Sokağa çıkma yasağı geldi

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
Peki sizin öneriniz nedir. Ne yapmalı yöneticiler.
ne yapmalıyı bilmek benim işim değil.ama ne yapılmalıydı derseniz; yurt dışı kaynaklı bir virüs için çok ama çok basitçe önlem alınabilirdi derim. virüs haberi çıkar çıkmaz tüm yurda girişlerde karantina süresi uygulansaydı, salgın çok daha hafif geçerdi mesela.

M Çevrimdışı

merpol

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ne yapmalıyı bilmek benim işim değil.ama ne yapılmalıydı derseniz; yurt dışı kaynaklı bir virüs için çok ama çok basitçe önlem alınabilirdi derim. virüs haberi çıkar çıkmaz tüm yurda girişlerde karantina süresi uygulansaydı, salgın çok daha hafif geçerdi mesela.
Şu an ne yapmalılar diye sormuştum, sokağa çıkma yasağı ile ilgili.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Şu an ne yapmalılar diye sormuştum, sokağa çıkma yasağı ile ilgili.
Ne yapacaklarını, aklı selim insanlar 9 yıldır yazıyor ama dinledikleri yok beyefendilerin...

Ne yapmamalarını yazayım daha kısa ve kolay olur...

Haram yemesinler, dini paraya menfaate, makama değişmesinler, dün siyah dediklerine bu gün beyaz demesinler, israf, torpil, adam kayırma yapmasınlar yeterli...

Bunları yapmayınca, elinde bir çok kaynak olurdu ve bu süreçte "kimse sokağa çıkmasın, üç ay bizdensiniz" deme imkanı bulunurdu...

M Çevrimdışı

merpol

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ne yapacaklarını, aklı selim insanlar 9 yıldır yazıyor ama dinledikleri yok beyefendilerin...

Ne yapmamalarını yazayım daha kısa ve kolay olur...

Haram yemesinler, dini paraya menfaate, makama değişmesinler, dün siyah dediklerine bu gün beyaz demesinler, israf, torpil, adam kayırma yapmasınlar yeterli...

Bunları yapmayınca, elinde bir çok kaynak olurdu ve bu süreçte "kimse sokağa çıkmasın, üç ay bizdensiniz" deme imkanı bulunurdu...
Ben siyasetten o kadar soğudum ki, hiç bir partiye güvenim kalmadı. Vatandaş olarak, başımıza kim gelmişse hakkıyla hukukuyla çalışması için dua ederim, keyfine ve menfaatine çalışanları da Allah'a havale ederim. Vatandaş olarak başka yapabileceğimiz birşey yok. Her parti biz mükemmeliz diyor, keşke her parti sırasıyla yönetse de görsek.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Ben siyasetten o kadar soğudum ki, hiç bir partiye güvenim kalmadı. Vatandaş olarak, başımıza kim gelmişse hakkıyla hukukuyla çalışması için dua ederim, keyfine ve menfaatine çalışanları da Allah'a havale ederim. Vatandaş olarak başka yapabileceğimiz birşey yok. Her parti biz mükemmeliz diyor, keşke her parti sırasıyla yönetse de görsek.
Yazdıklarınıza katılmakla birlikte, Bir noktayı ilave etmek istiyorum...

Ben, doğruya doğru, yanlışa yanlış diyorum, haksızlık veya yanlış bir şey varsa düzeltmeye, haksızlığa mani olmaya çalışıyorum, Müslümanım elhamdülillah ve Müslüman gibi yaşamaya çalışıyorum...

Not; Şimdi birilerinin çıkıp "sanki ben haram mı yiyorum, ben de Müslümanım" deme ihtimaline karşı yazdıklarımın beni bağlandığını belirteyim.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
739
Şimdi pideciyi aradım 23:00 a kadar çalışıyoruz diyor.
Fırınlar, pideciler, dürümcüler, marketler, sağlık çalışanları, güvenlik görevlileri, temizlik işçileri, sucular, pastahaneler, kargo vb. Yerler full açık.
Nasıl bir sokağa çıkma yasağı bu nüfusun yarısı sokakta.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
SAVE_20201117_211538.jpg

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bir esnaf olarak gece daha çok iş yapıyoruz biz şimdi kirayı nasıl çıkaracağız(hafta sonları daha çok iş oluyor) elektriği suyu vergiyi kim ödeyecek korona değil ben bunlardan daha çok korkuyorum esnafı düşünen. yok.bu gidişle korondan önce parasızlıktan öleceğiz.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,101
41
Yarın iç işleri sanırım tam bir açıklama yapacak

Okulları kapatıyor fakat kreş ve gündüz bakım evleri ne olacak

Çalışan insanlar ne yapacak vs vs

Çok çalışma yapılmadan alınmış kararlar gibi duruyor

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
bir esnaf olarak gece daha çok iş yapıyoruz biz şimdi kirayı nasıl çıkaracağız(hafta sonları daha çok iş oluyor) elektriği suyu vergiyi kim ödeyecek korona değil ben bunlardan daha çok korkuyorum esnafı düşünen. yok.bu gidişle korondan önce parasızlıktan öleceğiz.
Allah yardımcınız olsun. Yapacak pek de bir şey yok insanlar laf dinlemiyor maske takmıyor mesafe korumuyor mecburen böyle adımlar atılması gerekiyor sonra. Ekonomimizin durumu zaten belli tam yasaklar da uygulanamıyor arada kalmış bir durumda böyle gidip geliyoruz işte, vatandaşlarımız ne zaman özen göstermeye başlayıp, akıllanırsa ancak o zaman bu virüsle mücadele de başarılı olabiliriz.

Geri
Üst Alt