yüklemesin?'' kafamda deli sorular yani :kiskis
hocam çözüm olmasada espirili cevabın benim için çözüm gibi oldu. esen kalınız...

Z Çevrimdışı

Zaichi

Yeni Üye
20 Mar 2019
49
39
Hocam tv ye 2160p hdr10plus destekli film yükledim mx player ve vlc ile açtım hepsinde açılma ve oynatmada sıkıntı yok fakat hdr10 yazısı sürekli gelip gidiyor o yüzden görüntüde kırılmalar oluyordu öneriniz varmi

Ayarlardan hdr10 yazısını kapama gibi bi durum yok onada baktım

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ahmedo38

Yeni Üye
9 Kas 2022
26
34
Hocam tv ye 2160p hdr10plus destekli film yükledim mx player ve vlc ile açtım hepsinde açılma ve oynatmada sıkıntı yok fakat hdr10 yazısı sürekli gelip gidiyor o yüzden görüntüde kırılmalar oluyordu öneriniz varmi

Ayarlardan hdr10 yazısını kapama gibi bi durum yok onada baktım
kodi player ile deneyin hocam vlc ve mxplayer sıkıntı oluyor.

Ya şu TKGS işine gıcık oluyorum. liste düzenliyorum sabah geliyorum güncelleme yapılmış haydi buyur yeniden düzenle. 3 üncü gün kapattım ya kim uğraşacak bununla.
TKGS güncellemeyi ki kapatalım yani Adem abi ne önerirsin? Çünkü ben de aynı durumdan muzdaribim

Z Çevrimdışı

Zaichi

Yeni Üye
20 Mar 2019
49
39
Son düzenleme:
D Çevrimdışı

djmc2682

Yeni Üye
9 Ağu 2022
8
38
Herkese merhaba tcl c728 modelini geçen hafta servis kurulumunu yaptı cihazda 1 tane ölü piksel var ekranın sol alt tarafında normal şartlarda TV'nin dibine girip direk o noktaya bakmadıkca belli olmuyor. Benim sorum bunun için bilkomdan değişim talep etmelimiyim yorumunuz ne olur.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Açıkçası ben de çalıştıramadığım için bu başlıkta birkaç kere sordum ''çalıştırabilen var mı?'' diye.
TV nin önündeki ışık sensörüne kadar her şeyi denedim ama bu eller serbest modundaki sesli komutu bir türlü çalıştıramadım.
Anahtarı açınca mikrofon etkin diyor ama bi cacık yok. OK google, Hey Google hatta .... google bile denedim :kop
Firmaya yazdım, üstün mühendisler ne cevap verecek bakalım (Mühendisleri varsa tabi)

Dedim ki kendi kendime ''Acaba ek bir uygulamaya mı ihtiyaç duyuyor?'' sonra yine kendi kendime cevapladım, ''Yahu mikrofonu koyan adam uygulamayı neden yüklemesin?'' kafamda deli sorular yani :kiskis
Hatırladığım kadarıyla yazayım.
Arayüz Türkçe iken ben de çalıştıramamıştım. İngilizce'ye çevirdiğimde çalışmıştı diye hatırlıyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Herkese merhaba tcl c728 modelini geçen hafta servis kurulumunu yaptı cihazda 1 tane ölü piksel var ekranın sol alt tarafında normal şartlarda TV'nin dibine girip direk o noktaya bakmadıkca belli olmuyor. Benim sorum bunun için bilkomdan değişim talep etmelimiyim yorumunuz ne olur.
İsterseniz bir görüşün.
Stuck pixel de olabilir.
İsterseniz bilgisayar varsa evde TV'ye bağlayın, aşağıdaki siteden o kısımda karıncalı görüntüyü oynatın.

Z Çevrimdışı

Zaichi

Yeni Üye
20 Mar 2019
49
39
Nova player ile sıkıntısız çalıştı şükür
Adem Helvacı Adem Helvacı televizyon servis menüsüne girdik ama geri dönüş yapamadık sonrasında mecburi tv kapatıp açtım bu seferde P-MODE diye açıldı tekrar servis menüye girdik reset all yaptık ama çıkamadım mecburi tv komple sıfırladım acaba servis menü ayarlarıyla oynamadık ama orasıda sıfırlandımı Tv şu an sıkıntısız çalışıyor şimdiden teşekkür ederim

M Çevrimdışı

McManaman

Yeni Üye
15 Kas 2022
14
30
Arkadaslar Yerel Kontrast ayari hakkinda ne dusunuyorsunuz ? Yuksekde kullaniyormusum, nasil boyle kullanmisim anlayamadim. Kapttim, gercek renklerle karsilastim

N Çevrimdışı

night

Yeni Üye
20 Kas 2022
12
37
merhaba arkadaşlar, ben de 55c728G modeli ile aranıza katıldım :) . şimdiye kadar üründen memnunum ama oyunlarda google play games hatası alıyorum. benim gibi aynı hatayı alan var mı? mesela pac-man oyununda . resim ekliyorum

not : format atınca düzeldi

1DEFCBE1-6F58-4CD8-AE3D-4083E9CC96A7.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ahmedo38

Yeni Üye
9 Kas 2022
26
34
ben tvden genel olarak memnunum sadece keşke google TV değil de android versiyonunu alsaydım diyorum androidin menü ve kullanımına mi box dan alıştığımız için

Geri
Üst Alt