Ses sistemi hakkında.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
İleriyi bekleyemedim hocam ilk başlarda avr filan dediniz kafam karıştı sonunda olan oldu ?

IMG_20200314_154340.jpg

Komple takımı dizmişsiniz maşallah. :haha1
Umarım tatmin eder. Kaça mal oldu? 5000 vardır herhalde?
Bir de araştırıp karar verseydiniz derim bu işe. :hmm

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Yok hoparlör sıfır aldım mağazadan. Avr ile subwoofer ikinciel aldım birinden

AVR sanırım 4K video sinyalini desteklemiyor, bilginiz olsun.
Ses için kullanırsınız da, 4K video sinyali gönderemeyebilirsiniz TV'ye. (Box, konsol, pc vs. takacaksanız eğer.)
Yine de iyi günlerde kullanın. Bir ses performansı videosu bekliyoruz diyeyim o zaman.
Özelden size demo bulabileceğiniz bir site paylaşabilirim. :hihi

Sefa06 Çevrimdışı

Sefa06

Aktif Üye
24 Haz 2018
142
AVR sanırım 4K video sinyalini desteklemiyor, bilginiz olsun.
Ses için kullanırsınız da, 4K video sinyali gönderemeyebilirsiniz TV'ye. (Box, konsol, pc vs. takacaksanız eğer.)
Yine de iyi günlerde kullanın. Bir ses performansı videosu bekliyoruz diyeyim o zaman.
Özelden size demo bulabileceğiniz bir site paylaşabilirim. :hihi
Tamam teşekkürler daha iyisi sizin olsun.birde hocam şimdi ben mi boxu TV'ye takıyorum TV'den arc ile ses alıyorum mix boxun gonderdigi dts .5.1 sesleri alabiliyormuyum yoksa cihazı avr ye baglamammi gerek
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ya admlar king, kullanacakları sisteme bak. benimde ses anfisi bozuldu buna bakıyordum :hihi:haha1

dükkandaki pc bağlıyacağım
Taksitle aldım bende hocam ? inşallah daha iyileri sizlerin olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Tamam teşekkürler daha iyisi sizin olsun.birde hocam şimdi ben mi boxu TV'ye takıyorum TV'den arc ile ses alıyorum mix boxun gonderdigi dts .5.1 sesleri alabiliyormuyum yoksa cihazı avr ye baglamammi gerek

TV'den ARC ile aldığınız için ses geliyor evet ama sesi TV'mi çözüyor yoksa receiver mı çözüyor ona bakmak gerek.
Sizin TV Arçelik miydi? Neydi sizin TV?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Sizin ihtiyacınız olan işlem Passthrough ama TV'de böyle bir seçenek olmaz muhtemelen. (Hele ki Arçelik'te.)
TV'nizin kılavuzuna baktım, aşağıdaki kısımlara bakın derim.

AD Dönüştürme dediği yere bir bakın derim. Analog digital dönüştürme muhtemelen.
DTS DRC kapalı olsun.

1f2735eea485454d8.png

HDMI ARC ve CEC bağlantısı;

21870688d8027855e.png

Sefa06 Çevrimdışı

Sefa06

Aktif Üye
24 Haz 2018
142
Sizin ihtiyacınız olan işlem Passthrough ama TV'de böyle bir seçenek olmaz muhtemelen. (Hele ki Arçelik'te.)
TV'nizin kılavuzuna baktım, aşağıdaki kısımlara bakın derim.

AD Dönüştürme dediği yere bir bakın derim. Analog digital dönüştürme muhtemelen.
DTS DRC kapalı olsun.

1f2735eea485454d8.png

HDMI ARC ve CEC bağlantısı;

21870688d8027855e.png
Tamam teşekkürler bı bakayım sinyal geldiğinde avr nin ekranında yazıyor galiba

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Tamam teşekkürler bı bakayım sinyal geldiğinde avr nin ekranında yazıyor galiba

Rica ederim, gösterge ekranında DTS veya Dolby logosu ya da bir yazı görünüyorsa sesi AVR çözüyor olabilir.
Netflix veya usb den DTS, Dolby sesi olan bir içerik açın, sonra bakın AVR ekranında bir değişim var mı.

A/D dönüştürme seçeneğine girilebiliyorsa çözümü oradadır muhtemelen.
Ya da dijital çıkış diye bir seçenek varsa TV'de orayı PCM yerine sıkıştırılmış yapmayı da deneyebilirsiniz.
(Vestel'de böyle mesela, ama passthrough değil o da sanırım emin değilim.)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri