Samsung'un satış sonrası desteği şaşırttı!

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Şubat ayında Samsung Galaxy S23 almıştım ve denizde kullanıyor, kirlendikçe yıkıyordum. İki gün kadar önce masamda durduğu yerde dokunmatiği bozuldu. O an sıvı teması ihtimali aklıma bile gelmemişti. Hemen yakındaki yetkili servise bıraktım. "Bir sorun çıkmazsa 1 saat içerisinde teslim alabilirsiniz." dediler ve evim yakın olduğu için eve döndüm. O gün teslim alamadım, akşam üzeri aradığımda "Samsung Genel Merkez'e soru oluşturulmuş, bu sebeple bu gün teslim edemeyeceğiz." bilgisini aldım. Ertesi gün tekrar aradığımda da "Parça bekleniyor notu görüyorum, 3-5 gün kadar sürebiliyor bu durumda." bilgisi aldım.

Bugün arayıp "İlk 6 ay içerisinde bozulduğundan değişim hakkımı kullanabilir miyim?" şeklinde bir soru sorup talep oluşturdum ve biraz önce benim şaşırmama sebep olan reddedilme aramasını aldım. Hayatımda beni mutlu eden ilk reddedilme vakası olabilir 😂

Ekranın altında sıvı teması olduğu için Samsung Genel Merkez'e bildirilip ne yapalım gibi bir soru yöneltilmiş. Buradan da ücretsiz onarım yapılması talimatı gelmiş. Normalde garanti dışı bırakılırdı. Bu talimatın ardından Ekran, Pil ve benimle konuşan yetkilinin öğrenemediği bir elektronik parçanın değişimi yapılması kararlaştırılmış. Şu anda da bu elektronik parça ellerinde olmadığından onu bekliyormuşuz.

Samsung'un yeri geldiğinde insiyatif bile kullanıyor olabileceği aklımın ucundan geçmezdi. Apple'ın artık telefonları kılıfla kullanmaya yönelik tasarlamasından ötürü yöneldiğim Samsung'da bu nedenle uzun süre kalmaya karar verdim. Telefonları da Apple'dan geçtikten sonra daha kötü değil daha iyi hissettiriyor zaten. Hem daha hafif, hem daha uygun fiyatlı.

18 Temmuz 2023, Güncelleme

Bu sabah 9 civarı telefonumu aldım. Servisin ilgisi ve bekleme alanı gerçekten çok güzel. Kapıdan girer girmez kalabalığın içerisinde hemen biri size doğru gelip sizi karşılıyor.

Telefonun Bataryası, Hoparlörü ve Pili değiştirilmiş. Konuda da söylediğim gibi sıvı teması kaynaklı bozulmasına rağmen bunu garanti kapsamında tamir ettiler. Sıvı geçirmezlik sertifikası olsa da sıvı teması maalesef normalde garanti kapsamında değil. İyi niyet insiyatifine nasıl oluyorsa ben sık sık rastlıyorum. Siz yine ne olur ne olmaz telefonlarınızı suya sokmayın 😂

Son düzenleme:
Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
596
S20 FE telefonun bir akşam parmak izi sensörü yanıt vermiyor uyarısı verdi, Odinden yazılım attım düzelmedi, sabahına garantiye verdim 1-2 saat içinde anakart-parmak izi sensörü-batarya-sıvı bandı değişimi yapılıp elime verdiler. Gün içinde çıkmayacaksa cihaz talep edebiliyormuşum da.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
Ilk 2 seri Iphone kullandıktan sonra Samsung Note serisine geçis yaptım Note 3
ondan sonraki yıllarda hep Samsungla yoluna devam ettim.
S7 edge telefonumun 2. yılında canlı piksel sorunu verdi servise teslim etmemle beni aramasi bir oldu cihaz hazir.
Batarya flex ve ekran kasa değişimi yapılmış.

Daha adamlar ne yapsın.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Sende 4 mt indiğini söylemezsin :kiskis
Anlarla abi çünkü şartları biliyorlar.
E bir de cihazı sökme ihtimalin olmamalı garanti için.
Fabrikasyon hata olsa, kalite kontrol de tespit edilemese, o da görsel olarak anlaşılabilir bence.

Ama Samsung'un bu kadar iyi hizmet verebileceğini tahmin etmezdim.
Babama dün telefon aldım mesela ama o fiyata iyi bir Samsung seçeneği olmadığı için Redmi aldım.
Zaten alo diyecek 2 sosyal medyada gezecek. Ona yeter.
Yoksa O Xiaomi'nin falan uçan kaçan 5000'lik bataryasıyla, Samsung'un bataryası asla aynı kalitede değil.
Tabi alt-orta segment Samsung hiç deneyimlemedim.
Xiaomi'nin de amiral gemisi bir zahmet bu konuda daha iyidir ama Samsung ROM konusunda da daha kaliteli.
Xiaomi arayüz de işi batırmış durumda.

Bir diğer kalite farkı da kamera kalitesi.
Xiaomi en üst seviye sensörü bile kullansa kamera yazılımı çok önemli.
Resim işleme konusunda bence Samsung diye bir fark var benim kişisel düşüncem.
Samsung kamera diye bir gerçek düşünüyorum.
Hani Xiaomi, Oppo güzel vivid çekebiliyor yalan yok. (Poco serileri hariç maalesef)
Ama Samsung aynı işi bol pikselli sensörümsüler yerine, ki bunlar sadece yazılım interpolasyonu da olabilir, 12 MP sensör ve aynı odak mesafesi ile daha başarılı yapıyor. Android'i donanım coşturur evet ama ROM kalitesi de önemli.

Durumlar el verse S22 ultra çekerdim. S23 Ultra dan sonra fiyatı baya F/P oldu bence.
IOS'u çok düşündüm ama geçen elime aldığım 12 Pro Max'e alışamadım.
Hani IOS'u çok kullanmadım onun da payı var ama Android'in rahatlığı cidden iyi.
Apple dosya yöneticisini bile yıllar sonra mecburen kısıtlamalı da olsa getirdi.
Bir de şu bilgisayara resim vs atma işini halletse iyi olacak ama hala çözecek.
Ki kasıtlı yaptığını düşünen insan çok, sıfırdan yeni bir Itunes yazılımı yaptıklarını duymuştum.
Şahsen iCloud'a güvenmem. Hiçbir cloud'a mahremimi koymam, bana mantıksız geliyor.
iCloud bildiğimiz Google altyapısı aslında ama Apple efendi güvenlik tarafında gizli soru kullandığı için hesaplar patlatılabildi.

Bu servis kalitesini de sizlerden teyit edince bir sonraki telefonumu kesinlikle Samsung'tan alırım diye düşünüyorum.
Tabi o zamana kalite bozulmazsa.
Ben alırım kesin bozulur, ben de o şans var. :sirit

Sota Sota Ömer Çolak Ömer Çolak

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Fabrikasyon hata olsa, kalite kontrol de tespit edilemese, o da görsel olarak anlaşılabilir bence.

Babama dün telefon aldım mesela ama o fiyata iyi bir Samsung seçeneği olmadığı için Redmi aldım.
Yoksa O Xiaomi'nin falan uçan kaçan 5000'lik bataryasıyla, Samsung'un bataryası asla aynı kalitede değil.
Xiaomi'nin de amiral gemisi bir zahmet bu konuda daha iyidir ama Samsung ROM konusunda da daha kaliteli.

Hani Xiaomi, Oppo güzel vivid çekebiliyor yalan yok. (Poco serileri hariç maalesef)
Ama Samsung aynı işi bol pikselli sensörümsüler yerine, ki bunlar sadece yazılım interpolasyonu da olabilir, 12 MP sensör ve aynı odak mesafesi ile daha başarılı yapıyor. Android'i donanım coşturur evet ama ROM kalitesi de önemli.

Durumlar el verse S22 ultra çekerdim. S23 Ultra dan sonra fiyatı baya F/P oldu bence.
Hani IOS'u çok kullanmadım onun da payı var ama Android'in rahatlığı cidden iyi.
Apple dosya yöneticisini bile yıllar sonra mecburen kısıtlamalı da olsa getirdi.
Ki kasıtlı yaptığını düşünen insan çok, sıfırdan yeni bir Itunes yazılımı yaptıklarını duymuştum.
Şahsen iCloud'a güvenmem. Hiçbir cloud'a mahremimi koymam, bana mantıksız geliyor.
iCloud bildiğimiz Google altyapısı aslında ama Apple efendi güvenlik tarafında gizli soru kullandığı için hesaplar patlatılabildi.

Bu servis kalitesini de sizlerden teyit edince bir sonraki telefonumu kesinlikle Samsung'tan alırım diye düşünüyorum.

Sota Sota Ömer Çolak Ömer Çolak Sen bunlara bakma zengin ikiside :hihi
Şimdiden S24 hayelleri başlamış olabilir onlarda :haha1

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29

Valla ifşası çıkanın yolu açılıyor 😂

Ben iCloud’u eşim için, Google Fotoğraflar’ı da yine ikimiz için aldım. Çekilen fotoğraflar ortak birleşiyor birbirimize foto atma falan kalmadı. Bilgisayardan da lightrooma çekmek böyle çok kolay.

Mahremiyet kaygısını anlıyorum ama teknoloji artık bu yönde ilerliyor. Ben takılmıyorum artık.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Valla ifşası çıkanın yolu açılıyor 😂

Ben iCloud’u eşim için, Google Fotoğraflar’ı da yine ikimiz için aldım. Çekilen fotoğraflar ortak birleşiyor birbirimize foto atma falan kalmadı. Bilgisayardan da lightrooma çekmek böyle çok kolay.

Mahremiyet kaygısını anlıyorum ama teknoloji artık bu yönde ilerliyor. Ben takılmıyorum artık.
Ben hala kablolu kulaklık kullanıyorum, bulut özellikle iş için epey yararlı.
İşe yararlılık konusunda güzel ama kişisel dosyalarda kendi depolamamı kullanmaktan yanayım. :hihi

Geri
Üst Alt