B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Katalogdan modeli seç, logoyu gönder, yüzlerce kutu ürün gelsin.:kiskis
aynen öyle cin bunu yapan fabrikalarla dolu Wiami isimli firmada muhtemelen bu tarz bir firmadir.
Cinliler ucuz is gücü ve tersine mühendislikle para kazaniyor birisi icin arastirma yaparken cinli firmalarin sitelerine bakiyordum acik acik " siz bize örnek ürün yollayin ne olursa olsun biz kopyalariz" diye yaziyordu. bir cok ürünü üreten kücük isletmeler oldugu gibi büyük fabrikalarda varmis ki bunlardan birisine girdigin zaman kalitesine göre ürünler veya parcalarin sergilendigi bölümden secimler yapip sparis verecegin adete göre fiyat alip ürün alabiliyormussun yani bu fabrikalardan birine gidip panel bu olsun kasasi su olsun anakarti da bundan koyup diyerek kendi markanin ismiyle tv ürettirebiliyorsun ayni %100 cinli ... pardon yerli vestelin vs yaptigi gibi

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
pardon yerli vestelin vs yaptigi gibi
vestel iyi bir örnek olmamış çünkü stajımı vestelde yapmıştım. Montajlanmış ürün gelmiyor ve anakartı burada tasarlanıp üretiliyor. Üzerindeki çipler tabiki çoğunlukla ithal. Direnç, diyot, opamp ve kondansatör gibi basit parçalar da gebzede bi fabrikada üretiliyor. Velhasıl vestel kesinlikle doğru bir örnek değil.

Ancak Monster buna tam olarak doğru örnek. Clevo tarafından üretilip logolanıp Türkiye’ye kutusunun içinde hazır olarak yollanıyor. Ama yine de tasarımı kendi yapıp parçaları kendi seçtiği için yine wiami firmasına göre bir tık daha iyi.

Aslında firmaların başka firmalara ürün ürettirip marka basması her şehirde burger king olup işletme sahibinin burger king olmaması gibi bişey. Firma üretimi kendi kalite standartlarında olma koşuluyla ürettirdiği için yerine göre üreten fabrikanın orijinal üretimlerinden daha kaliteli ürünler çıkabiliyor.

Unutmamak lazım MediaTek’in kalitesiz görülen işlemcilerini de, Cortex’in sevilen işlemcilerini de, Amd’nin 7 nanometrede üretilen ve övülen işlemcilerin de, Intel’in bir türlü 12 nanometre altına “inemiyorlar” denilen işlemcilerini de TSMC üretiyor.

Ürün ne olursa olsun yerli ve milli olmasından çok daha önemlisi iyi olması. Wiami için bu durum ne kadar geçerli olur bilmiyorum ama vestel veya monster gibi firmalar fiyatı düşürebilmek için Türklerin pek önem vermediği kasa kalitesi veya sessizlik gibi konulardan ödün veriyorlar. Bu kötü bir şey değil. Sonuçta kataloglarında bu ödünler verilmemiş ürünler de bulunuyor.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
vestel iyi bir örnek olmamış çünkü stajımı vestelde yapmıştım. Montajlanmış ürün gelmiyor ve anakartı burada tasarlanıp üretiliyor. Üzerindeki çipler tabiki çoğunlukla ithal. Direnç, diyot, opamp ve kondansatör gibi basit parçalar da gebzede bi fabrikada üretiliyor. Velhasıl vestel kesinlikle doğru bir örnek değil.

Ancak Monster buna tam olarak doğru örnek. Clevo tarafından üretilip logolanıp Türkiye’ye kutusunun içinde hazır olarak yollanıyor. Ama yine de tasarımı kendi yapıp parçaları kendi seçtiği için yine wiami firmasına göre bir tık daha iyi.

Aslında firmaların başka firmalara ürün ürettirip marka basması her şehirde burger king olup işletme sahibinin burger king olmaması gibi bişey. Firma üretimi kendi kalite standartlarında olma koşuluyla ürettirdiği için yerine göre üreten fabrikanın orijinal üretimlerinden daha kaliteli ürünler çıkabiliyor.

Unutmamak lazım MediaTek’in kalitesiz görülen işlemcilerini de, Cortex’in sevilen işlemcilerini de, Amd’nin 7 nanometrede üretilen ve övülen işlemcilerin de, Intel’in bir türlü 12 nanometre altına “inemiyorlar” denilen işlemcilerini de TSMC üretiyor.

Ürün ne olursa olsun yerli ve milli olmasından çok daha önemlisi iyi olması. Wiami için bu durum ne kadar geçerli olur bilmiyorum ama vestel veya monster gibi firmalar fiyatı düşürebilmek için Türklerin pek önem vermediği kasa kalitesi veya sessizlik gibi konulardan ödün veriyorlar. Bu kötü bir şey değil. Sonuçta kataloglarında bu ödünler verilmemiş ürünler de bulunuyor.
vestel in veya baska bir markanin ürün ithal etmesi yada fason olarak baskalarina mal ürettirmesi sorun degil rahatsiz eden "yerli, milli" diyerek insanlara yalan söylemeleri mide bulandiran kismi bu
amd intel vs cikarlari dogrultusunda baska firmalara üretim yaptirabilir bunda bir sorun görmüyorum cünkü bu firmalar en iyi performansli ürünü üretmek ve satmakla ugrasiyor bunun icin yarisiyorlar intel yeni bir islemci cikardiginda lansman yaparken adamin biri eline islemci alip "isteee bu islemci ameriganin kendi imkanlariyla yaptigi bir islemcidir gahrolsun rusya" tarzinda sunum yapmiyor

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Anker eufy robovac 11s alalı tam 29 Ay oldu. Uzun dönem yorumları yazayım.

29 Aydır haftada ortalama 4 defa evimizi süpürdü sağolsun. Bugüne kadar arıza vermedi. Batarya kapasitesi de hala çok iyi.
Aldığım günden beri temizliğinden memnunum ki zaten alırken de araştırarak almıştım. Her dolaştığında haznesini komple dolduruyor gayet iyi temizliyor.
Üründe haritalama yok ama algoritması başarılı. Alırken haritalamanın pek de gerekli olmadığına dair videolar izleyerek almıştım gerçekten de temizlik açısından yok. Lakin yeni ürün alsam deneyimlemek için bu sefer haritalamalı alırdım o ayrı. Bence 100m2 büyüklüğe kadar haritalama gereksiz ama daha üstü için hız açısından lazım olabilir.

Mop özelliği yok ama ben zaten gereksiz olduğunu düşünüyorum. Vileda ile 5dk lık iş. Robot yapsa hem iyi olmayacak hem de halıları kaldırmak gerekecek malum halıyı vs tanıyanlar şuan 8000 lira üzerinde fiyata sahip.

Alırken yılbaşı kampanyası ile 1100 liraya almıştım iyi ki almışım diyorum elim ayağım oldu. Tavsiye ederim gayet yeterli ve sağlam bir ürün.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Anker eufy robovac 11s alalı tam 29 Ay oldu. Uzun dönem yorumları yazayım.

29 Aydır haftada ortalama 4 defa evimizi süpürdü sağolsun. Bugüne kadar arıza vermedi. Batarya kapasitesi de hala çok iyi.
Aldığım günden beri temizliğinden memnunum ki zaten alırken de araştırarak almıştım. Her dolaştığında haznesini komple dolduruyor gayet iyi temizliyor.
Üründe haritalama yok ama algoritması başarılı. Alırken haritalamanın pek de gerekli olmadığına dair videolar izleyerek almıştım gerçekten de temizlik açısından yok. Lakin yeni ürün alsam deneyimlemek için bu sefer haritalamalı alırdım o ayrı. Bence 100m2 büyüklüğe kadar haritalama gereksiz ama daha üstü için hız açısından lazım olabilir.

Mop özelliği yok ama ben zaten gereksiz olduğunu düşünüyorum. Vileda ile 5dk lık iş. Robot yapsa hem iyi olmayacak hem de halıları kaldırmak gerekecek malum halıyı vs tanıyanlar şuan 8000 lira üzerinde fiyata sahip.

Alırken yılbaşı kampanyası ile 1100 liraya almıştım iyi ki almışım diyorum elim ayağım oldu. Tavsiye ederim gayet yeterli ve sağlam bir ürün.
kısa bir yorum eklemek isterim;

mop özelliği acayip güzel (Roborock S5 Max kullanıyorum), parke ve taşlar parıldıyor sildikten sonra, ayrıca halıları kaldırmanıza bence gerek yok, su ayarını orta düşükte çalıştırarak halı üzerini de sildiriyorum, belli belirsiz bir nemlilik oluyor 15 dakika sonra oda geçiyor..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

mop özelliği acayip güzel (Roborock S5 Max kullanıyorum), parke ve taşlar parıldıyor sildikten sonra, ayrıca halıları kaldırmanıza bence gerek yok, su ayarını orta düşükte çalıştırarak halı üzerini de sildiriyorum, belli belirsiz bir nemlilik oluyor 15 dakika sonra oda geçiyor..
MİDEA M7 ile aylardır ıslak kuru temizlik yapmaya devam ediyoruz. Şu an ben çalışma odamdayım, koridroda bizim manyağın sesini duyuyorum. Daha dün hatuna dedim ki ''Bahar geldi, halıları kaldırığ şunun mobunu takalım da eccuk işe yarasın'' :kiskis

İlk geldiği dönemde 5-6 kere denedik halılı halısız gayet güzel sonuç verdi yalnız su ayarına dikkat etmek gerekiyor sizin de belirttiğiniz üzere.

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26

Bizim evde yerde fazla kıl oluyor açıkçası bana bizim evi silebilir gibi gelmiyor. Ben silerken bile her 5-10m2 de bir mopu temizlemezsem olmuyor çok kıl birikiyor. Ve mopu da robot süpürge temizledikten sonra yapmama rağmen. Ufak kıllar kenarlarda köşelerde robot süpürgeyi geçtim İhlas aura cleanmax ın bile almayacağı şekilde bizde maalesef

Deneyimlemediğim için ben de merak ediyorum açıkçası. Fiyatlar bu kadar uçmasa çoktan almıştım ama şuanlık elimdekiyle yetiniyorum :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt