Sosyal Medyada Etik Kuralları ??

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet dostlar, AKP nin başlattığı bu kampanya hakkında görüşleriniz nelerdir?

Kendi cenahlarından ve hatta kendi paralı askerlerinden olan Fatih Tezcan, Nagehan Alçı, İsmail Türüt, Hilal Kaplan gibi kiralık kalemlerin maaşlarını ödeyerek yazdırmaktan vaz mı geçecekler sizce?

Bu kurallara, sol kanadın ahlak yoksunu bazı yazarlar da uyacak mı sizce ?

Hazır korona rüzgarını arkalarına almışken (Bunu başarılı gören büyük bir akp kitlesi var zaar) YİNE bir vatan millet Sakarya söylemleri eşliğinde erken seçim mi geliyor yoksa?

Şimdi bu yazdıklarım sataşma olarak algılanmasın, Neticede bu kampanyayı başlatan AKP, bizlerin yıllardır feryat figan bağırdığımız NEFRET söylemlerini zaten onaylamış kabul etmiş oluyor ve mücadele etmeyi kabul ediyorlar diyebilirmiyiz?

stone stone ?
A Alperentoy ?
Domestos Domestos ?
Aragorn Aragorn
gercekrambo rambo3434
EXcomZkko EXcomZkko
sametAKSU sametAKSU
The_SreT The_SreT
sanko86 sanko86

Aklı başında, iğnelemeden, laf sokmadan, darılıp gücenip çekip gitmeden bu konuyu burada medeni bir şekilde tartışabilirmiyiz sizce?

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
etik kural demişler, daha düne kadar chp milletvekiline, mecliste saldırıldı darp edildi, söylenen söze verecek cevap bulamayınca, saldırıp öldürürüz diye tehdit ediyorlar, bu saldırılara bence sakin aklı başında cevap verilirse, gidişleri hızlı olack, başka çareleri kalmadı tek çareleri kavga çıkarmak kutuplaştırmak.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
etik kural demişler, daha düne kadar chp milletvekiline, mecliste saldırıldı darp edildi, söylenen söze verecek cevap bulamayınca, saldırıp öldürürüz diye tehdit ediyorlar, bu saldırılara bence sakin aklı başında cevap verilirse, gidişleri hızlı olack, başka çareleri kalmadı tek çareleri kavga çıkarmak kutuplaştırmak.
Korku siyaseti ve kutuplaştırma ile bu günlere kadar geldiler yalnız besledikleri köpek kudurdu ellerini ısırmaya başladı sanırım.
Bir şey bildiğimden değil sadece ''Allah Allah :alala'' modunda olduğum için meraktan yazıyorum bunları, yoksa ne diye 20 senelik en etkin ve omurga politikalarını terk etmek istesinler ki?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Eğer bu açıklanan maddeler tam anlamıyla her kesime aynı şekilde , aynı hassasiyetle uygulanırsa ben olumlu buluyorum. Ak Parti'de ki Pelikan kanat bundan pek hoşlanmayacaktır , onlara rağmen uygulanabilir mi bilemem. Ben hakaretlere kim olursa olsun karşıyım , sosyal medya çığrından çıkmış durumda zaten , paralı troller , yazarlar , gazeteciler ve milletin sinir uçlarıyla oynayan Milli ve Dini değerlere hakaret eden mahluklar temizlenmeli. En önemli ayrışmayı bu Milli ve Dini değerlere hakaret eden şerefsizler yapmak da , biri Atatürk'e hakaret eder , öteki çıkar İslam'a söver , dalga geçer. Kimse sana Atatürk'ü zorla sev demiyo , zorla Müslüman ol da demiyo , saygı duy bee şerefsiz saygı. Kusura bakmayın kendimle çelişiyo gibi gözüküyorum ama bu gibi kişilere karşı kendimi kaybediyorum.
Bunları bitirmedikce bu işler sona ermez , millet kutuplaşa , kutuplaşa konuşamaz oldu ya , iyice ayrıştık nereye gidecek bunun sonu ?

Ak Parti'de pelikancıların , CHP'de hdp eksenine kayan bazılarının temizlenmesi lazım , o zaman bu ülkenin belki bir şansı olabilir.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Tek amaç muhalif hesapları sindirmek, binlerce pelikan çocuğu trol abuk subuk fotoğraflar ve isimlerle kin kusuyor sabahtan akşama, gün gelir devran döner, her şeyin hesabı hukukla sorulur.
aynen katılıyorum. kendi trol hesapları , gerçek kişilere devşirilse dahi, suç işledikleri zaman (sık sık halkı birbirine düşürme, provokasyon, asarız keseriz tehditleri suçlarını işliyorlar) hesap sorulmayacağını biliyorlar. ama muhalif birisi normal memlekette eleştiri"bile sayılmayacak bir hatalarını yazsa , anında hedef gösterme, tehditler havada uçuşuyor. bence muhalifleri iyice sindirme vb. amaçları için uygun bir adım olmuş.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

üstelik anayasa mahkemesi iptal etmese, bu arzuları kanun olarak geçecekti. ama anayasaya aykırı olduğu için iptal edildi.

Son düzenleme:
sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
A Adem Helvacı
Basardiniz, sizin gibi düsünmeyenlerin burada yeri olmadini düsündügüm icin Üzülerek IPTV Desteğine son verdim!
tabi verecek cevabın yoksa normaldir, eger farklı düşüncen varsa yaz ,katılırız veya katılmayız burası özgür biryer ,daha tarafsız bak objektif ol derim. mesala malüm partinin yaptıgı iyi işler varmı vardır tabi, ama bu diger olumsuzlukları söylemeyecegimiz anlamına gelmez

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
A Adem Helvacı
Basardiniz, sizin gibi düsünmeyenlerin burada yeri olmadini düsündügüm icin Üzülerek IPTV Desteğine son verdim!
Yanlış düşünüyosun Adem Helvacı'nın kendi fikirlerini belirtmesi burada Adem Helvacı gibi düşünmeyelerin yeri olmadığı anlamına gelmez. Herkes fikirleri açık şekilde söylüyor sende söyleyebilirsin , sende başlık açabilirsin , istediğin haberi paylaşabilirsin , istediğin gibi yazıp çizersin. İlla yazdıklarımızı birilerinin onaylaması gerekmiyor hocam , varsın isterse bütün forum benden farklı düşünsün ben yine bildiğimi yazar , çizerim. Forum kurallarında Adem Helvacı gibi düşünmeyenlerin forumda yeri yoktur diye bir kural mı var ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı
Vallahi bu forumda adalet daim olsun, IPTV yerin dibine batsın zerre kadar umurumda değil.

Ben medeni bir şekilde tartışabilmek için elimden geleni yaptım, gerçeklerin verdiği acının hırsını benden çıkarmaya çalışmanıza gerek yok.

Sorduğum gayet makul sorulara cevap vermek yerine (Vermiyorsunuz çünkü cevapları verirseniz haklı olduğumuzu onaylamış olacaksınız) konuları başka mecralara taşıyan, Allah Kitap Kuran Din İman söylemlerine girmeyi tercih eden yine sizsiniz. Neyse ki tüm yazışmalar duruyor dileyen benim ne sorduğuma da, sizin neye cevap vermediğinize de bakabilirller. Hatta şu konuda dahi öncelikle sizi etiketleme sebebim gayet makul bir tartışma ortamı oluşturabilmekti.

Tercih sizin ancak bir dost tavsiyesi, istediğiniz kadar kaçın, gerçekler peşinizi bırakmayacaktır :ok

Bunu da size, sizin söylemleriniz ile ispata hazırım siz yeter ki tartışmak isteyin ;)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yanlış düşünüyosun Adem Helvacı'nın kendi fikirlerini belirtmesi burada Adem Helvacı gibi düşünmeyelerin yeri olmadığı anlamına gelmez. Herkes fikirleri açık şekilde söylüyor sende söyleyebilirsin , sende başlık açabilirsin , istediğin haberi paylaşabilirsin , istediğin gibi yazıp çizersin. İlla yazdıklarımızı birilerinin onaylaması gerekmiyor hocam , varsın isterse bütün forum benden farklı düşünsün ben yine bildiğimi yazar , çizerim. Forum kurallarında Adem Helvacı gibi düşünmeyenlerin forumda yeri yoktur diye bir kural mı var ?

Bu konuyu çok kez tartışmaya açtık, masaya yatırdık, yönetici konumunda olmam şu mecrada şahsi görüşlerimi belirtemeyeceğim anlamına gelmemeli.

Küfür ve hakaret olmadığı sürece de bu forumda karşıt görüş diye hiç bir Allah'ın kuluna farklı bir muamele yapmadık ki bir çoğuna saygı duyar, o saygı çerçevesinde yazar çizerim.

Ben de vatandaşım kardeşim, benim de görüşlerim var. Doğrudur yanlıştır oturur tartışırız :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
yaw sallayın geçin böyle söylemleri!
AKP de artık atacak tek bir mermi bile kalmadı! kaldı ki kalan son mermileri de bizim yani MHP den gelen
yedek mermilerle atıp bitirdiler! onda da diğerinde de cephane bitti,şimdi oturup düşünsünler gari!

hani birisi diyordu ya;örneğin "metal yorgunluğu" işte bunların ki de aynen budur hatta daha da ileri pas
tuttu bunlar,metalide yediler bitirdiler:kiskis

eskiden böyle değildi AKP,hemen gaza-caza gelmezlerdi,bir süre beklerlerdi,ama son bir kaç yıldır acaip
gaza geliyorlar ve büsbütün gidişatlarını da hızlandırdılar!

örneğin yukarıda bahse konu olan şey ise bana göre hikayeden bile öte,adamlar artık kroke oldular!
ne yapacaklarını bilemiyorlar.....

Medya ayağını ise heriflerin neredeyse hiç bilmedikleri aşikar,bildikleri daha doğrusu doğru diye bildikleri ise
bu medyacıların arabalarına binip de gitmelerini her daim böyle süreceğini sandılar ama medya adamı yer bitirir
bir kenara atar ve gelsin yeni malzememiz derler,çünkü o medyanın artık bunlar lehine yazacak çizecek bir şeyleri
kalmadı,bu arada medyadan kimseler gitmez! şereflisi-şerefsizi v.s bunlar birbirlerini de ısımırmıyorlar laf aramızda
ekmekleri buradan çünkü! bunları yine göreceksiniz ama diğerleri zaten "yolcu" onlar ise hancı

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Etik kurallarını bozanlar bunlar değilmi zaten şimdi ne olmuş acaba çok merak ediyorum

Gazi Mustafa Kemal Atatürk e ayyaş diyeni alkışlayacak kadar karaktersizleştiklerinde sosyal medya da bu ülkenin kurucusuna küfüredenlere el altından destek olurken bir çoğu karakolun bir kapısından polisle girip arka kapısından vekillerin araçlarıyla çıkarken etik falan yoktu

Baktılarki gerçekler acıtmaya başladı bi şekilde susturmaları gerek nasıl olacak bunlar etik değil hadi yavrum hadi biz yemeyelim yemek isteyene de mani olmayalım

Yazılacak çok şey var ama yazmamak daha hatırlı olacak

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt