Sony Tv (KD-55XD8505) 6 kırmızı ışık yanma hatası için yardım ve fikirlerinizi bekliyorum.

Cøsmøs Çevrimdışı

Cøsmøs

Yeni Üye
25 Eki 2021
34
Herkese merhabalar iyi forumlar.
Öncelikle Sayın A Adem Helvacı nın videolarını 1 yıl önce keşfetmiş biriyim ve sayesinde çok yararlı bilgiler edindim ve hatta geçtiğimiz haftalarda sayesinde dolandırmaktan kurtuldum ama o şu an ki konumuzdan bağımsız bir olay. Sadede gelecek olursak 2 gün önce hiç bir sorunu olmayan tamir dahi görmeyen 4,5 yıllık Sony (KD-55XD8505) Televizyonum sabah çalışıyordu ve kapatıp 1-2 saat sonra açtığımızda açılır gibi yapıp kapandı ve tekrar eden 6 kez kırmızı ışık yanıp sönme sekansına geçti. 2 gündür çözüm için incelemediğim yorum, forum ve video kalmadı. Normal bir şekilde Tv açılınca önce açılır gibi yapıp, ekrana o şekilli Android yazısı geliyor ve animasyon bitmeden kapanıp 6 kırmızı ışık hatasını veriyor. Tv nin panel üstünden açma tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basıp fişi taktım yani fabrika ayarlarına döndürmeyide defalarca denedim tam açılır gibi yapıp ışık yeşile dönüyor fakat işlem gerçekleşmeden tv kendini kapatıyor. Sanırım tek çözüm sony yetkili servise vermek, tabi öncesinde Adem Hocanın "Led ve Lcd Tv Tamire vermeden önce dikkat! Dolandırılmayın" adlı videodaki hususları aklıma not ettim ve Tv yi açıp her parçasının resminide çektim. Bu gün 2 sony yetkili servisle görüştüm ilk görüştüğüm servise Tv kodunu verip sorunu anlattım ve hemen (Led yada Panel arızası ama kesin paneldir o) dendi başta Tv yi görüp sorunu analiz edip fiyat verebileceklerini ve kabul edersemde tamir edeceklerini belirttiler eğer istemezsemde 150 lira taşıma ve servis ücreti ödemem gerektiği söylendi. Israrla fiyatı soruncada işçilik dahil sorun Ledlerdeyse 1.500 de olabilir 1.700 de dendi "Dediğim gibi kesin olarak söyleyemem görmem gerek ama 1000 tl nin altında fiyat beklemeyin" dedi fakat bana tavrından 1000 değil 1.500 tl çıksa şanslıymışım gibi geldi. Peki sorun Paneldeyse dediğimde "Sıfır televizyon alın daha iyi panel fiyatları çok yüksektir cevabını aldım.İkinci teknik servis ise fiyat bilgisi paylaşmadı ve benzer cevaplar verdi. Panelde sorun olmadığını görüntü aldığımı belirttim ve "Sizin modelinizin sadece Ledleri değişmiyor onlar komple panelle değişmesi yada tamir olması gerek" dendi!
Biliyorum çok uzattım ve birazda sıkmış olabilirim ama sizler için detay vermek daha yardımcı olabilir diye düşündüm kusuruma bakmayın. Anlayacağınız Sayın A Adem Helvacı Hocamdan ve diğer tecrübeli arkadaşlardan yardım ve fikir taleb ediyorum. Bu meblalar makul mü, Tv nin gerçek sorunu ne olabilir ve kendi imkanlarımla parça takma yada tamir imkanım varmıdır Vs. Herşeyden öte 1 aydır kendine ESNAF, USTA, MÜHENDİS diyen lakin gerçekte HIRSIZ, ve DOLANDIRICI sıfatına laik olan şahıslarla uğraşmaktaydım birde aynı şeyin o kadar para verdikten sonra yine başıma gelmesini hiç istemiyorum. Zaman ayırıp okuyanlara ve cevap yazanlara şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar...

Son düzenleme:
Cøsmøs Çevrimdışı

Cøsmøs

Yeni Üye
25 Eki 2021
34
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,068
Cevap için teşekkürler. Bu kişinin videosuna dün denk geldim fakat yukarıda belirtmeyi unuttuğum husus malesef İzmir de ikamet ediyorum. ?

Cevabınız için teşekkürler. Peki Panel harici sadece Ledler değişiyor mu ve maliyeti hakkında fikriniz var mı acaba?

Geçmiş olsun

Internette buldum ne kadar kaliteli , orj , yan sanayi üretimi , olduğunu ve piyasa fiyatını bilmem .
Izmir adresi yazıyor.

JAPON TEKNOLOJİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İnönü caddesi no:232/5 Pirireis mah. Konak/İZMİR

Danışmanız ve forumdan yardım beklemeniz .

Özel servislerede danışmanız ..

Cøsmøs Çevrimdışı

Cøsmøs

Yeni Üye
25 Eki 2021
34
Geçmiş olsun

Internette buldum ne kadar kaliteli , orj , yan sanayi üretimi , olduğunu ve piyasa fiyatını bilmem .
Izmir adresi yazıyor.

JAPON TEKNOLOJİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İnönü caddesi no:232/5 Pirireis mah. Konak/İZMİR

Danışmanız ve forumdan yardım beklemeniz .

Özel servislerede danışmanız ..
Çok teşekkürler... Attığınızı linki biraz inceledim fakat yan sanayi gibi duruyor ve bende artık bu tür yerlere ve kişilere güvenemiyorum malum sebeblerden dolayı ama adres bana çok yakın yarın gidip bilgi alacağım. Ve bu arada eğer led uygun ve orjinal ise bunu ben takabilirmiyim yoksa epey sıkıntılı bir işlemmidir? Eğer basit malzemelerle yapılacak kolaylıkta bir işlemse kendim denemeyi düşünüyorum. Son olarak sorunu Led olarak değerlendirdik fakat başka bir kısım yada ana kartta olma riski mevcut o yüzden net olarak sorunun nerede olduğunu anlamanın bir yolu varmıdır acaba? Tekrar teşekkürler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Çok teşekkürler... Attığınızı linki biraz inceledim fakat yan sanayi gibi duruyor ve bende artık bu tür yerlere ve kişilere güvenemiyorum malum sebeblerden dolayı ama adres bana çok yakın yarın gidip bilgi alacağım. Ve bu arada eğer led uygun ve orjinal ise bunu ben takabilirmiyim yoksa epey sıkıntılı bir işlemmidir? Eğer basit malzemelerle yapılacak kolaylıkta bir işlemse kendim denemeyi düşünüyorum. Son olarak sorunu Led olarak değerlendirdik fakat başka bir kısım yada ana kartta olma riski mevcut o yüzden net olarak sorunun nerede olduğunu anlamanın bir yolu varmıdır acaba? Tekrar teşekkürler.
Çankaya'da uzay elektroniğe gidip led barları sor,en azından "nerede yapılabilir" diye de yardım iste,efendi çocuklardır kesin yardımcı olurlar :ok

Cøsmøs Çevrimdışı

Cøsmøs

Yeni Üye
25 Eki 2021
34
Olumsuzluk yaşarsan da mutlaka burada yaz ki bileyim ,gittiğimde kulaklarını çekerim,bir daha da kendilerini tavsiye etmem :ok
Elbette belirtirim. Orjinal parça ise ve faiş fiyat olmadığı sürece tamir ettirmeyi bile düşenebilirim ha bide tamir adı altında daha çok bozup veya içinden parça çalınıp çakma-çıkma takılmaz ya da kablo takıp anakart değişti ücrette bu demedikleri sürece kimseyle olumsuzluk yaşamam. Artık resmen en büyük korkum-fobim bu oldu malesef. ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Elbette belirtirim. Orjinal parça ise ve faiş fiyat olmadığı sürece tamir ettirmeyi bile düşenebilirim ha bide tamir adı altında daha çok bozup veya içinden parça çalınıp çakma-çıkma takılmaz ya da kablo takıp anakart değişti ücrette bu demedikleri sürece kimseyle olumsuzluk yaşamam. Artık resmen en büyük korkum-fobim bu oldu malesef. ?
Ben hala yaşarım o korkuyu :) ,o yüzden genelde kendi işimi kendim yaparım ,tabii yapabildiklerimi.Senin tv 55 inç ,panel büyük dikkatli olmalısın çünkü çok naziktir paneller.
Bu arada led takımının orjinal olacağını sanmıyorum ,piyasada zor bulunur orjinal led bar çünkü.

Cøsmøs Çevrimdışı

Cøsmøs

Yeni Üye
25 Eki 2021
34
Ben hala yaşarım o korkuyu :) ,o yüzden genelde kendi işimi kendim yaparım ,tabii yapabildiklerimi.Senin tv 55 inç ,panel büyük dikkatli olmalısın çünkü çok naziktir paneller.
Bu arada led takımının orjinal olacağını sanmıyorum ,piyasada zor bulunur orjinal led bar çünkü.
Evet panel kısmı gözümü çok korkutuyor eğer beceremezsem Tv gerçekten çöp olur. Peki yukarıda Sony servisin bana belirttiği mebla makulmüdür çünkü orjinal ürün takacaklarını farzedip işçiliğide dahil edersek gerçek bu fiyatlara çıkabilir mi? Ayrıca illaha orjinal için ısrar etmelimiyim yani yan sanayide iş görür mü? Tabi orjinal gibi olmaz lakin aralarındaki fark farkedilmeyecek kadar az olursa ve kaba tabirle 5 değil 4 yıl götürecekse değerlendirebilirim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet panel kısmı gözümü çok korkutuyor eğer beceremezsem Tv gerçekten çöp olur. Peki yukarıda Sony servisin bana belirttiği mebla makulmüdür çünkü orjinal ürün takacaklarını farzedip işçiliğide dahil edersek gerçek bu fiyatlara çıkabilir mi? Ayrıca illaha orjinal için ısrar etmelimiyim yani yan sanayide iş görür mü? Tabi orjinal gibi olmaz lakin aralarındaki fark farkedilmeyecek kadar az olursa ve kaba tabirle 5 değil 4 yıl götürecekse değerlendirebilirim.
Orjinal takarlar mı bilmiyorum ,ben uzaydan almıştım 2 marka için ,biri üstelik awox tu :) ,ama servisin istediği bana çok geldi ,baştan "ne olursa olsun 1500 olacak" der gibi.Fakat şu da var ,elinde alet edevat yoksa paneli sağlam çıkartıp led değiştirme biraz şansa kalmıştır,çünkü panel büyük ,32-43'' olsa tamam da 55'' panel.
İzmirde tanıdığım yok maalesef ,yoksa oraya git derdim.Bu arada neredesin İzmirde ?

Cøsmøs Çevrimdışı

Cøsmøs

Yeni Üye
25 Eki 2021
34
Orjinal takarlar mı bilmiyorum ,ben uzaydan almıştım 2 marka için ,biri üstelik awox tu :) ,ama servisin istediği bana çok geldi ,baştan "ne olursa olsun 1500 olacak" der gibi.Fakat şu da var ,elinde alet edevat yoksa paneli sağlam çıkartıp led değiştirme biraz şansa kalmıştır,çünkü panel büyük ,32-43'' olsa tamam da 55'' panel.
İzmirde tanıdığım yok maalesef ,yoksa oraya git derdim.Bu arada neredesin İzmirde ?
Evet panel çok riskli ve ilk kez deneyeceğim. Keşke kendim yapma işine girmesem ama tv yi aldığım fiyatın yarısını taleb ediyorlar ve işin sonunda o parayı verip daha beter olma durumu var yukarıda belirttiğim gibi. Ah güzel memleketim ahh!! Panel için uygun iki vakum aleti almayı düşündüm onun dışında tornavida ve steril eldiven eczanelerde satılan bildiğim kadarıyla bunlardan fazlasına gerek yok ama bendeki şansda malum kesin kaş yaparken göz çıkarırım. Konak dayım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt