samsung ht-tx35 ses sorunu

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Ses seviyesi ayarlanabiliyormuş.

alodan-110.png
Sevgili Alaattin abi bu hoparlör ayarını arkadaş kurcalamasın şimdilik, zaten kumandası olmadığı için kurcalayamaz.

Fabrika ayarlarında hepsi ortada oluyor zaten. Bence sorunun bu ayarla alakası yok.

Bu ses ayarı cepte dursun, arkadaş sorununu çözdüğünde işine yarayacak çünkü.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33

Videoyu izledim, durum pek hoşuma gitmedi açıkçası.

Stereo modda ön sağ-sol ve bas hoparlörden ses gelir sadece.

Ancak videonuzdaki kadar düşük bir ses gelmez.

Cihaz stereo modda kalmış büyük ihtimal, orjinal kumanda grldiğinde "SCH STEREO" moduna geçirin cihazı.

Sanırım arka hoparlörleriniz bluetooth ile bağlanıyor.

Peki cihazı normal aux bağlantısı ile bağlayıp pc den müzik çaldınız mı, çaldıysanız ses gene mi düşük çıkıyor.

Aux dediğim cihaza giren yuvarlak 2'li fiş ve diğer ucu 3.5 mm jack.
(Biliyorsunuzdur zaten)

D Çevrimdışı

duncan6767

Yeni Üye
14 Eki 2021
22
43

Cihaz stereo modda kalmış büyük ihtimal, orjinal kumanda grldiğinde "SCH STEREO" moduna geçirin cihazı.

Peki cihazı normal aux bağlantısı ile bağlayıp pc den müzik çaldınız mı, çaldıysanız ses gene mi düşük çıkıyor.

(Biliyorsunuzdur zaten)
bir tek 2li aux girişini denemedim. cunkü bir ucu jak diger ucu 2li olan bir kablom yok suan fakat telefonun jak cıkısından cihazın jak girişine yaptıgım baglantıda da ses aynı. ben optik ile bagladım. sorun gerçekten ciddi midir ya. geri iade yapayım mı dersiniz :(

(Biliyorsunuzdur zaten)
arka hoparlörler wireless ile baglanıyor. fakat videoda kablo ile baglı. dediğim gibi sanırım bir modül eksik. o yüzden wireless ile bağlanmıyor şuan.

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
bir tek 2li aux girişini denemedim. cunkü bir ucu jak diger ucu 2li olan bir kablom yok suan fakat telefonun jak cıkısından cihazın jak girişine yaptıgım baglantıda da ses aynı. ben optik ile bagladım. sorun gerçekten ciddi midir ya. geri iade yapayım mı dersiniz :(

arka hoparlörler wireless ile baglanıyor. fakat videoda kablo ile baglı. dediğim gibi sanırım bir modül eksik. o yüzden wireless ile bağlanmıyor şuan.

IMG_20211015_014256.jpg

Son olarak rca kablo ile bir denermisiniz sesi.

Ucuz ve her yerde bulunan bir kablo.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
İçerik stereo, ses modu 5.1 & prologic vs ise ondan olabilir.
Kumanda ile menuden veya ses modlarından ayar yapmanız lazım.
Center'ın sesi kısık olabilir.
Bir de bağlantı yaparken artı eksi doğru mu onu gözden geçirin derim.

D Çevrimdışı

duncan6767

Yeni Üye
14 Eki 2021
22
43
İçerik stereo, ses modu 5.1 & prologic vs ise ondan olabilir.
Kumanda ile menuden veya ses modlarından ayar yapmanız lazım.
Center'ın sesi kısık olabilir.
Bir de bağlantı yaparken artı eksi doğru mu onu gözden geçirin derim.
valla standart kırmızı kırmızıya siyahı siyaha takıyorum işte. onda bir hata yok. şuan kumanda elime ulaştı. akşam eve gidince ayarlara bakacagım. bu arada polonya romu kurulu. yazılım olarak turk kurulumdan farkı olabilir mi. mesela fabrika ayarlarında, hoparlör seviyeleri minimumda olması gibi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
valla standart kırmızı kırmızıya siyahı siyaha takıyorum işte. onda bir hata yok. şuan kumanda elime ulaştı. akşam eve gidince ayarlara bakacagım. bu arada polonya romu kurulu. yazılım olarak turk kurulumdan farkı olabilir mi. mesela fabrika ayarlarında, hoparlör seviyeleri minimumda olması gibi.
Pek fark olmaz.
Ses moduna bakın öncelikle.
Hoparlörlerin bas, tiz, mid seviyesi ayarlanabiliyorsa ona bakın.
Midrange'i artırın.

D Çevrimdışı

duncan6767

Yeni Üye
14 Eki 2021
22
43
Pek fark olmaz.
Ses moduna bakın öncelikle.
Hoparlörlerin bas, tiz, mid seviyesi ayarlanabiliyorsa ona bakın.
Midrange'i artırın.
umut hocam kumanda geldi. ses modlarını prologic olsun diger modlar olsun hepsini denedim. her hoparlör calısıyor. ama ses seviyesinde bir değişiklik yok. hala aynı fısıldama gibi. midrange nedir onu bilmiyorum yapamadım. fakat ayarlardan hoparlör desibellerini max yaptım. ama ne yazıkki sistemde bir farklılık olmadı. söylediğiniz kabloyu aldım. jak ile telefona bagladım. digital in'den aux'a geçiş yaptım. ses geliyor ama yine aynı. yani yapacak birşey kalmadı heralde arkadaşlar. sistemde bir bozukluk söz konusu sanırım, iade şansımı deneyeceğim heralde :(( ne diyorsunuz ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
umut hocam kumanda geldi. ses modlarını prologic olsun diger modlar olsun hepsini denedim. her hoparlör calısıyor. ama ses seviyesinde bir değişiklik yok. hala aynı fısıldama gibi. midrange nedir onu bilmiyorum yapamadım. fakat ayarlardan hoparlör desibellerini max yaptım. ama ne yazıkki sistemde bir farklılık olmadı. söylediğiniz kabloyu aldım. jak ile telefona bagladım. digital in'den aux'a geçiş yaptım. ses geliyor ama yine aynı. yani yapacak birşey kalmadı heralde arkadaşlar. sistemde bir bozukluk söz konusu sanırım, iade şansımı deneyeceğim heralde :(( ne diyorsunuz ?
Aynı yerde olsak gelip bakayım derdim de, arıza da olabilir, gözden kaçan bir şey de.
DTS demo indirip onu deneyin derim.
5.1 kanal bir demo indirin internetten.
Veya Netflix'ten 5.1 içerik açın.
PC veya TV'ye optikle bağlayın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri