Sokağa çıkma yasağı geldi

akrep2018 Çevrimiçi

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Bu ülkede her zaman zenginlere bir şey olmaz,olan fakir fukaraya alt kesime olur.Düzen böyle.Bu pandemide de aynısı oluyor,günlük çalışanlar,küçük esnaflar,işi olmayanlar,devamlı sabit geliri olmayanlar ne yapacak,ne ile geçimini sağlayacaklar?Baştakiler bu günleri düşünüp hiç bir tedbir almadıkları için işimiz Allah'a kaldı.Allah sonumuzu hayr eylesin.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
36
Bu kısıtlamalarla çok değişen bir şey olacağını düşünmüyorum. hafta sonları millet evde olacak ama hafta içi özellikle pazartesi ve cuma millet sokaklara saldıracak. Belki dışarı çıkmayan ya da çok az çıkan adam bile haftaiçi çıkacak bu sefer daha kalabalık olacak daha çok insan virüs kapacak. Akşam zaten 21-05 arası çok insan dışarda değil önemli kalabalık gündüz dışarda...Ekonomi kötü olduğu için tam kapanma yapılamıyor. Devlet tüm yatırımları durdurmalı. esnafına-vatandaşına sahip çıkmalı. Bu iş en sonunda sosyal patlamaya ulaşır. virüsü bulup piyasaya salanlar bunu da kullanır. Amerikada seçim öncesi sokakları gördük keza bugün Fransa da aynı..Almanya da bir ara öyleydi. Bu olaylar virüsün çok daha fazla yayılmasını sağlıyor. Amerikada ölüm sayılarını görüyoruz. Kış da geldi Allah kolaylık versin.
aynen düşündüğünüz gibi şu an. çalıştığım işyerinde gözlemlerime göre şu an herşey yığıldı. gelmicek adam bile geliyor :) ayrıca akşamları otobüsler tıkış tıkış o da ayrı bir durum. Allah yardımcımız olsun

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yav şimdi yarın markete gitsem ceza falan yemeyelim :sirit fırınlar açıkmı evde ekmek yok ? almayı unutmuşum, karnım acıktı ,tavuklu pilav kalmış oda az napıcam şimdi:haha

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,460
32
17.e kadar marketler serbest yürüme mesafesi
Hocam eve bunu biliyorum da misal bizim evin burda tüm marketler var ancak yaklaşık 600 metre yürüme mesafesinde yeni market açıldı .Haliyle fiyatlarda ucuz ve uygun ancak kalabalıktan gidemedik.Şimdi epey tenha olur ama gitsek ceza yermiyiz korkusuda var.? Oldu polis çevirdi , adrese bakarlarda olum senin evin orda a101 ,bim ,şok bir sürü bakkal var neyine yetmedi buraya geldin derseler ne cevap veririm onu düşünüyorum.Cevap bulursak gidicez bari ucuzuna erzak alalım.?

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Hocam eve bunu biliyorum da misal bizim evin burda tüm marketler var ancak yaklaşık 600 metre yürüme mesafesinde yeni market açıldı .Haliyle fiyatlarda ucuz ve uygun ancak kalabalıktan gidemedik.Şimdi epey tenha olur ama gitsek ceza yermiyiz korkusuda var.? Oldu polis çevirdi , adrese bakarlarda olum senin evin orda a101 ,bim ,şok bir sürü bakkal var neyine yetmedi buraya geldin derseler ne cevap veririm onu düşünüyorum.Cevap bulursak gidicez bari ucuzuna erzak alalım.?
Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 10.00 - 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

Yazıya göre en yakın mesafe diyor. Tek tek adres sorgulayacağını sanmıyorum ama denk geldiğine göre problem yaşatabilir.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,460
32
Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 10.00 - 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

Yazıya göre en yakın mesafe diyor. Tek tek adres sorgulayacağını sanmıyorum ama denk geldiğine göre problem yaşatabilir.
Galiba en iyisi risk almamak? teşekkürler...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Bu gün hanım "alo,ekmeğimiz yok,yarın sokak yasağı var bize" dediğinde ,saatı çevirip ,6yı 9 gibi gösterdim ve,"ohooo,saat 9 olmuş,bana ekmek al diyorsun" dedim :haha1
Önce yüzüme baktı ve "aaaa, ne çabuk geçti zaman" dedi ,sonra "yarın hamur işi yaparım ,boşver" dedi :hihi
Ama oğlan "anne daha saat 6" deyince de yedim fırçayı iyimi :kiskis

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bu gün hanım "alo,ekmeğimiz yok,yarın sokak yasağı var bize" dediğinde ,saatı çevirip ,6yı 9 gibi gösterdim ve,"ohooo,saat 9 olmuş,bana ekmek al diyorsun" dedim :haha1
Önce yüzüme baktı ve "aaaa, ne çabuk geçti zaman" dedi ,sonra "yarın hamur işi yaparım ,boşver" dedi :hihi
Ama oğlan "anne daha saat 6" deyince de yedim fırçayı iyimi :kiskis
İlahi emmi bizim hatayın biberli ekmeğinden ye yanınada bir çay (şimdi Yedim) Tokluk hissi o kadar iyi ki.

Geri
Üst Alt