SEG SCM9100 Çamaşır Makinesi 9KG 1000 Devir *** A101 satışı 899TL

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
Değerli kardeşim selamlar

Foruma giremediğim nadir zamanlar oluyor o zamana dek gelmişsiniz kusura bakmayınız lütfen.

Ürün ciddi anlamda kaydadeğer bir ürün lakin özel olarak öğrenmek istediğiniz bir husus var ise yazın lütfen, :ok

Hocam urun le ılgılı olarak kalıtesı nasıldır? teknık ozellıklerı ıyı duruyor. fakat malzeme kalıtesı olarak vestelden aşağı mı olur? bozulmalar falan fazla olur mu? malum ucuz et muhabbetı.
asıl onemlısı de camasırları ıyı yıkar mı temız yıkar mı? bosh marka var su an hıc bır sorunu olmamasına rağmen (ıkı kere servıs cagırdım cıhaz takıp kontrol ettıler sorun yok dedıler) camasırları ıyı yıkamıyor. ozellıkle gömlek yakaları vs olduğu gıbı çıkıyor.
cevabınız ıcın sımdıden tesekkurler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam urun le ılgılı olarak kalıtesı nasıldır? teknık ozellıklerı ıyı duruyor. fakat malzeme kalıtesı olarak vestelden aşağı mı olur? bozulmalar falan fazla olur mu? malum ucuz et muhabbetı.
asıl onemlısı de camasırları ıyı yıkar mı temız yıkar mı? bosh marka var su an hıc bır sorunu olmamasına rağmen (ıkı kere servıs cagırdım cıhaz takıp kontrol ettıler sorun yok dedıler) camasırları ıyı yıkamıyor. ozellıkle gömlek yakaları vs olduğu gıbı çıkıyor.
cevabınız ıcın sımdıden tesekkurler
Günaydın;

Biliyorsunuz bu bilgiyi özellikle vurguluyorum ki VESTEL REGAL SEG FINLUX gibi aynı tesislerde üretilmiş makinelerde kalite ayrımı yoktur buna emin olabilirsiniz.

Yani VESTEL ise x motor, SEG ise y motor kullanalım demezler.

Malzeme kalitesi hepsi aynıdır fakat marketing çalışmaları ve ürün özellikleri birbirinden farklıdır.

VESTEL markalı olanda bir programın adı allergen iken, SEG markalı olanda bunun adı hassas yıkama olur veya belkide bu özellik olmaz, aradaki fark budur.

İyi yıkama konusu hem çamaşır hem bulaşık makineleri için görecedir azizim zira ben nice tüketiciler gördüm gerçekten temiz yıkama kavramı onlar için ne ifade ediyor bilmiyorum. Bir tüketicimizin beyanı "eskiden makineden çıkartırdım pırıl pırıl çıkardı" şeklindeydi mesela. Ben düşünüyorum ıslak ve buruşuk çamaşırın pırıl pırıl olması nasıl bir şeydir?

Azizim çamaşır makinelerinde marka ve model ne olursa olsun çalışma prensibi aynı temel mantık üzerine kuruludur.

Su alır
Çırpıcılar ile çamaşırı döver
Suyu ısıtır
Deterjan alır
Durular
Yumuşatıcı alır
Durular
Sıkar
Bitirir

Kabaca temel mantık bu dur ve sizi temin ederim gerisi hep satış pazarlama taktikleridir.

Eco bubble
ULTRA köpük
Süper sıkma
Hiper yıkama
Accaip ısıtma

VS vs

Zaten servislerin gelip makine bağlayıp baktıkları şey de, servis Moduna alıp tüm konponentleri testten geçirmek ve hepsinin çalıştığını görüyorsa "bunda bir şey yok" demekten öteye geçmez zira o çocuklar teknisyen, onların görevi yapılmış olanı kontrol etmek. Ötesi mühendislikte bildiğiniz üzere.

Su alım seviyesi normalse
Isıtıcı çalışıyorsa
Çırpıcılar dövüyorsa

Gerisi makine kaynaklı olmaz diye düşünüyorum. Ya deterjan tercihi ya da aşırı ağır kir durumu olsa gerek şimdi buradan kalkıp BOSCH markasını da haksız yere kötülemek istemem.

:ok

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
Günaydın;

Biliyorsunuz bu bilgiyi özellikle vurguluyorum ki VESTEL REGAL SEG FINLUX gibi aynı tesislerde üretilmiş makinelerde kalite ayrımı yoktur buna emin olabilirsiniz.

Yani VESTEL ise x motor, SEG ise y motor kullanalım demezler.

Malzeme kalitesi hepsi aynıdır fakat marketing çalışmaları ve ürün özellikleri birbirinden farklıdır.

VESTEL markalı olanda bir programın adı allergen iken, SEG markalı olanda bunun adı hassas yıkama olur veya belkide bu özellik olmaz, aradaki fark budur.

İyi yıkama konusu hem çamaşır hem bulaşık makineleri için görecedir azizim zira ben nice tüketiciler gördüm gerçekten temiz yıkama kavramı onlar için ne ifade ediyor bilmiyorum. Bir tüketicimizin beyanı "eskiden makineden çıkartırdım pırıl pırıl çıkardı" şeklindeydi mesela. Ben düşünüyorum ıslak ve buruşuk çamaşırın pırıl pırıl olması nasıl bir şeydir?

Azizim çamaşır makinelerinde marka ve model ne olursa olsun çalışma prensibi aynı temel mantık üzerine kuruludur.

Su alır
Çırpıcılar ile çamaşırı döver
Suyu ısıtır
Deterjan alır
Durular
Yumuşatıcı alır
Durular
Sıkar
Bitirir

Kabaca temel mantık bu dur ve sizi temin ederim gerisi hep satış pazarlama taktikleridir.

Eco bubble
ULTRA köpük
Süper sıkma
Hiper yıkama
Accaip ısıtma

VS vs

Zaten servislerin gelip makine bağlayıp baktıkları şey de, servis Moduna alıp tüm konponentleri testten geçirmek ve hepsinin çalıştığını görüyorsa "bunda bir şey yok" demekten öteye geçmez zira o çocuklar teknisyen, onların görevi yapılmış olanı kontrol etmek. Ötesi mühendislikte bildiğiniz üzere.

Su alım seviyesi normalse
Isıtıcı çalışıyorsa
Çırpıcılar dövüyorsa

Gerisi makine kaynaklı olmaz diye düşünüyorum. Ya deterjan tercihi ya da aşırı ağır kir durumu olsa gerek şimdi buradan kalkıp BOSCH markasını da haksız yere kötülemek istemem.

:ok
Eyv Teşekkürler aydınlatıcı bilgilerin için hocam.
ama BOSH gerçekten berbat. denemedıgımız deterjan kalmadı. başka makınalarda(yakınların makınasında başka marka ) yıkanınca çıkan lekeler veya temızleme kalıtesı bosh da yok. bosh boş yanı ozellıkle çamaşır makınesınde.
bı de ıkı kere servıs cagırdım servıs bı sorun bulamadı. bu durumu fırmaya bıldırdıgımde servıs yonlendırelım dıyor. 50TL ucretı var adama kufur eder gıbı ben daha once ıkı kere o kazığı yemısım yıne aynı sey. bıtmıs bu bosh boş. bundan sonra her platformda bosh bıtmıstır benım ıçın.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eyv Teşekkürler aydınlatıcı bilgilerin için hocam.
ama BOSH gerçekten berbat. denemedıgımız deterjan kalmadı. başka makınalarda(yakınların makınasında başka marka ) yıkanınca çıkan lekeler veya temızleme kalıtesı bosh da yok. bosh boş yanı ozellıkle çamaşır makınesınde.
bı de ıkı kere servıs cagırdım servıs bı sorun bulamadı. bu durumu fırmaya bıldırdıgımde servıs yonlendırelım dıyor. 50TL ucretı var adama kufur eder gıbı ben daha once ıkı kere o kazığı yemısım yıne aynı sey. bıtmıs bu bosh boş. bundan sonra her platformda bosh bıtmıstır benım ıçın.

Ben şöyle yaklaşıyorum konuya değerli kardeşim.

Bu forumda amacımız hiç bir markayı yermek değil, kuruluş felsefemize ters zaar. Ne bir markanın temsilcisi, Ne de bir başka markanın düşmanı değiliz.

Bunları şu sebeple yazdım, Siz hazır bu kadar tepkiliyken ben istesem buradan alır yürürüm ve ''İşte arkadaşlar BOSCH dandik markadır, gidin X marka alın'' derim lakin bu doğru olmaz.

Azizim BOSCH markasını ARÇELİK ve VESTEL gibi markalardan ÜSTÜN kılan hiç bir özelliği yoktur.

Ancak aynı şekilde BOSCH markasını ARÇELİK ve VESTEL markalarından daha kötü yapacak bir kalitesizliğide yoktur.

Ben her ortamda hemen her zaman yazarım, BOSCH VESTEL ARÇELİK REGAL ALTUS PROFİLO SİEMENS SEG KEYSMASRT FINLUX VESTFROST GRUNDİG vs vs tüm bu markaları kalite anlamında birbirinden ayıran ZERRE KADAR fark yoktur.

Yine defalarca dile getirdiğim üzere bu markaların hepsinin kullandığı motor, pompa, elektronik konponent, sac kalitesi, kasa gövde mm oranı vs vs hepsi %95 oranda aynıdır.

Marketing çalışmaları ve ürün özellikleri (Mühendislik farkı) değişir bunun dışında asla değişen bir kısmı yoktur.

Bana derseniz ki MİELE, GAGGENAU, o zaman ayrı. Ama yukarıda saydığım markaların hiç birisi için hiç kendinizi üzmeyiniz. Daha önce defalarca ispat edip resimleri de yayınladım ki BOSCH makine içerisinde BOSCH marka hiç bir şey yoktur, Dediğiniz gibi BOSCH un içi boşhtur :))

M Çevrimdışı

Meftun

Yeni Üye
19 Şub 2018
49
Ben şöyle yaklaşıyorum konuya değerli kardeşim.

Bu forumda amacımız hiç bir markayı yermek değil, kuruluş felsefemize ters zaar. Ne bir markanın temsilcisi, Ne de bir başka markanın düşmanı değiliz.

Bunları şu sebeple yazdım, Siz hazır bu kadar tepkiliyken ben istesem buradan alır yürürüm ve ''İşte arkadaşlar BOSCH dandik markadır, gidin X marka alın'' derim lakin bu doğru olmaz.

Azizim BOSCH markasını ARÇELİK ve VESTEL gibi markalardan ÜSTÜN kılan hiç bir özelliği yoktur.

Ancak aynı şekilde BOSCH markasını ARÇELİK ve VESTEL markalarından daha kötü yapacak bir kalitesizliğide yoktur.

Ben her ortamda hemen her zaman yazarım, BOSCH VESTEL ARÇELİK REGAL ALTUS PROFİLO SİEMENS SEG KEYSMASRT FINLUX VESTFROST GRUNDİG vs vs tüm bu markaları kalite anlamında birbirinden ayıran ZERRE KADAR fark yoktur.

Yine defalarca dile getirdiğim üzere bu markaların hepsinin kullandığı motor, pompa, elektronik konponent, sac kalitesi, kasa gövde mm oranı vs vs hepsi %95 oranda aynıdır.

Marketing çalışmaları ve ürün özellikleri (Mühendislik farkı) değişir bunun dışında asla değişen bir kısmı yoktur.

Bana derseniz ki MİELE, GAGGENAU, o zaman ayrı. Ama yukarıda saydığım markaların hiç birisi için hiç kendinizi üzmeyiniz. Daha önce defalarca ispat edip resimleri de yayınladım ki BOSCH makine içerisinde BOSCH marka hiç bir şey yoktur, Dediğiniz gibi BOSCH un içi boşhtur :))
Samsung 1. kategorıde mı 2.(Miele gaggenau)de mı ?

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Selam üstad.
Annemlerin çamaşır makinesi dün itibarı ile hakkın rahmetine kavuşmuş.

işin içinde sen varsa Markanın önemi yok bence . Bu modeli alayım diyorum.

* 15 dk hızlı yıkama tam istediğimiz bir özellik. ayarlanabilir ısı mevcutmu acaba ? örneğin hızlı programı 50 C° olarak seçebiliyormuyuz ?
* 15 dk lık programda kaç derecede yıkıyor mesela ?
* Dengesiz Yük kontrolü varmı acaba makinede ?
* Çalışma sesi konusunda bilgi verebilirmisin ? Nispeten sessiz diyebilirmiyiz ?
* Bazı Makinelerde halen özellikle sıkma aşamasında sallantı / gezinme sorunları olduğunu okudum yorumlarda bu konudan bahsedebilirmisin ?

- Çok soru sordum ama bilirsin araştırmayı severim. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selam üstad.
Annemlerin çamaşır makinesi dün itibarı ile hakkın rahmetine kavuşmuş.

işin içinde sen varsa Markanın önemi yok bence . Bu modeli alayım diyorum.
15 dk hızlı yıkama tam istediğimiz bir özellik. ayarlanabilir ısı mevcutmu acaba ? örneğin hızlı programı 50 C° olarak seçebiliyormuyuz ?
15 dk lık programda kaç derecede yıkıyor mesela ?

Selamlar kardeşim;

15 dakikalık program 30 derecede yıkama yapıyor. Programın süresinin kısa olması nedeniyle yıkamanın etkisini arttırabilmek adına bu programda motor devri yıkama modunda diğer programlara nazaran daha yüksektir zira dövme oranını arttırarark yıkama kalitesini arttırmayı hedeflemişler.

Hem sıcaklık hem de devir ayarı programa entegre edilenin haricinde kullanıcı tarafından değiştirilebilmektedir ancak şu özelliği hatırlatmak isterim. Programın temelindeki ısı değeri 50 derece ise, bu değeri 40-30-0- şekinde ayarlayabilirsiniz ancak yukarı doğru ayar değiştiremezsiniz.

90 derecelik 1 numaralı programı seçip, 80-70-60-.......0 şeklinde ayar yapabilir ancak 30 derecelik programı seçip 40-50-.....90 şeklinde ayarlayamazsınız sistem buna izin vermiyor.

Aynı şekilde devir ayarını da programın belirlediğinin altına çekebilir ancak üstüne alamazsınız.

Ancak, derecesi yüksek bir programda süreyi kısaltmak isterseniz hızlı yıkama özeliğini aktif hale getirip süre kısalabilirsiniz.

Şöyle bir örnek vereyim.

Yanlış hatırlamıyorsam 90 derecelik programın süreci 286 dakikaydı (Aklımda kaldığı kadarıyla) ısı düşürüp + devir düşürüp + hızlı yıkama özeliğini aktif ettiğimde 112 dakikaya kadar değerin düşebildiğini görmüştüm.

Verdiğiniz her komut süreye etkendir :ok

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
tekrar selamlar ,
A101 mağazasına gittim ancak 20 günden önce teslim edemeyiz şeklinde bilgi aldım.
bu nedenle araştırmalarımı internete kaydırdım .

Aşağıdaki 3 model konusunda hangisini almalıyım fikir verebilirmisiniz ?

Finlux Klasik 7110 M Çamaşır Makinesi

Regal Pratica 7100 TY A++ 7 KG 1000 Devir Çamaşır Makinesi

Vestfrost VFCM 7101 T A++ 1000 Devir Çamaşır Makinası

Not : Vestfrost u işyeri için almıştım 2 ay kadar sonra servis çağırdık ve karta su kaçmış denilerek kart değişimi yapılmıştı
350 TL ye. bu tarz sorunu bildiğimden 3. seçenekten uzak durmaya çalışıyorum.
(Kartın su kaçacak yerde olup olmadığını da bilmiyorum tabi. )

** 800-1000 TL bandında önerebileceğin başka model var ise oda kabuldür hocam.

Geri
Üst Alt