Sunny üretimi Samsung Tv'ler hakkındaki düşünceleriniz ?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
İthal ürünlere sürekli ek vergiler geldiği sürece böyle markaların merdiven altı üretimlerine daha fazla denk geleceğiz

Bu sadece tv ile de sınırlı kalmayacak gibi duruyor

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Amaç

Biz şunu istiyoruz mesela samsung dese ki 49ru7300 modeli turkiyede atmaca elektronik montajlı hali 3000 tl samsung tarafından yurtdışından kapalı kutu halinde gelen tam montajlı şekilde ürün 4000 tl hangisini almak istiyorsunuz dese.. biz seçim yapsak daha iyi olmaz mı tüketici memnuniyeti açısından seçme özgürlüğü doğar..
yani sen ıphone alıyorsun düşünsene tlfnun ekranı kamerası parça parça geliyor burda teknoloji açısından çağın 20 yıl gerisinden gelen bir firma birleştirip yolluyor...
sonra o ıphonelerde ekranda görüntü kayması piksel sorunları aramalarda sesin karşıya gitmemesi gibi sorunlar meydana geliyor.. sence bu adil mi?

Dediğiniz bir hayal olarak güzel ama bu rekabet ortamında olması maalesef mümkün değil. Aynı modelin üretimini durduk yere ikiye bölmek fayda değil zarar getirir.

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dediğiniz bir hayal olarak güzel ama bu rekabet ortamında olması maalesef mümkün değil. Aynı modelin üretimini durduk yere ikiye bölmek fayda değil zarar getirir.
Bu şekilde de sorunlar oluyor çünkü teknoloji kalitesi yetersiz depolarda montaji yapiyorlar.
vestel yurtdisindan malzemeleri getirip teknolojik olarak ülkemizin en üstün teknolojisiyle insan değmeden robotlarla montaj yaptıgı halde bile bu tv ürünlerinde sorunlar cikiyor.
Bir de atmaca elektronik, atmaca elektroniğin teknolojisi ve atmaca elektroniğin işçi kalitesini düşünün...

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Bu şekilde de sorunlar oluyor çünkü teknoloji kalitesi yetersiz depolarda montaji yapiyorlar.
vestel yurtdisindan malzemeleri getirip teknolojik olarak ülkemizin en üstün teknolojisiyle insan değmeden robotlarla montaj yaptıgı halde bile bu tv ürünlerinde sorunlar cikiyor.
Bir de atmaca elektronik, atmaca elektroniğin teknolojisi ve atmaca elektroniğin işçi kalitesini düşünün...

Doğru söylüyorsunuz. Ama adam getiri götürü hesabını yapıp Atmacaya vermiş montaj işini, meraklısı dışında kimin umurunda, kim farkında? Peki Samsung almaya, hatta spesifik bir Samsung modeli almaya mecbur muyuz? Ben şahsen çok cazip fiyat ve fayda sunmadıkça Sunny almam, Sunny üretimi Samsung da almam. Ha Beko üretimi LG alabilirim mesela. Vestel aldım iki tane, gayet memnunum.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Yurtdışından gelenler samsung un kendi fabrikalarında mı montajlanıyor. Samsung Türkiye’de bu yola giriyorsa, teknoloji özürlü bir firmayla iş tutuyorsa demek ki maliyeti düşürme peşinde. O zaman yurtdışı dediğimiz ürünler bundan daha mı iyi tesislerde montajlanıyor biliyor muyuz. Bunu yapan bir marka her ülkede aynı politikayı sergilemez mi. Buradan gördüğüm, anladığım kadarı ile artık ürün, üretici kalitesi denilen olgu kapitalist sistemin dişlileri arasında ezilmiş gitmiş. Bu piyasada bunun, kalitenin peşine düşmek sanki hayalperestlik.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
samsung dünya para isteyip merdiven altı tesiste tv toplatıyor o tesisten çıkan tvleri düşünemiyorum bile her türlü sorun çıkarır.

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
Samsung'u teyipçi montajlıyorda LG'ler marsta mı montajlanıyor oda TR'de montajlanıyor
Sony desen her cebe uymayan X9 serisi hariç %90'ı Filmci ve Oyuncuya hitap etmeyen İPS panel
Eee geriye ne kaldı?
Bizzat Tr'de üretilse bile 100hz bir paneli dahi tüketicisine çok gören vestel mi?
Vesteli severim ama biraz başını kaldırıp yukarı bakmalı artık...

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Samsung'u teyipçi montajlıyorda LG'ler marsta mı montajlanıyor oda TR'de montajlanıyor
Sony desen her cebe uymayan X9 serisi hariç %90'ı Filmci ve Oyuncuya hitap etmeyen İPS panel
Eee geriye ne kaldı?
Bizzat Tr'de üretilse bile 100hz bir paneli dahi tüketicisine çok gören vestel mi?
Vesteli severim ama biraz başını kaldırıp yukarı bakmalı artık...
İkisi de mercedes yer farklı olabilir üretim mercedes resmiyse
2 fabrika var. 1. Si çalışana 5.000 tl diğeri 10.000 tl maaş veriyor. Hangisinden çıkan ürün daha kaliteli ve rijit bir şekilde banttan iner?

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bugün aldığım 49ru7300 modelinde Türkiye montaji olunca samsunga söyledim önce canli destekten yazdim.
Canli destekteki barış bey beni aradi boyle birseyi ilk defa gördüm ilkkez başımıza geliyor dedi kutunun resimlerini mail atmami söyledi. Gerekli kontrollerden sonra sizi madur etmeyecegiz dedi Bende inandim.

Bugun beni aradilar teknik servisten ürünler montajlandiktan sonra açılıp bakılıyor sorun çalışmayan fonksiyonu varmi diye. Bir sorun olmayinca paketlenip size yollanıyor dedi. Servis montaj yaparken kontrol edecekler sorun olursa iade değişim yapariz dedi..

Ayrica ben garanti uzatabilir muyuz dedim malesef tv kategorisinde garanti uzatma yok dedi..
Boyle cok talep var bize geliyor ancak suan boyle bir garanti uzatma yok dedi.

Akillardaki o deli soru?

Ben buzdolabini bulasik çamaşır makinesini 10 yıl uzatabiliyorken tv de neden 2 yildan fazla garanti olmaz?

Hayirlisi diyelim Adem Helvacı Adem Helvacı bizim gibi bir avuç insan bu kapitalist düzene baş kaldiramazdi zaten...?

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
2 fabrika var. 1. Si çalışana 5.000 tl diğeri 10.000 tl maaş veriyor. Hangisinden çıkan ürün daha kaliteli ve rijit bir şekilde banttan iner?
Kimse dillendirmiyor ama Samsung, Lg vs adamlar ülkemize iş verip istihdam sağlıyor bir çok kişi bu işten ekmek yiyor
Olmasa daha mı iyi?
Ha bu markalar tutup asla markasını karalaycak işçilikler yaptırmaz, tutup atmaca elkt.niğe bana uyduruk montaj yapın demez.
Bunun sorumlusu ülkemizin bilindik sorumsuzlarıdır
Bize düşen bu gibi üretimsel hataları gördüğümüzde bunu birebir Samsung ile paylaşmak olur.

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kimse dillendirmiyor ama Samsung, Lg vs adamlar ülkemize iş verip istihdam sağlıyor bir çok kişi bu işten ekmek yiyor
Olmasa daha mı iyi?
Ha bu markalar tutup asla markasını karalaycak işçilikler yaptırmaz, tutup atmaca elkt.niğe bana uyduruk montaj yapın demez.
Bunun sorumlusu ülkemizin bilindik sorumsuzlarıdır
Bize düşen bu gibi üretimsel hataları gördüğümüzde bunu birebir Samsung ile paylaşmak olur.
Adam vergi kaçırıyor tvyi direk getirse vergi verecek yedek parca olarak parca parca az vergi ile getirtiyor...

İste bizde bunu anlamiyoruz hem kalite düşüyor hem adamlar vergilerini cok az ödüyor sonra neden bu ülke ekonomisi battı deniliyor...

Malesef bu ülkede zengin fakir farki bu kadar olmasinda zenginleri yücelten devletimiz sağolsun

Geri
Üst Alt