Sosyal Medyada Etik Kuralları ??

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
konuya gereken önem verilmiyor. akp resmen sansür getirmeye karar vermiştir. akp'nin istemediği hiç bir şeyin, internette yazılmasını istemiyorlar. hükümeti eleştirenleri bile (ki olmazsa olmaz bir haktır) hapse atmayı yasalaştırmayı düşünebilirler. tam anlamıyla demir perde ülkesi olmamızı arzu ediyorlar sanıyorum. bir de çıkıp "ab 'yle ilişkilerimi düzeltmek istiyoruz" falan diyorlar. komedi kulübü gibi parti. ilk seçimde kurtulmamız dileği ile.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Sosyal Medya Kanunu Yasalaştı.Twitter haricinde diğer tüm platformlar Türkiye'de temsilci bulundurmayı kabul etti.
kaynak:AKP Grup Başkanı Naci Bostancı

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Amaçlanan şey çok farklı, yoksa ülkedeki değerler bunlar için önemli olsa, önce akıl vicdan sahibi gibi hareket ederler, sonra inandığı değerlere sahip çıkarlar...

Amaçlanan şeyi, yazmıyorum aklı başında olanlar görebiliyor zaten. Şurası bir gerçek ki, yaptıkları her hareket, kurdukları her cümle, yedikleri her haram lokma gidiş yollarına bir parke daha döşüyor.

Ne yazık ki, gidişleri çok büyük sancılarla olacak, inşallah bu sefer yanılırım. :cigara

polatz Çevrimdışı

polatz 

Aktif Üye
5 Tem 2020
55
39
Abonelik sistemiyle kullanılan medya araç ve platformları da parasıyla zaten mantığı ile denetlenmemesi savunulamaz. Önemli olan yasanın haksız sansüre sebep verebilecek ucu açık maddeler barındırmamasıdır. Doğrusuyla yanlışıyla bir yasamız daha oldu. Yasayı çıkaranlar yahut bunlardan sonra gelenler, varsa eksikleri zamanla tamamlar, varsa yanlışlıkları zamanla düzeltir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abonelik sistemiyle kullanılan medya araç ve platformları da parasıyla zaten mantığı ile denetlenmemesi savunulamaz. Önemli olan yasanın haksız sansüre sebep verebilecek ucu açık maddeler barındırmamasıdır. Doğrusuyla yanlışıyla bir yasamız daha oldu. Yasayı çıkaranlar yahut bunlardan sonra gelenler, varsa eksikleri zamanla tamamlar, varsa yanlışlıkları zamanla düzeltir.

4207 sayılı Arabalarda sigara içmek yasak kanunu
2918 sayılı Arabada telefonla konuşmak yasak kanunu
282 sayılı umumi hıfzısıhhaya dayalı Sokakta maskesiz gezmek yasak kanunu
5816 sayılı ATATÜRK'ü koruma kanunu

Tamamı ya meclisten ya da reisten çıkmış bu kanunların hepsi var olmasına rağmen şöyle bir etrafımıza bakmak yeterli diye düşünüyorum cevabı anlamak için.

Kanun cennetiyiz malum. Uygulanmayan kanunların cenneti.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
" varsa eksikleri zamanla tamamlar, varsa yanlışlıkları zamanla düzeltir. " yazarken ciddi miydiniz? kanun çıkarılıyor, meclis (akp-mhp meclisi) sabaha kadar uyumuyor, zorluyor, çıkartıyor. üstüne bu kadar eleştiri vb. yapılıyor. ama " varsa eksikleri zamanla tamamlar, varsa yanlışlıkları zamanla düzeltir. "
ya şaka yapıyorsunuz ya da asıl düşüncenizi gizlemek amacıyla, takiyye yapıyorsunuz gibi geliyor bana. baskı ve yasak ile huzur ve güven gelmez. adalet ve demokrasi ile gelir.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Eğer bu açıklanan maddeler tam anlamıyla her kesime aynı şekilde , aynı hassasiyetle uygulanırsa ben olumlu buluyorum. Ak Parti'de ki Pelikan kanat bundan pek hoşlanmayacaktır , onlara rağmen uygulanabilir mi bilemem. Ben hakaretlere kim olursa olsun karşıyım , sosyal medya çığrından çıkmış durumda zaten , paralı troller , yazarlar , gazeteciler ve milletin sinir uçlarıyla oynayan Milli ve Dini değerlere hakaret eden mahluklar temizlenmeli. En önemli ayrışmayı bu Milli ve Dini değerlere hakaret eden şerefsizler yapmak da , biri Atatürk'e hakaret eder , öteki çıkar İslam'a söver , dalga geçer. Kimse sana Atatürk'ü zorla sev demiyo , zorla Müslüman ol da demiyo , saygı duy bee şerefsiz saygı. Kusura bakmayın kendimle çelişiyo gibi gözüküyorum ama bu gibi kişilere karşı kendimi kaybediyorum.
Bunları bitirmedikce bu işler sona ermez , millet kutuplaşa , kutuplaşa konuşamaz oldu ya , iyice ayrıştık nereye gidecek bunun sonu ?

Ak Parti'de pelikancıların , CHP'de hdp eksenine kayan bazılarının temizlenmesi lazım , o zaman bu ülkenin belki bir şansı olabilir.
Tam isabet....

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Düşünsenize buraya, ve diğer sitelere TC kimlik ile giriş yaptığını? Şahsen AKP'li troller dışında kimse internete girmez. Girenler de türk sitelerine girmez yani facebook, Twitter vs bu konu da ne gibi bir şeyler yaparlar bilinmez ama ben hiç bir siteye kimlikle bile girmem

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
İnsan öldürmek, kırmızı ışıkta geçmek, tecavüz etmek bunlar en büyük yasaklar ama hergun heryerde defalarca cigneniyor. Demek istediğim yasaklar birilerinin, bisey yaptık demesi ve kendini rahatlatmasi içindir. Yasaklar refah, huzur vb şeyler getirmez aksine yasak ve baskı daha çok kışkırtir. Öncelikle hem aile içi hem okullarda düzgün ve ahlak ve vicdan sahibi bireyler yetiştirmek gerek. Sonrasında yasaklara gerek kalmayacaktır. Bunlar herseyi altına süpürecek caf caflı bir hali istiyor.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
bu tarz calismalar suyun yönünü istedigi sekilde ayarlamak icin yapilan seyler. aksine inanan benim gözümde kördür cahildir baska birsey olmaz.
akp (veya hükümetlerin hepsi) sokaklari vs istedigi gibi kontrol edebiliyor fakat internet ortaminda manipülasyon veya yönlendirme haricinde birsey yapamiyorlar ki bu yaptiklarida zaten ise yaramiyor ve cogunlukla ortaya cikiyor.
bu tarz yasalarin amaci kontrol altinda tutamadigi kitleyi ve bölgeyi kontrol altina alarak tam hakimiyet saglamak karsit görüslüleri idam sehpasina ( bu gün mecazi anlamda yakin gelecekte gercek anlamda) cikarmak
ilk baslarda görüntüden bir kac kendi lehine konusan kisiyi cezalandirir ( arka planda ben sana iceride bakarim fazla kalmazsin cikaririm hemen diyerek) milletin gazini alir sonra hasata baslar istedigine hakaret etti der istedigini de yapar kimi kime sikayet edeceksin? mahkemeye mi gideceksin temyiz davasi mi acacaksin hakimi savcisi zaten kendi kuklasi. ayni bir kuduz köpek gibi önüne bir et parcasi atiyorum tut oglum parcala dedigi zaman agzindan salyalar akita akita yapar bunu ( hakaret mi ettim simdi ben :hih)
temsilcilik olayida tutmaz sosyal medya sirketleri insanlarin dolayli yollardan siteleri ziyaret edecegini gayet iyi biliyor ( dns,vpn vs)
bu tarz diktatörlükle yönetilen ülkelere kontrolünü vermez bunu yapmasi aksi takdirde cok ciddi maddi kayip yasayacagini ön görmesi gerekir. paypal nasil terk etti gitti ayni sekilde yakinda netflix vs firmalarda gider temsilcisi olmayanlarda temsilcilik acmaz
en iyi ihtimalle acar ama verileri yine kendi veri bankasinda tutar vermemek icin de ayak sürcer .

ek tespit : kendi halkinin yasamak istemedigi bir ülkeden bahsediyoruz..

Geri
Üst Alt