A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
A aeronics hocam birde merak ettiğim. Bu ürün toz haznesi dolduğunda gidip boşaltıp tekrar işleme devam ediyor mu?
Bugüne kadar servislik bir problem yaşamadım.
İlk aldığımda öndeki fırça ambalajlama hatası sonucu yamulmuş olarak çıktı kutudan (esnek bir malzeme zaten). Aldığım yere (İstanbul Marmaraforum'daki MiStore) gittim. Hemen değiştirdiler fırçayı.

Temizlik sırasında toz haznesi dolduğunda ya da şarjı temizliği tamamlayamayacak kadar azaldığında aynı zamanda toz toplama ünitesi olan şarj istasyonuna gidiyor. Toz haznesi dolmuş ise boşaltıp temizliğe kaldığı yerden devam ediyor. Şarjı azalmışsa da kalan alan için ne kadar şarja ihtiyacı varsa hesaplıyor, şarj ünitesine gidip o kadar şarj edip temizliği tamamlıyor.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Media Marktan 6923 tl ye 3 yil Garanti kaskolu olarak lydsto r1 ürününü satın aldım. Daha kurulum yapmadım. GENPA garantili. Kasko yaptirma sebebim meydana gelebilecek olan durumlarda direkt media markti muhatap almak. Genpa yi genel olarak sevmiyorum. İnceleyip bilgilendirmeleri yazacağım

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Evet arkadaslar ilk haritalamayi yaptirdim. 60 dk sürdü. Toplam temizlenebilen alan 60 m2 olarak belirledi. Görselini atmış olduğum halılarda bir problem yaşamadı. Şimdi silme modunda başlattım. Su dolu olmasına rağmen yetersiz su diye uyarı verdi. Ürüne su doldururken hafif kenardan tasma vs olursa sağda ve solda 2 tane sensor var. Toz kutusunun. Onlarda nemlenme olunca manyetik kontak kuramıyor ve akabinde algilayamiyor. Bununla ilgili şikayet varda bircok sikayet açılmış birçok üründe hep iade istiyorum şöyle böyle. Kuru bez ile hem toz kutusundaki sensörü hemde cihazin icerisindeki sensörü sildim. Sorun ortadan kalktı. Ben ürün içerisine arıtma su koydum. Paspasinida yüzey temizleyici ile ıslattım. Sonuçta iç mekanizmaya herhangi bir deterjan gitmediği sürece sorun teskil etmez. Başınıza gelirse diye yazmak istedim.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Screenshot_2022-07-13-08-36-40-409_com.xiaomi.smarthome.jpg
Screenshot_2022-07-13-07-07-53-755_com.xiaomi.smarthome.jpg

Yuzde 66 ile haritalandirma ve süpürme işlemini tamamladı.
Akabinde mop+süpürme işlemi gerceklestirdim ve kalan şarj %38 ilk etapta hızlı bir şarj düşüşü meydana geliyor akabinde bu yavaşlıyor.
Batarya ömrü tatmin etmez ise 7000 mah lik yuksek performans diye tabir edilen bataryalar mevcut. Benim gibi kasko ile satın alirsaniz (424 tl ödedim belirttigim kaskoya) bataryanızı zaten ücretsiz olarak performans kaybı olduğunda degistirebilirsiniz.

Moplama yapılırken tüm halılar kaldırılmıştır.
Düzenli kullanım için mop performansi yeterli. Gorseldeki ölçüler için mop kullanıldığında su akıtma özelliği en yüksek kademe seçildiğinde gayet yeterli oluyor 1 çay bardağı kadar bir su kalıyor geriye.

1657690981004913637788205700798.jpg

Ürünün seside gayet sessiz. Ben ses konusunda çok hassas olan birisiyim. Rahatsiz etmedi. Öyle sağa sola tak tuk diye bir çarpma olayıda yok.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
rabot süpürgeyi almaklada iş bitmiyor arkadaşın hanımı sırf koltukların altına rabot süpürge girmiyor diye bütün koltukları değiştirdi.arkadaş biraz kılıbık olduğu için hanıma bir şeyde diyemiyor bana dert yanıyor.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Koltuklari degistirmek yerine yükseltici alınabilir di. Bu bence saçma bir bahane olmuş 😂😂 ben bugünkü performansindan aşırı memnunum. Bu tarz ürünleri boş görürdüm. Parmaklarimla yerlere sürüyorum toz vs var mi diye. Gayet güzel toplamış tozlarıda. Ciddi zaman kazanımı. Tabi satın alırken birçok seyi göz önüne almak lazım. İlk bıraktığı izlenimlerini aynı şekilde devam ettirirse benden okey alır bu cihazlar.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Belirtmeyi unuttuğum bir durum. Üründe mi home uygulamasını kullanıyorum. Lydsto uygulamasını beğenmedim. Şuana kadar herhangi bir sorun çıkmadı. Ayakları ve elleri çok terleyen birisiyim. Bu yüzden toz vs çıplak ayakla dolaştığım da ayağıma yapışirdi. Şuanda yaptığım denemelerde ayağımda toz birikmiyor. Terlik giymeyi sevmeyen biri olarak Terliğe son mu olacak acaba. Terlik neden sevmiyorum. Ayaklarım terledigi için Çıpırt çıpırt ses geliyor 😂😂😂
Bilgilendirme ayın sonuna doğru ürünlere zam geleceği bilgisini öğrendim. Bu arada mediamarktan ürün satın alırken sizin eba vs tarzinda birşeyiniz varmış. Oradan indirim sağlanıyormuş diyin. O şekilde biraz daha indirimli satın alabilirsiniz bilginize🤫🤫

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Valla ben baktım. Çin'de 3-4 firma var. Ayni klaite üretimle çıkıyor. Üzerine marka basiliyor. Birtek ecovacs i robot firmaları kendi gamını üretiyor.
Viomi s9 uv lydsto s1 robx r7 roidmi eve plus vs diye gidiyor. Hepsi aynı. Keza diğer modellerde de markaların benzer. Neato firması D tasarım ile uretiyor. Ulkemizde Yok. Ülkemizde satışı olanlara verdim bu örneği.
Ben robotla beraber dikey Süpürge de alacağım mesela. Onda da benzer durum. Lg ve Dyson arasında gidip geliyor. Yurt dışındaki kişiler LG diyor. Ama ülkemizde Dyson daha popüler.

Robot kafalar diye bir kanal var. Ufak çaplı bir kanal

Midea m7 hakkindaki düşünceleriniz olumlu mudur Adem Helvacı Adem Helvacı hocam. Çünkü sizin incelemelerinizden onunda kendi ürettiğini görmüştüm. Tabi son videonuzda teknik servise bir teşekkür mesaji yayinlamissiniz. Sanirim şuan iyiler

Hocam benim dünya görüşüm gereği firmalar ve ürünler bana ne yaşatıyor ise tarafsız şekilde aktarıyorum insanlara.
Midea M7 bana teste geldi ürün kendi üretimleri ve hakikaten bana göre diğer incelediğim birkaç ürüne kıyasla öne çıkıyordu o nedenle memnuniyet videosu yayınladık ama dedik ki ''Şimdilik durum bu, halen inceliyoruz''

Arkasından bir haftalık geçici bir sorun çıkardı, hem ürün sorunu hem de firmanın o dönem iletişim sorunu üzerine bu sefer olumsuz bir içerik yayınladım.

Sorun düzeldikten sonra da düzeldiğine dair içerik yayınladım ve sebebini belirttim. Yani adamlar bize ürün yolladı diye güzellemek zorunda hissetmiyorum ve zaten bu şartlarla alıyorum ürünleri incelemeye.

Son durum ise markanın kaliteli olmasının yanında firma da ilgili davranınca bunu da insanlarla paylaşma gereği duydum.

Genel bilgi olarak ise Midea bir üretici firma biliyorsunuz, Nasıl klima konusunda Midea ana markası yanında Airfel için, Kaira için, Bosch için talep doğrultusunda üretim yapıyorlarsa, Robot konusunda da mesela bildiğim bir marka olan ARZUM için de robot üretip veren üretici bunlar. Daha birçok marka var Midea dan alıp marka bastırıp satan malumunuz.

Kusursuz demiyorum ancak (Kusur da bana göre üretici veya donanım kalitesi değil ancak yazılım algoritmasının halen geliştiriliyor olmasına göre değişiyor) Midea M7 robotu iki ayrı evde aylardır test ediyorum, test eden olarak ben, Evleri te tuşla temizlenenler olarak Kayınvalide ve değerli eşim de bu geçen aylar içerisinde bir haftalık uygulama kaynaklı sorun dışında üründe kusur görmedik :)

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Hocam benim dünya görüşüm gereği firmalar ve ürünler bana ne yaşatıyor ise tarafsız şekilde aktarıyorum insanlara.
Midea M7 bana teste geldi ürün kendi üretimleri ve hakikaten bana göre diğer incelediğim birkaç ürüne kıyasla öne çıkıyordu o nedenle memnuniyet videosu yayınladık ama dedik ki ''Şimdilik durum bu, halen inceliyoruz''

Arkasından bir haftalık geçici bir sorun çıkardı, hem ürün sorunu hem de firmanın o dönem iletişim sorunu üzerine bu sefer olumsuz bir içerik yayınladım.

Sorun düzeldikten sonra da düzeldiğine dair içerik yayınladım ve sebebini belirttim. Yani adamlar bize ürün yolladı diye güzellemek zorunda hissetmiyorum ve zaten bu şartlarla alıyorum ürünleri incelemeye.

Son durum ise markanın kaliteli olmasının yanında firma da ilgili davranınca bunu da insanlarla paylaşma gereği duydum.

Genel bilgi olarak ise Midea bir üretici firma biliyorsunuz, Nasıl klima konusunda Midea ana markası yanında Airfel için, Kaira için, Bosch için talep doğrultusunda üretim yapıyorlarsa, Robot konusunda da mesela bildiğim bir marka olan ARZUM için de robot üretip veren üretici bunlar. Daha birçok marka var Midea dan alıp marka bastırıp satan malumunuz.

Kusursuz demiyorum ancak (Kusur da bana göre üretici veya donanım kalitesi değil ancak yazılım algoritmasının halen geliştiriliyor olmasına göre değişiyor) Midea M7 robotu iki ayrı evde aylardır test ediyorum, test eden olarak ben, Evleri te tuşla temizlenenler olarak Kayınvalide ve değerli eşim de bu geçen aylar içerisinde bir haftalık uygulama kaynaklı sorun dışında üründe kusur görmedik :)
Bende şuanda kullandığım üründe bir sorun yaşamadım. Bakalım yaşamayiz inşallah.
Ürünü kendim sıkıştırdım. Geri geri manevra uyguladı. Verdiğim bölgesel komutları, süpürge modlarında geçişleri çok hızlı bir şekilde algıladı uyguladı. Bu tarz ürünlerde
İlk olarak internetinizin iyi olması ve robotun her lokasyondan internete rahat erişebilmesi önemli. İnternet kötü ise verilen komutları sapıtabiliyor. Örneğin interneti yavaşlattım. Sinyal kalitesini düşürdüm. Verilen komutları gec algıladı. Ya da yerine getirirken sorun çıkardı. İnternet baglantisi iyilestirdigim anda sorun ortadan kalktı.
İkincisi yazılım. Mi home gayet başarılı. Cihaz ile uyumunda da herhangi bir sorun yok.
Ucuncusu donanım. Engellerde pes etmiyor akabinde malzeme kaliteside gayet sağlam duruyor.
Midea veya benzeri alacaktım. Hazır toplama ünitesi olmasi benim için önemliydi. Şuan onda da sorun yok. Bakalım gördükçe. Neler olacak.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bende şuanda kullandığım üründe bir sorun yaşamadım. Bakalım yaşamayiz inşallah.
Ürünü kendim sıkıştırdım. Geri geri manevra uyguladı. Verdiğim bölgesel komutları, süpürge modlarında geçişleri çok hızlı bir şekilde algıladı uyguladı. Bu tarz ürünlerde
İlk olarak internetinizin iyi olması ve robotun her lokasyondan internete rahat erişebilmesi önemli. İnternet kötü ise verilen komutları sapıtabiliyor. Örneğin interneti yavaşlattım. Sinyal kalitesini düşürdüm. Verilen komutları gec algıladı. Ya da yerine getirirken sorun çıkardı. İnternet baglantisi iyilestirdigim anda sorun ortadan kalktı.
İkincisi yazılım. Mi home gayet başarılı. Cihaz ile uyumunda da herhangi bir sorun yok.
Ucuncusu donanım. Engellerde pes etmiyor akabinde malzeme kaliteside gayet sağlam duruyor.
Midea veya benzeri alacaktım. Hazır toplama ünitesi olmasi benim için önemliydi. Şuan onda da sorun yok. Bakalım gördükçe. Neler olacak.
Şu Mi Home uygulamayı tv de kuramadım ona çok sinir oldum :)
Aslında Midea smart home da aynı şekilde.
Uygulamaların tv androidlerinde uyum sağlamaması gıcık bir durum.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Evet arkadaşlar süpürgenin su boşaltma sistemi arızalandı tabi çözdüm problemi. Kesinlikle ama kesinlikle içine yüzey temizleyici, sabun veya internette satılan su harici herhangi birşey eklemeyin. Akvaryum hava motorlarının ucuna taktigimiz suyun geri gelmesini engeleyen ama havanain geçmesini sağlayan basit bir filtre var. Bu süpürgeleri kanalları dar. Haliyle hava ile basınçla verdiği için buralarda tikanmalar oluyor veya kalinti madde. Ya da filtrenin uç kisminda kimyasal artik birikiyor. Akitma bozuk sekilleniyor ya da tamamen duruyor. Motor kendi kendine çalışıyor sadece. Robot supurgeyi temiz su ile doldurun. Hatta birkaç kere temizleyin. Ben içme suyu kullanıyorum. Sonra her robot süpürge de farklı olmak kaydıyla o filtrenin ters tarafından enjektörle birkac kez basınçlı hava verin. Kanallar acilacak pislik icerideki suya karisacak. Onu da boşaltın. İçine temizlik maddesi koyarak en fazla iki kere temizlik yapabildim. Sonra tikandi. İçerisine koyduğum madde mr.muscle yüzey temizleyici. 0.3 ml kadar. Tavsiyem mopa yüzey temizleyici sürün. Mop haznesine temiz su koyun ve öyle temizleyin😂😂 zaten öyle yapıyordum ben. Ama bozmadan tamir edilemeyeceginden merak edip yaptım. Siz denemeyin😂

Birde şuan amazonda indirim mevcut. Yedek parçalarını sipariş etmenizi tavsiye ederim

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Evet arkadaşlar süpürgenin su boşaltma sistemi arızalandı tabi çözdüm problemi. Kesinlikle ama kesinlikle içine yüzey temizleyici, sabun veya internette satılan su harici herhangi birşey eklemeyin. Akvaryum hava motorlarının ucuna taktigimiz suyun geri gelmesini engeleyen ama havanain geçmesini sağlayan basit bir filtre var. Bu süpürgeleri kanalları dar. Haliyle hava ile basınçla verdiği için buralarda tikanmalar oluyor veya kalinti madde. Ya da filtrenin uç kisminda kimyasal artik birikiyor. Akitma bozuk sekilleniyor ya da tamamen duruyor. Motor kendi kendine çalışıyor sadece. Robot supurgeyi temiz su ile doldurun. Hatta birkaç kere temizleyin. Ben içme suyu kullanıyorum. Sonra her robot süpürge de farklı olmak kaydıyla o filtrenin ters tarafından enjektörle birkac kez basınçlı hava verin. Kanallar acilacak pislik icerideki suya karisacak. Onu da boşaltın. İçine temizlik maddesi koyarak en fazla iki kere temizlik yapabildim. Sonra tikandi. İçerisine koyduğum madde mr.muscle yüzey temizleyici. 0.3 ml kadar. Tavsiyem mopa yüzey temizleyici sürün. Mop haznesine temiz su koyun ve öyle temizleyin😂😂 zaten öyle yapıyordum ben. Ama bozmadan tamir edilemeyeceginden merak edip yaptım. Siz denemeyin😂

Birde şuan amazonda indirim mevcut. Yedek parçalarını sipariş etmenizi tavsiye ederim
Hocam her ne kadar satıcılar bir şey olmaz dese de kitapçıklarında yazıyor her hangi bir yüzey temizleyici konmaması gerektiği. Belki beyaz sirke konulabilir ama yüzey temizleyici biraz sert olmuş.

Geri
Üst Alt