Sokağa çıkma yasağı geldi

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Olması gerektiğini düşünüyor ve bekliyordum esasen. Bu ülkede olan neredeyse hiç bir şey şaşırtmıyor beni o yüzden yasak olmasa da şaşırmazdım.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
739
Ülkenin yarısı dışarda nasıl sokağa çıkma yasağı ki.
Sağlık çalışanları.
Eczaneler.
Fırınlar.
Kargolar.
Güvenlik görevlileri.
Temizlik görevlileri.
Vb.
Bunları işe götürüp getiren personeller.
İki grup hariç hiç Kimse sokağa çıkmazsa anlarım.
Aslında tek grupta neyse.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,460
32
23-24-25-26 Mayıs'ta

Ramazan Bayramı arefesi ve 3 gün bayram süresince yurt genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bayram ayağına, yurt beğenmeyen sigoynalar gibi gezen, düşüncesiz insanlar için güzel karar.
Bakalım sokağa çıkma yasağı neymiş bizde tadalım? Şaka bir yana örf adet,geleneklerini sağlıktan öte gören toplumumuz için yerinde bir karar.Keşke önlemler şuana kadar gevşetilmeyip bayramı bu şekilde geçirerek son bulsaydı süreç.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üfürükçüye korona defetmeye gidip üfürükçünün kendisinden korona kapan 20 küsür kişi

Bu kadar feryat figana rağmen İftar yemeğine topluca gidip korona kapan 13 kişi

Sokağa çıkma yasağına rağmen ''Canımız sıkıldı'' diyerek çıkıp dip dibe gezen 13 kişi

İyileşti diye boğa kesip yemek veren muhteremin davetine gidip yemekte korona kapan 146 kişi

Durumunu bilmiyormuş gibi taziyeye gidip 30 aileye birden korona bulaştıran 1 kişi

ve daha ülkemizin haber bültenlerine konu alan yüzler, binler, onbinlerce kişinin yaşadığı güzel ülkemde en güzel yönetim şekli yasaklarla yürütülen yönetim şeklidir.

Reyiz haklıdır kimse kusura bakmasın, Adam bizi tanıyor da hareket ediyor, nasıl hak ediyorsak öyle yönetiliyoruz işte..

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
En çok çocuklar için üzücü, ev ev gezip şeker toplayamayacaklar.
:uzgun
Bütün yanlışların, suçların, günahların etkisi onların üzerinde patlıyor ya zaten...

Büyükler savaşır
Büyükler sevişir
Büyükler küsüşür
Büyükler boşanır
Büyükler yanlıştadır
Büyükler büyüklenir

Ama ceremeyi hep çocuklar çeker...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Sallayın şekeri.
Eskinin doğal şekerimi kaldı ki.
Çocukları bu konuda çoktan bilinçlendirmeniz gerekiyordu.
Nerde kanserojen ürün varsa onlara meylimiz var.

Aynen öyle, nişasta bazlı şeker (NŞB) kadar zararlı bir şey yok.
Ben şu sıralar NŞB den uzak durmaya çalışıyorum ve gerçekten zor.
Çocukluktan uzak tutmak ve spora alıştırmak lazım nesilleri.
Sporsuzluktan hantallaşmış nesiller yetişiyor. :kiskis

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
ilginç olan, 2 günlük, şu günlerde 4 günlük sokağa çıkma yasakları ve hemen ardından "normalleşme çalışmaları" sonra yine sokağa çıkma yasakları???? normal aklı olan aydınlatabilir mi? ben anlayamıyorum. virüse kanun hükmünde kararname ile bulaşma zamanları mı belirlenmiş??????

M Çevrimdışı

merpol

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ilginç olan, 2 günlük, şu günlerde 4 günlük sokağa çıkma yasakları ve hemen ardından "normalleşme çalışmaları" sonra yine sokağa çıkma yasakları???? normal aklı olan aydınlatabilir mi? ben anlayamıyorum. virüse kanun hükmünde kararname ile bulaşma zamanları mı belirlenmiş??????
Kalabalık ve sosyal etkileşimin yoğun olacağı zamanlarda önlem alıyorlar. Bence hükümetin işi kolay değil. Bu konuda her ne yapsa mutlaka birileri tarafından eleştiriliyor. Hakkıyla hukukuyla çalışan tüm yöneticilerimize ALLAH yardım etsin.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
Kalabalık ve sosyal etkileşimin yoğun olacağı zamanlarda önlem alıyorlar. Bence hükümetin işi kolay değil. Bu konuda her ne yapsa mutlaka birileri tarafından eleştiriliyor. Hakkıyla hukukuyla çalışan tüm yöneticilerimize ALLAH yardım etsin.
yasak olmayan günlerde marketlere, pazarlara falan bir uğrayın. sonra buraya yine yazın.

Geri
Üst Alt