Seg tv yatay çizgiler

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Böyle umarsızca yazıyormuş gibi algılanmak istemem arkadaşlar lakin tv leriniz yaklaşılk 4-5 yaşlarına geldi ve ekranda titreme, yatay/dikey çizgiler çıkartmaya başladıysa %90 sel dediğimiz panelin hücre yapısından yani halk tabiri ile komple panelden kaynaklanıyor bu sorunlar.

Sota Sota Ahmet kardeşim hatırlar, Yaklaşık 2-3 yıl önce DH forumunda beni topa tuttular ''Bu kadar yüksek bedeller ile bu tv leri alıyorsunuz ancak 4-5 yıl sonra çöpe atacaksınız'' dediğim için.

Benim yeni dünya teknoloji anlayışım bu sevgili arkadaşlar, Uzun garantili, Yüksek özellikli ancak düşük bütçeli ürünler alıp, 4-5 yıl kullanıp sonra stres olmamak. 4-5 yıl beni götürsün, verdiğim paranın hakkını versin sonra bozulursa bozulsun kafama takmayayım çok para verdim de bozuldu diyerek :)

Beyaz eşyada sizlere istisnasız tavsiyem bilinen firmaların alt markalareını alın ve ek 4 yıl garantisini yaptırın, 7 Yıl kafanız rahat olsun 7 yıldan sonra fazladan çalıştığı her sene size piyango olur :))

Elektronik ürün guruplarında maalesef bunu yapmıyorlar zira TV gurubunda kâr marjı çok düşük.

%90 paneliniz arızalı, kalan %10 luk olasılık için servise muayene ücreti verip vermemek sizin kararınız :ok
Adem hocam 49ud9400 tv im var 4yillik tv garantisi bitti dogal olarak.simdi ekranda 1 tane
yatay cizgi cikti youtube da bantla felan bubarizayi cozuyilar nedersin ise yarami sence Adem Helvacı Adem Helvacı

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555

Ustam senden ve adem hocamdan allah razi olsun. Bantla tamir mümkünmus demekcki haftasonu tv yo söküp uygulamayi yapicam insallah
F fikoloji hocam 2 tane cof girisi var ikisinide mi deniycez hangisinden baslayalim isleme

Ustam senden ve adem hocamdan allah razi olsun. Bantla tamir mümkünmus demekcki haftasonu tv yo söküp uygulamayi yapicam insallah
F fikoloji hocam 2 tane cof girisi var ikisinide mi deniycez hangisinden baslayalim isleme
Screenshot_20210920-133554_Gallery.jpg

Benim arıza tam olarak boyle

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Screenshot_20210920-133554_Gallery.jpg

Benim arıza tam olarak boyle
Cof resmini de atar mısın ?
Giren kablonun birini sok önce hangi tarafta var test edin ona göre solda mi sagdami tespit edin. Panel konusunda adem abi daha başarılı olduğu için çok bilgim yok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam peki play station bozar mi tv yi gunde 3 4 saat oyun oynuyo cocuklar
Bozmaz hocam şimdiki ses var görüntü yok led arızası gibi 3 max 5 yıl ledlerin ömrü var led tv max 5 yıl çalışır
Led arızası 2-3 yıl gibi kullanıma bağlı 5 yılda arıza vermez değişir

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Bozmaz hocam şimdiki ses var görüntü yok led arızası gibi 3 max 5 yıl ledlerin ömrü var led tv max 5 yıl çalışır
Led arızası 2-3 yıl gibi kullanıma bağlı 5 yılda arıza vermez değişir
Simdi evdekiler diyo tek cizgi birden tık tık tık diye cogaldi ekraj karardi bakalim yarin servis gelcek insallah ne diyecekler. Soylemem gereken talep etmem gereken bi sey varmi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Simdi evdekiler diyo tek cizgi birden tık tık tık diye cogaldi ekraj karardi bakalim yarin servis gelcek insallah ne diyecekler. Soylemem gereken talep etmem gereken bi sey varmi
Ekranda çizgi çıktı kendiliğinden ertesi gün çizgiler artı ekran gitti pat diye söyle tamir edilmesini istiyorum de

Tamirde diret sen cof panel arızası varsa parça yok vs diyecekler 10 yıl parça bulundurma vs yeni tv teklif edecekler

fiyat yüksek gelirse pazarlık yaparsın kafana yatarsa uygun fiyata tv yenilenmiş olur

Geri
Üst Alt