Samsung'un satış sonrası desteği şaşırttı!

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
193
54
Maalesef 1.5 metreye kadar diyorlar ben 4 metrelere inmiştim ve su geçirmezlik verse de su geçirince garanti dışı kalıyor 😂
oldu olacak titanike dalsaydın :hihi

Anlarla abi çünkü şartları biliyorlar.
E bir de cihazı sökme ihtimalin olmamalı garanti için.
Fabrikasyon hata olsa, kalite kontrol de tespit edilemese, o da görsel olarak anlaşılabilir bence.

Ama Samsung'un bu kadar iyi hizmet verebileceğini tahmin etmezdim.
Babama dün telefon aldım mesela ama o fiyata iyi bir Samsung seçeneği olmadığı için Redmi aldım.
Zaten alo diyecek 2 sosyal medyada gezecek. Ona yeter.
Yoksa O Xiaomi'nin falan uçan kaçan 5000'lik bataryasıyla, Samsung'un bataryası asla aynı kalitede değil.
Tabi alt-orta segment Samsung hiç deneyimlemedim.
Xiaomi'nin de amiral gemisi bir zahmet bu konuda daha iyidir ama Samsung ROM konusunda da daha kaliteli.
Xiaomi arayüz de işi batırmış durumda.

Bir diğer kalite farkı da kamera kalitesi.
Xiaomi en üst seviye sensörü bile kullansa kamera yazılımı çok önemli.
Resim işleme konusunda bence Samsung diye bir fark var benim kişisel düşüncem.
Samsung kamera diye bir gerçek düşünüyorum.
Hani Xiaomi, Oppo güzel vivid çekebiliyor yalan yok. (Poco serileri hariç maalesef)
Ama Samsung aynı işi bol pikselli sensörümsüler yerine, ki bunlar sadece yazılım interpolasyonu da olabilir, 12 MP sensör ve aynı odak mesafesi ile daha başarılı yapıyor. Android'i donanım coşturur evet ama ROM kalitesi de önemli.

Durumlar el verse S22 ultra çekerdim. S23 Ultra dan sonra fiyatı baya F/P oldu bence.
IOS'u çok düşündüm ama geçen elime aldığım 12 Pro Max'e alışamadım.
Hani IOS'u çok kullanmadım onun da payı var ama Android'in rahatlığı cidden iyi.
Apple dosya yöneticisini bile yıllar sonra mecburen kısıtlamalı da olsa getirdi.
Bir de şu bilgisayara resim vs atma işini halletse iyi olacak ama hala çözecek.
Ki kasıtlı yaptığını düşünen insan çok, sıfırdan yeni bir Itunes yazılımı yaptıklarını duymuştum.
Şahsen iCloud'a güvenmem. Hiçbir cloud'a mahremimi koymam, bana mantıksız geliyor.
iCloud bildiğimiz Google altyapısı aslında ama Apple efendi güvenlik tarafında gizli soru kullandığı için hesaplar patlatılabildi.

Bu servis kalitesini de sizlerden teyit edince bir sonraki telefonumu kesinlikle Samsung'tan alırım diye düşünüyorum.
Tabi o zamana kalite bozulmazsa.
Ben alırım kesin bozulur, ben de o şans var. :sirit

Sota Sota Ömer Çolak Ömer Çolak
ailenin zoru ile iphone 14 pro maxe geçtim o gün bugündür hayat zindan akıllı adamın işi değil ios

ya bir telefona herşey mala anlatılır gibi anlatılır mı ya

android sanki senin ne yapacağını biliyor ruhunu okuyor buna bir işlem yaptırmak için 3-5 tuşa basıyorsun

yani demem o ki ben yandım siz yanmayın

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
oldu olacak titanike dalsaydın :hihi

ailenin zoru ile iphone 14 pro maxe geçtim o gün bugündür hayat zindan akıllı adamın işi değil ios

ya bir telefona herşey mala anlatılır gibi anlatılır mı ya

android sanki senin ne yapacağını biliyor ruhunu okuyor buna bir işlem yaptırmak için 3-5 tuşa basıyorsun

yani demem o ki ben yandım siz yanmayın
ios’ta sadece klavye tam dediğiniz gibi çalışıyor. Otomatik düzeltme kapalıyken bile tuşları hafif hatalı bassanız bile sıradaki harf olmaya mesela e daha yatkınsa kelimenize göre, r ye daha yakın basmış olsanız da e varsayıp yazıyor. Androidde en çok bunu arıyorum.

Bunun haricinde androidde ekranın iki yanından da geri yapabilmek çok pratik ama animasyon olarak iostaki geri için soldan kaydırma biraz daha güzel. Android kullanırken bunun eksikliğini hissediyordum ama şimdi telefonum servisteyken mecbur ios kullanıyorum ve androiddeki iki taraftan da geri yapabilmenin eksikliğini daha çok hissediyorum.

Demem o ki 7 yıllık ios kullanıcısı olarak Android beni 4-5 ayda kazandı ve iosa geri dönmek akıl kârı değil.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
İPhone 4 ile başladım daha o zaman gözüm tutmadı bir daha elime almadım seven çok seviyor Elma'yı :kiskis
Gönlümüzü kazanmayı başardığı bazı güzel optimizasyonlar var ve şu çıkaracağı gözlükle bizim gibileri geri de kazanabilir. Fakat bir problem üretip çözüm satma politikasını abartıp işin içine çok pahalı kılıflar, ekran koruyucular falan katmasının yanında telefonları kılıfla kullanmaya yönelik tasarlamaya başladığı için beni iyice "Neyim ben, finansal köle mi?" moduna sokup kaybetti 😂

Bir an önce bütün amiral gemilerinin kameraları eskisi gibi gövdeye gömmesi veya zamanında lg'nin yaptığı gibi arka göbekle gizlemesi dileğiyle... Masaya koyduğumda bir ayağı uzun sandalye gibi durmasını istemiyorum hiç. Maalesef samsung'da da bu böyle.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gülmeyin Apple Telefonu yok dedirtmem kimseye hala saklarım koleksiyonluk :haha1

IMG_20230715_165003.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Apple 4 nostalji versiyonu çıkarsınlar kaliteli bir kamera koysunlar.
işlemci Ram güncellemesi güzel uygun fiyatlı..
Gönlümüzü kazanmayı başardığı bazı güzel optimizasyonlar var ve şu çıkaracağı gözlükle bizim gibileri geri de kazanabilir. Fakat bir problem üretip çözüm satma politikasını abartıp işin içine çok pahalı kılıflar, ekran koruyucular falan katmasının yanında telefonları kılıfla kullanmaya yönelik tasarlamaya başladığı için beni iyice "Neyim ben, finansal köle mi?" moduna sokup kaybetti 😂

Bir an önce bütün amiral gemilerinin kameraları eskisi gibi gövdeye gömmesi veya zamanında lg'nin yaptığı gibi arka göbekle gizlemesi dileğiyle... Masaya koyduğumda bir ayağı uzun sandalye gibi durmasını istemiyorum hiç. Maalesef samsung'da da bu böyle.
Bu telefonların kamera çıkıntısı olsa tamam da çerçeve oranıda düşük bırakılıyor kılıfsız kullanılmıyor telefon dokunmatiğe elin temas ediyor.
İnce olsun çerçeve oranı az ekran oranı çok olsun derken tasarım hatası var kılıf zorunlu saçma sapan işler az kalın olsun çerçeve oranı fazla olsun ne zararı var .
Belki kılıfsız kullanmayı seviyorum :kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
ios’ta sadece klavye tam dediğiniz gibi çalışıyor. Otomatik düzeltme kapalıyken bile tuşları hafif hatalı bassanız bile sıradaki harf olmaya mesela e daha yatkınsa kelimenize göre, r ye daha yakın basmış olsanız da e varsayıp yazıyor. Androidde en çok bunu arıyorum.

Bunun haricinde androidde ekranın iki yanından da geri yapabilmek çok pratik ama animasyon olarak iostaki geri için soldan kaydırma biraz daha güzel. Android kullanırken bunun eksikliğini hissediyordum ama şimdi telefonum servisteyken mecbur ios kullanıyorum ve androiddeki iki taraftan da geri yapabilmenin eksikliğini daha çok hissediyorum.

Demem o ki 7 yıllık ios kullanıcısı olarak Android beni 4-5 ayda kazandı ve iosa geri dönmek akıl kârı değil.
Yazılımsal olarak özgür olamadığın herşeyi katı kurallarla belirlendiği yazılımda insan nasıl rahat edebilir ki.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Yazılımsal olarak özgür olamadığın herşeyi katı kurallarla belirlendiği yazılımda insan nasıl rahat edebilir ki.
Başlarda öyle düşünüyordum da şu an Android’e geçtiğimde zincirlerimden kurtulmuş gibi hissetmiyorum 😂

Müzik, film, resim, dosya aktarımı gibi konular tamamen bulutlaştığı için sanırım ios kısıtlamaları bize dokunur durumda değil artık.

Ama bu kısıtlama konusu haricinde ios’un halen büyük bir şarj problemi var. Ve samsungun 15 yıldır sunduğu muazzam kaliteli ekranlarını 100 bin liralık telefonunda bile sunamıyor.

Ana avantajı donanım çeşitliliğinde boğulmamasından kaynaklı işletim sisteminin optimize ve stabil çalışması. Bu durumun getirdiği özgürlükle de kusursuz animasyonlar verebiliyor. Ama o parayı verdikten sonra her telefon o seviyeye çok yakın performansı hissettiriyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
Başlarda öyle düşünüyordum da şu an Android’e geçtiğimde zincirlerimden kurtulmuş gibi hissetmiyorum 😂

Müzik, film, resim, dosya aktarımı gibi konular tamamen bulutlaştığı için sanırım ios kısıtlamaları bize dokunur durumda değil artık.

Ama bu kısıtlama konusu haricinde ios’un halen büyük bir şarj problemi var. Ve samsungun 15 yıldır sunduğu muazzam kaliteli ekranlarını 100 bin liralık telefonunda bile sunamıyor.

Ana avantajı donanım çeşitliliğinde boğulmamasından kaynaklı işletim sisteminin optimize ve stabil çalışması. Bu durumun getirdiği özgürlükle de kusursuz animasyonlar verebiliyor. Ama o parayı verdikten sonra her telefon o seviyeye çok yakın performansı hissettiriyor.
Google yerinde olsam önüme gelene cihaza lisans vermem.

Belirli Cpu, ram, depolama, Cam birimlerine lisans verip bu ürünlerden ürün kullanilması durumunda OS lisansi vermezdim.

Bak bakalım optimizasyon ozaman nasil oluyor.

Geri
Üst Alt