Seg tv yatay çizgiler

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ucretle tv degisti diyelim eski tv yi aliyolar mi
evet alıyorlar yerine yeni veriyorlar sana ilk etapta panel değişimi teklif edecekler misal 1700 TL diyecekler
Kabul ediyormusunuz diye caydırıcı olarak soruyorlar evet panel değişimi istiyorum diyeceksin arkadan seni arayıp indirimli tv teklif edecekler sonra pazarlık başlıyor işte

şikayet var dan alıntı bu arkadaş gibi ısrarcı ol fiyat istediğin seviyeye gelince anlaşırşın vestelle

2016 yılında aldığım ua8300 nin 2021 eylül ayında sı vermesi sebebiyle, kaydı oluşturdum. 8 Eylül 2021 günü servisten arkadaşlar gelip ye baktılar ve panel arızası dediler. 1650 TL panel ücreti olduğunu, panel değişimi isteyip istemediğimi sordular. Paneli değiştirmelerini istedim. Daha sonra ellerinde bu panelin olmadığını söylediler. Böyle durumlarda Vestel Manisa dan ücretli TV değişimi için arama yapıldığını, bu aramayı isteyip istemediğimi sordular. İstediğimi söyledim. 60 TL servis ücreti alıp gittiler. (buraya kadar yaşananlara şaşırmadım çünkü herkes aynı şeyi yazmış sosyal mecralarda)

Birkaç saat sonra servisten bir yetkili arayıp Vestel Manisa'nın 55" 4K Smart TV 3788 TL lik teklifini iletti. Kabul etmediğimi söyledim.

10 yıl yedek parça hizmeti sunması gereken firma yedek parça hizmeti sunmuyor, sunmadığı gibi 1650 TL'ye çözülecek arıza için benden 3788 TL istiyor. İndirimli veriyoruz dedikleri TV de piyasadan 500 TL daha düşük bir fiyat. Biraz araştırsam belki de internette aynı fiyata aynı TV yi bulabilirim. (servis kaydı oluşturmadan yaptığım araştırmadan dolayı buraya kadar olan kısım da şaşırtmadı)

Sonra insanlar neden kullanmıyor. Bu kafayla devam edin. Tüketici Mahkemesi'ne başvurup sonuçları göreceğiz bakalım.

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Sabah ola hayrola o teklifleri kabul etmem muhtemelen piyasadan yari yariya veya yakin teklif gelmedkikce.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Geçmiş olsun ledler yanıyor mu ?
Yanmıyor sa LED de kesmiş.
Ama ledler aydınlatıyor görüntü yoksa panel komple kesmiş, servis kaydı oluştur bı baksınlar en kötü 60 TL tespit ücreti sunarlar. Panel ellerinde yoksa ücretli değişim olur 3000 TL lik TV size 2300 TL ye gelir. Eğer aklımda daha büyük yada android düşüncen varsa bunun üstünden teklif yaparlar. Eski cihazı sizden alıyorlar. 2 yıl garanti ile yeni veriyorlar.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Biri forumdan 65inç ücretli değişimle hemde çok uygun fiyata öyle bir konu vardı bayağı pazarlık sonucu
Ama ledler aydınlatıyor görüntü yoksa panel komple kesmiş, servis kaydı oluştur bı baksınlar en kötü 69 TL tespit ücreti sunarlar. Panel ellerinde yoksa ücretli değişim olur 3000 TL lik TV size 2300 TL ye gelir. Eğer aklımda daha büyük yada android düşüncen varsa bunun üstünden teklif yaparlar. Eski cihazı sizden alıyorlar. 2 yıl garanti ile yeni veriyorlar.
Şimdi aklıma geldi LED arızası COF arızasına sebep olmasın ısı kaynaklı olabilr erken led arızası fark edilse
belki cof arızası olmazdı gibime geliyor F fikoloji hocam

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tabiki, durumunuzu izah edebilirsiniz, çocuk okutuyorum, kiracıyim biraz daha fiyat indirimi yaparsanız anca o şekilde onaylayabilirim maddi durumum yok gibi vs vs

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Ama ledler aydınlatıyor görüntü yoksa panel komple kesmiş, servis kaydı oluştur bı baksınlar en kötü 60 TL tespit ücreti sunarlar. Panel ellerinde yoksa ücretli değişim olur 3000 TL lik TV size 2300 TL ye gelir. Eğer aklımda daha büyük yada android düşüncen varsa bunun üstünden teklif yaparlar. Eski cihazı sizden alıyorlar. 2 yıl garanti ile yeni veriyorlar.
Ledler yanio hocam aydinlanma var ekranda
Komple panelse ortalama beye mâl olur

Moderatör tarafında düzenlendi:
K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Orijinal bir ekran takılacak neden olmasın. Tabiki cihazın ömrü LED hayatını da hesaba katın fiyat ile düşünmeye başlayın ?
Geldi servis alri goturdu tv yi onarim merkezinde bakilcak dedi. Simdi hu onarim merkesi vestel yetkili servisi kndi icinde mi yoksa gidip disarda yaptirip ki getiriolar

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
vestelin anlaşmalı panel merkezleri
Bakalim sonuc ne olacak sagol hocam cevaplar icin
Fikoloji hocam sikayetvarda dolu boyle panel arizasindan dolayi yeni tv satma durumu. Verdikleri fiyatta 500 lira indirimli felan. Bu vestelin taktigi bu anlasilan yedek parca bulundurmayip tv bozulunca yeni tv itelemeye calismak. Simdi muhtemelen bndede durum ayni olacak. Philips pus8505 nasil bi tv dir sorun cikarmadan bi 5 6 sene gitsin istiyorum
Aksamdan tv de hic hareket yoktu ledler yaniyodu ses var goruntu yoktu.bu sabah servis tv acti ekranda cift goruntu dalgalanma yesilli kirmizili renkler vardi.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt