Sunny üretimi Samsung Tv'ler hakkındaki düşünceleriniz ?

zatrox Çevrimdışı

zatrox

Aktif Üye
5 Haz 2019
73
41
Sanırım Philips'in de bazı serileri Atmaca Elektronik'te monte oluyor. Forumda PUS serisindeki meşhur toz sorununun kaynağının bu olduğuyla ilgili birkaç yorum okumuştum, dikkat etmekte fayda var.

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
A Adem Helvacı Hocam acil yardimci olur musunuz. Tv bugun geldi bana 49ru4300 ve urunde ASSEMBLED İN TURKEY diyor bu urun simdi sunny elemanlari mi montajladi.. bir sikinti olur mu sizce

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
TEKNOwest TEKNOWEST hocam siz olsanız iade mi edersiniz yol gösterebilirmisiniz bize

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
gümrük ve trt bandrolünü aşmak için uygulanan bir sistem samsung un kendiside gümrük ve bandrolden yırtmak için aynı sistemi uyguluyordu. tuner montajları türkiyede yapılıyordu. aynı sistemi phılıps de uyguluyor bir kısım parça hurda olarak bir kısımı yedek parça olarak ve bir kısımıda üretim amaçlı ithal ediyor. arnica tesislerinde montajlanıyor. bu şekilde devlete süpürge başı 70euro vergi vermekden kurtuluyorlar

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ve ürünleri de adem beyin dediği gibi türk mühendislerimizin (!) ellerinden çıkıyor... Allah sonumuzu hayır etsin vakit ayırdıgınız için teşekkür ederim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı Hocam acil yardimci olur musunuz. Tv bugun geldi bana 49ru4300 ve urunde ASSEMBLED İN TURKEY diyor bu urun simdi sunny elemanlari mi montajladi.. bir sikinti olur mu sizce
Samsung tv lerin ülkemizde montajlanması değil, SUNNY gibi sadece ADI tesis olan ama aslında ortada kıytırık iki bant dışında bir şey olmayan yerlerde montajlanmasını ve yine de SAMSUNG parası ödemeyi kabullenemiyorum.

Sen bana 49RU4300 modelin normalini 5000, SUNNY de montajlanmış olanı 4000 den veriyormusun? HAYIR

O halde direkt iade

Bu sadece, kendisini geliştirmeyen SUNNY markasına değil aynı zamanda çakallık yapıp devletimizden vergi kaçırmaya çalışan SAMSUNG için de alınması gereken bir tavır.

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Samsungu arıyorum söylüyorum bana bilgisi olmadığını söylüyor.
n11 de samsung resmi mağazasına soru sorabiliyorum orda sordum adam bana bilgi veremiyoruz 2 yıl garanti var falan filan diyor.
Hani öğrenemiyoruz bile samsung un hangi modellerinde bu yolu uyguladığını.
Herkes devletimizden birşey çalma dersinde bu ülke bizim gibi insanlarda ne olduğunu bilmeden vergisini kuruşu kuruşuna ödeyenlerle ayakta.
Zenginler bir şekilde vergi kaçırma yolları bulur bizim gariban insanımız faiz gelir de daha da artar ödeyemem diye her yıl tıpış tıpış öderiz...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Samsungu arıyorum söylüyorum bana bilgisi olmadığını söylüyor.
n11 de samsung resmi mağazasına soru sorabiliyorum orda sordum adam bana bilgi veremiyoruz 2 yıl garanti var falan filan diyor.
Hani öğrenemiyoruz bile samsung un hangi modellerinde bu yolu uyguladığını.
Herkes devletimizden birşey çalma dersinde bu ülke bizim gibi insanlarda ne olduğunu bilmeden vergisini kuruşu kuruşuna ödeyenlerle ayakta.
Zenginler bir şekilde vergi kaçırma yolları bulur bizim gariban insanımız faiz gelir de daha da artar ödeyemem diye her yıl tıpış tıpış öderiz...

Daha önce fotoları forumda bir konuda yayınlamıştım ama şimdi aklımda değil açıkçası hangi konuydu.

Samsung yurt dışından Türkiyedeki yetkili servislere yedek parça sevk ederken dahi anakartlarda tunerleri montajsız gönderir.

Yani yetkili servis X model bir tv için anakart istediğinde anakart ayrı, tuner modülü ayrı gelir, servis o modülü anakarta takar ve o şekilde anakartı tv ye monte eder.

Amaç?

Eh sanırım anlamışsınızdır :)

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Daha önce fotoları forumda bir konuda yayınlamıştım ama şimdi aklımda değil açıkçası hangi konuydu.

Samsung yurt dışından Türkiyedeki yetkili servislere yedek parça sevk ederken dahi anakartlarda tunerleri montajsız gönderir.

Yani yetkili servis X model bir tv için anakart istediğinde anakart ayrı, tuner modülü ayrı gelir, servis o modülü anakarta takar ve o şekilde anakartı tv ye monte eder.

Amaç?

Eh sanırım anlamışsınızdır :)

Vergi kaçırmak değil ama vergiden kaçınmak yasaldır ve olması gereken bir durumdur. Samsung'un başka bir sürü kusuru var ama ben şahsen bahsettiğiniz durumda bir sıkıntı göremiyorum, doğrusunu yapıyorlar.

Yılın son haftasında aldığım aracımın trafiğe çıkışını 2 Ocak yaptırıyorum, suç mu günah mı ayıp mı?

Daha da güzeli, devletimize ait güzide bir kamu kuruluşu ihraç ettiği ürünler daha düşük gümrük vergisine tabi olsun diye adında ve paketinde küçük bir değişiklik yapıp öyle sevk ediyor. Çok amaçlı kullanılabilen bir üründür kendisi. Şimdi yapılan suç mu? Değil tabii ki. Vergiden kaçınmak gerekir, ticaret ve rekabet bunu gerektirir.

E Çevrimdışı

Ertugruloner

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Amaç
Vergi kaçırmak değil ama vergiden kaçınmak yasaldır ve olması gereken bir durumdur. Samsung'un başka bir sürü kusuru var ama ben şahsen bahsettiğiniz durumda bir sıkıntı göremiyorum, doğrusunu yapıyorlar.

Yılın son haftasında aldığım aracımın trafiğe çıkışını 2 Ocak yaptırıyorum, suç mu günah mı ayıp mı?

Daha da güzeli, devletimize ait güzide bir kamu kuruluşu ihraç ettiği ürünler daha düşük gümrük vergisine tabi olsun diye adında ve paketinde küçük bir değişiklik yapıp öyle sevk ediyor. Çok amaçlı kullanılabilen bir üründür kendisi. Şimdi yapılan suç mu? Değil tabii ki. Vergiden kaçınmak gerekir, ticaret ve rekabet bunu gerektirir.
Biz şunu istiyoruz mesela samsung dese ki 49ru7300 modeli turkiyede atmaca elektronik montajlı hali 3000 tl samsung tarafından yurtdışından kapalı kutu halinde gelen tam montajlı şekilde ürün 4000 tl hangisini almak istiyorsunuz dese.. biz seçim yapsak daha iyi olmaz mı tüketici memnuniyeti açısından seçme özgürlüğü doğar..
yani sen ıphone alıyorsun düşünsene tlfnun ekranı kamerası parça parça geliyor burda teknoloji açısından çağın 20 yıl gerisinden gelen bir firma birleştirip yolluyor...
sonra o ıphonelerde ekranda görüntü kayması piksel sorunları aramalarda sesin karşıya gitmemesi gibi sorunlar meydana geliyor.. sence bu adil mi?

U Çevrimdışı

ukaryagar

Yeni Üye
14 Tem 2020
1
61
Mercedes C200 lerde Renault 1.6 DCi motor kullanmak gibi.. Çok alıcı Mercedes'in C200 lerde Renault motoru olduğunu bilmiyor bile.Söyledigimde ? gözleri 8 açılıyor..
Ben bu kadar parayı Mercedes diye verdim diyor.
Aynı şey.?

Y Çevrimdışı

Yakupcetin 

Aktif Üye
21 Tem 2018
51
41
257600F2-7C2F-442D-8E49-037CB66EAC12.jpg
8EDDD5D7-59B6-4A11-97EC-DE0132F005FE.jpg
. Dün akşam Media Mrkt mağazasında görünce şaşırdım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri