BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Bizim evde yerde fazla kıl oluyor açıkçası bana bizim evi silebilir gibi gelmiyor. Ben silerken bile her 5-10m2 de bir mopu temizlemezsem olmuyor çok kıl birikiyor. Ve mopu da robot süpürge temizledikten sonra yapmama rağmen. Ufak kıllar kenarlarda köşelerde robot süpürgeyi geçtim İhlas aura cleanmax ın bile almayacağı şekilde bizde maalesef

Deneyimlemediğim için ben de merak ediyorum açıkçası. Fiyatlar bu kadar uçmasa çoktan almıştım ama şuanlık elimdekiyle yetiniyorum :)
Günaydın,

Benim kedim var ve muhtemelen kıl tüy konusunda sizinle yarışır bizim ev ? zaten eve robot süpürge almamızın sebebi de bu.. düzenli kullanımda çok faydasını gördük, her seferinde süpürme + mob kullanıyoruz, tabi evin/odanın şekli, köşeler vs. de önemli.

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Günaydın,

Benim kedim var ve muhtemelen kıl tüy konusunda sizinle yarışır bizim ev ? zaten eve robot süpürge almamızın sebebi de bu.. düzenli kullanımda çok faydasını gördük, her seferinde süpürme + mob kullanıyoruz, tabi evin/odanın şekli, köşeler vs. de önemli.
Peki mob da biriken kıllar sorun olmuyor mu temizliğin devamı açısından.
Yani ben süpürmeden sonra kendim mop yaparken sürekli mopu suda temizleyerek ilerliyorum. Makina bunu yapamayacağı için bir süre sonra mop kısmı kılla dolacak ve temizlik devam etmeyecek gibi geliyor bana

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Yani ben süpürmeden sonra kendim mop yaparken sürekli mopu suda temizleyerek ilerliyorum. Makina bunu yapamayacağı için bir süre sonra mop kısmı kılla dolacak ve temizlik devam etmeyecek gibi geliyor bana
Mop 100m2 yi rahatlıkla temizliyor. Öncesinde zaten bir tur süpürtüyor veya hem süpürme hem silme modunda çalıştırıyorsunuz, mop tüylenmiyor.

Evimde 4 kedi var ve Viomi V3 Pro vardı bozuldu. Garantiye yollamak üzere kutusunda bekliyor.

Benim tek memnuniyetsizliğim ana fırçasının ciddi seviyede tüyle dolanması. iRobot’un farklı bir fırça tipi var ve onunla çok memnun olan arkadaşlarım var. Klasik fırçalılarda genel bir sorun bu.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Yaklaşık 7 aydır Xiaomi mi vacum mop pro kullanıyoruz ev 140 net gayet başarılı şekilde çalışıyor . Supurmesi silmesi de cok iyi .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mop 100m2 yi rahatlıkla temizliyor. Öncesinde zaten bir tur süpürtüyor veya hem süpürme hem silme modunda çalıştırıyorsunuz, mop tüylenmiyor.

Evimde 4 kedi var ve Viomi V3 Pro vardı bozuldu. Garantiye yollamak üzere kutusunda bekliyor.

Benim tek memnuniyetsizliğim ana fırçasının ciddi seviyede tüyle dolanması. iRobot’un farklı bir fırça tipi var ve onunla çok memnun olan arkadaşlarım var. Klasik fırçalılarda genel bir sorun bu.
Fırça farklarını merak ettim doğrusu. Araştırayım bakalım konuyu :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Kauçuk fırça diye geçiyor gibi. Benim param o dönem baz modele yetiyordu ve mop özelliği falan yok diye viomi'ye yönelmiştim. Kıllı fırça bir daha almam herhalde :affet

Gençliğinde çok sayıda ilişki yaşamış ve iki evlilik yapmış ve yıllarca teknik servis işletip sürekli elektrikli süpürgelerin ve robotların içini açmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki kadınlarımızın saçlarının olmadığı yer yok ne yazık ki :kiskis
Bu robot süpürgelerin en kötü yanlarından birisi de bu maalesef. O fırça yapısından her seferinde bu saçları temizlemek gerekiyor :dry

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Gençliğinde çok sayıda ilişki yaşamış ve iki evlilik yapmış ve yıllarca teknik servis işletip sürekli elektrikli süpürgelerin ve robotların içini açmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki kadınlarımızın saçlarının olmadığı yer yok ne yazık ki :kiskis
Bu robot süpürgelerin en kötü yanlarından birisi de bu maalesef. O fırça yapısından her seferinde bu saçları temizlemek gerekiyor :dry
Adem Hocam tek uzun saçlı olan onlar değil ki. saçı uzun arkadaşlarımız da var :kiskis
Benim lydsto'nun kıl fırçaları arasında kauçuk da var. Eve döndüğümde fotoğrafını atarım.
Beraberinde verilen bakım aparatının bir tarafı aradaki tozları alsın diye fırça, diğer tarafı da V kanal içine konmuş bir kesici ağızdan oluşuyor. Bir taraftan takıp çekince tüm o sarılmış olan saç, ip felan hepsini kesiyor atıyor. Sonra da kolaylıkla temizleniyor.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Adem Hocam tek uzun saçlı olan onlar değil ki. saçı uzun arkadaşlarımız da var :kiskis
Benim lydsto'nun kıl fırçaları arasında kauçuk da var. Eve döndüğümde fotoğrafını atarım.
Beraberinde verilen bakım aparatının bir tarafı aradaki tozları alsın diye fırça, diğer tarafı da V kanal içine konmuş bir kesici ağızdan oluşuyor. Bir taraftan takıp çekince tüm o sarılmış olan saç, ip felan hepsini kesiyor atıyor. Sonra da kolaylıkla temizleniyor.
O kauçuk benimkinde de var ve insan saçını temizlemeye kolaylık sağlıyor da, kedi tüyleri çok yumuşak. Temizlemek çok zor değil fakat günde 10 dakika onunla uğraşıp 45 dakika da makinenin gürültüsünü çekene kadar kendi süpürgemizle 15 dakikada süpürmek daha kolay geliyor açıkçası.

Tabi bozulmadan önce yine 4-5 günde bir kıyı köşeyi de temizlesin diye salıyorduk. Özellikle mop olayı halıları kaldırdığımızda çok etkili oluyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vizyon işte hocam ?
Bu arada sizin vesileniz ile uzun saçlı yıllarımı hatırladım şimdi :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
O kauçuk benimkinde de var ve insan saçını temizlemeye kolaylık sağlıyor da, kedi tüyleri çok yumuşak. Temizlemek çok zor değil fakat günde 10 dakika onunla uğraşıp 45 dakika da makinenin gürültüsünü çekene kadar kendi süpürgemizle 15 dakikada süpürmek daha kolay geliyor açıkçası.

Tabi bozulmadan önce yine 4-5 günde bir kıyı köşeyi de temizlesin diye salıyorduk. Özellikle mop olayı halıları kaldırdığımızda çok etkili oluyor.
Markasını unuttum da incelediğim süpürgelerden birisinde bir sıra fırça, bir sıra kauçuk yapmışlardı o ruloyu, bir işe yaramamıştı açıkçası :)

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Merhaba,

Zaten mop arka kısımda kaldığından süpürge kılı tüyü önden çekmiş oluyor, dolayısıyla mopta bir birikme olmuyor. Biz şuana kadar böyle bir sorun yaşamadık 5 aydır kullanıyoruz..

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26

Evet i robot un fırçası hem kıl dolanmamasını sağlıyor hem de daha iyi temizliyor.
İ robot da biri ileri diğeri geriye dönen 2 fırça var. Patentli ve başka marka kullanamıyor. Ben bazen benim anker halıdaki yapışmış bir şeyi almayınca makineyi kumandasından geriye doğru hareket ettiriyorum. Yani aslında i robottaki fırça gibi çalışmasını sağlıyorum ve o zaman alıyor.
Yani irobot bu konuda çok iyi.
Hatta ben anneme irobot aldım bu sebeple. O daha 8 aylık ve ondan da memnunuz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt