Sokağa çıkma yasağı geldi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Mevcut sokağa çıkma yasakları genişletildi.

Hafta içi
Aksam 21 sabah 05 kadar.

Hafta sonu
Cuma aksam 21'den
Pazartesi sabah 05'e kadar

Market kasap gibi işletmeler ile eve paket servisi verecek yerler hafta sonu kısıtlamasının dışındadır.

Restoranlar paket servisi dışında hizmet veremeyecektir.

65 yaş üstü 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacaktır.

Anasınıfı ve benzeri eğitim sınıfı faaliyetlerine ara verilecektir.

Tehdit geçene kadar misafir kabulüne ara vermelerini özellikle rica ediyorum. Evlerde mevlüt, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya gelecekleri etkinlikler yapılamayacaktır.

Cenaze namazları, yakınları dahil en fazla 30 kişi ile kılınacak, nikahlarda bu sayı da geçilmeyecektir.

Hamam, sauna, masaj salonu, yüzme havuzu lunapark gibi yerler faaliyetlerine ara verecektir.

AVM girişte HES kod uygulamasına geçilecektir.

Kalabalık caddeler ile meydana girebilecek kişi sayısı Umimi Hıfzısıhha kurulu ile sınırlandırılabilecektir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
tamamen bitirdiler esnafı (gece ve hafta sonu para kazanan gurup olarak).şimdi bu paralar nasıl kazanılacak ev kirası dükkan kirası nasıl ödenecek elektrik su ne olacak devlete verilen vergi ne olacak bunlar hakkında bilgi yok sadecene yasak.gerisi yok.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
tamamen bitirdiler esnafı (gece ve hafta sonu para kazanan gurup olarak).şimdi bu paralar nasıl kazanılacak ev kirası dükkan kirası nasıl ödenecek elektrik su ne olacak devlete verilen vergi ne olacak bunlar hakkında bilgi yok sadecene yasak.gerisi yok.
Esnaf arkadaşların hali içler acısı
Kime dokunsam bin dert işitiyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
vatandaşı korumak için yapıyorsunda bu insanlar para kazanmadan nasıl bu devran dönecek onu söylemiyorsun ben bu şekilde kesinlikle para kazanamam dükkan sahibi kirayı isteyecek ev sahibi kirayı isteyecek nasıl olacak bu işler bununla ilgili hiç bir bilgi yok sadecene koy yasağı gerisine ben karışmam de .

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

devrezcayi

Yeni Üye
4 May 2020
26
42
Bu kısıtlamalarla çok değişen bir şey olacağını düşünmüyorum. hafta sonları millet evde olacak ama hafta içi özellikle pazartesi ve cuma millet sokaklara saldıracak. Belki dışarı çıkmayan ya da çok az çıkan adam bile haftaiçi çıkacak bu sefer daha kalabalık olacak daha çok insan virüs kapacak. Akşam zaten 21-05 arası çok insan dışarda değil önemli kalabalık gündüz dışarda...Ekonomi kötü olduğu için tam kapanma yapılamıyor. Devlet tüm yatırımları durdurmalı. esnafına-vatandaşına sahip çıkmalı. Bu iş en sonunda sosyal patlamaya ulaşır. virüsü bulup piyasaya salanlar bunu da kullanır. Amerikada seçim öncesi sokakları gördük keza bugün Fransa da aynı..Almanya da bir ara öyleydi. Bu olaylar virüsün çok daha fazla yayılmasını sağlıyor. Amerikada ölüm sayılarını görüyoruz. Kış da geldi Allah kolaylık versin.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Yasaklar en başından beri olması gereken yasaklar , bir ara hafta sonu yasaktı ne kadar düşüş olmuştu görmüştük. Turizm ve ekonomi ayağına yasakları kaldırdılar , vakaları milleti kandırarak düşük söylediler ve gelinen nokta belli. Kimsenin milleti felan düşündüğü yok , baktılar sakladıkları vaka sayıları iyice coşmaya başladı , ölümler bir anda katlanmaya başladı , bu işin altında kalacağız diyerek yasaklar geri geldi. Allah bilir vaka sayıları artık 80 bin midir , 100 bin midir de bize 30 bin diyorlar ? Nasıl inanacağız , daha önce sakladın çünkü 30 bine nasıl inanalım ? Zerre güvenmiyorum bunlara.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
*Kendilerine bir şey olur mu?
+Olmaz

* * *

Cumhurbaşkanı olarak ben halkımı düşünüyorum, sigara nargile içmeyin diyor hacı abi... Şaka gibi...

Neyse; daha fazla yazma zamanı çoktan geçti, Allah iyileri korusun kötülüklere fırsat vermesin inşallah. Rabbim, darda olana, derde düşene, hasta olana, borcu kalana yardım eylesin, sabır selamet versin... Niyeti, kalbi, sıfatı, sureti bozuk olanlardan, haramı yol eylemiş münafıklardan da cümlemizi muhafaza eylesin... Amin.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
*Kendilerine bir şey olur mu?
+Olmaz

* * *

Cumhurbaşkanı olarak ben halkımı düşünüyorum, sigara nargile içmeyin diyor hacı abi... Şaka gibi...

Neyse; daha fazla yazma zamanı çoktan geçti, Allah iyileri korusun kötülüklere fırsat vermesin inşallah. Rabbim, darda olana, derde düşene, hasta olana, borcu kalana yardım eylesin, sabır selamet versin... Niyeti, kalbi, sıfatı, sureti bozuk olanlardan, haramı yol eylemiş münafıklardan da cümlemizi muhafaza eylesin... Amin.
Amin.

Serindalga Çevrimdışı

Serindalga 

Aktif Üye
28 Ara 2019
100
38
yövmiyeci olarak çalışıyorum patron gelme dedi yasaklar bitene kadar ve corona vaka sayısı azalana kadar zaten kendiside dükkanı kapatacak..başka bir işte bulamıyorum..kredim var ne olacak ? kredi gününde zırt pırt banka rahatsız edecek..krediyi geçtim mutfak masrafını nereden bulucam..
Kiracıların Allah yardımcısı olsun..
Devletimiz nakit yardımıda yapmıyor işsizlik maaşınıda alamıyorum günü dolmadığı için

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
yövmiyeci olarak çalışıyorum patron gelme dedi yasaklar bitene kadar ve corona vaka sayısı azalana kadar zaten kendiside dükkanı kapatacak..başka bir işte bulamıyorum..kredim var ne olacak ? kredi gününde zırt pırt banka rahatsız edecek..krediyi geçtim mutfak masrafını nereden bulucam..
Devletimiz nakit yardımıda yapmıyor işsizlik maaşınıda alamıyorum günü dolmadığı için
Rabbim zorda olanın yar ve yardımcısı olsun. Bu kiralar ve bu vergi yükü ile Hem ev kira hem iş yeri kira, Araçların giderleri yakıt masrafları işin içine personel de girince ülke insanının, çalışanın, işi olup da sizin gibi çalışamayanın, esnafın, İşsiz kardeşlerimizin halinden kim anlayacak bilemiyorum :((

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Yüz bin milyon satır yazarım ama nafile... Gerçek hayat bu ve benzeri iken ülkenin her şeyinden sorumlu olan başı çıkıp "ben sizi düşünüyorum, sigara ve nargile içmeyin" diyorsa söylesek ne, yazsak ne...

Rabbim, iyileri korusun. Kötülere fırsat vermesin inşallah.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Yüz bin milyon satır yazarım ama nafile... Gerçek hayat bu ve benzeri iken ülkenin her şeyinden sorumlu olan başı çıkıp "ben sizi düşünüyorum, sigara ve nargile içmeyin" diyorsa söylesek ne, yazsak ne...

Rabbim, iyileri korusun. Kötülere fırsat vermesin inşallah.
Günlerce eve tıkıldık. Biz evdeyken ilçe teşkilatında tanıdığı olan kim var ise dışarıdaydı
Günlerce eve tıkıldık, Biz evdeyken bize koklatılmayan destekler (Vatandaş olarak) yine çok mağdur(!) olan müteahhitlere gitti.
Günlerce eve tıkılacağız, Ve ne yazık ki kimseden hiç bir beklentimiz yok, umudumuz yok, sabrımız yok. Ayakta durabilecek kadar gücü olan başarılı, ayakta kalamayacak olanın rabbim yar ve yardımcısı olsun ne diyelim.

Geri
Üst Alt