A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Çöp istasyonlu modellerden torba maliyeti sebebiyle vaz geçebilirim. Ben torbasız da çalışabilir diyordum ama olmuyormuş.
Roborock s6
360 s10
Robogil luna200
İrobot i3 gibi modeller arasında kaldım.
Ev 150m2
Lydsto R1 özelinde isterseniz toz toplama işlemini manuele alabiliyorsunuz. Diğerlerinde de vardır büyük ihtimal benzer bir özellik.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Manuel yapabiliyor muyum, gerçekten?
"Toz toplama yardımcısı" kısmında 5 seçenek var
1. Tozları hiçbir zaman toplama
2. Tek temizlik sonrasında tozları otomatik olarak topla
3. İki temizlik sonrasında tozları otomatik olarak topla
4. Üç temizlik sonrasında tozları otomatik olarak topla
5. Tozu derhal toplayın

Birinci seçeneği seçerseniz tozları toplamaz. Yani robotun haznesine toplar sadece üniteye çekmez. Bu özelliği kullanmayacaksanız gereksiz para vermiş olursunuz. Kullanmaya bir kere alışınca ama çatır çatır kullanırsınız onu söyleyeyim.

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
"Toz toplama yardımcısı" kısmında 5 seçenek var
1. Tozları hiçbir zaman toplama
2. Tek temizlik sonrasında tozları otomatik olarak topla
3. İki temizlik sonrasında tozları otomatik olarak topla
4. Üç temizlik sonrasında tozları otomatik olarak topla
5. Tozu derhal toplayın

Birinci seçeneği seçerseniz tozları toplamaz. Yani robotun haznesine toplar sadece üniteye çekmez. Bu özelliği kullanmayacaksanız gereksiz para vermiş olursunuz. Kullanmaya bir kere alışınca ama çatır çatır kullanırsınız onu söyleyeyim.
Torba masrafını düşünerek, o seçeneği kullanabilirim diye düşünmüştüm. Sizde bu model mi var yoksa başka mı?

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Torba masrafını düşünerek, o seçeneği kullanabilirim diye düşünmüştüm. Sizde bu model mi var yoksa başka mı?
Kullanmadığım bir ürün hakkında yorum yapmam pek. Bu nedenle diğer markalar ve modeller hakkında konuşmuyorum.
Lydsto R1'i yaklaşık 4 aydır aktif olarak kullanıyorum.

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
Kullanmadığım bir ürün hakkında yorum yapmam pek. Bu nedenle diğer markalar ve modeller hakkında konuşmuyorum.
Lydsto R1'i yaklaşık 4 aydır aktif olarak kullanıyorum.
Cihaz hakkında genel yorumlarınız nasıldır. İyi ve kötü yanı olarak söyleyebilir misiniz. Birde silme performansı için ne diyebilirsiniz.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Cihaz hakkında genel yorumlarınız nasıldır. İyi ve kötü yanı olarak söyleyebilir misiniz. Birde silme performansı için ne diyebilirsiniz.
Düz zeminde silme performansı gayet başarılı. Evde hem laminat, hem taş yüzey var. Yüzey düz olduğu sürece sıkıntı yaratmıyor. Ancak zemine yüksek havlı halı da koymuşsanız durum biraz değişiyor. Bunların arkasında iki büyük tahrik tekerleği ve de bir tane önde küçük avare (pololu da deniyor) tekerleği var. Yani 3 nokta ile bir düzlem oluşturulmuş oluyor. Silme bezi de arka tarafta duruyor. Özellikle tahrik tekerleklerinden biri yüksek havlı halı üstünde iken diğer tahrik tekerleği aşağıda ise robotun alt düzlemi zemine paralel kalamadığı için o hattı tam olarak silemiyor. Ancak bu durum bu yapıdaki bütün robotların ortak problemi.
Paspasa damlatılacak suyun oranını da cep telefonunuzdaki uygulaması vasıtasıyla seçebiliyorsunuz. Her ne kadar bazı satıcılar su tankının içine %10 civarında deterjan koyabileceğinizi söyleseler de inanmayın. Kullanma kitapçıklarında koymamanız gerektiği yazıyor. Benim robotu aldığım yerdeki satıcıya sormama fırsat kalmadan koymamam gerektiğini söyledi.
Hem robotun hem de yazılımının Türkçe dil desteği var. Silme sırasında suyu bitince hem robot sesli olarak suyunun bittiğini söylüyor (ses seviyesi ayarlanabiliyor) hem de telefonunuzdaki uygulama size bildirim yapıyor. Temizliği duraklatıp, su tankını (aynı zamanda bez aparatının takıldığı toz haznesi ile entegre) doldurup devam ettirebiliyorsunuz. Duraklatıp su tankını doldurmazsanız süpürme modunda temizliğe devam ediyor kendisi zaten.
Çevrede çokça inşaat olduğundan ve camlar da açık olduğunda yazın her gün evi silip süpürtüyordum. Gayet de başarılı bir şekilde silip süpürüyordu evi. Kışın gelmesi ile artık 2-3 günde bir süpürtüp haftada 1 ya da 2 kez sildiriyorum. Gayet de yeterli oluyor.
Silme performansı maksimum bir ürün arıyorsanız Dreametech W10 gibi robotlar yurtdışında. Türkiye'de hiç görmedim bunlardan.

Yalnız bir uyarıda bulunayım. Bu aletlerin lidarlı ve lidarsız iki tipi var. Lidarsız olanlar çarpma sensörleri vasıtasıyla engelleri algılıyorlar. Lidarlılar ise hem lidar hem çarpma sensörünü kullanıyor. Lidarsız bir robotun önüne tül koyduğunuzda çarpma sensörü için tül hafif kaldığından itip geçerken lidarlı olan tülü katı obje olarak algılayıp ona çarpmamaya çalışıyor.

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
Düz zeminde silme performansı gayet başarılı. Evde hem laminat, hem taş yüzey var. Yüzey düz olduğu sürece sıkıntı yaratmıyor. Ancak zemine yüksek havlı halı da koymuşsanız durum biraz değişiyor. Bunların arkasında iki büyük tahrik tekerleği ve de bir tane önde küçük avare (pololu da deniyor) tekerleği var. Yani 3 nokta ile bir düzlem oluşturulmuş oluyor. Silme bezi de arka tarafta duruyor. Özellikle tahrik tekerleklerinden biri yüksek havlı halı üstünde iken diğer tahrik tekerleği aşağıda ise robotun alt düzlemi zemine paralel kalamadığı için o hattı tam olarak silemiyor. Ancak bu durum bu yapıdaki bütün robotların ortak problemi.
Paspasa damlatılacak suyun oranını da cep telefonunuzdaki uygulaması vasıtasıyla seçebiliyorsunuz. Her ne kadar bazı satıcılar su tankının içine %10 civarında deterjan koyabileceğinizi söyleseler de inanmayın. Kullanma kitapçıklarında koymamanız gerektiği yazıyor. Benim robotu aldığım yerdeki satıcıya sormama fırsat kalmadan koymamam gerektiğini söyledi.
Hem robotun hem de yazılımının Türkçe dil desteği var. Silme sırasında suyu bitince hem robot sesli olarak suyunun bittiğini söylüyor (ses seviyesi ayarlanabiliyor) hem de telefonunuzdaki uygulama size bildirim yapıyor. Temizliği duraklatıp, su tankını (aynı zamanda bez aparatının takıldığı toz haznesi ile entegre) doldurup devam ettirebiliyorsunuz. Duraklatıp su tankını doldurmazsanız süpürme modunda temizliğe devam ediyor kendisi zaten.
Çevrede çokça inşaat olduğundan ve camlar da açık olduğunda yazın her gün evi silip süpürtüyordum. Gayet de başarılı bir şekilde silip süpürüyordu evi. Kışın gelmesi ile artık 2-3 günde bir süpürtüp haftada 1 ya da 2 kez sildiriyorum. Gayet de yeterli oluyor.
Silme performansı maksimum bir ürün arıyorsanız Dreametech W10 gibi robotlar yurtdışında. Türkiye'de hiç görmedim bunlardan.

Yalnız bir uyarıda bulunayım. Bu aletlerin lidarlı ve lidarsız iki tipi var. Lidarsız olanlar çarpma sensörleri vasıtasıyla engelleri algılıyorlar. Lidarlılar ise hem lidar hem çarpma sensörünü kullanıyor. Lidarsız bir robotun önüne tül koyduğunuzda çarpma sensörü için tül hafif kaldığından itip geçerken lidarlı olan tülü katı obje olarak algılayıp ona çarpmamaya çalışıyor.

Yorumlarınız için çok teşekkürler, bayağı bilgilendirici oldu benim açımdan.
Bir taraf halı da diğer taraf parkede olunca dediğiniz sorun oluşuyordur ama bu hepsinde olur yine dediğiniz gibi. Belki Roborock S7 de sonic mop halledebilir ama çok da elzem değil.
Bu saatten sonra lidarsız ürün almayın diyorlar, gerçi etrafta sarkan bişi yok. Yinede lidarlı almak daha mantıklı olacaktır.
Sizin ev kaç m2, tek seferde silme süpürme halledebiliyor mu?

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Yorumlarınız için çok teşekkürler, bayağı bilgilendirici oldu benim açımdan.
Bir taraf halı da diğer taraf parkede olunca dediğiniz sorun oluşuyordur ama bu hepsinde olur yine dediğiniz gibi. Belki Roborock S7 de sonic mop halledebilir ama çok da elzem değil.
Bu saatten sonra lidarsız ürün almayın diyorlar, gerçi etrafta sarkan bişi yok. Yinede lidarlı almak daha mantıklı olacaktır.
Sizin ev kaç m2, tek seferde silme süpürme halledebiliyor mu?
Sormayın orasını ? Mediamarkt'da sözde Tefal promotörü olmayan reyon sorumlusu arkadaş "Lidar o kadar da önemli değil. Sonuçta hepsi aynı hareketi yapıyor." demişti.

Temizlik yaptığı alan 85 metrekare. Tek şarjla süpürme ve silmeyi yapabiliyor ancak su yetmiyor. Ben orta ıslaklık ve max vakum ile yaptırıyorum. Şarjdan yana sıkıntı yok zaten. Şarjı yetmeyecekse istasyona geliyor temizliği bitirebilecek kadar kendini şarj edip sonra kaldığı yerden temizliğe devam ediyor.

Z Çevrimdışı

züleyha

Yeni Üye
1 Şub 2022
1
33
Çöp istasyonlu modellerden torba maliyeti sebebiyle vaz geçebilirim. Ben torbasız da çalışabilir diyordum ama olmuyormuş.
Roborock s6
360 s10
Robogil luna200
İrobot i3 gibi modeller arasında kaldım.
Ev 150m2

Lydsto R1 özelinde isterseniz toz toplama işlemini manuele alabiliyorsunuz. Diğerlerinde de vardır büyük ihtimal benzer bir özellik.
wiami en iyisi daha önce yakınlarım roborock ve mi modelleri kullandılar. wiami ile kıyaslanamaz bile çekim gücü ses debisi hem silme hem mop özelliği aynı anda yapabilme özelliği .üstelik fiyat ve performans açısından en iyisi. ben kulanıyorum 3 ay oldu teknik destekte iyi hemen dönüş yapılıyor bir sorun oldugunda.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
wiami en iyisi daha önce yakınlarım roborock ve mi modelleri kullandılar. wiami ile kıyaslanamaz bile çekim gücü ses debisi hem silme hem mop özelliği aynı anda yapabilme özelliği .üstelik fiyat ve performans açısından en iyisi. ben kulanıyorum 3 ay oldu teknik destekte iyi hemen dönüş yapılıyor bir sorun oldugunda.
Keşke bu beyanlarınızı destekleyecek ve tüketicilere örnek olabilecek kısa bir video sunsaydınız zira yanlış anlamayınız da şu hali ile bu mesaj sanki ürün pazarlama mesajı gibi kalıyor forumda.

Bu konularda oldukça tecrübeli bir forumuz, gizli pazarlama nedir ne değildir iyi biliriz.

Bu tarz mesajlara o nedenle hoş bakmadığımızı belirtmek isterim.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bende roborock kullanıyorum, en birincisi en kalitelisi benim kullandığım. Bizim akrabalar wiami alamadılar çünkü google “wiami” yazınca “Bunu mu demek istediniz? xiaomi” diye uyarı verdiği için güvenememişler. Şimdi söylediğinizi ispatlarsanız akrabalarıma “wiami” aldıracağım. Merakla kıyas videolarınızı bekliyoruz.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Valla wiami nedir bilmiyorum da viomi v2 pro kullanıyorum. Memnun değilim.

Temizliği çok iyi lakin haritası zamanla kayıyor, odayı falan büyütüyor. Aman halıya falan takılmayagele ev üstüne ev çiziveriyor. Kedilerimle de kavga edip duruyor yani onları görünce etrafından geziyor normalde ama bazen üzerlerine çıkmaya çalışıyor.

Altındaki fırça çokçabuk tüylerle dolanıyor.

Velhasıl, uygun fiyata çok güzel özellikler sunan bu ürünlerden nefret ediyorum artık. Aynı fiyata daha az özellik sunan bilindik irobot roomba gibi markaları tercih edin.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Keşke bu beyanlarınızı destekleyecek ve tüketicilere örnek olabilecek kısa bir video sunsaydınız zira yanlış anlamayınız da şu hali ile bu mesaj sanki ürün pazarlama mesajı gibi kalıyor forumda.

Bu konularda oldukça tecrübeli bir forumuz, gizli pazarlama nedir ne değildir iyi biliriz.

Bu tarz mesajlara o nedenle hoş bakmadığımızı belirtmek isterim.
tek mesaji var ve o da bir marka ve onun servisini övmek üzerine muhtemelen reklam mesaji ki bahsettigi firma yeni kurulmus bir türk firmasi
Bende roborock kullanıyorum, en birincisi en kalitelisi benim kullandığım. Bizim akrabalar wiami alamadılar çünkü google “wiami” yazınca “Bunu mu demek istediniz? xiaomi” diye uyarı verdiği için güvenememişler. Şimdi söylediğinizi ispatlarsanız akrabalarıma “wiami” aldıracağım. Merakla kıyas videolarınızı bekliyoruz.

Xiaomi su anda samsungun ardindan en büyük 2. cep telefonu üreticisi yani asiri büyümüs bir firma ve akilli ev ürünleri konusunda da cok girisgenler öncelikle farkettigim kadariyla sonu "mi" ile bütün markalar Xiaomi firmasina ait veya firmaya ait sirketin ürünlerini kullaniliyor. firmanin akilli ev ürünleri üreten alt firmalari veya is ortaklarinin bazilari:
  • 1More
  • 8H
  • 90
  • Aqara
  • Blackshark
  • Huami Amazfit
  • Mijia
  • miniJ
  • MiTown
  • Ninebot
  • Roborock
  • Roidmi
  • Smartmi
  • Turok Steinhardt
  • XGIMI
  • Yeelight
  • Yi Technology
  • YUNMAI
bu yeni üyenin reklamini yaptigi sirket "wia(mi)" her ne kadar kurumsal bilgilerinde yerli firma oldugunu iddia etsede sirketin ismi xiaomi nin kendi ismine veya alt kuruluslarinin ismine benziyor hadi bunu esinlenme diyip gecelim "Wiami FX-11 Plus" modeli özellikle benimde kullandigim "roborock" modeli ile tamamen ayni.

Özet: Su anda piyasadaki bir cok robot süpürge Xiaomi firmasinin kendisinin veya alt kuruluslarinin ürünü eger xiaomi o markanin asil sahibi degilse ozaman birisi firma acmis xiaomi ile anlasma yapip onlarin ürünlerini kendi firma ismi altinda satiyordur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt