samsung ht-tx35 ses sorunu

D Çevrimdışı

duncan6767

Yeni Üye
14 Eki 2021
22
43
RCA kablo fotoğrafı:
IMG_20211015_014256.jpg
ha evet. gittim aldım kablodan sırf denemek için sonuç aynı. kısık ses.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Bana bir şey kalmamış,hepsini umuta vermişsin mübarek :kiskis
Senin ve bizlerin daha çok yolu var sevgili Alaattin abi ?

Biz 5 fırın ekmek yedikten sonra, Umut BARIŞ'ın ünvanlarından ancak yarısına sahip olabiliriz.

Sevgili Alaattin abi sen müzikten, ses sisteminden, hoparlörden, amfiden, sevgili Umut BARIŞ kadar anlarmısın_?

Sevgili Umut BARIŞ'ın tavsiyelerine bakıyorum da senden daha iyi anlıyor ???.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Yazmayayım yazmayayım diyorum ama....

Bu kadar da olmaz ki, bir şeyi bilmiyorsan, bilmiyorsundur.

Yüce, ulu, bilge, hocaların hocası, exper, degüstatör, gurme, mühendis, yazılımcı, profesör, doçent doktor Umut BARIŞ şu konu üzerinde en az 5-6 kere yanlış bilgi verip doğal olarakta konuyu açan arkadaşımızı yanlış yönlendirdin.

Gerek yok....

Bir konu hakkında bilgin yok ise kimse sana kızmaz.... Özellikle bu forumda.
Ya hadi kalk git işine, sen legolarınla oynarken benim elimden AKAI, Nordmende amfiler geçiyordu.
Bu sistemlerin de olayı belli. ucuza 5.1 deneyimi.
Menüleri bile aşağı yukarı aynı. Mantık aynı çünkü.
Bütün ayarlar gözden geçirilmesine rağmen olmuyorsa en son çare içine bakılır.
Yapılabilecek her şeyi yazdım.
Ürün & hizmet satmaya çalışmıyoruz burada.
:alsana

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Ya hadi kalk git işine, sen legolarınla oynarken benim elimden AKAI, Nordmende amfiler geçiyordu.
Bu sistemlerin de olayı belli. ucuza 5.1 deneyimi.
Menüleri bile aşağı yukarı aynı. Mantık aynı çünkü.
Bütün ayarlar gözden geçirilmesine rağmen olmuyorsa en son çare içine bakılır.
Yapılabilecek her şeyi yazdım.
Ürün & hizmet satmaya çalışmıyoruz burada.
:alsana
Sadece gülüyorum yorumuna sevgili Umut BARIŞ.

Özellikle "kabloları ters tak bir öyle dene" tavsiyen beni kahkaha attırdı.

Bir insanın o kabloları ters takması için kör olması gerek.
Zaten bütün soketleri renkli başlıklar ile belli, hoparlöre giren kablo uçlarıda renkli, yani konuyu açan arkadaşımızın kabloları yanlış takmış olma ihtimali yok.

Ama sen acaba kabloları mı ters taktın, bir de diğer türlü ters tak dene diyorsun ???

Yahu diyelim ki adam hoparlör bağlantısının + ve - sini yanlış bağladı. Eee ne olmuş yani.
Konuyu açan arkadaşımızın eklediği videoda yüzde 90 oranında ses kaybı görünüyor ve duyuluyor.
Hoparlörü ters bağlamakla ne alakası var bunun...

Hoparlörü ters bağlarsan en fazla baslar geriye vurur ses bir tık farklı duyulur. Bir tık yani.
Bu farkıda herkes anlayamaz, epey müzikle haşır neşir olmuş, hoparlör ve anfiden anlayan müzisyen birisi anlayabilir.
Sevgili Alaattin abi gibi.

""Ya hadi kalk git işine, sen legolarınla oynarken benim elimden AKAI, Nordmende amfiler geçiyordu."" Sevgili Umut BARIŞ yukarıda tırnak içeinde yazdığım cümleyi bana yazmanı, sana hiç yakıştıramadım, seni esefle kınıyorum.

Forumda fikir ve görüşlerimizi saygı ve sevgi çerçevesinde birbirinize aktarıyoruz.

Sevgili Umut BARIŞ, lütfen benimle
"Ya hadi kalk git işine, sen legolarınla oynarken benim elimden AKAI, Nordmende amfiler geçiyordu."" gibi cümleler kurarak sokak ağzıyla konusmassan sevinirim.

D Çevrimdışı

duncan6767

Yeni Üye
14 Eki 2021
22
43
arkadaşlar vallahi gerileceğinizi bilsem hiç açmazdım konuyu :( tamam skapatalım bu konuyu en iyisi. adamla iletişim kurdum, iade edeceğim ilettim. adres verdi gönder dedi. kurup çalıştırabilirse video cekip mail atacak ve ürünü tekrardan bana gönderecek. yok çalıştıramaz ise paramı iade edecek. çok teşekkür ederim yardımlarınız için. kesin sonucu yine bildiririm ben.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
arkadaşlar vallahi gerileceğinizi bilsem hiç açmazdım konuyu :( tamam skapatalım bu konuyu en iyisi. adamla iletişim kurdum, iade edeceğim ilettim. adres verdi gönder dedi. kurup çalıştırabilirse video cekip mail atacak ve ürünü tekrardan bana gönderecek. yok çalıştıramaz ise paramı iade edecek. çok teşekkür ederim yardımlarınız için. kesin sonucu yine bildiririm ben.
Aslında ilk denediğinde çözüm olmadıysa ,bence yapman gereken de buydu :ok
Ben de merakla bekliyorum bakalım nedir , ne değildir diye :)

D Çevrimdışı

duncan6767

Yeni Üye
14 Eki 2021
22
43
Arkadaşlar, iadeyi gerçekleştirdim. biraz yokuş yaptı sahibi çünkü iyi paketlememe rağmen 2 yerinden ufak kırık olmuş. ama site paramı ödedi, satıcıdan da tahsilatı yaptı.

şimdi sizden bir ricam; benim için bu tipte, bu kapasitede bir ürün önermeniz. yeni ürünler burada 7000-8000zl, yani 20000TL üzerinde. ben bu paraları vermem, veremem. o yüzden 2.el bakıyorum.
Bana 800-1000W gücünde, arka hoparlörleri kablosuz bağlanabilecek 5.1 sistemler önerirseniz çok sevinirim.

D Çevrimdışı

duncan6767

Yeni Üye
14 Eki 2021
22
43
Arkadaşlar, iadeyi gerçekleştirdim. biraz yokuş yaptı sahibi çünkü iyi paketlememe rağmen 2 yerinden ufak kırık olmuş. ama site paramı ödedi, satıcıdan da tahsilatı yaptı.

şimdi sizden bir ricam; benim için bu tipte, bu kapasitede bir ürün önermeniz. yeni ürünler burada 7000-8000zl, yani 20000TL üzerinde. ben bu paraları vermem, veremem. o yüzden 2.el bakıyorum.
Bana 800-1000W gücünde, arka hoparlörleri kablosuz bağlanabilecek 5.1 sistemler önerirseniz çok sevinirim.
yok mu arkadaşlar bir öneriniz :(

S Çevrimdışı

smallhunter

Yeni Üye
23 Ağu 2019
16
46
Yeni konu açtım bugün aynı sorun benim lg ses sisteminde de var. Ses çok az çıkıyor. Bu konuda bir arkadaş kondanstör arızası demiş acaba hangisi nasıl anlayabilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri