TCL 55C728G Kullanıcı Deneyimleri

T Çevrimdışı

terminator28

Yeni Üye
23 Eki 2019
24
51
''Gözünüz aydın'' diyelim. Güzel günlerde kullanmanızı dileriz.
Ürün elimizde olduğu için sosyal mecrada gelen soruları ürün üzerinde deneyimleyip cevaplarını paylaşabilmek de güzel oluyor.
Kısa kısa cevap videolarını ademhelvaci_ instagram hesabımda yayınlıyorum.
Mesela Bir kıymetli dostumuz usb çoklayıcıyı ürünün tanımadığını belirtti, hemen deneyelim ama yarın deneyebilirim demiştim kendisine dün, Bu gün evden usb çoklayıcıyı getirdim ürüne taktım, Bir adet A4 tech Klavye mouse seti, bir adet 32gb usb, bir adet de Logitech tek başına mouse aynı anda taktım 3 ü de çalışıyor, usb den video izleyebildim ve dosyaları mouse ile seçtim vs.

Bu konu başlığını TCL 55C728 Kullanıcılar Kulübü veya ANA KONU olarak belirleyelim. biz C728 dedik ama duruma göre şimdilik TCL TV kullanıcıları da olabilir.

Ürün üzerindeki olumlu olumsuz tüm deneyimleri bu başlıkta paylaşalım. :ok

Panel detayları konusu bizim için önemli çünkü anlamak istemeyenler olsa da TV nin ana konusu zaten panel detaylarıdır.
Dün mesela Youtube kanalımdan birisini engelledim geçtim. Neden? Vay efendim benim yazdığım ve söylediğim her şeyi zaten google da aratsa bulurmuş, ona neymiş bunlardan, tv alınır mı alınmaz mı onu söylemeliymişim.

İşte TV ile ilgili yaklaşımı bu olanlar için biz doğru adres değiliz. Onların adresi Pazarlamacıların olduğu forumlar ve siteler. Bakın turuncu forumda bir LG pazarlamacısı var mesela, ona gidecek soracak ''Hocam bu tv alınır mı?'' diye, O pazarlamacı stoklarına bakıp eğer var ise ''10 numara ürün mutlaka al'' diyecek, Stoklarında yok ise ''yok abi bu modeller sorunlu sen bunu al'' diyecek ve elindeki ürünü satacak bunlara bu yarar.

Biz bir azınlık durumundayız ancak yıllardır verdiğimiz mücadeleler neticesi TV için panel, Buzdolabı için Kompresör, Çamaşır makinesi için motor, Bulaşık makinesi için sirkülasyon pompası gibi unsurların sorgulanması gerektiğini ülke geneline yaymayı başarıyoruz.

Artık satıcılardan da bu dönüşleri almaya başlıyoruz.

Neyse TCL konusunu dağıtmayayım. Benim tespitlerimin tüketiciler tarafından da doğrulanacağını düşünüyorum zira bu TV aldığı paranın hakkını sonuna kadar veriyor inanın :ok
merhabalar adem hocam..
55c728 g ürünü 2 haftadır kullanıyorum. genel anlamda tatmin edici. benim panelde panelin en alt bölümünde 3 cm civarında sadece karanlık sahnelerde ortaya çıkan hafif bir ışık sızması var. rahatsız etmiyor. netfilix, youtube , disney plus ta mükemmel dolby vision, dolby atmos ta çok başarılı... uydu yayınlarında hd yayın dışındaki kanallarda görüntü çok kötü. hd yayınlarda başarılı..
adem hocam nette ve kendi gözlemim sonucu tv de hareketli sahneler örnek alkışlama , ani kafa çevirme, yumruk sallama ve futbol maçlarında ani hareketli eylemlerde eylemin gerçekleştiği nesnede aşırı fululaşma yada çamurlanma ya benzer bir görüntü ortaya çıkıyor.. elimden geldiğince görüntü ayarlarında hareket netliği ayarıda dahil herşeyi deneme rağmen bu sorunu çözemedim. bu konuda ayar konusunda sizden yardım bekliyorum...şimdiden teşekkür ederim...kolay gelsin...

Y Çevrimdışı

yalcinkaya040 

Aktif Üye
10 Ara 2019
74
44
Merhaba arkadaşlar TCL 55C735 ile ilgili forumda başlık yok sanırım veya benden kaçtı buraya paylaştım kusuruma bakmayın. hepsiburada satıcısından

20221121_2205222.jpg
20221121_2205312.jpg
20221121_2205412.jpg

TCL55C735 satin aldım gün icerisinde servis kurdu gitti. Aksam ışıkları söndürüp karanlık ortamda pixel test yapayım dedim hüsran sol alt kösede bir sorun var fiber nemli bezle hafifçe sildim ama bu leke ekranın üzerinde bir durum değil panel sorunlu sanırım. Hepsiburadadan değişim talep ettim umarım sorunum bir an önce çözülür :(

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
merhabalar adem hocam..
55c728 g ürünü 2 haftadır kullanıyorum. genel anlamda tatmin edici. benim panelde panelin en alt bölümünde 3 cm civarında sadece karanlık sahnelerde ortaya çıkan hafif bir ışık sızması var. rahatsız etmiyor. netfilix, youtube , disney plus ta mükemmel dolby vision, dolby atmos ta çok başarılı... uydu yayınlarında hd yayın dışındaki kanallarda görüntü çok kötü. hd yayınlarda başarılı..
adem hocam nette ve kendi gözlemim sonucu tv de hareketli sahneler örnek alkışlama , ani kafa çevirme, yumruk sallama ve futbol maçlarında ani hareketli eylemlerde eylemin gerçekleştiği nesnede aşırı fululaşma yada çamurlanma ya benzer bir görüntü ortaya çıkıyor.. elimden geldiğince görüntü ayarlarında hareket netliği ayarıda dahil herşeyi deneme rağmen bu sorunu çözemedim. bu konuda ayar konusunda sizden yardım bekliyorum...şimdiden teşekkür ederim...kolay gelsin...
Çok fazla geri dönüş aldığım bu konu ile ilgili bu sabah (Daha yarım saat evvel) sevgili Cezmi Kardaş hocam aradı. Biliyorsunuz kendisi adresinden de görebileceğiniz üzere görüntüleme teknolojileri anlamında ileri düzey bilinçli bir dostumuzdur. Olaya sanat yönetmenleri ve yapımcı yönetmen bakış açılarını da dahil ederek yorum getirdiğinde yine konu aslında teknolojinin her zaman bekleneni vermediği noktasına gelip dayanıyor. Elimdeki ürün üzerinde uygulamalı göstereceğim ve görüntü iyileştirme özellikleri açık iken durum nedir, kapalı iken durum nedir diye sizlere sonuçları paylaşacağım. Görüntü iyileştirme adı altında televizyon grubuna eklenmiş her özelliğin kapatılıp o şekilde deneme yapılması gerekiyor. Tek tek izah edeceğim ancak önce çalışmalarımın bitmesi gerekiyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba arkadaşlar TCL 55C735 ile ilgili forumda başlık yok sanırım veya benden kaçtı buraya paylaştım kusuruma bakmayın. hepsiburada satıcısından

20221121_2205222.jpg
20221121_2205312.jpg
20221121_2205412.jpg

TCL55C735 satin aldım gün icerisinde servis kurdu gitti. Aksam ışıkları söndürüp karanlık ortamda pixel test yapayım dedim hüsran sol alt kösede bir sorun var fiber nemli bezle hafifçe sildim ama bu leke ekranın üzerinde bir durum değil panel sorunlu sanırım. Hepsiburadadan değişim talep ettim umarım sorunum bir an önce çözülür :(
Merhaba; Kullanıcısı olarak konu başlığını siz oluşturun lütfen, ben kulüp haline getirir üst konu yaparım gerekirse.
Bahsi geçen kısım benim yaşlı gözlerim yanıltmıyor ise difüzör katman ile panel arasına sıkışmış bir yabancı cisim.

T Çevrimdışı

terminator28

Yeni Üye
23 Eki 2019
24
51
Çok fazla geri dönüş aldığım bu konu ile ilgili bu sabah (Daha yarım saat evvel) sevgili Cezmi Kardaş hocam aradı. Biliyorsunuz kendisi adresinden de görebileceğiniz üzere görüntüleme teknolojileri anlamında ileri düzey bilinçli bir dostumuzdur. Olaya sanat yönetmenleri ve yapımcı yönetmen bakış açılarını da dahil ederek yorum getirdiğinde yine konu aslında teknolojinin her zaman bekleneni vermediği noktasına gelip dayanıyor. Elimdeki ürün üzerinde uygulamalı göstereceğim ve görüntü iyileştirme özellikleri açık iken durum nedir, kapalı iken durum nedir diye sizlere sonuçları paylaşacağım. Görüntü iyileştirme adı altında televizyon grubuna eklenmiş her özelliğin kapatılıp o şekilde deneme yapılması gerekiyor. Tek tek izah edeceğim ancak önce çalışmalarımın bitmesi gerekiyor.
teşekkür ederim hocam....

F Çevrimdışı

faktör

Yeni Üye
23 Kas 2022
4
36
hdr ve uhd dolby vision ve atmoslu filmlerde, amazon ve netflixte hatta konsolda hareketli sahnelerde örnek alkışlama , ani kafa çevirme, yumruk sallama ve futbol maçlarında ani hareketli eylemlerde eylemin gerçekleştiği nesnede o an çamurlanma ya benzer bir görüntü ortaya çıkıyor. Sanki odaklanan kişinin üzerinde saydam koruyucu bir kalkan oluyormuş gibi bi pixellesme blurlanma gibi bir durum soz konusu ,bunu kameraya alsamda çektiğim videoda görünmüyor ama çıplak gözle cok rahat görülmekte test etmeniz için söyleyim amazonda jack ryan dizisinde ilk bölümünde bisikletli sahneyi izlerseniz sanırım tam olarak bu sorun genel mi değil mi anlamış oluruz. Bu sorunu farklı platformlarda yasayanda olmuş ancak ariza midir yoksa hz olarak yetişemiyor mu anlamış değiliz ,bu arada hareket netligini sifirlama karanlkta pixelleri kapatma gibi ayarlar sonuc vermemiştir

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Şu an TRT 4K da yayınlanan tekrar maçına bakıyorum. 120hz ve 60hz tv yan yana oynarken aradaki fark bariz belli olsa da çok sert çekilen şutlarda bir tık o gölge izi belli oluyor. 60hz de ise topun neredeyse her hareketinde izi fark edebilmek mümkün durumda.

Bu arada C728 in nits değerindeki düşüklük, bu tarz içeriklerde kendisini belli ediyor.

Geri
Üst Alt