Sunny üretimi Samsung Tv'ler hakkındaki düşünceleriniz ?

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler
Bugün televizyonu iade ederek kurtuldum :) Bayramdan sonra arayışa devam ederim artık.

Hayırlı olsun kardeş iyi yaptın..TV tavsiye anakonuya yazdım aşağıdaki yazıyı.Sen kurtulmuşsun.
Vatan'dan yaklaşık bir buçuk ay önce 55NU8000 aldım. İnternet sayfasında menşeyi Macaristan yazıyordu.
Bana gelen tv de de'' samsung assembled in turkey '' yazıyor. Hiç dikkat etmemişim.

Dün servis çağırdım ışık sızması ve 2 adet ölü piksel için. Sonuç aynı.
Servis , Işık sızması gündüzleri belli olmalıymış ..
Ölü piksel de en az 5 tane olmalı ve bunların en az 3 tanesi yatay veya dikey yan yana olmalıymış.
Ya da en az bir tane canlı piksel olmalıymış.
Canlı Piksel : tüm renklerde belli olan nokta ( servis, bizde yeşil testinde görememiş.)

Ancak o zaman panel değişimi yapılabilirmiş.
Panel değişimi istemem dedim. Direk değişim olmalı dedim, kabul etmediler doğal olarak.
Valla Sunny tarafından monte edilmesi+ Işık sızması sorunları olmasaydı ( Işık sızması sunny'den dolayı galiba düzgün monte etmemişler. )2 ölü pikseli çok kafaya takmazdım. O kadar para ver Sunny monte etsin iyi mi:deli1

S Sharky, A Ado,

Bende Tüketici heyete başvuracağım sonuç çıkar inşallah.

2019-05-30_08-42-18_38212b22a0fd7ab201a.jpg
Adsiz8298751d6fb41c913b36265f714221bf.jpg
1551163f9a4ca004a10.jpg
IMG-20190530-WA00004456c131aa97697615cc56af23332d3e.jpg

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
O Philips teki TOZ sorununun kaynağı da böylece aciklağa kavuşmuş oldu.

12 ile. biten modeller meğerse Sunny montaj imiş :((

Yurtdışında bu konu ile ilgili bizdeki derya deniz olan TOZ şikayeti okumadım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Selamlar;

SAMSUNG markasını forumda bu kadar önermiş birisi olarak kesinlikle itiraz ettiğim durumdur.

Tamam kabul TV ye ait mühendislik ve donanım kalitesi yine Güney Koreli abilerimizin lakin SUNNY markasının Atmaca Elektronik çatısı altında geçirdiği 30 yıldan fazla süreyi ve daha ancak gelebildikleri noktayı varsayarak ben de hiç bir şekilde o tesislerde üretilmiş (Montajlanmış) bir SAMSUNG NU8000 e o parayı vermeyi kabul etmem.

Buradaki kıstasım şu dur.

TEKNOwest teknovest usta iyi bilir, bizim eski LCD tv lerde yine bu gün olduğu gibi SAMSUNG ve LG markasından alınırdı paneller. Servis menüsüne girdiğinizde ise bariz şekilde bu üretici markaları görürdünüz. Önemli nokta ise şu idi. Panel dediğiniz unsur SAMSUNG veya LG den KOMPLE gelirdi. Yani toplaması dahil olmak üzere SAMSUNG kalitesi olurdu.

Daha sonra konu LED teknolojisine döndü. Bizim cin fikirli mühendiler Kafayı çalıştırdı (!) ve komple panel yerine sadece hücre yapısını almaya karar verdiler. O noktada elbette Backlıght havuzu ve polarizer katmanları oluşturma ve toplama işi TÜRK Mühendisliğine (!) kaldı.

Sonra başladı VESTEL tv lerde sürekli Clouding ve Işık sızması sorunları. Oturmayan çerçeveler, normalden daha fazla sallanan hücre duvarı vs vs.

Tamam kabul, Hücrenin mühendisliği yine koreli abilerin diye diye kendimizi avuttuk yıllarca lakin geçmiş yıllardaki kaliteyi görüp sonra aynı SAMSUNG paneli daha berbat bir görüntü ile TÜRK eseri olarak karşımızda görünce ben oldukça hayal kırıklığına uğramıştım yalan değil.

Neyse ki son 2 yıldır oldukça ama oldukça işi ilerletti VESTEL efendi.

Bu gün bir çok AWOX markasında Modelinde dahi görmediğimiz bulutlanma sorunlarını VESTEL tv lerde görüyor olmamızın temelinde yatan da bu dur. AWOX da olmama sebebi de yine yurt dışından bir bütün olarak gelmesidir panellerin.

Şimdi buradan hareketle. 90 ların Oto teyp/Vcd üreticisi (Montajcısı) olarak yola çıkıp o kafadan bir türlü sıyrılamamış Atmaca Elektronik teknolojisi ile NU8000 yanyana anılmaya devam edecekse, Ben NU8000 önerirken 3 kere düşünürüm artık nokta net :ok
Katılıyorum hocam yatak odasındaki axen csot panel , gerçekten çok temiz ışık sızması banding yok.Tabi görüntü kalitesi sadece hd olduğuna çok canlı parlak değil.VEsteller yine güzel gösteriyor bence ışık sızması vs. olsada.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Sunny montaj ürünlerin diğer ülke montajlı olanlarından malzeme yahut performans olarak bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Zira Samsung Sunny'e ne yazılım yaptırıyordur, ne kart dizdiriyordur ne de hücreden panel yaptırıyordur. Anakart, güç kartı, panel vb CKD olarak hazır geliyordur. Sunny'nin yaptığı gelen parçaları toplamaktan ibaret. Ürüne olumlu olarak bir şey katacak durumları yok. Üretim ortam koşulları ve niteliksiz personel yüzünden kir, yamuk montaj vb sorun olabilir. Nitekim oluyor görünüyor.

Üretim değil ama Vestel-Arçelik montaj olsa gönül rahatlığıyla alınabilirdi. Bunların üretim ortamı ve kültürü Sunny'yi havada karada döver.

Son düzenleme:
turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
her ürünün etiketine bakar olduk markalara güven kalmadı ben yabancı markayı niye alıyorum türkiyede iyi yapıldığını düşünmediğim için yabancı marka gelip türkiyede montaj işine giriyor kardeşim bari bu işlere gireceksen ya fiyat kır ya farklı ürün adıyla gir müşterilerin kendilerini kandırılmış hissetmesin ben olsam bende iade ederdim. kaldı ki türkiye montajlı ürün alacaksam vestel alırdım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
her ürünün etiketine bakar olduk markalara güven kalmadı ben yabancı markayı niye alıyorum türkiyede iyi yapıldığını düşünmediğim için yabancı marka gelip türkiyede montaj işine giriyor kardeşim bari bu işlere gireceksen ya fiyat kır ya farklı ürün adıyla gir müşterilerin kendilerini kandırılmış hissetmesin ben olsam bende iade ederdim. kaldı ki türkiye montajlı ürün alacaksam vestel alırdım.

Bu gidişle yurt dışında televizyon bakar hale gelecek insanlar. :hihi

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
48
O Philips teki TOZ sorununun kaynağı da böylece aciklağa kavuşmuş oldu.

12 ile. biten modeller meğerse Sunny montaj imiş :((

Yurtdışında bu konu ile ilgili bizdeki derya deniz olan TOZ şikayeti okumadım.
Arkadaşlar seri sonu 12 olan philips tv lerin türkiye üretimi olduğunu kim çıkardı Allah aşkına.biri bulandırıyor sonra arkasından gidiyorsunuz.20 yıl önce 2000 yılında tüplü tv side 12.2005 yılında aldıgım lcd tv de 12 yanlış hatirlamıyorsam ya çek cumhuriyeti yada macar üretimiydi.geçen yıl aldığım,pus7303 de seri no suda 12 ve polonya.piyasada 12 ile biteni arayın bakalım bulabilirmisiniz.62 ile biteni satmak için yurt dışı diye algı yapıyorlar
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

20180605_121003d5650dfc7d1c2d1b.jpg

Aha da benim philips 12 ile bitiyor polonya.biride 62 olanın fotosunu koysun bakalım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tc pazarındaki bütün samsung tvler sunny montajımı adem abi
Hayır abim, Aslında bu ilk defa öğrendiğimiz bir durum ve uygulama değil zira malum SASMUNG markasının ankastrelerinin de büyük bölümünü aslında SİMFER üretiyor. Bunlar nabız yoklama turları, sistem oturur ve kimsenin sesi çıkmaz ise eğer, aynı düzen devam ediyor ve sırf önünde SAMSUNG yazıyor diye çok daha büyük bedeller ile satılıyor o mallar.

Ancak sistemin içerisinden bilgi alıp uyanabilir, uyarabilirsek elimizden geldiğince önlemeye çalışıyoruz.

Bu arada bu konuda sevgili kardeşim @tkartal ın hakkını yemeyelim zira konuyu gündeme almıştı önceden :ok

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Sunny montaj ürünlerin diğer ülke montajlı olanlarından malzeme yahut performans olarak bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Zira Samsung Sunny'e ne yazılım yaptırıyordur, ne kart dizdiriyordur ne de hücreden panel yaptırıyordur. Anakart, güç kartı, panel vb CKD olarak hazır geliyordur. Sunny'nin yaptığı gelen parçaları toplamaktan ibaret. Ürüne olumlu olarak bir şey katacak durumları yok. Üretim ortam koşulları ve niteliksiz personel yüzünden kir, yamuk montaj vb sorun olabilir. Nitekim oluyor görünüyor.

Üretim değil ama Vestel-Arçelik montaj olsa gönül rahatlığıyla alınabilirdi. Bunların üretim ortamı ve kültürü Sunny'yi havada karada döver.
Büyütülecek bir konu bence de değil, yeter ki ürün düzgün çıksın. Fakat insan yine de açık olarak bilmek ister .
Neyse hayırlısı olsun, iade edilmiş zaten.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439

Forumda paylaşılan bir videoda Sunny'nin patronu ile yapılan röportaj ve üretim hattı çekimlerini izledim. Samsung ürünleri de isabet o hatta monte ediliyordu. Yukarıdaki mesajımda yanılmamışım. Kasalar ile gelen parçalar monte edilip kutulanıyor, üretim bu. Yalnız ortam tahmin ettiğim gibi kötüydü. Merdiven altı üretim dediklerine benzerdi. Yetersiz aydınlatma, kara beton zemin, yerde pislikler artıklar falan. Patron abi övünüyor tesisiyle. Zamanında itin öldüğü yere kurmuşlar "modern" tesislerini. Yalnız abimiz bilmeden çok katlı işhanı yapmış boş araziye. Sürekli "aşağıdaki" üretimden bahsediyor. Bodrumda kalın kolonların kirişlerin arasında üretim nasıl olursa öyle işte.

Bir de "clean room" ları varmış, gelen hücreyi kesip biçip kendi panellerini yapıyorlarmış (helal diyesim vardı aslında). Ama nedense göstermediler, oysa ki övünerek göstermeleri gerekirdi. Bana biraz yalan geldi, temizliği her sabah türkü eşliğinde süpürülüp bezle tozunun alınmasından ibarettir sanıyorum :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri