RS232 ile yazılım yükleme işlemi

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
Rica ederim ,sırf kablo yetmiyor ,ayrıca usb to rs232 almalısın ki işe yarasın :ok
hocam sayende hallettim ya çok sagolasın. rs232 den bağlamak için aparat yaptık tamam ama bağladıktan sonra bir de program gerekiyormuş. Ben hepsinin programı aynı zannediyordum. Yine buradan modelini
GX6605s olarak söylediğin için onu araştırdım.
senin konun olan GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader konusundan programı buldum. Orada link kırıktı başka yerden indirdim fakat sadece program da değilmiş. Programın versiyonu fark ediyormuş. GX6605s için olanı buldum en son indirdim. anlatımını uygulayarak yaptım.

Epey bir uğraştırdı ama program yükledim şükür.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
hocam sayende hallettim ya çok sagolasın. rs232 den bağlamak için aparat yaptık tamam ama bağladıktan sonra bir de program gerekiyormuş. Ben hepsinin programı aynı zannediyordum. Yine buradan modelini
GX6605s olarak söylediğin için onu araştırdım.
senin konun olan GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader konusundan programı buldum. Orada link kırıktı başka yerden indirdim fakat sadece program da değilmiş. Programın versiyonu fark ediyormuş. GX6605s için olanı buldum en son indirdim. anlatımını uygulayarak yaptım.

Epey bir uğraştırdı ama program yükledim şükür.
Yoo ,link kırık değil ,şimdi denedim ve indirdim ,pat diye indi . Linkime muhalefet edersin haaaaaaa :haha1 <--- Son cümle şaka tabii :)

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
Yoo ,link kırık değil ,şimdi denedim ve indirdim ,pat diye indi . Linkime muhalefet edersin haaaaaaa :haha1 <--- Son cümle şaka tabii :)
özür dilerim şimdi ben de denedim çalışıyor. Fakat dün bir türlü açmamıştı. Linkle değil siteyle alakalıdır belki.

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39

Şimdi cihazı kurtardık açıldı hocam ama ufak sorunlarım var. Yardımcı olmak ister misiniz bilmiyorum :bye
Cihaza MagBox SIGMA mini HD ve BOTECH PIKO 500 HD yazılımlarını yükledim. Yükledikten sonra fotoğraflar aşağıda. Ayrıca receiver ve kumanda da fotoğrafı var. Aradım taradım dünyada benden başka kimsede bu uydu alıcı yok galiba orijinal yazılımını bulup kumandayı kurtarma şansımız yok sanırım. Ayrıca internetten baktım Polsat Leopar Full Hd ve Polsat mini ile fiziksel olarak tipleri birebir aynı görünüyor bilmiyorum kumanda konusunda veya yazılım konusunda yardımcı olur mu.

Asıl konu evde bulunan bir wifi aparatını bağladım internete bağlantı hava durumunu filan gösteriyor. Youtube açtım ama ikisinde de açılmıyor. Sftcmları filan denemedim daha. RS232 ile kurtardım ama tekrar bağlama şansım yok usb den güncelleme yapmam gerekiyor.

Bu receivere atabileceğimiz yazılımlar hangileri olur?
En verimli şekilde nasıl kullanırız?
Youtube bir şekilde çalışır mı?
Kumandayı kurtarabilir miyiz?

WhatsApp-Image-2020-04-07-at-10.58.57-1.jpg
WhatsApp-Image-2020-04-07-at-10.58.57.jpg
WhatsApp-Image-2020-04-07-at-10.58.575.jpg

WhatsApp-Image-2020-04-08-at-08.56.35.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Şimdi cihazı kurtardık açıldı hocam ama ufak sorunlarım var. Yardımcı olmak ister misiniz bilmiyorum :bye
Cihaza MagBox SIGMA mini HD ve BOTECH PIKO 500 HD yazılımlarını yükledim. Yükledikten sonra fotoğraflar aşağıda. Ayrıca receiver ve kumanda da fotoğrafı var. Aradım taradım dünyada benden başka kimsede bu uydu alıcı yok galiba orijinal yazılımını bulup kumandayı kurtarma şansımız yok sanırım. Ayrıca internetten baktım Polsat Leopar Full Hd ve Polsat mini ile fiziksel olarak tipleri birebir aynı görünüyor bilmiyorum kumanda konusunda veya yazılım konusunda yardımcı olur mu.

Asıl konu evde bulunan bir wifi aparatını bağladım internete bağlantı hava durumunu filan gösteriyor. Youtube açtım ama ikisinde de açılmıyor. Sftcmları filan denemedim daha. RS232 ile kurtardım ama tekrar bağlama şansım yok usb den güncelleme yapmam gerekiyor.

Bu receivere atabileceğimiz yazılımlar hangileri olur?
En verimli şekilde nasıl kullanırız?
Youtube bir şekilde çalışır mı?
Kumandayı kurtarabilir miyiz?

WhatsApp-Image-2020-04-07-at-10.58.57-1.jpg
WhatsApp-Image-2020-04-07-at-10.58.57.jpg
WhatsApp-Image-2020-04-07-at-10.58.575.jpg
Bana magbox yüklediğin yazılımı yolla bakayım,piko500 dvb klasörü boş olduğundan kumanda olmaz ,eğer magboxta varsa değiştiririm kumandayı ,çünkü senin kumandanın aynısı cinestar hd cihazla aynı :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
gx6605s jacj baglantısı için gnd sağ tarafta gösterilmiş bu dogrunu videosu var şeması nasıl next 2023 için
Next 2023 bilemiyorum fakat aşağıdaki linkte vermiştim bağlantı şemalarını :ok

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
Bana magbox yüklediğin yazılımı yolla bakayım,piko500 dvb klasörü boş olduğundan kumanda olmaz ,eğer magboxta varsa değiştiririm kumandayı ,çünkü senin kumandanın aynısı cinestar hd cihazla aynı :ok

Hocam magbox da orijinal kumandasi degil hatta piko ile ayni kumanda. Benimkinin orijinal yazilimi mevcut degil. Kendi sitesi bile yok zaten alabilecegim?
Next Kanky dönüşüm yazilimi gördüm en son onu yükledim. Sonra güncelleme yapayim dedim kankynin son yazilimini next sitesinden indirdim kurdum o da çalıştı hatta YouTube da acildi kumanda numaratoru gitti ama o onemli degil. Ben bu isi anlamadim dönüşüm yazilimi nedir normal yazilim nedir ? ne yuklesem çalışıyor ?
Simdi cinestar yazilimi da varsa yuklesem kumanda çalışırsa sizin verdiginiz yontemle next kanky yazilimina atabiliriz o zaman.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
odunq odunq

Senden magbox yazılımını istemiştim ,pikoyu buldum ama magbox bulamadım,elindekini sıkıştırıp bir yere yüklersen ,kumandayı değiştirebilirim :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt