SEG SCM9100 Çamaşır Makinesi 9KG 1000 Devir *** A101 satışı 899TL

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
tekrar selamlar ,
A101 mağazasına gittim ancak 20 günden önce teslim edemeyiz şeklinde bilgi aldım.
bu nedenle araştırmalarımı internete kaydırdım .

Aşağıdaki 3 model konusunda hangisini almalıyım fikir verebilirmisiniz ?

Finlux Klasik 7110 M Çamaşır Makinesi

Regal Pratica 7100 TY A++ 7 KG 1000 Devir Çamaşır Makinesi

Vestfrost VFCM 7101 T A++ 1000 Devir Çamaşır Makinası

Not : Vestfrost u işyeri için almıştım 2 ay kadar sonra servis çağırdık ve karta su kaçmış denilerek kart değişimi yapılmıştı
350 TL ye. bu tarz sorunu bildiğimden 3. seçenekten uzak durmaya çalışıyorum.
(Kartın su kaçacak yerde olup olmadığını da bilmiyorum tabi. )

** 800-1000 TL bandında önerebileceğin başka model var ise oda kabuldür hocam.

REGAL benim tercihim olur yalnız sanki o modeli 710TY olması gerekir :alala.

Gerçi kullanılan donanım aynı ama REGAL bana daha kurumsal geliyor diğerleri birisi distribütörde, birisi zincir mağazaların ürünü. REGAL ise direkt fabrikadan dağılıyor.

Şu su kaçmış denerek para alınan makine aklıma takıldı, Suyun nereden kaçtığını buldular mı?? Eğer makinenin üstüne su dökülüp de içine kaçtı ise ve elektronik kart bölümüne geldi ise ok ancak eğer deterjan çekmecesinden sızan bir su var ve bu nedenle kart deforme olmuşsa

1- Aynı arıza tekrar edecektir
2- Garanti kapsamında hizmet vermeleri gerekirdi

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Adem Helvacı Ado
regal modeli şöyle yazıyor ,
Regal Pratica 7100 TY başka bilgi bulamadım.

su kaçan makine hakkında şirket olarak çok direttik ancak maalesef garantli yaptıramadık.
makinenin üzerine su dökülünce karta su gidermi bilemiyorum. Benim mantiğima göre su ile çalışan makinelerde
elektronik aksam tamamen su geçirmez içinde olmalı.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
regal modeli şöyle yazıyor ,
Regal Pratica 7100 TY başka bilgi bulamadım.

su kaçan makine hakkında şirket olarak çok direttik ancak maalesef garantli yaptıramadık.
makinenin üzerine su dökülünce karta su gidermi bilemiyorum. Benim mantiğima göre su ile çalışan makinelerde
elektronik aksam tamamen su geçirmez içinde olmalı.

kendi çalışma koşullarına göre su geirmeyecek mühendisliğe sahip ancak marka bağımsız olarak üstten gelen suya karşı koruma sağlayamıyorlar maalesef. Çok BOSCH SAMSUNG gibi markalar gördüm bu sorunla karşılaşan maalesef.

Üst kapaktan yürüyen su, üst kapak ile ön panel aralığından sızıyor içeriye, her ne kadar muhafaza amaçlı üst bölüme şeffaf esnek plastik donanımlar yapılsa da zamanında, Su yürümesine engel olamadılar tam anlamı ile.

Bir araştırayım azizim zira pratica serisi benim aklımda kaldığı kadarıyla hem 300 500 700 vs şeklinde 3 rakamlı ilerlerdi. 7100 olarak araştıracağım :ok

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Adem Helvacı Ado
tamamdır üstad. senden haber gelmeden alım yapmayı düşünmüyorum.
Senin referansın Marka değerinden çok daha önemli benim için bilirsin. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
tamamdır üstad. senden haber gelmeden alım yapmayı düşünmüyorum.
Senin referansın Marka değerinden çok daha önemli benim için bilirsin. :ok

Güvenine teşekkür ederim kardeşim :ok

Ben ürünü buldum, 7100 olarak nette dolaşan ürün sistemde 710TY yani senin söylediğin ile benim söylediğim aynı makine :))

49 Litre tambur hacmi, Hanyu pompası, 1000rpm 350watt motoru İle stabil olan ve bildiğimiz bir makinedir.

Bu makinede göreceğim tek eksik, 7 segment display olmamasıdır, Onun dışında uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir ürün. Yanlış hatırlamıyorsam gecikmeli başlat, kolay ütü, ek durulama, hızlı yıkama vs gibi ek fonksiyonları da var dı :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
hocam çıta yükseldi biraz.
herikiside aynı para olmak üzere 9 kg seçeneklerinden hangisi sizce _?

- 1.164,90
- 1.169

İşte şimdi daha iyi oldu :kiskis

9101 61 litre tambur hacmi, 1200rpm kapasiteli DC motor, Bumerang gövde, kireç kalkanlı rezistans vs vs. Ekran da en azından benim istediğim gibi süre göstergeli LED ekran.

Eko9711 i ayırıyorum zira asenkron motor mevcut yani REGAL den aşağıda kalır bu model. O da 61 litre. diğer genel özellikleri neredeyse %90 oranıdna aynı. Tabi VESTEL ana marka farkını estetik olarak ürüne yansıtmışlar.

Ben yine de REGAL derim :ok

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Adem Helvacı Ado
Bize marka lazım değil . işlevsellik ve daha uzun ömür lazım . o zaman regal siparişi geçiyorum hemen.
ilgine yeniden teşekkür ederim. Bu arada garanti uzatma olayı regallerde de varmı ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
Bize marka lazım değil . işlevsellik ve daha uzun ömür lazım . o zaman regal siparişi geçiyorum hemen.
ilgine yeniden teşekkür ederim. Bu arada garanti uzatma olayı regallerde de varmı ?

Var sevgili kardeşim, İlk 6 ay düşük, 6 aydan sonrası biraz daha yüksektir ücret olarak.

+1
+2
+3
+4

İstediğinizi seçebilirsiniz ve 70 ile 150TL arasında değişir rakamlar (3 aşağı 5 yukarı değişkendir net rakam hatırlamıyorum şu an)

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Adem Helvacı Ado
bunu direkt kuruluma gelen servise söylüyoruz değilmi. ?
yoksa internetten mi yapıyoruz. N11 den alırken bişey sormadı çünkü

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
bunu direkt kuruluma gelen servise söylüyoruz değilmi. ?
yoksa internetten mi yapıyoruz. N11 den alırken bişey sormadı çünkü

Yetkili servise bu talebinizi dile getirdiğinizde, (Montaj kaydınız esnasında söylerseniz iyi olur) Montaja gelen ekip, yanlarındaki terminalden sisteme giriş yapar sizden de bedelini tahsil ederek belgesini yanlarındaki mobil yazıcıdan çıktı olarak size teslim ederler. :ok

Hemen de yaptırabilirsiniz, daha sonra gelip geçerken servisin ofisine uğrayıp orada da yaptırabilirsiniz :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
çok sordum ancak regal olarak bu model de var. ultra sessiz falan demiş.

seçeneklere aşağıdaki modelleride eklersek ne dersiniz?

Almayı Düşündüğüm model ;
- 1.165 TL

Diğerler Linkler ;

Aradaki rakamsal fark ile teknoloji farkı oran orantı aralığı oldukça açık, Yani BLDC motorlu bir makine ile DC motor arasındaki fark rakamsalolarak 100TL ise tereddüttüz BLDC olanı tercih edilmelidir.

Ben bu üretimlerde bir tek pompa urubunu eleştiriyorum zira yıkama esnasında size sunduğu sessizliği sıkma esnasında o kadar da sunmuyor.

Tabi burada pompalama esnasında suyun hareketinin yarattığı ses de etkendir bunu kabul ediyorum ama gönül isterdi ki yıkama motorunu BLDC yapmışken pompa motoru aseknron olmasaydı keşke :))

Yine de tercihim REGAL 9121 olurdu :ok

Geri
Üst Alt